Vítejte u finále fotbalové Ligy mistrů. O nejprestižnější evropskou klubovou trofej se utkají Bayern Mnichov a Inter Milán. Průběh zápasu vám nabídneme v podrobné on-line reportáži.
Hráči obou týmů přicházejí na trávník a z připraveného podstavce pomalu vyjíždní nablýskaná trofej. Zaplněným stadionem Santiago Bernabeu v Madridu zní znělka Ligy mistrů.
1
Začal první poločas utkání Bayern Mnichov - Inter Milán
2
Úvodní okamžiky zápasy: fotbalisté Interu Milán důrazně napadají na polovině soupeře a navíc po faulu obránce Lahma na útočníka Panděva budou zahrávat přímý kop od levé postranní lajny.
3
K přímému kopu se staví Sneijder, pravačkou kroutí míč do pokutového území. Dobrý zásah si připisuje německý gólman Butt, vybíhá z branky a jednou rukou boxuje míč daleko od své branky.
4
Poprvé se osměluje i Bayern, dostává se na polovinu soupeře, má i přímý kop. Míč se do pokutového území Interu dostává až vzápětí, kdy po levé straně útočí Olič. Centruje, ale před svojí brankou dobře zasahuje Lucio a v poslední chvíli odvrací míč před Müllerem.
5
Už už se rodila první velká šance zápasu: Milito postupuje z levé strany sám k brance Bayernu, jenže na hranici pokutového území ztrácí rovnováhu a padá na trávník. Ještě v pádu stihne přiťuknout míč za sebe na Sneijdera, ale jeho přihrávku zachytávají stopeři Bayernu.
7
Chorvatský útočník Olič se probíjí po levé straně, důrazně si razí cestu a dostává se s míčem až ke koncové čáře. Jenže ve složité pozici posílá těžkou přihrávku před branku a Müllerovi míč utíká do zámezí.
9
Postupný útok Bayernu Mnichov, míč před pokutovým územím Interu si bere Robben, chvilku ho převaluje u kopaček a pak zkouší svoji kličku, ale Cambiasso jeho úmysl vystihuje a míč odehrává.
10
Důležité
A znovu Robben, jenže tentokrát mu akce vychází. Protahuje se po pravé straně, šikovně se vyhne soupeři a od koncové čáry posílá přihrávku pod sebe na nabíhajícího Oliče. Ten z deseti metrů zakončuje bez přípravy, ale pálí hodně vedle branky.
11
Střelecký pokus Interu Milán: pravý bek Maicon se pouští do útoku a střílí. Jenže jeho rána také není vůbec přesná a letí mimo branku Bayernu.
13
Bayern bude kopat roh, když Altintopovu střelu z hranice pokutového území srazil jeden z protihráčů vedle branky.
14
Bayern zahrává roh z pravé strany, do pokutové území už se snáší centr. Letí až na vzdálenější tyč, kam si pro něj jde gólman César. Spolehlivě si míč bere ze vzduchu do náruče.
15
A hned vzápětí druhý roh: Samuel odehrál centr Bayernu do zámezí.
16
Důležité
Druhý roh Bayernu: tentokrát varianta s rozehráním po zemi a pak centrem. Na míč si naskakuje Van Buyten, do souboje s ním jde Maicon a ve vzdušné bitvě zasahuje míč rukou. Stoper Bayernu se zlobí, chce penaltu, ale sudí nechává pokračovat ve hře.
18
Důležité
Sneijder, zäložník Interu Milán, zahrává přímý kop z velké dálky, volí přímou střelu. Jeho pokus ještě jeden z hráčů Bayernu lehce tečuje. Nepříjemnou situaci řeší gólman Butt, vrhá se po své levé ruce a míč vyráží.
19
Další pokus Interu Milán: centr z pravé strany, na hranici pokutového území napřahuje Cambiasso, ale trefuje jen clonícího soupeře.
22
Dvakrát se během krátké chvíle vrací míč k brankáři Buttovi. Bayern s rozehrávkou nespěchá a Inter důrazně napadá. A tak hráči německého týmu dvakrát zvolili přihrávku brankáři.
23
Akci Bayernu rozjíždí Olič, od něj se dostává míč k Müller, který se na hranici pokutového území snaží obhodit protihráče. Jeho snahu utne důrazně Lucio, který mu míč odpálí hodně vysoko zvednutou nohou, ovšem jen k Robbenovi, jenž se do odraženého míče pohotově opře. Ale branku netrefuje.
