Pátek 22. ledna 2021, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Hezké nedělní odpoledne, vítejtě u sledování on-line reportáže z utkání 4. kola fotbalové ligy, ve kterém Mladá Boleslav hostí Příbram. Zápas, jenž začíná v 17 hodin, vám nabídneme minutu po minutě.
Hosté jdou do dnešního zápasu z lepší výchozí pozice. V dosavadních třech kolech vybojovala Příbram pět bodů za dvě bezbrankové remízy a výhru nad Teplicemi. Momentálně se tak dělí o šesté místo s Českými Budějovicemi.
Mladá Boleslav dokázala vyhrát také jen jednou, a to v prvním kole proti Ústí nad Labem. Poté remizovala s Budějovicemi a prohrála na Slavii. Patří jí tak se čtyřmi body deváté místo.
V základní sestavě domácích chybí zkušený útočník Kulič, na jeho místě nastoupí australský forvard Bulut. V dresu Příbrami proběhla obdobná výměna, místo Jurdíka naskočí do útoku Wágner.
Obě mužstva nastupují na trávník. Zápas bude řídit hlavní sudí Adámek, pomáhat mu budou asistenti Moudrý a Marek.
1
Začal první poločas utkání Ml. Boleslav - Příbram
Rozehráli fotbalisté Mladé Boleslavi.
1
Domácí se ihnd vrhli do útoku, ale velkou část území svým postupem nezabrali, zkouší to proto znovu.
2
Domácí kapitán Johana zastavil sprintujícího Wágnera na polovině hřiště za cenu faulu. Přímý kop ale Příbrami nic nepřinesl.
3
Boleslavští se těžko dostávají z vlastní půlky, získávají jen jeden aut za druhým.
4
Důležité Mendy dostal pas do pravé části hřiště, kličkou k brankové čáře obešel Nohýnky a podél lajny pokračoval k brance. Kousek od ní poslal zpětnou přihrávku do vápna Chramostovi, ale ten míč netrefil dobře a pouze jej tečoval do strany, kde už nikdo z domácích nezvládl míč dorazit.
6
Boleslavští dále drží míč po většinu dosavadního hracího času, hosté jsou zatáhlí na vlastní půlce a čekají na protiútok.
7
Důležité A další nebezpečná akce Boleslavi, jež se zrodila na pravé straně hrací plochy. Sylvestre vymyslel nápaditou křížnou přihrávku před bránu, kde číhala dvojice domácích útočníků, ale ani Bulut, který měl k míči nejblíž, na balon nedosáhl.
8
Chramostův pokus končí ziskem rohového kopu pro Mladou Boleslav.
9
Po rohu příbramská obrana dokázala míč odvrátit do bezpečí.
10
Hosté věří, že jim úspěch přinesou nakopávané míče na Huňu a Wágnera. Zatím to k zakončení nevedlo.
11
Boleslav získává možnost zahrávání standardní situace přibližně z 35 metrů. Táborský se neostýchá a pálí rovnou na bránu. Jeho pokus není špatný, letí prudce směrem k levé tyči, ale nakonec dopadá vedle.
12
Důležité Góly Alexandre Noël Mendy (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Příbram 1:0
Mladá Boleslav udeřila z rohového kopu! Táborský odcentroval na přední tyč, kde byl připravený Mendy a prosadil se hlavičkou mezi třemi obránci i gólmanem Hruškou. Hruška se k balonu nedostal právě kvůli jednomu ze spoluhráčů.
15
Důležité Chramosta utíká do brejku, žene se za míčem do pravé částo šestnáctky, ale místo přihrávky na dobíhajícího Mendyho raději střílí z úhlu. Míč se mu však svezl po vnějším nártu a skončil několik metrů vedle levé tyče.
17
Příbramští se nyní musí snažit být konstruktivnější ve hře dopředu, ale příliš jim to nejde. Míč má na svých kopačkách i nadále častěji Boleslav.
18
Domácí bek Kalina se pustil do útočení a rozhodl se pro střelu z velké dálky. Jeho razantní pokus ovšem mezi tři tyče nezamířil.
19
Opiela fauluje na obranné polovině hřiště Wágnera. Bude z toho přímý kop Příbrami z pravé strany.
20
Ale opět žádná hrozba pro domácího brankáře Millera. Centr odvrátil pryč záložník Mendy.
21
Pěkná kombinace domácích na jeden dotek. Johana chvíli ukazoval, že nemá z obrany komu přihrát, a tak se míče ujal Sylvestre a rozjel pohlednou akci. Několik přiťuknutí a na závěr rána Chramosty, jež prsovištěla metr nad břevnem.
23
Bulut zůstal po jednom ze soubojů ležet za pomezní čarou a fanoušci pískotem žádají přerušení. K tomu ovšem není důvod, lékaři už běží za domácím útočníkem do zámezí.
24
Příbram doposud nezaložila jedinou nebezpečnou akci, pokud bude v tomto tempu pokračovat, bude to pro Boleslav snadný zisk tří bodů.
