Úterý 2. června 2020, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Pěkný podvečer, vítejte u sledování on-line reportáže z fotbalového boje o záchranu v nejvyšší soutěži mezi Brnem a Českými Budějovicemi. Průběh zápasu vám přineseme minutu po minutě.
Pokud vyhraje předposlední Brno, budou jeho hráči určitě zvědaví, jak se vedlo v souběžně hraném utkání Příbrami na Slavii. Když získají tři body Jihočeši, zajistí si defintivně záchranu v první lize.
Jenže Budějovicím se na hřištích soupeřů v této sezoně vůbec nedaří, zatím si venku nepřipsaly ani jednu výhru. V tabulce venkovních zápasů jsou tak poslední.
Obě mužstva už jsou na hrací ploše, na kterou i přes zamračenou oblohu prosvítá sluneční svit. Zápas každou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Brno - Č. Budějovice
Rozehrávají hosté z jihu Čech.
1
Důležité Budějovice hned dostaly možnost rozehrání standardní situace, které se ujal zkušený záložník Otepka. Jeho centr našel před bránou Ondráška, který ale poslal míč hlavou jen do gólmana Bureše.
2
Jihočeši se dál tlačí před brněnskou bránu a posílají do šestnáctky další centry. Ty už tak účinné jako předchozí Otepkův nejsou.
3
Hosté v úvodu dominují hře. Očividně je láká vyhlídka záchrany v soutěži po tomto duelu.
4
Nyní Budějovice opatrně kombinují v obranné řadě a snaží se vylákat domácí k nějakému vysunutí se dopředu či napadání.
5
Ondrášek si zpracovává míč před šestnáctkou Brna, hbitě se obtáčí kolem obránce a okamžitě střílí. Jeho ránu však sráží další z domácích beků na roh.
6
Obrana Zbrojovky nepůsobí moc jistým dojmem, ale po rohovém kopu soupeře se přece jenom ubránila.
7
Hostující mužstvo na brněnském stadionu hraje jako doma. Jako by chtělo odvrátit prognózy, že na venkovním hřišti nemá šanci zvítězit.
8
Brněnští fotbalisté se pokoušejí změnit obraz hry, ale když už získají míč, nedostávají se daleko za půlící čáru a rychle balon ztrácejí.
9
Rabušic se prohání podél pravé postrann čáry, jenže má vedle sebe hlídače Šimiče, jenž ho brání natěsno a nakonec skluzem posílá míč do zámezí.
10
Zbrojovka se drží na pravé straně útočné poloviny, ale po autovém vhazování míč zase ztrácejí.
11
Pernica fauluje na pravé straně Ondráška. Přímý kop si bere na starost opět Otepka, ale v tomto případě letí jeho centr příliš daleko.
12
Důležité Budějovičtí trefují tyč! Míč letí z autového vhazování až před brněnskou branku, kde se k němu dostává Čirkin a v těžké pozici jej usměrňuje na zadní tyč. Od té se míč odráží před branku a před dorážejícím Stráským odvrací balon Rabušic.
13
Domácí se zvládli ubránit i po tomto rohovém kopu Budějovic.
14
Nyní se hraje převážně ve středu hřiště. Brno ale doposud pozornost gólmana Kučery nevyzkoušelo.
15
A znovu. Pokus o přechod na útočnou polovinu je zmařen ještě daleko od Kučerovy svatyně.
16
Ale ani Budějovičtí ze svého brejku nic nevytěžili. Celá akce končí vhazováním domácích.
17
Střeštík chce konečně ohrozit budějovického brankáře Kučeru, jenže jeho pokus přibližně z 25 metrů blokuje před ním stojící Čirkin.
18
Stráský svádí v pokutovém území Brna souboj s Mitrovičem a oba nakonec padají k zemi. Sudí neviděl žádný faul, nechává hru pokračovat.
20
Ondrášek sklepává hlevou centr do vápna Hudsonovi, který má dobrou příležitost ke vstřelení vedocuí branky, ale halfvolej mu nesedl, jak by si představoval. Míč letí hodně vysoko nad břevnem.
21
Střeštík se svíjí v bolestech na zemi. Může za to souboj s hostujícím Nitrianským. Brněnský záložník ale bude v pořádku.
22
Stráský se nebojí vyzvat domácího gólmana Bureše k zákroku ranou z úctyhodné vzdálenosti, ale ta nedoletěla ani malou část zamýšlené cesty. Skončila totiž na protihráči.
23
Důležité První střela domácích, která letěla alespoň poblíž brány, a hned stála za to: Valenta si potáhl míč až na hranici šestnáctky, odkud vypálil levačkou k pravé tyči. Kučera by tuto střelu zřejmě nechytil, naštěstí pro něj skončila půl metru mimo.
25
Hudson má na pravé straně spoustu místa i času na centr, ale stejně kazí. Balon letí za bránu.
26
Důležité Góly Borislav Simič (Č. Budějovice) si dal vlastní gól. Brno - Č. Budějovice 1:0
