Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Online reportáž
komentoval: Vladimír Kuklík

Pěkné odpoledne, vítejte u on-line reportáže z utkání 11. kola fotbalové ligy, ve kterém Jablonec hostí Ústí nad Labem. Zápas, jež začíná v 17 hodin, vám nabídneme minutu po minutě.
Jedná se o střetnutí aktuálně dvanáctého s patnáctým týmem tabulky. Případná dnešní výhra ale znamená pro obě mužstva skok vzhůru. Jablonec by se posunul na sedmé místo, Ústí na deváté.
Sestava Jablonce se oproti minulým utkáním téměř nemění, jedinou změnou je nasazení stopera Pavlíka místo Hubera. Šanci dostává znovu záložník Piták.
V brance Ústí nad Labem dostává důvěru gólman Buček, zápas proti Jablonci bude jeho premiérou. Tento šestadvacetiletý brankář přišel do Ústí v létě z Ostravy.
Hráči kráčejí za trojicí rozhodčích (Hrubeš - Moudrý, Teuber) na hrací plochu. Jablonec bude hrát klasicky v zeleno-bílém, Ústí v bílo-modrých soupravách.
1
Začal první poločas utkání Jablonec - Ústí n. Labem
Rozehráli domácí.
2
Volek zamotal na levé straně kličkou nohy Eliášovi, následný centr ale obrana Jablonce odkopla na roh. Ten domácí v pohodě odvrítili a spěchali do brejku, jenže protiútok zmařil příliš dlouhý centr.
3
Hosté setrvávají na polovině Jablonce, nic víc než pár autů a poté centr do náruče gólmana Špita z toho ale nebylo.
4
Jablonci se nedaří přechod ze zálohy do útoku, následoval jen centr kamsi dopředu, na který si počíhal brankář Buček.
5
Eliáš si nabíhá k odraženému míči za vápno, ale na střelu to není, a atk alespoň vybojoval roh.
6
Rohu se ujímá Kovařík a centruje dobře na malé vápno. Míč se k němu ale záhy vrací a ani na druhý pokus není z Kovaříkova centru nějaká nebezpečná šance.
8
Jinadráček nevypouští sprint a napadá malou domů směřující na Špita. Ten si ale se složitou situací věděl rady a v klidu přihrál do strany stoperovi.
9
Tempo utkání není zatím nijak valné. Je znát, že oba soupeři neprochází zrovna úspěšným obdobím a schází jim sebevědomí.
10
Pěkhart svádí na levé straně souboj s Valentou, který jabloneckého útočníka dobře pokryl a dokonce získal aut.
11
Další centr do šestnáctky Ústí a... zase bezproblémové chycení gólmanem Bučkem.
12
Málo razantní a zároveň špatně umístěný střelecký pokus hostů nemohl Špita vystrašit.
13
První pohlednější akce utkání: Na centr z pravé strany si před malé vápno nabíhá Jindráček a hlavou usměrňuje míč směrem k pravému hornímu růžku. Míč ale letí metr nad.
14
Také domácí zkoušejí svůj střelecký um, ale střelu na bránu diváci v tomto utkání dosud neviděli.
16
Teď přináší zápas řadu soubojů o míč ve středu hřiště, na fotbalovou krásu zatím bohatý není. Jeden ze soubojů končí faulem na Krauta, Ústí bude zahrávat přímý kop ze 27 metrů.
17
Jenže hsoté slibné šance nevyužívají, míč se odráží pryč od brány a Jablonečtí se ženou do protiútoku. Ten ovšem končí ofsajdem Lafaty.
18
Zachariáš poslal kolmici za obranu, kterou sice nezastihla hostující obrana, ale ani domácí útočníci.
20
Míč se naštěstí prm Vošahlíka odráží jeho směrem k bráně, ale Buček je u balonu nakonec dřív a odkopává na jistotu daleko od své branky.
21
Volek se opírá do míče, aby vyzkoušel střelou z dálky pozornost gólmana Špita, ale to se mu vůbec nepovedlo. Jeho pokus skočil snad deset metrů vedle brány.
