Pondělí 9. prosince 2019, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Krásné nedělní odpoledne z prosluněného Edenu, kde se od 17 hodin střetnou Bohemians 1905 s Českými Budějovicemi. Průběh zápasu vám nabídneme v podrobné on-line reportáži.
Hráči obou mužstev se rozcvičují na hrací ploše, ale zatím tomu přihlíží jen několik desítek fanoušků. Fandům Bohemians se do vyhnanství v Edenu stále nechce.
Deváté Budějovice dnes budou hájit neporazitelnost, jsou jedním ze tří mužstev, které dosud neprohrály. Jenže vyhrály pouze jediné utkání a vstřelily tři góly. První trefy se zatím nedočkala letní posila do útoku Pecka.
Dvanáctí Bohemians zase chtějí navázat na dobré výsledky z domácího hřiště. Nejprve v Edenu uhráli remízu se Slavií, před dvěma týdny tu zvítězili nad Slováckem.
Deset minut před začátkem zápasu hráči odcházejí do kabin. Kotel domácích fanoušků se mírně zaplňuje, jinak je stadion téměř prázdný. Fandů Budějovic je v jejich sektoru jen pár.
V sestavě Českých Budějovic chybí obránce Koutný, místo něj dnes nastoupí Lencevič. Počítalo se také s tím, že v základní sestavě hostů dostane šanci záložník Šíma, ale zastoupí jej Hudson.
Hlavní sudí Drábek přivádí se svými asistenty oba týmy na hrací plochu. Domácí nastoupí v klasické zeleno-bílé kmbinaci, Budějovice budou hrát v růžovo-černých dresech.
Slavnostní chvíle před úvodním hvizdem. K šedestátým narozeninám se přeje Přemyslu Bičovskému, jemuž gratuluje za aplausu diváků Antonín Panenka.
1
Začal první poločas utkání Bohemians 1905 - Č. Budějovice
Ve středovém kruhu si míč přiťukli domácí Bálek s Hartigem.
1
Lukáš si neporadil dobře s centrem před vápno a pustil tak do šance Ondráška, jenž si chtěl domácího stopera obhodit, ale nakonec odcentroval před bránu, kde míč před nabíhajícími hráči lapil Sňozík.
2
Míč zatím drží více Budějovice, ale útočnou kaci zkazil hodně nepodařeným centrem Černák.
3
Důležité Hudson trefuje tyč! Otepka utíká do protiútoku středem hřiště, posouvá míč doprava Hudsonovi, který dostává příliš mnoho prostoru i času a pálí zpoza šestnáctky. Míč plachtí vzduchem a odráží se od pavé tyče do zámezí.
4
Tentokrát neúspěšný pokus Hudsona procpat se s míčem po pravé straně k bráně.
5
Pecka napřahuje levačkou a střílí z úhlu z levé strany několik metrů vedle levé tyče.
6
Bálek vybojoval na pravé straně aut pro domácí, ale akci zmařil mizerným centrem Moravec. Bohemians ale zůstaávají u míče.
7
Hodně nepřesná střela, který končí patnáct metrů vedle branky, hostujícího brankáře Kučeru skutečně nemohla ohrozit.
8
Bohemians vybojovali na obranné polovině míč a Držík zahájil brejk, který ovšem po pár sekundách špatnou kolmicí zazdil.
9
Důležité Moravec nemůže uvěřit, jak obrovskou šanci nyní zmařil! Naběhl si dobře na zadní tyč, kam také přiletěl centr, ale místo toho, aby okamžitě z několika kroků střílel, míč zpracoval, a poté zakončil vedle.
10
Spolupráce dvou útočníků Bohemians mohla také skončit vedoucím gólem, ale Bálek na Hartigův centr nedosáhl ideálně a jen poslal balon dál.
12
Opět vzrušení na polovině hostů. Centr dopředu na rozběhnutého Hartiga budějovická obrana nestíhá zachytit, a tak jí musí pomoci gólman Kučera, který včas u postranní čáry zakopává míč do autu.
14
Po nátlaku Budějovic z úvodu utkání není ani vidu. Míč je teď prakticky neustále na kopačkách domácích.
15
Kaufman dvakrát za sebou v dobré příležitosti. Nejdříve dělá před vápnem kličku doleva a chce vypálit levačkou, jenže míč mu odskakuje od nohy. Po chvíli si nabíhá do šestnáctky na kolmici, ale obrana Budějovic jej pokryla.
16
Hartig si chce vykoledovat penaltu. Bálek na něj ve vápně prodlužuje centr zprava, Hartig si míč zpracovává, přičemž má soupeře za zády. Nemůže se dostat k míči a padá, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.
17
Přímý kop hostů z pravé strany Bohemians odvrátili a zblokovali také následnou dorážku Hudsona.
19
Důležité Góly Zdeněk Ondrášek (Č. Budějovice) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Č. Budějovice 0:1
Domácí chybují v rozehrávce, když chtějí rychle vyvézt balon. Míč darují vracejícímu se Hudsonovi, jenž okamžitě posílá kolmici na hranici vápna Ondráškovi a hostující útočník střílí zleva levačkou pěkně k levé tyči.