Krásná trefa budějovického obránce Šimiče! Bohužel do vlastní brány. Za obranu hostů letěl oblouček, za kterým se hnal Rabušic. Brankář Kučera si pro jistotu trochu povyběhl z branky, ale to se Budějovicím nevyplatilo. Šimič totiž pod tlakem Rabušice kopl do míče levačkou a přesným lobem svého spoluhráče přehodil.
27
Domácí zatím nevystřelili ani jednou na bránu, přesto vedou.
30
Karty Žlutou kartu dostal Lovre Vulin (Č. Budějovice)
31
Zbrojovka si po vstřelení vedoucího gólu evidentně více věří. Centr Střeštíka z levé strany si však cestu k jednomu z jeho parťáků nenašel.
32
Nevzhledné souboje ve středu hřiště, fauly... Tak vypadá většina akcí obou mužstev v posledních minutách.
33
Po jednom z faulů hostů následuje centr z přímého kopu před budějovickou bránu, kde kraluje brankář Kučera.
34
Důležité Domácí chvíli opatrně kombinují kolem šestnáctky Jihočechů, když si konečně troufá zakončit Rabušic. A jeho rána končí na břevně! Kučera byl znovu překonaný, ale tentokrát ho zachránila branková konstrukce.
36
Rabušic fauluje jednoho z budějovických hráčů ostrým skluzem a opodál stojící kouč Wagner to kvituje potleskem.
37
Čirkin střílí zpoza pokutového území a Bureš jen vyráží před sebe. Brňané se poté ubránili, ačkoli se k malému vápnu dost urputně tlačil Ondrášek.
38
Důležité Lengyel se ocitl ve slibné pozici, když se před branku domácích vrátil míč a jeho nikdo nehlídal. Lengyel měl ale balon trochu za sebou, takže se do něj nemohl opřít a nic z toho nevytěžil.
39
Další centr Otepky z přímého kopu letí nad břevno Burešovy brány.
40
Že by se hrálo v nějakém strhujícím tempu, to se tvrdit nedá. Domácí těží ze šťastného gólu a Budějovice tak mají těžkou situaci.
42
Brno kope standardní situaci z takových 35 metrů. Rýdel se rozhoduje pro střelu přímo na bránu hostů, jenže trefuje jenom zeď složenou ze dvou hráčů Budějovic.
43
Nitrianský si naráží s Ondráškem, ale následný centr před bránou nikoho nenašel. Ani nemohl, nikdo z jejich spoluhráčů si totiž před branku ani nenaběhl.
44
Odražený míč se před šestnáctkou hostů dostává ke Střeštíkovi, jenž na nic nečeká a okamžitě posílá balon pro změnu na bránu. Mezi tři tyče jej ovšem neusměrnil.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Důležité Bude se kopat penalta! Hudson je faulovaný v souboji uvnitř pokutového území Pejičem.
45
Karty Žlutou kartu dostal Matijas Pejič (Brno)
45
Důležité Góly Rudolf Otepka (Č. Budějovice) proměnil pokutový kop. Brno - Č. Budějovice 1:1
Otepka s jistotou proměňuje. Bureš skončil na pravou stranu, ale udělal by nejlépe, kdyby zůstal stát na místě. Budějovický záložník totiž poslal míč do středu branky.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Brno - Č. Budějovice
Rozehráli domácí.
46
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Matijas Pejič, nahradil ho Josef Hamouz.
46
Rýdel napřahuje 25 metrů od brány a jeho střela levačkou těsně míjí levou tyč budějovické branky. Kučera však Rýdeloův pokus kontroloval.
47
Otepkův centr z roho letí pouze na první bránícího hráče domácích. Ti si ale z protiútoku nic nevytvořili.
49
Přerovský se snaží kličkami "umotat" svého strážce na pravé straně útočné poloviny, jenže všechno kazí hodně nepovedeným centrem. Míč končí za brankou.
50
Karty Žlutou kartu dostal Marek Střeštík (Brno)
za šlapák na Hudsona.
51
Rabušic přihrává v brejku z první Valentovi, ale ten celou akci zbrzdil. Domácí sice zůstávají u míče, ale Kučera nemusí mít obavy, ke střele se Zbrojovka nedostává.
52
Brňané se ženou do dalšího protiútoku. Valenta si troufá na přesilu protihráčů a když mu nevychází obhození, snaží se nenápadně faulovat. Rozhodčí ale jeho stáhnutí soupeře k zemi viděl.
53
Budějovice získávají slibnou standardní situaci po zbytečném faulu Mitroviče.
54
Otepkovi se už ale při standardkách nedaří. Také v tomto případě trefuje zeď. Šanci dorazit míč do sítě má po chvilce Ondrášek, ale zblízka přestřeluje a navíc se ocitl v ofsajdu.
55
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Stefan Mitrovič, nahradil ho Dominik Simerský.
56
Brejk hostů zakončuje střelou z velké dálky Nitrianský, ale míč se mu od nártu stočil do strany a letěl hodně daleko od levé tyče.
