Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Hezký den z Teplic, kde ke svému poslednímu "domácímu" zápasu nastoupí fotbalisté Ústí nad Labem proti Spartě. Chystá se utkání, které se pravděpodobne stane duelem dvou smutných soupeřů: Ústí už je od minulého týdne jijstý sestupující, Sparta už nemůže vlastními silami ovlivnit boj o titul a dnes pravděpodobně definitivně přijde o šanci ligové prvenství obhájit.
Sparta ztrácí na vedoucí Plzeň čtyři body, a pokud Západočeši v souběžně hraném utkání porazí Ostravu, budou slavit oni. Na Spartu by v takovém případě zbylo druhé místo.
Sparťanům dnes budou chybět dva hráči základní sestavy: Kadlec je zraněn, Kušnír stojí za čtyři žluté karty. Trenér Chovanec navíc nechal na lavičce náhradníku útočníka Kweukeho. Lavička je plná hráčů z B-týmu, nominován byl i syn předsedy fotbalového svazu Ivan Hašek mladší.
V obhajobu titulu už asi nevěří ani fanoušci Sparty, kterých do Teplic dorazila jen malá skupinka. V jejich sektoru jsou vyvěšeny jen dvě vlajky, a to od severočeských příznivců: na jedné je napsáno Lovosice, na druhé Ústí nad Labem. Třetí vlajku, z Týnce nad Sázavou, teď fandové vyvěsili mimo vyhrazený sektor.
Domácí fanoušky nevidíme žádné.
Oba týmy už jsou připraveny na hrací ploše, zápas začne za několik okamžiků.
1
Začal první poločas utkání Ústí n. Labem - Sparta
Výkop obstarali fotbalisté Ústí.
2
Dlouhý nákop hostujícího Kladrubského mířil na Keriče, který si míč zpracovával u pravé postranní čáry. Domácí ho zbrzdili a následný dlouhý aut do šestnáctky bez problémů odvrátili.
3
Další dlouhý pas mířil od Brabce na Pekharta, který si míč na hrotu sparťanského útoku zpracovával na prsou, byl mu ale odpískán ofsajd.
4
Po levé straně pronikal letenský obránce Pamič, přihrávka na Podaného ale byla nepřesná.
5
Domácí fotbalisté si předávají míč na vlastní polovině, sparťané se snaží napadat jejich rozehrávku.
6
Důležité První rohový kop zápasu přinesl Spartě první gólovou příležitost. Z levé strany centroval Kladrubský a míč propadl do vápna na nohu kapitána Řepky, který levačkou z první vypálil na bránu. Dobrým zákrokem zachránil svůj tým brankář Vorel, který měl i štěstí, že Řepkova střela mířila doprostřed brány.
7
Důležité Góly Martin Jindráček (Ústí n. Labem) vstřelil gól. Ústí n. Labem - Sparta 1:0
Domácí fotbalisté potrestali chybu v obraně Sparty. Dlouhý aut vhazoval z levé strany Dvořák a na malém vápně podskočil míč Řepka, za kterým ze zjevil Jindráček a vstřelil první gól zápasu.
10
Důležité Obrovský závar před bránou Sparty a dva skvělé zásahy gólmana Blažka. Ústečtí teď svého soupeře zmáčkli. Po centru Stožického zprava se letenský brankář vyznamenal proti pokusu Veverky, míč ale pouze vyrazil. Na následný další centr z pravé strany si před bránu naběhl nepokrytý Jindráček, ale také jeho pokus dobře zneškodnil letenský brankář.
13
Dlouhý Sionkův pas po lajně prodloužil Pekhart z první před bránu, kde hlavičkoval Kerič. Nevysoký Chorvat ale neměl proti dvěma obráncům šanci.
14
Důležité Slušná příležitost Sparty. Do Sionkova centru z pravé strany se před bránou Ústí položil nůžkami Pekhart, střela mu však nesedla. Podaný pak připravil míč nabíhajícímu Pamičovi, který vypustil dělovku z osmnácti metrů. Jeho pokus proletěl těsně kolem levé tyče Vorlovy brány.
15
Rychlý protiútok Ústí zastavil Brabec, který zblokoval Veverku. Po následném rohovém kopu se hosté ubránili.
16
Karty Žlutou kartu dostal Vít Vrtělka (Ústí n. Labem)
za faul na Podaného, který si při rychlém brejku předkopl míč.
17
Karty Žlutou kartu dostal Erich Brabec (Sparta)
18
U sparťanské lavičky se začal rozcvičovat útočník Kweuke.
19
Sparťané se teď zbytečně připravili o míč, na pravé straně si nerozuměli Kladrubský se Sionkem.
20
Centr Veverky mířil do vápna na zcela volného Stožického. K zakončení mu chyběl jeden krok.
21
Hosté zakombinovali před pokutovým územím Ústí a Kerič se nakonec uvolnil ke střele z vápna, jeho prudký pokus brankář Vorel rukou vyrazil.
23
Pekhartův centr z pravé strany byl zblokovaný. Kladrubský z autu rozehrál na Brabce, jeho centr byl ale hodně nepřesný.
25