25
Táborský se ocitl v ofsajdu.
26
Důležité Chramosta utíká s míčem sám na brankáře Hrušku a místo střely volí kličku doprava, jenže hostujcící gólman jeho záměr vystihl a míč na poslední chvíli shrábl k sobě.
27
Bulut pokračuje ve hře a byl tak i u závaru před bránou soupeře, když sem přilétl další centr z pravé strany. Ta je dnes skutečně líhní boleslavských útoků.
28
Další roh domácích a obrana Příbrami si opět nepočíná vůbec suverénně. Míč se odráží na velké vápno k číhajícímu Johanovi, ale tomu střela nesedla a skončila pár metrů vedle pravé tyče.
30
Ne, jako by dnes levá útočná strana pro Boleslav vůbec neexistovala. Bulut je faulován u pravého rohového praporku, bude se kopat přímý kop.
30
Důležité Góly Tomáš Fabián (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Příbram 2:0
Krásný volej obránce Fabiána! Míč po centru z přímého kopu sice brankář Hruška zvládl vyrazit, ale na hranici vápna, kam míč padal, nabíhal jen Fabián a z voleje levou nohou propálil vše, co mu stálo v cestě, i Hrušku.
33
Příbram se pokouší tlačit vpřed, ale Plašil svůj centr kopl moc daleko.
34
Bulut se chce probojovat až před bránu hostí, ale je z toho nakonec jen odkop od brány.
35
Na Millera letí nijak extra vydařená střela Příbramských, domácí brankář s ní nemá žádný problém.
36
Hosté se stále ne a ne usadit na útočné polovině.
37
Důležité Góly Kerem Bulut (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Příbram 3:0
Rychlá akce domácích končí třetí gólem, který střílí dnes velmi agilní útočník Bulut. Australský střelec tureckého původu si nabíhá do pravé strany šestnáctky na kolmici od Chramosty a míč posílá do sítě mezi nohama gólmana Hrušky.
39
Příbram se probojovala na polovinu Boleslavi a získala autové vhazování.
40
Tarczalův centr před bránu odhlavičkoval Johana, ani poté se hostům nevede najít cestu k zakončení.
41
Kapitán domácích Johana řeší prudký centr do pokutového území rázným odkopem daleko od vlastní brány.
42
Příbramský kouč Hřídel sleduje dosavadní průběh hry s velkými rozpaky, po přestávce se dají čekat změny v jeho jedenáctce.
43
Výjimečně útok domácích po levé straně končí centrem, který přišel až za brankovou čarou.
44
Domácí diváci na stadionu se baví, po celý první poločas zde svítilo slunce a s fotbalem musí být také spokojení.
45
A hráči Mladé Boleslavi si na hřišti dělají nadále téměř cokoli, co si usmyslí. Hostující obrana odvrací ze své šestnáctky jeden míč za druhým.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ml. Boleslav - Příbram
Ve středovém kruhu rozehráli hostující útočníci Huňa s Jurdíkem.
46
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Claude Roland Videgla, nahradil ho Tomáš Borek.
46
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Wágner, nahradil ho Milan Jurdík.
47
Příbram se dostala několika přihrávkami do volných prostorů k vápnu Boleslavi a akci zakončila centrem Pleška z levé strany, který hlavou odvrátil domácí stoper Johana.
48
Pleško posunul míč doleva ke středu hřiště Tarczalovi, jenž neváhal a napřáhl z přibližně 40 metrů. Jeho rána levačkou proletěla dva metry nad břevnem Millerovy svatyně.
49
Příbramští dostali po faulu na vlastní polovině hřiště výhodu, ale vůbec jí nevyužili. Na půlce je o míč obral dlouhonohý Mendy.
50
Obě mužstva toho v posledních momentech mnoho nevymyslela, k vidění jsou nakopávané míče ze strany na stranu.
51
Táborský pospíchal za míčem do šestnáctky, ale ukopl si ho moc daleko a obrana hostů vše bez problémů vyřešila.
52
Táborský vysílá centrem podél levé postranní čáry Chramostu, který si chce obhodit svého strážce Ricku, ale ten je pozorný a domácího útočníka zastavuje.
54
Karty Žlutou kartu dostal Petr Johana (Ml. Boleslav)
55
Po Johanově faulu kopala Příbram standardku z levé strany, ale z té nezahrozila. Poté zůstala u míče, jenže s centry do vápna si většinou snadno poradí právě Johana.
56
Mendy se prohnal s míčem po pravé straně a kousek od brankové čáry posílá míč před bránu. Tam si v houfu hráčů naskakuje na hlavičku Bulut a střílí nad.
57
Bulut získává pro svoje mužstvo rohový kop...
