Středa 3. března 2021, svátek má Kamil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 3. března 2021 Kamil
Góly:
1. D. Bartek
Góly:
17. K. Kisel

Žluté karty:
12. J. Rychlík, 58. I. Držík, 67. J. Moravec
Žluté karty:
38. S. Vlček, 76. J. Koubský

Červené karty:
63. J. Rychlík
Červené karty:

Střely na branku: 0:0; Střely mimo: 0:0; Rohové kopy: 0:0
Počet diváků: 5 623 (27 % z kapacity 21 000)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Krásné odpoledne z prosluněného Edenu, kde dnes začíná nový ročník fotbalové ligy. Start prvního kola nabídne hned derby, v Praze se srazí týmy Bohemians 1905 a Slavie. Průběh úvodního zápasu stejně jako dalších zápasů nové sezony budeme sledovat minutu po minutě.
Slávističtí fotbalisté jsou tentokrát v Edenu jako hosté, ač zde hrají své domácí zápasy. Za svůj azyl si ho teď vybrali právě i Bohemians, v zastaralém Ďolíčku zůstalo jen tréninkové vybavení.
Stěhování do Edenu však pobouřilo fanoušky na obou stranách a někteří chtějí dnešní zápas bojkotovat. Je tak tedy možné, že úvodní derby přijde o nejhlasitější příznivce. A zatímco na tribunách je prázdno, rušno je před stadionem.
Fanoušci chtějí na protest pochodovat k Ďolíčku. "Tedy tam, kam utkání patří," říká Svatoslav Baťa z Desítky pro domácí, politické strany, kterou založili fanoušci Bohemians a Slavie kvůli záchraně stadionu v Ďolíčku.
Jako první se ozývají zelenobílí fanoušci. Je jich tu asi stovka. "Ďolíček nedáme, Ďolíček nedáme!" pokřikují. Po chvíli se ozývá asi stejně početná skupina fandů Slavie: "Bohemku tu nechceme! Bohemku tu nechceme!"
Na trávníku se zatím rozcvičují oba týmy: v brance Slavie se rozchytává nejstarší hráč ligy brankář Vaniak, na trávníku se protahují i letní posily Koubský a Kisel. Na druhé polovině se rozcvičují pro dnešek domácí Bohemians. A z tribun je sleduje zatím jen desítky fanoušků.
Naopak je stále rušno před stadionem, kde teď střídavě skandují fanoušci Bohemians i Slavie. Dokonce prskají a čmoudí bengálské ohně. Do začátku zápasu zbývá dvacet minut.
A pochod začíná. Přibližně stovka zelenobílých s transparentem "Eden není náš domov" vyráží od Edenu směrem k Ďolíčku.
Výkop zápasu se blíží. Oba týmy už přicházejí na trávník... Stadionem zní hymna Bohemians, ale silnější aspoň v jejím úvodu je pískot nespokojených slávistických fanoušků, kteří o druhé mužstvo v Edenu nestojí.
1
Začal první poločas utkání Bohemians 1905 - Slavia
1
Rozehráno! Výkop mají fotbalisté Slavie. Začíná nový ročník fotbalové ligy. Ale je takový zvláštní... Start sezony přímo na stadionu sleduje asi dvě tisícovky fanoušků.
1
Góly David Bartek (Bohemians 1905) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Slavia 1:0
Hned první útočná akce končí gólem! Dnes domácí fotbalisté Bohemians se pouštějí dopředu po pravé straně: Moravec dostává míč od Hartiga, přihrává po zemi do pokutového území, kam vtrhne odvážně Bartek a ranou bez přípravy po zemi překonává Vaniaka. Gól padl přesně po 60 vteřinách.
3
Hostující Slavia se také pouští dopředu, ale Bohemians se úspěšně brání. A to i při přímém kopu téměř od poloviny hřiště, kdy centr bezpečně chytá brankář Sňozík.
5
A slávisté útočí dál, na levé straně hezky kličkuje Milan Černý, uvolňuje se a postupuje podél koncové lajny. Chce před branku poslat střílený centr, ale Bohemians srážejí na roh.
6
My chceme gól! My chceme gól! křičí fanoušci ve slávistickém kotli, který je v prvním poločase za brankou Bohemians. Zaplnil se o něco víc, zřejmě už dorazili i protestující fanoušci.
7
Přímo po rohu sice slávisté nezahrozili, ale nebezpečná byla následná hlavička letní posily Koubského, který z deseti metrů trkl míč kousek nad břevno.
9
A další šance pro Slavii: bude mít přímý kop z výhodné pozice, asi dvaceti metrů před brankou Bohemians.
10
Z přímého kopu střílí Kisel, někdější hráč Bohemians. Jeho ránu ale přizvedává zelenobílá zeď na roh.
11
Roh, a hned vzápětí další. Dvě standardní situace teď kopali slávisté, jenže ani centr z levé strany ani z pravé centr nebezpečí pro brankáře Sňozíka neznamenal.
12
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Rychlík (Bohemians 1905)
13