25
A znovu opatrná rozehrávka Bayernu: zase je míč u Butta. A spoluhráči mu ukazují: žádný dlouhý pas.
26
Karty
Žlutou kartu dostal Martín Demichelis (Bayern Mnichov)
za faul na Milita.
27
I druhý přímý kop ze třiceti metrů rozehrává Sneijder, znovu pálí přímo na branku. Tentokrát ale míč bez teče projde až k Buttovi, německý brankář chytá střelu do středu branky bez problémů do náruče.
28
Dobrý zásah obránce Lucia, jenž dřív v Bayernu působil. Přečetl hru a ve středu hřiště zachytil Robbenovu přihrávku na nastartovaného Müllera.
29
Karty
Žlutou kartu dostal Christian Chivu (Inter Milán)
za faul na Robbena.
30
Přímý kop rozehrává Robben, jeho centr levačkou od pravé postranní lajny ale odvrací hned první stojící protihráč.
31
Lehce se protáhne i gólman italského týmu César, když se vrhne po letícím centru z levé strany.
32
Schweinsteiger kousek před pokutovým územím přiťukl míč Müllerovi, jeho rána ale letěla vysoko nad branku.
35
Důležité Góly
Diego Milito (Inter Milán) vstřelil gól. Bayern Mnichov - Inter Milán 0:1
Gólová akce začíná u gólmana Césara, jeho dlouhý výkop letí k Militovi, jenž vyhrává hlavičkový souboj pro Sneijdera, ten pohotově vrací míč Militovi za obranu Bayernu, argentinský útočník už je sám před gólmanem Buttem a překonává ho.
37
A další možnost Interu Milán: Eto´o však s šancí naloží hůř, míč ho neposlechne.
38
Další centr letí před branku Bayernu Mnichov, tentokrát si jde pro míč gólman Butt a stahuje ho ze vzduchu.
40
Před pokutovým územím Interu si našel prostor pro střelu Altintop, jenže při svém pokusu trochu podklouzl a z jeho pravačky šel míč hodně pomalu k brance italského týmu. César měl dost času, aby se položil po své pravé ruce a míč kryl.
41
Robben pálí ze své obvyklé pozice, když si seběhl z pravé strany. Jeho rána levačkou ale letí nad branku.
43
Důležité
Inter může přidat druhý gól! Další dobře sehraný brejk, na jeho konci dostává od Milita míč v pokutovém území Sneijder, který zakončuje pohotově levačkou bez přípravy, ale jen do středu branky. Připravený Butt vyráží.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Když vypršela nastavená minuta, převzal míč pár metrů před pokutovým územím Interu záložník Van Bommel, po chvilce váhání střílí, ale vedle branky.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bayern Mnichov - Inter Milán
46
Důležité
Druhý poločas startuje obrovskou šancí Bayernu Mnichov. Na přihrávku do pokutové území si nabíhá mladý útočník Müller, má před sebou jen brankáře Césara, ale nepřekoná ho. Brazilský brankář velkou příležitost likviduje, v pádu vyráží nohama. Střele předcházela hezká kombinace.
47
Důležité
A stejně tak velká šance i na druhé straně! Připravuje ji střelec prvního gólu Milito, který z levé strany přihrává do pokutového území volnému Panděvovi, jenž střílí bez přípravy levačkou. Jeho pokus parádně likviduje brankář Butt, vyšroubuje se a pravou rukou přizvedává míč mimo branku.
49
Parádně se po pravé straně probíjel do šance Maicon, vyhnul se i Schweinsteigerovi, který šel bez váhání do skluzu. Ale pak o míč přišel.
52
Robben si bere míč na pravé straně, kolem hranice pokutového území postupuje a postupuje a hledá a hledá pozici, z níž by mohl levačkou vypálit. Nakonec se o střelu pokusí, ale blokuje mu ji Samuel.
54
Přímý kop Interu: Sneijder pálí vysoko nad.
55
Důležité
Inter sice nejdřív ustál útok Bayernu po levé straně, jenže pak o míč lacino přišel. Dostal se k němu důrazný Altintop, z levé strany zakončoval, ale míč poslal kousek vedle bližší tyče.