58
... ale v tomto případě po něm Hruška neinkasuje. Chytá míč do rukavic a okamžitě rozehrává, jenže hosté o míč bleskově přicházejí.
59
Ani domácím se ale nevede rozvíjet útočnou akci, Bulut totiž fauluje ve snaze získat míč Plašila. Po jeho pádu má práci pomezní sudí, kterému se praporek rozpadl na dva kusy.
60
Sylvestre se dotýká v souboji se soupeřem míče rukou, ale rozhodčí to nevidí a píská až následný faul na jeho osobu.
61
I tento přímý kop z dálky však směřuje rovnou do Hruškovy náruče.
62
Působení Příbrami na útočné polovině, to je jeden velký souboj, ze kterého dosud nevzešla akce vedoucí ke střele a hrozbě pro gólmana Millera. Jako nyní.
64
Rolko obral o míč Pleška a založil protiútok Mladé Boleslavi, na jejímž konci chce dát dnes svůj druhý gól obránce Fabián. Napřáhl z 25 metrů mírně z levé strany a vyslal přízemní střelu, kterou Hruška vyráží do strany.
65
Diváci na stadionu se teď škodolibě pobavili nad střelou nestřelou Klesy, jenž se zamotal ve svých kličkách natolik, až nakonec pravčkou promáchl a míč mu utekl do zámezí.
67
Na centr z levé strany Huňa neměl šanci dosáhnout, centr letěl nad jeho hlavou příliš vysoko. Vzápětí pálí Jurdík vedle pravé tyče.
68
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Kerem Bulut, nahradil ho Jakub Řezníček.
69
Táborský centruje z levé strany, ale míč dopadá až za brankovou čárou. Pokus hostů o brejk dopadl i v tomto případě bídně.
70
Řezníček hned nato prchá obráncům a dostává se s míčem na levou stranu, jenže střílí, až když ho stačil doběhnout jeden z příbramských beků, a pak fauluje.
71
Příbramská defenziva zvládla odvrátit dva centry, každý z jiné strany. Nejdřív ubránila roh, poté Táborského pas z levé strany.
72
Kalina zastavuje protútok Příbrami velmi svérázným způsobem: prostě svalil naproti běžícího hráče k zemi rukama. Žlutou kartu si za to ovšem nevysloužil.
74
Zatímco si domácí přihrávají v obraně, se na hrací plochu chystá vběhnout útočník Kulič.
75
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Jan Chramosta, nahradil ho Marek Kulič.
76
Počet diváků 4 020 (80 % z kapacity 5 000)
77
Příbram zahrávala rohový kop, domácí obrana si s centrem na přední tyč poradila a nepustila hosty ani k dorážce.
78
Jurdík se ještě snaží něco udělat s pomalu beznadějným výsledkem, ale za pasem vyběhl moc brzy a byl mu odpískán ofsajd.
79
Boleslavští se v druhém poločase hlídají bezpečný náskok a již nehrají v takovém tempu, jaké nasadili v první půli.
80
Johana se dopustil dalšího faulu a Příbram má šanci snížit z přímého kopu z 22 metrů. Pleško chce trefit levý horní růžek Millerovy brány, ale balon letí vysoko nad břevnem.
80
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Michal Klesa, nahradil ho Matěj Štochl.
81
Tarczal se odhodlal ke střeleckému pokusu, ale ani z tohoto nemusí mít Miller obavy.
82
Vyšší procento držení míče mají v posledních minutách pravděpodobně hosté, ale k čemu je to platné, když si ani během druhého poločasu nebytvořili vyloženou šanci...
84
Štochl se tlačí na hranici vápna do zakončení, ale do vápna přilétl na poslední chvíli jeden z domácích beků a míč napálil až kamsi do hlediště.
85
Na trávníku zůstal ležet po této akci domácí obránce Fabián, aniž by byl někým atakován. Po odkopu do zámezí se svalil k zemi a z hřiště ho musí odnést lékaři na nosítkách.
86
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Fabián, nahradil ho Vladimir Dimitrovski.
87
Domácí hráči se snaží držet míč co nejdéle na svých kopačkách, ale daří se jim to ani ne minutu. Na tahu, který by vedl alespoň k jednomu gólu, jsou tak hosté z Příbrami.
88
Ovšem i tato akce po levé straně naráží na obrannou hráz Boleslavi už deset metrů před šestnáctkou.
90
Hra je v poslední minutě utkání rozháraná, mnohem více divácky atraktivního fotbalu nabídlo rozhodně prvních pětačtyřicet minut.
90
Nastavuje se jedna minuta.
90
Ještě standardní situace Příbrami na závěr a střela vysoko do nebes, která jen potvrzuje, že Mladá Boleslav dnes poráží Příbram zcela po právu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.