22
Důležité Góly Tomáš Pekhart (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Ústí n. Labem 1:0
Další z řady centrů před bránu ž končí vedoucím gólem! Jablonský centruje z levé strany levačkou na malé vápno, kde Pekhart předbíhá svého strážce a hlavou usměrňuje míč přesně k levé tyči.
24
Domácí Pekhartova branka nabudila, tlačí se dál dopředu a Ústí je rádo, že jen odvrací míč daleko od své brány.
25
Standardní situaci Jablonce si Buček pohlídal, k centru před jeho svatyni nikoho z domácím hráčů nepustil a míč lapil.
27
Hosté se ani v dalších minutách nedostávají moc k míči, na Jablonci je evidentní uvolnění po vedoucí trefě.
28
Jabloněčtí ale nyní svou akci překombinovali, na hranici vápna mohli postupně střílet hned dva hráči, ale raději posunuli míč ještě dál a celá akce následně ztroskotala.
30
Ústečtí se do takto složitých akcí nepouštějí, ba naopak, jen co se naskytne možnost na střelbu, tak pálí. Jako teď Gibala z úhlu a z dálky nad.
31
Pavlík pěkným skluzem čistě přerušil brejk Ústí a napravil tak chybu Pitáka, který daroval hostům míč.
32
Pekhart se doupouští útočného faulu na kapitána hostů Džubana.
33
Jablonský se chystá vhazovat, ale pak se sklání k pravé noze, řejmě mmá nějaký problém s kotníkem.
34
Drsek šel do souboje příliš tvrdě a dal Ústí možnost přímého kopu z 35 metrů. Centr hostů letí na pravou stranu šestnáctky, ale to je tak všechno. Jablonec bude kopat od své brány.
36
Ústí nad Labem zbytečně chybuje, teď si dokonce ani nedokázalo přesně přihrát na levé straně obrany a míč mu utekl do autu.
37
Jablonecký kouč František Komňacký křičí od lavičky na své svěřence: "Pohyb!" Tempo utkání skutečně zase polevilo, Jablonec je sice víc u míče, ale k bráně už se tolik netlačí.
39
Vošahlík se prosmýkl na pravé straně kolem Janů a už hledal přihrávkou po zemi někoho ze svých spoluhráčů před bránou, ale na roh srazil jeho pas Džuban.
40
Následují dva rohy domácích, ale práci nadělal až dalším centrem Kovařík. Buček musí vyběhnout z brány a jeho pas vyboxovat.
41
Jablonský ještě stíhá míč na hrací ploše a centruje zleva přesně na levou nohu Pekharta. Ten se chce vehementně opřít z voleje do balonu, ale centr promáchl.
42
Piták chtěl bekovi Janů prostrčit drze míč mezi nohama, ale hostující obránce jeho úmysl vystihla a získal míč.
43
Jenže čas Ústeckých strávený na útočné polovině se dá při každé akci počítat pouze na sekundy, nyní se dopuszili pro změnu útočného faulu.
44
Valentovi se nedaří centr, který letí obloukem na zadní tyč, ale nic pořádného s ním nedokáže udělat ani vysoký útočník Pekhart.
45
Kraut dostává prostor s míčem na noze na pravé straně, centruje po zemi před bránu, ale domácí obrana sklepává na roh. Po tom se Jablonec ubránil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - Ústí n. Labem
Rozehrávají fotbalisté Ústí.
47
Důležité Góly Tomáš Pekhart (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Ústí n. Labem 2:0
Parádní akce domácího střelce! Pekhart se nadechl k sólu, proklouzl s míčem středem hřiště mezi dvěma obránci Ústí a na hranici vápna poslal míč po zemi k levé tyči bezbranného gólmana Bučka.
48
A obraz hry se ani po druhém gólu Jablonce nemění. Zdá se, že Ústí nemá potenciál ani vůli se stavem utkání něco udělat.