57
Roh Bayernu, Robbenův centr proletěl pokutovým území, drobné teče jeho směr výrazně nezměnily.
58
Německý tým vybojoval další roh: když Lahmův centr srazil Cambiasso. Jenže fotbalisté Bayernu branku soupeře vůbec neohrozili, rozehrávka byla mizerná.
60
Dva pokusy Bayernu z levé strany: Altintopův centr chytá César, Müller při druhém pokusu prováhal vhodnou chvíli, pak ještě přihrával, ale jeho spoluhráči už se k zakončení nedostali.
62
Střídání
Střídání: Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Hamit Altintop, nahradil ho Miroslav Klose.
63
Důležité
Velká šance Bayernu. Robben zahrává přímý kop z pravé strany, levačkou pálí přímo na branku. Jeho střelu sice hráči Interu zablokují, ale míč se dostává k Müllerovi, který hned zase pohotově střílí. Míč letící do branky odvrací Cambiasso.
64
Potřetí zahrává přímý kop z dálky Sneijder, potřetí jeho ránu chytá Butt. Tentokrát u své levé tyče.
65
Důležité
To rána Sneijderova krajana Robbena je daleko nebezpečnější, levačkou kroutí míč do horního růžku branky. Jenže gólman César předvádí skvělý zákrok, levačkou míč vyráží.
68
Střídání
Střídání: Inter Milán: ze hřiště odešel Christian Chivu, nahradil ho Dejan Stankovič.
69
Oličovu ránu v pokutovém území sráží Samuel.
70
Důležité Góly
Diego Milito (Inter Milán) vstřelil gól. Bayern Mnichov - Inter Milán 0:2
Inter podruhé udeřil po rychlém brejku. Milito dostává přihrávku na levou stranu, míří k pokutovému území, před sebou má Demichelise. Na hranici šestnáctky mu naznačí pohyb doprava, pak rychle cukne doleva, najednou je sám před Buttem a s přehledem pravačkou zakončuje ke vzdálenější tyči.
73
Střídání
Střídání: Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Ivica Olič, nahradil ho Mario Gomez.
75
Roh Bayernu: gólman César sice centr v rukavicích neudržel, ale nebezpečí odvrátil.
78
Karty
Žlutou kartu dostal Mark van Bommel (Bayern Mnichov)
za faul na Milita.
79
Střídání
Střídání: Inter Milán: ze hřiště odešel Goran Panděv, nahradil ho Sulley Muntari.
80
K další ráně levačkou napřahuje Robben, ale znovu trefuje clonícího čtenáře.
82
Další marný Robbenův pokus... Z přímého kopu napálil jen zeď.
85
Na levé straně se uvolňuje Robben, už je téměř u koncové čáry, od ní posílá centr před branku, ale přihrávka je příliš prudká a nikdo ji nezasáhne.
90
Střídání
Střídání: Inter Milán: ze hřiště odešel Diego Milito, nahradil ho Marco Materazzi.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Zápas ještě nekončí, ale kouč Mourinho už si podává ruku se svým protějškem Van Gaalem.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2.
90
Zápas končí! Ligu mistrů vyhrál Inter Milán! Jeho hráči už začínají slavit, fotbalisté německého týmu smutně sedí na travníku. V zákulisí už se chystá trofej, ryje se do ní jméno vítěze.
90
Díky za pozornost, hezký zbytek večera.

Sestavy a rozestavení

FC Bayern Mnichov Bayern Mnichov (4-4-2)

22 Butt
Butt
o hráči
21 Lahm
Lahm
o hráči
Van Buyten
o hráči
Demichelis
o hráči
Badstuber
o hráči
10 Robben
Robben
o hráči
van Bommel
o hráči
Schweinsteiger
o hráči
Altintop
o hráči
62. min Klose o hráči
25 Müller
Müller
o hráči
11 Olič
Olič
o hráči
73. min Gomez o hráči

Inter Milán Inter Milán (4-3-3)

Júlio César
o hráči
13 Maicon
Maicon
o hráči
6 Lucio
Lucio
o hráči
25 Samuel
Samuel
o hráči
26 Chivu
Chivu
o hráči
68. min Stankovič o hráči
Zanetti
o hráči
Sneijder
o hráči
Cambiasso
o hráči
9 Eto´o
Eto´o
o hráči
22 Milito
Milito
o hráči
90. min Materazzi o hráči
27 Panděv
Panděv
o hráči
79. min Muntari o hráči

Rozhodčí: -