21
Zdálo se, že se blíží moment, kdy první branku vstřelí Bohemians, ale zbytečná chyou ji darovali Budějovicím.
23
Domácí se snaží, bojují. Ale před bránu v posledních minutách posílají míče hlavně vzduchem, s čímž si zatím ví rady buď obrana, nebo gólman hostů.
24
A to se opět potvrdilo při dalším Moravcově centru z pravé strany.
25
Hostující záložník Otepka zůstal po jednom ze vzdušných soubojů ležet na zemi a domácí fanoušci mu za to spílají. Ale už je rychle na nohou a pokračuje ve hře.
26
Bohemians získávají přímý kop na pravé straně daleko od brány. Centr Kaufmana však končí v rukavicích brankáře Kučery.
27
Důležité Góly Zdeněk Ondrášek (Č. Budějovice) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Č. Budějovice 0:2
Ondrášek střílí po osmi minutách svůj druhý gól! Domácí znovu ničí rychlý brejk Budějovic. Otepka nachází pěknou uličkou na levé straně Hudsona, který s míčem sprintuje do šestnáctky a přihrává po zemi před bránu Ondráškovi. Zdá se, že domácí obránci by měli míč bez problému odkopnout, ale neděje se tak, a Ondrášek proto v pohodě přehazuje ležícího Sňozíka.
29
Důležité Pořádná rána Bohemians letí bohužel pro něj jen doprostřed brány. Kučera vyráží na roh, po kterém už domácí nijak výrazně nezahrozili, míč pomalu doputoval ke Kučerovi.
32
Bálek může těžit ze šťastného odrazu míče od kopaček hostujících obránců, ale sám si toho nevšiml a u míče byl pozdě.
34
Na stadionu teď planou emoce. Příčinou je hostující Otepka, jenž nejprve ostře fauluje, a poté sám inkasuje úder, po kterém leží v bolestech na trávníku. Fanoušci Bohemians na něj zlostně pokřikují.
34
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Vladimír Bálek, nahradil ho Milan Škoda.
35
Karty Žlutou kartu dostal Michael Žižka (Č. Budějovice)
36
Ve středu dění je nyní Ondrášek. Na útočné polovině schytal faul zezadu a hned nato nadávky domácích fandů. Těm se zdá, že pád nasimuloval.
38
Otepka utíká s míčem středem hřiště a místo finální přihrávky volí rovnou střelu na bránu. Pár metrů za šestnáctkou střílí pravačkou, ale jeho pokus není přesný a Sňozík v pokleku chytá.
39
Důležité Hartig neproměnil velmi dobrou příležitost! Nabehl si za obranu na pravou stranu a dostal vynikající pas. Pak měl ještě dost času na rozmyšlenou, jenže vypálil dva metry vedle levé tyče.
41
S pády hráčů Budějovic nemají domácí fanoušci žádné strpení. Dalším faluovaným a vypískaným je Pecka.
42
Hra se hodně rozmělnila, Budějovice už nepotřebují dopředu vymýšlet nic velkého a Bohemians se svojí důraznou hrou a centry před bránu jsou úspěšní jen výjimečně.
43
Ondrášek střílí vzduchem celkem prudce, ale pouze do středu Sňozíkovy svatyně, a domácí brankář tak nemá potíže ránu ztlumit.
45
Akce podél pravé autové čáry Budějovicím nevyšla, při návratu do obrany pak sáhli raději po záchranné brzdě a faulovali.
45
Nastavují se 2 minuty.
45
Vzrušení na závěr prvního poločasu je zbytečné. Domácí stříleli z ofsajdu a Kučera střelu i tak chytil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2.
45
Karty Žlutou kartu dostal Rudolf Otepka (Č. Budějovice)
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians 1905 - Č. Budějovice
Rozehráli Bohemians.
46
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Igor Držík, nahradil ho Vitalij Trubila.
47
Domácí se snaží oživit útočnou fázi nasazením Trubily, v druhém poločase mají k dispozici už jen jediné střídání.
48
Štohanzl napřáhl hodně z úhlu, jeho přízemní rána se mezi tři tyče nevešla.
50
Hartig sprintuje za centrem po levé straně a z hranice vápna na poslední chvíli centruje před bránu, kam si nabíhá Kaufman, ale před ním stačí odvrátit Lencevič.
51
Hra se však jinak odvíjí hlavně ve středu hřiště, hosté už budou spoléhat spíše na protiútoky.
52
Lencevič skluzem odstřelil míč od nohou Škodovi, jenž zřejmě utrpěl tvrdší úder. Ale už se kope roh domácích, Kaufamnův centr však Bohemians zpacifikovali.
54
Přímý kop Budějovic z levé strany...
55
... centr do šestnáctky a nepřesná hlavička hodně mimo bránu.
56
Budějovičtí se dostávají na polovinu soupeře a tam se pokoušejí držet míč co nejdéle u rohového praporku. Sudí nakonec píská ve prospěch domácích kvůli hraní na zemi.