Prásk! Do míče se z třiadvaceti metrů opřel slávistický záložník Jaroslav Černý. Jenže ani jeho prudká rána levačkou branku Bohemians neohrozila. Letěla vysoko nad břevno.
14
Slávističtí fanoušci hlasitě pískají na Sňozíka, brankáře a kapitána Bohemians. Nelíbí se jim, jak pomalu chodí pro míče a loudavě rozehrává. Už i sudí Zelinka k němu běží a domlouvá mu.
15
Náznak protiútoku Bohemians, ale už se zase hra vrací na druhou polovinu. Dvakrát byl v akci brankář Sňozík, dvakrát lapil centr.
17
Důležité Góly Karol Kisel (Slavia) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Slavia 1:1
Vyrovnáno! Po krásném pasu Jaroslava Černého z pravé strany se za obranou Bohemians objevuje zcela volný Kisel, jde sám na brankáře Sňozíka a svůj nájezd chladnokrevně zakončuje po zemi.
18
Karol! - Kisel! Karol! - Kisel! Fanoušci Slavie vyvolávají jméno letní posily.
19
A další velká příležitost Slavie: se stoperem Niklem si pohrál záložník Milan Černý, z nebezpečné situace ale nakonec nebylo nic, když pomezní sudí Dobrovolný odmával ofsajd.
20
Ofsajd i na druhé straně.
22
Jaroslav Černý si z pravé strany postrčil míč do středu hřiště a pár metrů před pokutovým územím napřáhl ke střele. Pokus a la Robben mu ale vůbec nevyšel. Nepovedená střela pomalu skákala vedle branky.
23
Ale teď už to byla zase slušná šance Slavie! Předcházela jí standardní situace Bohemians, kdy centr stáhl brankář Vaniak a rychle rozehrál. Na druhé straně si i díky Rychlíkově uklouznutí dostával do šance Kisel, ale tentokrát neměl tolik času na zakončení a míč po slabé střele skončil ve Sňozíkově náruči.
25
Roh Bohemians, ale centr slávisté snadno odvrátili.
28
A hned vzápětí další roh domácích Bohemians. Tentokrát z druhé strany ho kopal Kaufman, pravačkou kroutil míč před brankáře Vaniaka, ale i tentokrát si slávistická defenzíva poradila.
30
To útoky Slavie jsou přece jen nebezpečnější: teď se další mohl zrodit po dlouhém pasu na útočníka Vlčka. Situaci ale pohlídal stoper Nikl, který ťukl míč svému brankáři Sňozíkovi, který si míč ještě před Vlčkem lehce postrčil a pak levačkou odpálil.
32
Domácí útočník Bálek mohl jít do protiútoku, ale dlouho míč u kopaček neudržel. Čistkým zákrokem ho obral Ragued. Naopak Bálek pak slávistického záložníka fauloval.
34
K odraženému míči před pokutovým územím Bohemians dobíhá slávistický bek Hubáček, napřahuje a bez přípravy pálí. Jeho rána letí po zemi doprostřed branky, ale přibližně na penaltě ji jeden z hráčů Bohemians sráží mimo branku. Slavia bude kopat roh.
35
Slávisté teď sevřeli soupeře před jeho brankou. Nejdřív letěl centr z levé strany, Bohemians odvrátili, ale jen ke Kiselovi, jenž zase hned čechral míč do pokutového území. A za pár vteřin další přihrávka před branku. Situaci definitivně uklidnil až gólman Sňozík, který míč odehrál do bezpečí.
38
Karty Žlutou kartu dostal Stanislav Vlček (Slavia)
po ostrém zákroku na Csecha.
39
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Lukáš Hartig, nahradil ho Milan Škoda.
40
Nový muž na trávníku Škoda hned vybojoval roh a po něm si na centr nabíhal Bálek. Jenže ač byl sám, nedokázal pořádně zakončit, míč jen prodloužil za sebe, na branku ho usměrnit nedokázal.
41
Potlesk slávistických fanoušků si vysloužil brankář Vaniak. Ne za kouzelný reflex na brankové čáře, tentokrát za rozehrávku, když před dotírajícím útočníkem Bohemians nejdřív naznačil odkop, pak si míč posunul a rozehrál do strany. A totéž vzápětí zopakoval.
42
Důležité Hezká akce Bohemians! Nejdřív se ubránili po rohu a pak vyrazili k rychlému protiútoku. Táhl ho především Kaufman na pravé straně, který dostal přihrávku a pak sám pasem poslal míč Škodovi. Ten se dostal až k pokutovému území, z jeho hranice zakončoval křížně, ale táhlá rána letěla kousek vedle branky.
44
Před koncem poločasu ještě jeden roh Bohemians. Jenže standardní situace se jim vůbec nedaří. A i teď se slávisté lehce ubránili.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians 1905 - Slavia
47
Druhý poločas odstartoval rušně: nejdřív Bohemians získali roh, po něm se sice dostali do zakončení, ale hlavička letěla vysoko nad branku. A pak dvakrát po rychlých protiútocích hrozila Slavia.
48