Domácí zatím předvádějí slušný výkon. Spartu nepouští do větších příležitostí a svými útoky navíc zaměstnávají její obranu.
26
Pekhartova střela byla sražená na rohový kop. Z pravé strany ho zahrával Sionko, na jehož centr si vyskočil Řepka. Důrazně zakončit však nedokázal.
28
Přihrávku domácího Stožického na rozběhnutého Jindráčka zastavil na poslední chvílí vracející se Matějovský.
29
Karty Žlutou kartu dostal Jakub Podaný (Sparta)
za zbytečné zatažení za dres.
30
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Andrej Kerič, nahradil ho Léonard Kweuke.
31
Střídající Kweuke se hned zapojil do útočné akce. Na levé straně pokutového území udržel míč pro Podaného, jehož centr byl poté odvrácen na rohový kop. Ani z této standardní situace ale Sparta nezahrozila.
32
Zády k bráně byl domácím Džubanem faulován Pekhart. Sparta bude zahrávat přímý kop z přibližně dvaadvaceti metrů.
32
Přímý kop zahrával Pamič, jeho střela levačkou ale bránu Ústí přeletěla.
34
Důležité Pěkná akce kamerunského útočníka Kweukeho. Naběhl si na pas od Brabce, uvolnil se od bránícího Valenty a ze strany postupoval na bránu. Místo střely z těžkého úhlu hledal přihrávkou před bránu nabíhajícího spoluhráče, ale míče se už zmocnili domácí.
37
Důležité Góly Tomáš Pekhart (Sparta) vstřelil gól. Ústí n. Labem - Sparta 1:1
Sparta srovnává skóre po rychlé akci. Za prudkou přihrávkou se na levé straně hnal Podaný, jeho následný střílený pas před bránu byl přizvednut bránícím Polákem a výborně zareagoval Pekhart, který hlavou usměrnil míč křižně za záda vybíhajícího Vorla.
39
Prudký centr z pravé strany do šestnáctky Sparty odvrátil Kladrubský do zámezí.
40
V obležení dvou sparťanů byl u pravého rohového praporku domácí Stožický. Nakonec se mu podařilo odcentrovat, ale míč skončil za bránou.
41
Na konci pohledné akce střílel z dvaceti metrů Veverka, jeho pokus byl sražen na rohový kop.
42
Důležité Po nepovedeném rohovém kopu domácích spěchali dva sparťané na jediného obránce. Míč vedl Sionko a před šestnáctkou Ústí ho posunul na Kweukeho, který mu však chtěl zbytečně z první vrátit. Přihrávku zblokoval bránící Vrtělka, následně se Kweuke dostal ještě ke střele, v pádu ale zakončil mizerně.
43
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Kladrubský (Sparta)
44
Hostující Vacek ztratil míč na polovině hřiště, ale protiútok se domácím příliš nepovedl. Od Jindráčka nakonec získal míč Kladrubský.
45
Po akci Kweukeho se dostal ke střele Pekhart, jeho pokus byl zblokován na roh. Spartě se však nepovedl.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ústí n. Labem - Sparta
47
V pokutovém území Ústí si místo pro střelu hledal Kweuke, byl však dobře bráněn obránci a jeho pokusy byly zblokovány.
47
Důležité Kamerunský útočník Sparty se dokázal skvěle uvolnit na pravé straně, jeho střelu z úhlu ale brankář Vorel nohou vykopl. Pouze k obránci Valentovi, který nedokázal míč odvrátit z šestnáctky. Posunul ho pouze k Podanému, který si přichystal míč na střelu a napálil ho do tyče odkryté brány.
49
Další rychlá akce Sparty. Za přihrávkou na levou stranu si naběhl Sionko, jeho centr před bránu odvrátil jeden z domácích obránců.
50
Důležité Góly Léonard Kweuke (Sparta) vstřelil gól. Ústí n. Labem - Sparta 1:2
Teď už se to Spartě a hlavně Kweukemu podařilo. Kamerunský střelec si naběhl na pas Kladrubského, přetlačil obránce Džubana a prudkou střelou propálil brankáře Vorla.
52
Důležité Domácí se následně v pokutovém území Sparty dožadovali odpískání penalty, k faulu ale nedošlo. Veverka navíc zahrál rukou.
53
Počet diváků 2 028 (11 % z kapacity 18 500)
55
Na přetažený centr domácího Dvořáka si nabíhal střelec gólu Jindráček, ale míč byl příliš dlouhý.
56
Za dlouhým a zdánlivě nepřesným nákopem z hloubi pole pospíchal Podaný, stihl míč a dostal se s ním do vápna, v tísni ale nestačil pořádně zakončit.
57
Důležité Góly Tomáš Pekhart (Sparta) vstřelil gól. Ústí n. Labem - Sparta 1:3
Sparta teď dokonale rozebrala ústeckou defenzívu. Přihrávka za obranu na Kweukeho byla tečována, a Kamerunec se tak dostal ze střeleckého úhlu. Počkal si ale na Podaného, kterému posunul míč. Sparťanský záložník pronikl až téměř k brankové čáře, odkud přihrál před odkrytou bránu nabíhajímu Pekhartovi. Ten už měl jednoduchou pozici.
