Vítejte na stadionu U Litavky, kde se představí ve čtvrfinále Ondrášovka cupu domácí Příbram proti Viktorii Plzeň. Papírové předpoklady, ligové umístění a forma obou mužstev jde stranou. Český pohár je pro oba týmy skvělou příležitostí nakouknout do evropských pohárů a tak ani jeden trenér nešetří žádnou ze svých opor. Na plzeňské straně v sestavě nechybí například kapitán Pavel Horváth. Na té domácí pro změnu čerstvý držitel ceny Fair play Josef Hušbauer. Je jen škoda, že nedojde k zajímavému bratrskému souboji, protože plzeňský Tomáš Krbeček zůstává pouze na lavičce náhradníků. Jeho bratr Lukáš naopak bude opět chránit svatyni Příbrami. Odvetné utkání začne za více než deset minut. Stadion je zatím poloprázdný, v jeho ochozech se nachází pouhých pár desítek fanoušků. Připomeňme ještě, že první zápas vyhrála Plzeň 1:0, proto domácí musí dohánět.
Obě jedenáctky s mírným zpožděním v doprovodu hlavního rozhodčího Kocourka nastupují na hrací plochu. Na stadionu je pouze několik stovek přihlížejících. Několik fanoušků se nachází rovněž v sektoru pro hostující fanoušky.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Plzeň
Zápas začal výkopem hostujících hráčů. Ti se hned ženou za pojištěním svého náskoku.
2
Plzeň začala tlakem, ale domácí se ubránili a snaží se také zaútočit. Zatím marně.
3
Na obou stranách si můžeme připsat jednu šanci. Tu hostující však zachránil včasným vyběhnutím Krbeček. Příbramskou zmařilo nepřesné zakončení.
5
Daniel Kolář se teď ocitl sám mezi čtveřicí příbramských obránců, přesto se málem prosadil. Nakonec zvolil zpětnou přihrávku, které jeho spoluhráči využili k hodně mizernému zakončení.
7
Hosté jsou zatím aktivnější, Příbram spoléhá spíše na rychlé brejky, které ji však zatím plzeňská obrana v pohodě brání.
8
Viktoriáni těží z velmi dobrého pohybu pětičlenné záložní řady. Všichni, včetně defenzivního štítu Rady, doplňují na hrotu osamoceného Bakoše. To dělá domácím velké problémy.
9
Domácí Klesa se teď prezentoval krásným a odvážným průnikem po levé straně. Zastavil ho až nedovoleným zákrokem vracející se Bakoš. Rozhodčí nechal výhodu. Přesto si však Bakošův zákrok zasloužil dodatečné žluté potrestání. Rozhodčí byl jiného názoru.
10
Zvýšení příbramské aktivity znamená mnohem atraktivnější fotbal. Rázem se hraje nahoru dolu. Ani na jedné straně se nešetří útočnými akcemi. Žádná však zatím neznamenala vyložené nebezpečí.
12
Atakovaný plzeňský kapitán Horváth se snažil prostrčit míč do vápna na své dva nabíhající spoluhráče. Přihrávka to však byla příliš dlouhá a skončila v autu za brankou.
14
Příbram, která musí dohánět plzeňský náskok, se opět dostala pod mírný tlak ze kterého se těžko vymaňuje. V těchto minutách se soustředí spíše na pozorné bránění.
15
Domácí brzdí především nepřesná rozehrávka. Tu má na svědomí rovněž aktivní hra Plzně, která neustále napadá rozehrávající hráče Příbrami.
16
Hostující Kolář si seběhl za obranu, šel do souboje s jediným zbývajícím obráncem Příbrami, ovšem míč si příliš předkopl a tak ho chytil vybíhající brankář Krbeček.
18
Sympatická, i když ojedinělá, akce domácích byla zastavena faulem nějakých osm metrů před pokutovým územím Plzně. Následný trestný kop zahrával Pilík, ale branku o dobré dva metry minul. Nebyl to však úplně špatný pokus. Kroucený míč prudce přeletěl zeď, Ticháček však mohl zůstat v klidu.