Důležité Velká šance Bohemians a skvělé zákroky brankáře Vaniaka! Na slávistickou branku jde z levé strany útočník Bálek, proti němu vybíhá Vaniak a jeho nájezd maří. Ale ne zcela, Bálek se ještě dostává k míč a chce podél koncové čáry vyrazit k brance. Jenže Vaniak předvádí ještě jeden skvělý zákrok: rychle se vrhne na zem a před kopačkama vypíchne Bálkovi míč rukavící a odrazí ho na roh.
49
Slávističtí fanoušci se zlobí a pískají, chtějí ruku, jenže sudí ukazuje, ať se pokračuje ve hře.
53
Přímý kop Slavie od levé postranní čáry. Pravačkou ho zahrává Grajciar, jeho centr letí do pokutového území, ale kolem vzdálenější tyče letí ven ze hřiště. A brankář Sňozík situaci kontroluje.
55
Střelec slávistického gólu Kisel před pokutovým územím Bohemians zachytává odražený míč, zpracovává si ho a obloučkem hledá útočníka Vlčka, který číhá za obranou, zakončuje a jeho ránu chytá brankář Sňozík. Ale gól by stejně neplatil, pomezní signalizoval ofsajd.
57
Počet diváků 5 623 (27 % z kapacity 21 000)
58
Karty Žlutou kartu dostal Igor Držík (Bohemians 1905)
59
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Vlček, nahradil ho Jakub Hora.
62
Po lehce zbrklé pasáži z obou stran nejdřív sudí odmával sudí Bohemians ofsajdu, na druhé straně Slavia vybojovala roh. Centr Jaroslava Černého domácí Bohemians odvrátili, zvládli i situaci po druhém centru, který do rukavic ukryl gólman Sňozík.
63
Karty Červenou kartu dostal Jiří Rychlík (Bohemians 1905) a musí opustit hřiště.
63
Důležité Bohemians čeká půlhodina jen v deseti. Rychlík totiž fauloval Milana Černého, dostal žlutou kartu a dnes už druhou. Následuje červená karta.
64
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Vladimír Bálek, nahradil ho Jan Štohanzl.
65
Důležité Jenže oslabení Bohemians mohli udeřit! Útočník Škoda táhl rychlý protiútok, dostal se k pokutovému území Slavie. Byl sám, ale šikovně počkal a přihrál na druhou stranu Moravcovi, který vypálil hezky z dálky. Po jeho ráně se ale skvělým zákrokem vrhl brankář Vaniak a pokus mířící k levé tyči parádně v pádu vyrazil.
66
A hned po následném rohu další šance Bohemians. Na roh si naskočil útočník Škoda, ale hlavou trkl míč vedle branky.
67
Karty Žlutou kartu dostal Jan Moravec (Bohemians 1905)
68
I Slavia teď měla slibné příležitosti, nejdřív roh, po něm přímý kop a pak ještě jeden roh. Jenže ani jednu ze tří standardních situací hosté nevyužili. Grajciarovu ránu přizvedla zeď nad břevno, po rohu se slávisté do zakončení nedostali.
72
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Milan Černý, nahradil ho Petr Janda.
74
Ránu ze střední vzdálenosti likviduje brankář Sňozík, míč chytá bezpečně do rukavic.
76
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Koubský (Slavia)
76
Bohemians důrazně napadali, před pokutovým územím Slavie získali míč a Koubský v poslední chvíli asi metr před šestnáctkou na levé straně stáhl unikajícího Škodu. Bohemians mají přímý kop ze slibné pozice.
77
Přímý kop rozehrává Kaufman, po zemi posílá míč kolem zdi, ale slávisté ho odvracejí na roh.
78
Důležité Slávisté se úspěšně brání i po rohu a spěchají dopředu. Na hranici pokutového území si bere míč Jaroslav Černý, hledá si prostor ke střele a najde ho, levačkou kroutí míč ke vzdálenější tyči. Ale skvěle zasahuje gólman Sňozík, vrhá se po své pravé ruce a míč vyráží.
81
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Peter Grajciar, nahradil ho Tijani Belaid.
82
Nebezpečný centr teď prosvištěl kolem branky Bohemians, ale nikdo z hostů na něj nedosáhl. Ovšem odražený míč ještě doběhl bek Hubáček, střílel netradiční pravačkou, ale branku netrefil.
85
A zase bylo před branku Bohemians rušno: tentokrát po slávistickém rohu, prudké střele, kterou jeden z domácích hráčů srazil, a pak i při dorážce, jež letěla jen kousek vedle branky.
87
Do konce zápasu zbývají tři minuty a slávisté oslabeného protivníka svírají před jeho brankou. Nápor odstartovala kolmá přihrávka dopředu, kdy Janda místo zakončení ještě přihrával. Ale slávisté už u branky soupeře zůstali, poslali čtyři centry do šestnáctky, ale Bohemians všechny vzdušné souboje vyhrávali.
88
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Jiří Kaufman, nahradil ho Martin Nešpor.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.
90
Díky za pozornost. Hezký zbytek pátečního dne.