57
Ani na druhé straně nemá Pernica seřízenou mušku. Míč letí nad.
57
Počet diváků 1 826 (17 % z kapacity 10 785)
58
Karty Žlutou kartu dostal Grigori Čirkin (Č. Budějovice)
za faul na Střeštíka, který si ze souboje odnesl krvavý šrám na čele.
59
Střeštík je stále ošetřován na postranní čárou, ale zdá se, že už by se mohl brzy vrátit na hřiště.
60
Důležité Čirkin posílá z pravé strany zpětný centr do malého vápna. Žádný z domácích beků balon nedokáže odvrátit, ale naštěstí pro Brno se volnému Ondráškovi nepovedlo usměrnit balon patičkou do sítě.
62
Až po několika minutách pískotu domácích fanoušků pouští rozhodčí Drábek zpátky do hry ošetřeného Střeštíka.
64
Střeštík pálí levačkou z dálky a nutí tak Kučeru nejistému zákroku. Budějovický gólman musí střelu jen vyboxovat do strany.
65
Hra nabrala spád. K vidění je rozhodně zážovnější fotbal než v prvním poločase, ačkoli góly diváci v druhé půli ještě neviděli.
67
Zbrojovka se dopouští útočného faulu, ale z brejku hostů nic nebylo. A Jihočeši kazí také následnou kombinaci.
68
Po účinné kombinaci ve středu hřiště se Budějovice postupně blíží k domácí brance. Míč míří doprava k Hudsonovi, jenž si dává míč na levou nohu a střílí. Jeho pokus z deseti metrů ale zblokovala dvojice domácích hráčů.
70
Hosté se zase chovají jako doma. Mají míč po většinu posledních minut na kopačkách a hledají si cestu, kterou se vydají na zteč brněnské brány.
71
Otepka po kontaktu s Rýdelem padá, ale přidal k tomu kus svého hereckého umu. Rýdel tak ještě protihráči pověděl svůj názor.
72
Stráský hledá kolmicí Hudsona, ale i na toho je tento pas moc dlouhý. Balon si v pohodě bere na starost Kučera.
73
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Daniel Přerovský, nahradil ho Tomáš Došek.
74
Ondrášek pádí do protiútoku po levé straně, už je v pokutovém území, chce udělat finální kličku Simerskému a vypálit. Simerský ale dobrým obranným zákrokem balon vypichuje a Brno může založit zase svůj brejk.
75
Karty Žlutou kartu dostal Rudolf Otepka (Č. Budějovice)
za přerušení vzniklého protiútoku domácích.
77
Důležité Kalabiška pohrdl vstřelením vedoucího gólu! Výbornou práci odvedl na pravé straně Valenta, když si udělal prostor pro centr a přihrál pod sebe nabíhajícímu Kalabiškovi. Ten měl spoustu prostoru, ale levačkou z deseti metrů přestřelil.
78
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Zdeněk Ondrášek, nahradil ho Pavel Mezlík.
79
Rabušic utíká s balonem na noze k budějovické šestnáctce, jenže poté nastřeluje pouze clonícího Vulina.
80
Domácí Valenta zůstává po jednom z řady soubojů na zemi a hráči se díky tomu mohou občerstvit. Valentovi nic vážného není, bude pokračovat.
82
Hraje se bojovné utkání, jak se očekávalo. S bodem by ale byly přece jen spokojenější České Budějovice, které by se tak přiblížily záchraně.
83
A jelikož Slavia právě zvýšila v Edenu proti Příbrami na 3:1, Brno by se po případné remíze přiblížilo čtrnácté Příbrami na rozdíl jednoho bodu.
85
Mezlík se pokouší takřka o nemožné. Za pokutovým územím chce trefit levačkou skákavý míč, což se mu sice povedlo, ale balon letěl vysoko nad.
86
Po centru Doška a zakončení kalabišky v krkolomné pozici se domácí dožadují rohového kopu, bude se ale odkopávat od budejovické brány.
87
Mezlík centruje před domácí bránu, kam si nabíhá Stráský a chybí mu jen kousíček, aby se k míči dostal. Brno teď mělo namále.
88
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Grigori Čirkin, nahradil ho Peter Černák.
89
Mezlík podniká sóloakci okolo pokutového území Zbrojovky a nakonec se mu dostává i prostoru ke střele. Ta ovšem letí snad deset metrů nad.
90
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Došek (Brno)
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Hudson měl nejprve možnost slibného brejku, když běžel s míčem podél levé postranní čáry, ale potom akci zpomalil a nakonec úplně zazdil. Pustil se do souboje se dvěma protihráči a odešel jako poražený.
90
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Fernando Tobias Hudson, nahradil ho Luboš Pecka.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.