60
Pas domácího Stožického mířil na rozběhnutého Poláka. Ten se s míčem dostal do vápna, centr ale zblokoval Podaný na rohový kop. Ten odvrátil Kweuke a ještě založil rychlý protiútok, který nakonec ale sám zbrzdil, když propásl správný moment pro přihrávku.
62
Středem hřiště táhl útočnou akci Sparty záložník Vacek, dostal se nakonec i ke střele, ale brankář Vorel s jeho pokusem neměl větší problémy.
63
Rohový kop Ústí zahrával z levé strany Volek, hosté ale míč odvrátili.
64
Stožického pas před bránu byl tečovaný a Kladrubský ho u zadní tyče nakonec musel odvrátit na rohový kop. Ten zahrával opět Volek, před bránou Sparty ale vyskočil nejvýše Kweuke a razantně míč odhlavičkoval.
65
Letenský obránce Pamič vyslal pas po lajně na Kweukeho, který se snažil přetlačit obránce Džubana. Počínal si ale nedovoleně.
66
Karty Žlutou kartu dostal Marek Matějovský (Sparta)
za skluz na Dvořáka.
67
Podívejte se na momentky ze zápasu. Aby se vám objevila fotogalerie v pravém sloupci pod sestavami, obnovte si stránku.
69
Ústečtí se snaží dobýt obranu Sparty, ale zatím se jim to nedaří.
71
Na levé straně se chtěl uvolnit hostující Vacek, ale přes dva bránící hráče se nedostal. Neprocedil ani míč na Podaného.
72
Další pěkný moment sparťanského útočníka Kweukeho. Na cestě do pokutového území se vyhnul dvěma bránícím hráčům, další klička ale už byla zbytečná a Kweuke pak musel zakončoval z nevýhodné pozice. Přesto vybojoval alespoň roh.
74
Střídání Střídání: Ústí n. Labem: ze hřiště odešel Richard Veverka, nahradil ho Tomáš Krbeček.
75
Důležité Další gól Sparty mohl přidat Sionko. Kweuke uvolnil Pamiče, který z levé strany dobře odcentroval právě na volného Sionka. Sparťanský záložník ale hlavou bránu minul.
76
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Džuban (Ústí n. Labem)
za faul na Kweukeho. Sparta bude zahrávat přímý kop přibližně z dvaceti metrů.
78
S krátkým rozběhem střílel Sionko, ale pouze do zdi. Letenský záložník se ale dostal k další střele, která byla tečována na rohový kop.
79
Po rohovém kopu se do zakončení dostal u zadní tyče Kladrubský, který pálil z otočky nad.
80
Důležité Domácí Jindráček táhl útok po pravé straně a chystal se k centru před bránu na Krbečka, ale Pamič míč zblokoval. Následný roh rozehráli Ústečtí nakrátko a Jindráček poslal míč přímo na hlavu nehlídaného Krbečka, který zblízka hlavičkoval nad.
82
Střídání Střídání: Ústí n. Labem: ze hřiště odešel Zdeněk Volek, nahradil ho Martin Holek.
83
Další z pěkných průniků útočníka Kweukeho. Do vápna se dostal bez problémů, pak už se ale ocitl proti přesile a jeho přihrávka před bránu neprošla.
84
Další rohový kop zahrával Stožický. Přetažený míč odvrátili sparťané pouze k Jindráčkovi, který pálil zpoza vápna. Prudká rána však postrádala přesnost.
86
Důležité Střídající Krbeček měl na hlavě snížení, proti jeho dobré hlavičce však výtečně zasáhl sparťanský gólman Blažek, který míč vyrazil.
88
Útočí už výhradně jen Ústečtí, Sparta už pouze brání dvougólový náskok. Vypadá to však, že ani dnešní výhra jí v souboji o mistrovský titul nepomůže, také Plzeň totiž drží své dvoubrankové vedení.
89
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Libor Sionko, nahradil ho David Pavelka.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:3.

Sestavy a rozestavení

Ústí n. Labem (4-4-2)

20 Vorel
Vorel
o hráči
3 Polák
Polák
o hráči
Džuban
o hráči
Valenta
o hráči
Dvořák
o hráči
Stožický
o hráči
Lamešič
o hráči
Vrtělka
o hráči
11 Volek
Volek
o hráči
82. min Holek o hráči
Jindráček
o hráči
19 Veverka
Veverka
o hráči
74. min Krbeček o hráči

logo AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Kladrubský
o hráči
21 Brabec
Brabec
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
3 Pamič
Pamič
o hráči
7 Sionko
Sionko
o hráči
89. min Pavelka o hráči
25 Vacek
Vacek
o hráči
Matějovský
o hráči
Podaný
o hráči
18 Kerič
Kerič
o hráči
30. min Kweuke o hráči
11 Pekhart
Pekhart
o hráči

Rozhodčí: Kocourek - Teuber, Urban
Počet diváků: 2 028 (11 % z kapacity 18 500)

Najdete na iDNES.cz