Sestavy a rozestavení

Bohemians Praha 1905 - logo Bohemians 1905 (4-4-2)

Sňozík
o hráči
Jindřišek
o hráči
27 Cseh
Cseh
o hráči
7 Nikl
Nikl
o hráči
Rychlík
o hráči
16 Moravec
Moravec
o hráči
15 Kaufman
Kaufman
o hráči
88. min Nešpor o hráči
Držík
o hráči
5 Bartek
Bartek
o hráči
12 Hartig
Hartig
o hráči
39. min Škoda o hráči
31 Bálek
Bálek
o hráči
64. min Štohanzl o hráči

logo SK Slavia Praha Slavia (4-5-1)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
Čelůstka
o hráči
Koubský
o hráči
2 Trapp
Trapp
o hráči
Hubáček
o hráči
11 Kisel
Kisel
o hráči
6 Ragued
Ragued
o hráči
Černý
o hráči
72. min Janda o hráči
Grajciar
o hráči
81. min Belaid o hráči
7 Vlček
Vlček
o hráči
59. min Hora o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný
Počet diváků: 5 623 (27 % z kapacity 21 000)

Vzájemné zápasy

3. března 2019 15:00Bohemians 1905–Slavia 0:3
23. září 2018 18:00Slavia–Bohemians 1905 1:0
25. února 2018 18:00Slavia–Bohemians 1905 1:0
19. srpna 2017 18:00Bohemians 1905–Slavia 0:0
6. května 2017 19:00Bohemians 1905–Slavia 1:3
5. listopadu 2016 20:05Slavia–Bohemians 1905 1:1
1. května 2016 19:00Bohemians 1905–Slavia 0:0
8. listopadu 2015 15:00Slavia–Bohemians 1905 2:2
4. dubna 2015 20:15Slavia–Bohemians 1905 1:1
20. září 2014 20:15Bohemians 1905–Slavia 2:0
27. dubna 2014 20:15Bohemians 1905–Slavia 0:1
25. října 2013 19:00Slavia–Bohemians 1905 1:0
12. května 2012 17:30Slavia–Bohemians 1905 3:1
29. července 2011 20:15Bohemians 1905–Slavia 2:0
28. května 2011 17:30Slavia–Bohemians 1905 3:0
16. července 2010 17:30Bohemians 1905–Slavia 1:1
5. dubna 2010 15:30Slavia–Bohemians 1905 3:0
26. září 2009 19:45Bohemians 1905–Slavia 1:1
16. března 2008 20:15Slavia–Bohemians 1905 2:1
23. září 2007 16:30Bohemians 1905–Slavia 2:0
23. února 2003 14:00Bohemians 1905–Slavia 1:1
5. srpna 2002 16:00Slavia–Bohemians 1905 4:1
15. března 2002 16:30Slavia–Bohemians 1905 2:2
17. září 2001 18:30Bohemians 1905–Slavia 1:0
3. dubna 2001 16:30Slavia–Bohemians 1905 1:0
12. srpna 2000 16:30Bohemians 1905–Slavia 1:1

Mohlo by vás zajímat