Pondělí 17. února 2020, svátek má Miloslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Matěj Vlček

Dobré odpoledne z pražského Edenu při sledování on-line reportáže z utkání 22. kola fotbalové ligy. Domácí Slavia přivítá od 19:30 Hradec Králové. Zápas budeme sledovat minutu po minutě.
Slavii bude kvůli disciplinárnímu trestu scházet levý obránce Trubila. Přesto budou sešívání chtít prodloužit svou sérii jarní neporazitelnosti.
"Čeká nás možná nejtěžší jarní zápas," varuje slávistický kouč Michal Petrouš. Hradec v minulém kole zdolal v důležitém záchranářském duelu Příbram 2:1 a napravil tak debakl 0:7 z Jablonce. "Chtěli bychom, aby Vaniak ve slávistické brance nenastydl," neklade přesto na své svěřence velké nároky asistent hostujícího trenéra Michal Šmarda.
"Na jaře zatím venku jen prohráváme, chceme to v Edenu zlomit," navázal ve vážnějším tónu hlavní hradecký kouč Václav Kotal. Ten má k dispozici kompletní kádr, i když po zranění zůstává jen na lavičce zkušený stoper Wozniak.
Pro slávistické fanoušky však zřejmě není zápas s Hradcem hlavním tématem. Na klub se v posledních dnech navalily další problémy v souvislosti s jeho neutěšenou finanční situací: pozastavení činnosti slávistického webu a rozhodnutí arbitráže, že sešívaní dluží svému bývalému hráči Toleskému.
Právě kvůli této pohledávce makedonského forvarda hrozí Slavii v krajním případě i neudělení profesionální licence, a tím i pád do třetí ligy. "Kluby nesmí dlužit hráčům ani dalším zaměstnancům," hrozí šéf svazové licenční komise Bohuslav Pavlík.
Pro Slavii je dnešní zápas zvlášť důležitý ještě z jednoho důvodu. V příštím kole totiž narazí v nejsledovanějším zápase české ligy na Spartu. Slavné derby se hraje příští pondělí od 20:00 na Letné a sešívání si mohou případným dnešním vítězstvím zvýšit sebevědomí.
Oba týmy dělí v tabulce pouze lepší skóre, které hraje ve prospěch domácích. Náskok dnešních soupeřů na první sestupové místo však činí pouhých pět bodů a vítěz dnešního utkání by se mohl posunout blíže k jistotě záchrany.
1
Začal první poločas utkání Slavia - Hradec Kr.
Rozehrávají slávisté.
1
Dostál zachytil Pilařovu kolmici a domácí se tlačí dopředu.
3
Janda dostal trochu prostoru uprostřed hřiště, ale vysokým míčem našel jen rukavice brankáře Lindra.
5
Hradec v úvodních minutách rozhodně nepůsobí nijak ustrašeně. Poděbradského centr ale do domácí šestnáctky neprošel.
6
Kisel se snažil posunout skákavou Korešovu přihrávku ke Korešovi, ale míč špatně trefil a domácí přišli o rodící se příležitost.
7
Teď odskočil míč při přihrávce i Jarolímovi. Zdá se, že trávník v Edenu není ve zcela ideálním stavu.
9
Slavii se ani teď nepovedlo usadit se na delší dobu na soupeřově polovině, Dostálovi ukopl míč Pilař.
9
Na Jandův centr zprava o vlásek nedosáhl Kisel. Hned vyskakuje z trávníku a ukazuje sudímu, že byl stažen k zemi.
10
Kasálek otálel s autovým vhazováním tak dlouho, až mu musel rozhodčí důrazně domluvit.
11
Hubáček křížným pasem parádně našel na levém křídle Kaufmana, který však střelu z rohu vápna uspěchal. Přesto ji Lindr hokejovým zákrokem vytěsnil jen na roh.
12
Další akce Slavie po levé straně, jenže Korešův centr skončil nad brankou.
13
Klapkův centr z přímého kopu z poloviny hřiště prolétl slávistickým vápnem zcela bez povšimnutí.
15
Druhý slávistický roh zařídil Janda pokusem o centr zprava.
16
Domácí však museli po Fischerově hlavičce rychle zpátky, ale v tradičním souboji dnešního utkání ukopl Dostál balón před Pilařem.
18
Náznak slávistické šance. Po Dostálově centru se k hlavičce snadno dostal Koreš, ale mířil hodně nad.
19
Bývalý slávista Chleboun se postavil ke standardce a snad ze čtyřiceti metrů se pokusil překvapit Vaniaka. To by ale musel míři mnohem přesněji, Vaniak si zatím snad nesáhl na míč.
20
Hodně tvrdý souboj ve skluzu předvedli Janda s Poděbradským. Oba hráči kulhají ze hřiště, Hradec bude rozehrávat přímý kop.
21