Sestavy a rozestavení

logo FC Zbrojovka Brno Brno (4-4-2)

20 Bureš
Bureš
o hráči
3 Pašek
Pašek
o hráči
Pernica
o hráči
Mitrovič
o hráči
55. min Simerský o hráči
19 Pejič
Pejič
o hráči
46. min Hamouz o hráči
Přerovský
o hráči
73. min Došek o hráči
21 Valenta
Valenta
o hráči
27 Rýdel
Rýdel
o hráči
Střeštík
o hráči
Rabušic
o hráči
Kalabiška
o hráči

logo SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice (4-4-2)

Kučera
o hráči
Laštovka
o hráči
22 Simič
Simič
o hráči
Lengyel
o hráči
23 Vulin
Vulin
o hráči
18 Hudson
Hudson
o hráči
90. min Pecka o hráči
11 Čirkin
Čirkin
o hráči
88. min Černák o hráči
9 Otepka
Otepka
o hráči
Nitrianský
o hráči
Stráský
o hráči
Ondrášek
o hráči
78. min Mezlík o hráči

Rozhodčí: Drábek - Slavík, Pospíšil
Počet diváků: 1 826 (17 % z kapacity 10 785)

Vzájemné zápasy

28. února 2015 17:00Č. Budějovice–Brno 1:3
16. srpna 2014 17:00Brno–Č. Budějovice 2:2
15. března 2013 18:00Č. Budějovice–Brno 1:1
1. září 2012 15:15Brno–Č. Budějovice 3:1
16. května 2011 18:30Brno–Č. Budějovice 1:1
31. října 2010 15:00Č. Budějovice–Brno 1:0
8. května 2010 17:30Č. Budějovice–Brno 1:3
21. listopadu 2009 16:00Brno–Č. Budějovice 0:3
26. dubna 2009 17:00Č. Budějovice–Brno 1:1
26. října 2008 15:00Brno–Č. Budějovice 1:1
13. dubna 2008 17:00Č. Budějovice–Brno 0:2
31. října 2007 17:00Č. Budějovice–Brno 0:2
28. října 2007 17:00Brno–Č. Budějovice 2:1
11. března 2007 17:00Brno–Č. Budějovice 5:0
13. srpna 2006 17:00Č. Budějovice–Brno 0:0
20. března 2005 17:00Brno–Č. Budějovice 0:0
18. září 2004 20:00Č. Budějovice–Brno 1:1
22. února 2004 17:00Brno–Č. Budějovice 0:1
10. srpna 2003 17:00Č. Budějovice–Brno 0:2
9. března 2003 14:30Č. Budějovice–Brno 2:1
24. listopadu 2002 16:30Brno–Č. Budějovice 0:0
15. dubna 2001 16:30Č. Budějovice–Brno 2:1
1. října 2000 16:30Brno–Č. Budějovice 3:0

Najdete na iDNES.cz