57
A do vápna hsotů létají další centry, které neznamenají nic než další neúspěch.
58
Centr Moravce z pravé strany končí v Kučerově náruči. O pár sekund později už se ale řítí směrem k bráně Hartig, je však příliš pomalý a míč mu bere Hudson.
59
Kaufman se staví k přímému kopu přibližně z 35 metrů.
60
Centruje do strany na holohlavou dvojici Hartig - Nikl, ale jednomu z nich je odpískán útočný faul.
60
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Luboš Pecka, nahradil ho Petr Šíma.
62
Štohanzl střílí pět metrů za vápnem, ale jeho razantní pokus stoupá a letí několik metrů nad bránou.
64
Dochází k dalším důrazným zákrokům, tentokrát se provinil Otepka a na hřišti došlo k menší hádce obou mužstev.
65
Důležité Góly Jan Moravec (Bohemians 1905) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Č. Budějovice 1:2
Hodně kuriózní gól! Zleva letí centr na úroveň značky pokutového kopu, kde se sráží boxující Kučera se Škodou, ale míč vyráží jen k Moravcovým kopačkám. Kučera se proto rychle zvedá, ale Moravcovu střelu nemá šanci chytit. Zastupuje ho jeden z obránců, jenž ovšem vrací míč zase Moravcovi a ten už se napodruhé nemýlí. Míč posílá k pravé tyči.
66
Počet diváků 2 807 (13 % z kapacity 21 000)
68
Důležité Škoda může vyrovnat, když si zabíhá na pravous stranu vápna, ale jeho střelu z několika metrů z úhlu Kučera kryje.
71
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Lukáš Hartig, nahradil ho Martin Nešpor.
72
Bohemians vycítili šanci a jejich hra se po gólu na 1:2 viditelně zlepšila. Domácí hráči ještě přidali na bojovnosti a zakotvili na útočné půlce.
73
Důležité Kaufman svádí souboj o vysoký centr s Kučerou téměř až na brankové čáře. Kučera pod tlakem míč upouští a balon končí v bráně. Hráči se radují ale jen chvilku, rozhodčí jasně ukazuje, že se Kaufman dopustil faulu.
76
A opět hlasitý hvizd na účet záložníka Otepky, jenž byl faulován u pravé autové čáry. Následuje přímý kop.
77
Karty Žlutou kartu dostal Petr Šíma (Č. Budějovice)
za zdržování.
77
Standardní situace se Šímovi po dlouhé rozvaze nepovedla.
79
Hra se v posledních momentech trochu uklidnila, domácí si teď nahrávají mezi sebou v obraně.
80
Druhý poločas je plný faulů, během posledních pár minut se několikrát provnili Bohemians.
81
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Rudolf Otepka, nahradil ho Tomáš Sedláček.
83
Kaufmanova přízemní rána zpoza šestnáctky je zblokovaná, Bohemians přesto zůstávají u balonu, jenže poté opět faulují.
85
Hudson nespěchá s autovým vhazováním. Budějovice poté kombinují na pravé straně a získávají standardní situaci po faulu právě na Hudsona.
88
Hra se kouskuje, Budějovice si chtějí pohlídat náskok. Nyní získávají rohový kop.
89
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Fernando Tobias Hudson, nahradil ho Milan Nitrianský.
90
Karty Žlutou kartu dostal Jan Štohanzl (Bohemians 1905)
90
Nastavují se tři minuty.
90
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Kučera (Č. Budějovice)
za zdržování.
90
Důležité Góly Jiří Kaufman (Bohemians 1905) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Č. Budějovice 2:2
Už se zdálo, že Budějovice náskok ubrání, když se za obranou zjevil Kaufman, obešel Kučeru a z úhlu napálil míč do sítě. Vyrovnávací gól v posledních sekundách!
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:2.

Sestavy a rozestavení

Bohemians Praha 1905 - logo Bohemians 1905 (4-4-2)

Sňozík
o hráči
Jindřišek
o hráči
Lukáš
o hráči
7 Nikl
Nikl
o hráči
Rychlík
o hráči
16 Moravec
Moravec
o hráči
15 Kaufman
Kaufman
o hráči
Držík
o hráči
46. min Trubila o hráči
Štohanzl
o hráči
31 Bálek
Bálek
o hráči
34. min Škoda o hráči
12 Hartig
Hartig
o hráči
71. min Nešpor o hráči

logo SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice (4-4-2)

Kučera
o hráči
Laštovka
o hráči
Horejš
o hráči
Lencevič
o hráči
12 Žižka
Žižka
o hráči
10 Mezlík
Mezlík
o hráči
Černák
o hráči
9 Otepka
Otepka
o hráči
81. min Sedláček o hráči
18 Hudson
Hudson
o hráči
89. min Nitrianský o hráči
16 Pecka
Pecka
o hráči
60. min Šíma o hráči
Ondrášek
o hráči

Rozhodčí: Drábek - Tacina, Marek
Počet diváků: 2 807 (13 % z kapacity 21 000)

Najdete na iDNES.cz