Sestavy a rozestavení

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-4-2)

27 Miller
Miller
o hráči
6 Kalina
Kalina
o hráči
2 Johana
Johana
o hráči
4 Rolko
Rolko
o hráči
Fabián
o hráči
86. min Dimitrovski o hráči
18 Mendy
Mendy
o hráči
Sylvestre
o hráči
33 Opiela
Opiela
o hráči
Táborský
o hráči
Chramosta
o hráči
75. min Kulič o hráči
9 Bulut
Bulut
o hráči
68. min Řezníček o hráči

logo 1. FK Příbram Příbram (4-4-2)

22 Hruška
Hruška
o hráči
20 Plašil
Plašil
o hráči
16 Ricka
Ricka
o hráči
Nohýnek
o hráči
10 Klesa
Klesa
o hráči
80. min Štochl o hráči
Tarczal
o hráči
12 Videgla
Videgla
o hráči
46. min Borek o hráči
Pleško
o hráči
Wágner
o hráči
46. min Jurdík o hráči
11 Huňa
Huňa
o hráči

Rozhodčí: Adámek - Moudrý, Marek
Počet diváků: 4 020 (80 % z kapacity 5 000)

Vzájemné zápasy

9. března 2019 15:00Mladá Boleslav–Příbram 2:0
29. září 2018 17:00Příbram–Mladá Boleslav 3:0
4. prosince 2016 15:00Mladá Boleslav–Příbram 2:2
7. srpna 2016 17:00Příbram–Mladá Boleslav 0:1
2. dubna 2016 17:00Příbram–Mladá Boleslav 2:3
3. října 2015 15:00Mladá Boleslav–Příbram 4:0
28. února 2015 17:00Příbram–Mladá Boleslav 2:0
16. srpna 2014 17:00Mladá Boleslav–Příbram 4:1
31. května 2014 18:00Příbram–Mladá Boleslav 3:1
22. července 2013 18:00Mladá Boleslav–Příbram 1:1
24. února 2013 15:00Mladá Boleslav–Příbram 1:0
12. srpna 2012 17:00Příbram–Mladá Boleslav 1:1
18. března 2012 16:00Mladá Boleslav–Příbram 2:2
18. září 2011 17:00Příbram–Mladá Boleslav 2:0
26. února 2011 16:00Příbram–Mladá Boleslav 0:0
8. srpna 2010 17:00Mladá Boleslav–Příbram 3:0
14. dubna 2010 17:30Příbram–Mladá Boleslav 2:2
16. srpna 2009 17:00Mladá Boleslav–Příbram 2:0
11. dubna 2009 17:00Příbram–Mladá Boleslav 1:1
5. října 2008 17:00Mladá Boleslav–Příbram 3:1
8. dubna 2007 17:00Mladá Boleslav–Příbram 2:1
10. září 2006 17:00Příbram–Mladá Boleslav 1:2
16. dubna 2006 17:00Příbram–Mladá Boleslav 1:2
30. října 2005 17:00Mladá Boleslav–Příbram 0:0
10. dubna 2005 17:00Mladá Boleslav–Příbram 0:0
3. října 2004 17:00Příbram–Mladá Boleslav 2:1