Klapka vybídl k průniku podél levé lajny Kasálka, který ale míč nezpracoval.
22
Pospěch zklamaně poskakuje před hradeckým vápnem. Chybělo mu totiž jen pár kroků, aby dostihl Hubáčkovu přihrávku a ocitl se tváří v tvář Lindrovi. Hostující obrana teď poněkud zaspala.
23
K Pilařovi se odrazil míč na středu hřiště. Hradecký záložník si ho opět zatáhl k Dostálovi, obešel ho, ale domácí bek ještě stihl Pilařův centr srazit.
24
Polovysoký míč si na hranici vápna našel Rezek, zkusil vypálit, ale branku vysoko přestřelil. Opravdu šlo o hodně těžký kop.
26
Dostál cpal do vápna další centr, jenže před Kaufmanem ho přizvedl Mišinský. I následné prostrčení Jarolíma obránci Hradce zachytili.
27
Hradec vyrazil do brejku. Fischer vysunul Pilaře, jehož však stihl před Vaniakem odblokovat Dostál. Kdo jiný...
29
Důležité Pávek si na hranici vápna odstavil Čelůstku a z hranice vápna poslal na Vaniaka střelu levačkou. Veterán v domácí brance však byl na zemi včas a míč lapil.
30
Dostál na levé straně podkopl Dvořáka. Klapkův centr slávistická obrana v klidu odvrátila.
33
Další vysoký pas ze standardky do domácí šestnáctky. Ani Kasálkův centr ale hosté nezužitkovali.
34
Klpaka pláchl Čelůstkovi, přistrčil míč Pilařovi a jeho střele zprava přinutila Vaniaka k zákroku. Gólman Slavie se ale překvapit nenechal.
35
Kisel obloučkem hledal ve vápně Pospěcha, jehož odzbrojil Poděbradský. Domácí kotel se marně zlobí, že hrál Poděbradský rukou.
36
Důležité Překvapivou ránu vytáhl z klobouku Hora. Levačkou točil míč k pravé Lindrově tyči, hradecký brankář nadvakrát likviduje.
37
Horova příkladu následuje i mnohem zkušenější Kisel. Trefil branku, ale ani jeho pokus zdálky mnoho vrásek Lindrovi nepřidělal.
39
Pospěcha ve vzduchu zdvojili Chleboun s Klapkou a uspěli. Moc fotbalové krásy zatím první poločas nepřinesl.
41
Hradecký kouč Kotal skrývá hlavu v dlaních. Po nepřesném Kasálkově nákopu ani není divu.
42
Opět souboj Dostál - Pilař, ovšem na opačné straně hřiště. Hostující záložník stihl před slávistou odkopnout Jandovu přihrávku.
43
Náznak utěšené slávistické akce zastavuje ofsajd Pospěcha. Skoda pro sešívané, po Kiselově lobu se zprava cpal do vápna dost nadějně.
45
Horova patička před šestnáctkou hostů ke Kiselovi neprošla.
45
Důležité Už v nastaveném čase míč po Klapkově standardce poskakoval ve slávistickém vápně. Pávek vracel míč před branku a dost dlouho trvalo, než jej hradba odbránců odklidila do bezpečí. Hradečtí se však neprosadili.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Hradec Kr.
47
Hora hledal na hradeckém vápně Koreše. Toho však předskočil Rezek a slávistický maldík ho ještě fauloval.
49
Hradec i v druhé půli navázal na svou útočnou tradici: nákopy do vápna z poloviny hřiště. Kasálkův centr opět nikdo z jeho spoluhráčů nedoběhl.
50
Pilař se prosmýkl kolem Dostála, doběhl až do šestnáctky, jenže jeho zpětná přhrávka nikoho v černém dresu nenašla.
51
Mišinský dostal výhodu po Kaufmanově faulu, příliš si však míč na pravém křídle předkopl a Hubáček tak stihl zažehnat nebezpečí.
52
Korešův centr se zprava snášel k Pospěchovi, který padá k zemi a dožaduje se penalty. Bylo však jasné, že na míč stejně endosáhne.
54
Karty Žlutou kartu dostal Filip Klapka (Hradec Kr.)
Klapka tvrdě zajel do Jandy, Slavie bude zahrávat nadějný trestňák.
55
Pro Korešův centr si doběhl Lindr, nic nebezpečného se nestalo.
55
Klapka se při svém faulu dokonce lehce zranil a je ošetřován u laviček.
57
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Filip Klapka, nahradil ho Radek Hochmeister.
Hradecký záložník kulhá ze hřiště.
58
Pospěch se přes Kasálka důrazně dral za míčem. Příliš důrazně. Asistent rozhodčího mu mává útočný faul.
59
Chlebounovo nešikovné zpracování málem využil Janda. K samostatnému úprku na branku se nedostal, Chleboun své zaváhání napravil.
59
Karty Žlutou kartu dostal Vladimír Mišinský (Hradec Kr.)
59