49
Jablonský se dostává ke střele z úhlu na levé straně, ale trefuje pouze jednoho z obránců. Jeho tým i přesto zůstává u balonu.
50
Kovařík hledá prudkým centrem z levé strany nabíhajícího Vošahlíka, který ale hlavou míří nad a je to to poslední, co v tomto utkání udělal.
51
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Jan Vošahlík, nahradil ho Anes Haurdič.
52
Nový muž na hřišti Haurdič se na pravé straně zálohy neuvedl dobře, nezvládl si zpracovat skákavou přihrávku od Kovaříka.
54
Důležité Jablonecký útočník Lafata ve vyložené šanci! Na pravé straně se uvolňuje k centru Haurdič a dobře vidí na zadní tyči volného Lafatu, jenže centr, který mu naservíroval, byl na Lafatu moc dlouhý. Domácí útočník se po něm sice vymrštil, ale zakončil jen vedle branky.
55
Konečně ukazují své útočné schopnosti také hostů. Zachariáš si nabíhá za obranu na kolmici, ale jeho zpětná přihrávka už před bránu neprošla, zastavila ji jablonecká obrana.
55
Konečně ukazují své útočné schopnosti také hostů. Zachariáš si nabíhá za obranu na kolmici, ale jeho zpětná přihrávka už před bránu neprošla, zastavila ji jablonecká obrana.
57
Lafata hledá centrem před malé vápno parťáky před ústeckou bránou, ale ti se po míči natahují marně. Naštěstí pro Ústí sbírá míč od země Buček.
58
Haurdič si chce obhodit na pravé straně šestnáctky dva bránící protihráče, ale to se mu nedaří, získává tím alespoň roh.
59
Hostující mužstvo se po rohovém kopu ubránilo a akce Jablonce definitivně končí útočným faulem.
60
Doležal centruje na hranici vápna na Jindráčka, ale ten si s pasem neví rady. Na poslední chvíli neví, jak jej zpracovat, a balon se tak od něj odráží pryč od brány.
61
Do útočení se překvapivě pouští Drsek, ale jeho pokus je hodně nepřesný. Domácí však dostávají druhou šanci, do brejku utíká nalevo Jablonský, rozhlíží se a centruje na Lafatu, který se s balonem otáčí před vápnem a posouvá do strany nabíhajícímu Haurdičovi. Ale i on pálí vysoko nad.
62
Důležité Lafata nastřelil tyč! Do útoku se pouští i druhý jablonecký stoper Pavlík a málem si připisuje gólovou asistenci! Zprava nachází přesným pasem na malé vápno Lafatu, jenž zakončuje placírkou a trefuje pravou tyč.
64
Pekhart si podle sudího pomáhá v hlavičkovém souboji faulem.
65
Jindráček střílí z velké dálky, ale byl to hodně nepovedený pokus. Nepřesný a navíc velmi pomalý.
66
Střídání Střídání: Ústí n. Labem: ze hřiště odešel Zdeněk Volek, nahradil ho Richard Veverka.
67
Tento centr se Kovaříkovi nepovedl, míč poslal vysokým obloukem za bránu.
68
A podobně si na druhé straně vede také Doležal, když posílá míč z pravé strany přímo do rukavic brankáře Špita.
69
Kraut zkouší napodobit druhou gólvou akci Pekharta a pouští se zprava do sólové akce přes Jablonského a Drska, ale druhý jmenovaný ho připravuje o míč.
70
Důležité Gibala trefuje jednou střelou dvě tyče! Jablonec nechal ústeckého záložníka volného na pravé straně a Gibala toho využívá. Napřahuje a pravačkou posílá míč do levé tyče, od které se odráží do břevna a pryč.
71
Pekhart vyhrává hlavičkový souboj na malém vápně a míč se snáší k břevnu. Buček letí vzduchem, ale nakonec zasahovat nemusí.
72
Střídání Střídání: Ústí n. Labem: ze hřiště odešel Martin Jindráček, nahradil ho Tomáš Krbeček.
73