Důležité Koreš dobře rozehrál přímý kop, Čelůstkovu patičku lapil Lindr. Kvůli tomu se k dorážce nedostal Pospěch.
60
Karty Žlutou kartu dostal Ondřej Čelůstka (Slavia)
Čelůstka při předchozí akci zajel do Lindra, i když se zdálo, že brankáře hostů fauloval spíš Pospěch. Strkanici uklidňuje sudí Kovařík.
60
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Zoran Milutinovič.
62
Milutinovič se tak tak nedostal ke zpětné přihrávce Hory. Bude se nakonec jen vykopávat od Lindrovy svatyně.
63
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Vladimír Mišinský, nahradil ho Pavel Černý.
64
Čelůstka fauloval ve výskoku asi třicet metrů od branky. Jako obvykle následoval Kasálkův centr, na který znovu nikdo z Hradeckých nedosáhl. Navíc asistent rozhodčího signalizoval ofsajd.
67
Hora hlavou prodlužoval na Kisela. Kapitán sešívaných ale balón nemohl doběhnout, Lindr ho v klidu sbírá.
69
Koreš zatáhl míč po levém křídle, přiťukl Kaufmanovi, který však balón do vápna nepropasíroval.
70
Pospěch se opět rozčiluje poté, co po souboji s hradeckými stopery nedosáhl na vysoký míč. Ani teď se po Dostálově centru penalta nepíská a není divu.
71
Důležité Další parádní provedení přímého kopu z Korešovy dílny. Před malým vápnem hlavičkoval nehlídaný Jarolím, ale příliš vysoko. Škoda, že ještě trochu nepovyrostl.
72
Důležité Pospěch konečně ukázal své přednosti. Prodral se mezi třemi hradeckými beky až k zakončení, ale z těžké pozice v pádu minul. Diváci přesto tleskají.
74
Čelůstka zasahoval před Dvořákem hodně nejistě. Ten vybojoval míč pro Pilaře, jehož centr těsně před Černým ukryl v rukavicích Vaniak.
75
Hradečtí předvedli perfektně secvičenou ofsajdovou past, do níž polapili Pospěcha. Samostatný nájezd na Lindra se tak ani nyní nekoná.
76
Fischer se v šestnáctce obtočil kolem Hubáčka, ale svůj pas přes Čelůstku nedostal.
77
Důležité Milutinovič se odhodlal k bombě ze střední vzdálenosti. Jeho skákavá rána vypadla Lindrovi z náruče, první u míče však byli Hradečtí.
78
Slávističtí fandové transparentem chválí sešívané hokejisty, jež jsou patrony dnešního zápasu.
79
Dvořák apdl ve slávistické šestnáctce a z následného protiútkou se Kisel pokusil překvapit Lindra lobem z poloviny hřiště. Lindr byl sice z branky, ale Kisel mířil hodně mimo.
80
Hradec zvýšil aktivitu, teď nepřesně pálil zleva Hochmeister.
81
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Jakub Hora, nahradil ho Milan Černý.
81
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Černý (Hradec Kr.)
82
Korešovi se tentokrát standardka vůbec nepovedla, míč odkopl hned první bránící hráč.
83
Střídání Střídání: Hradec Kr.: ze hřiště odešel Jiří Poděbradský, nahradil ho Vlastimil Karal.
84
Hochmeister se postavil k přímému kopu z uctivé vzdálenosti a podle toho také jeho střela vypadala. Vaniaka nemohla zaskočit, i když mířila mezi tyče.
85
Pilař našel pětadvacet metrů od slávistické branky Fischera, ale hradeckému kapitánovi se střela z voleje vůbec nevydařila. Místo Vaniaka zasahovali diváci za brankou.
86
K Pilařovi se po nadějném hradeckém brejku vrátil míč na pravé straně slávistické šestnáctky. Do střely mu skočil Hubáček a bude se kopat roh.
88
Pávek povalil Kisela, k rozehrávce standardky se tentokrát staví Milutinovič.
88
Počet diváků 6 291 (30 % z kapacity 20 800)
89
A neměl to dělat. Na jeho vysoký a přetažený centr nemohl doskočit nikdo jiný než Lindr.
89
Milutinovičova rána levačkou je zblokována a Lindr šetří čas. Kiselovi se to nelíbí a protestuje, že hradecký brankář drží míč příliš dlouho.
90
Karty Žlutou kartu dostal Zbyněk Pospěch (Slavia)
90
Rozhodčí Kovařík nastavuje tři minuty.
90
Pospěch dobře zapracoval před šestnáctkou, sklepl ke Kiselovi dlouhý míč, ale střela slovenského záložníka letěla mimo.
90
Milutinovič se zkoušel procpat do vápna individuálně. A neúspěšně.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.
90
Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný závěr nedělního večera.