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Pavel Eliáš, nahradil ho Vít Beneš.
74
Pekhart posouvá míč na pravou strany, kde tuší náběh spoluhráče, ale nikdo tam není, a tak jediný střelec dnešního utkání jen nechápavě máchá rukama.
75
Doležal fauluje zezadu nevybíravě Pitáka, ale ani kvůli tomuto zákroku zatím hlavní rozhodčí nesáhl pro kartu.
76
Kraut s Doležalem se tlačí za míčem v šestnáctce Jablonce, ale domácí obrana si nakonec poradila a odkopla míč daleko od své branky.
77
Vzájemné okopávání u půlící čáry k žádným šancím pochopitelně nevede, oba gólmani si tak mohou chvilku odpočinout.
78
Teď už jeden faul vede k ohrožení jablonecké brány, když Ústí získává přímý kop z 25 metrů. Doležal ale trefuje pouze zeď.
79
Střídání Střídání: Ústí n. Labem: ze hřiště odešel Dominik Kraut, nahradil ho Alois Hyčka.
80
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Karel Piták, nahradil ho Marek Jarolím.
81
Jarolím se hned snaží ještě navýšit náskok svého týmu, ale jeho centr přes dva obránce neprochází. Získává tím alespoň rohový kop.
82
Následný centr z rohu směřuje na hlavu Beneše, ale ten posílá míč mimo tři tyče.
83
Důležité Pekhart si nabíhá za obranu a chce vstřelit třetí gól, ale tváří v tvář proti gólmanu Bučkovi střílí v pádu málo razantně a jeho pokus stíhají hostující obránci zastavit. Pekharta navíc v posledních minutách trápí křeče, i tentokrát potřebuje protáhnout nohu.
85
Důležité Výborné zákroky Bučka! Obrana Ústí nechává po centru z pravé strany Lafatu úplně volného na zadní tyči. Domácí útočník nejprve hlavičkuje k pravé tyči a Buček vyráží do strany. Lafata chce balon doklepnout od brány, ale Buček se ještě vymršťuje a plácne míč do zámezí.
86
Hosté roh odvrátili, ale míč zůstává na kopačkách Jabloneckých.
87
Buček musí vytasit další zákrok, v tomto případě už se ale nejednalo o takovou hrozbu jako před dvěma minutami.
88
Počet diváků 2 420 (40 % z kapacity 6 108)
89
Ústí se i nadále dostává do útoku jen sporadicky. Nyní ta chvíle přichází, ale kombinace na levé straně končí jen zblokovaným centrem.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Pekhart utíká za centrem, ale jeho snaha je marná, ocitl se v ofsajdu.
90
Kovařík odzbrojuje Doležala a skluzem posílá míč do zámezí. Ústí kope roh, ale ten na stavu utkání nic nemění.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.

Sestavy a rozestavení

logo FK Baumit Jablonec Jablonec (4-4-2)

1 Špit
Špit
o hráči
13 Eliáš
Eliáš
o hráči
73. min Beneš o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
25 Drsek
Drsek
o hráči
Jablonský
o hráči
Vošahlík
o hráči
51. min Haurdič o hráči
12 Piták
Piták
o hráči
80. min Jarolím o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
Kovařík
o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči
11 Pekhart
Pekhart
o hráči

Ústí n. Labem (4-4-2)

1 Buček
Buček
o hráči
3 Polák
Polák
o hráči
Džuban
o hráči
Valenta
o hráči
14 Janů
Janů
o hráči
Doležal
o hráči
Zachariáš
o hráči
8 Gibala
Gibala
o hráči
11 Volek
Volek
o hráči
66. min Veverka o hráči
10 Kraut
Kraut
o hráči
79. min Hyčka o hráči
Jindráček
o hráči
72. min Krbeček o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Moudrý, Teuber
Počet diváků: 2 420 (40 % z kapacity 6 108)

Najdete na iDNES.cz