Sestavy a rozestavení

logo SK Slavia Praha Slavia (4-5-1)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
30 Dostál
Dostál
o hráči
Čelůstka
o hráči
Hubáček
o hráči
29 Kaufman
Kaufman
o hráči
8 Janda
Janda
o hráči
60. min Milutinovič o hráči
Jarolím
o hráči
11 Kisel
Kisel
o hráči
21 Koreš
Koreš
o hráči
23 Hora
Hora
o hráči
81. min Černý o hráči
Pospěch
o hráči

logo FC Hradec Králové Hradec Kr. (3-4-3)

20 Lindr
Lindr
o hráči
24 Pávek
Pávek
o hráči
Chleboun
o hráči
Kasálek
o hráči
22 Rezek
Rezek
o hráči
26 Fischer
Fischer
o hráči
28 Klapka
Klapka
o hráči
57. min Hochmeister o hráči
Poděbradský
o hráči
83. min Karal o hráči
Mišinský
o hráči
63. min Černý o hráči
Dvořák
o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči

Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Pospíšil
Počet diváků: 6 291 (30 % z kapacity 20 800)

Vzájemné zápasy

17. dubna 2017 17:30Slavia–Hradec Kr. 4:0
15. října 2016 15:00Hradec Kr.–Slavia 0:3
23. května 2015 17:15Hradec Kr.–Slavia 0:1
23. listopadu 2014 18:00Slavia–Hradec Kr. 1:1
26. května 2013 18:00Slavia–Hradec Kr. 3:0
18. listopadu 2012 17:00Hradec Kr.–Slavia 3:2
3. května 2012 18:30Slavia–Hradec Kr. 5:0
20. listopadu 2011 15:00Hradec Kr.–Slavia 1:1
3. dubna 2011 19:30Slavia–Hradec Kr. 0:0
12. září 2010 17:00Hradec Kr.–Slavia 0:0
16. února 2003 16:30Slavia–Hradec Kr. 4:0
29. července 2002 16:00Hradec Kr.–Slavia 1:1
17. února 2002 16:30Hradec Kr.–Slavia 0:0
11. srpna 2001 18:30Slavia–Hradec Kr. 4:0

Najdete na iDNES.cz