19
Příbramští měli další šanci. Na pravé straně utekl dlouhonohý Klesa, nacentroval na Tomáše Borka, ale ten míč hlavou pouze lízl, takže skončil za postranní čarou.
21
Hosté se připravili o souvislejší tlak zbytečnými fauly na vlastní polovině. Příbram tak v pohodě rozehrává, roztahuje hru. Teď se po další akci z pravé strany do velké šance dostal kapitán Huňa. Snažil se přehodit z vápna brankáře Ticháčka, ten však jeho pokus s velkými problémy nadvakrát chytil.
23
První rohový kop zápasu zahrávala Příbram, která je v těchto minutách aktivnější. Míč z kopačky Klesy však odvrátil hned první plzeňský hráč. Klesa se rozhodně neřídil heslem, že míč nesmí zasáhnout brankáře nebo prvního hráče.
24
Hosté jsou teď v útlumu. Především pravá Klesova strana jim dělá velké problémy.
26
Horváth roztáhl hru na levého obránce Limberského. Jeho rychlost domácí nezachytili, takže si Limberský mohl narazit s Kolářem a odcentrovat. Po jeho centru střílel velmi nebezpečně Petržela. Naneštěstí pro hosty pouze do tyče.
28
Teď se to nebezpečnými okamžiky hemží na obou stranách. Uprostřed hřiště, třicet metrů od branky, dostal až příliš prostoru domácí kapitán Huňa po přiťuknutí Borka, opřel se do míče a vysokým obloučkem orazítkoval břevno překvapeného Ticháčka.
30
Po rušných minutách se hra trošku uklidnila. Více mají míč na svých kopáčkách hostující fotbalisté, především díky precizní hře po zemi. To domácím ta přesnost na kopačkách chybí.
33
Na útočné polovině jsou teď usídlení plzeňští. Drží neustále míč na svých kopačkách. Ťukají si ho mezi bezmocnými příbramskými hráči. Ti si ho vezmou jen za cenu ostřejšího zákroku.
34
Jestli někde mají domácí sílu, je to pravá strana, na které operuje Klesa. Právě on teď rozehrával druhý rohový kop svého týmu. Míč zakroutil na zadní tyč, ale hosté ho v pohodě odvrátili a už jsou zase v útoku.
36
Plzeňský Horváth rozehrával přímý kop z třiceti metrů. Každý čekal, že vystřelí přímo na branku, ale on zvedl obě ruce na znamení signálu a krásně našel přízemní prudkou přihrávkou na penaltě Petrželu. Ten však na míč dosáhl ve velmi těžké pozici a tak mu utekl až k brankář Krbečkovi.
38
Když to hosté zkouší nakopnutým míčem, jako teď expříbramský stoper Navrátil, nemá to šanci na úspěch. S jeho přihrávkou z vlastní poloviny si poradila bez problému domácí obrana a brankář Krbeček.
40
Již klasický obrázek, když útočí domácí. Klesa zprava centroval, našel hlavu Huni, ten ale míč pouze prodloužil hodně daleko od branky Ticháčka.
41
Už nějakou chvíli se nehraje, protože uprostřed hřiště leží zraněný Hušbauer. Domácí lékaři si ho berou za postranní čáru.
42
Hušbauer je zpátky na hřišti a hned pomáhá domácím k útočné akci. Ta však rychle končí dobrým obranným zákrokem Petržely.
42
Žlutou kartu dostal Tomáš Borek (Příbram)
44
Blíží se závěr prvního poločasu. Aktivnější byli přeci jen hosté, ale ani Příbram se nenechala zahanbit a rozhodně ve druhém poločase půjde za smazáním plzeňského náskoku. Rozhodně se máme na co těšit.
45
Domácí netradičně zaútočili po levé straně, ale Pilík ani Šmejkal se neprosadili přes důrazného Rajtorala.
45
A ještě jedna akce zlevé příbramské strany, ale Šmejkalův centr na zadní tyči lapil plzeňský brankář Ticháček.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Hráči obou týmů se nám pomalu trousí na hrací plochu. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, ve kterém domácí Příbram musí dohánět jednobrankový náskok Plzně z prvního utkání.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Plzeň
Druhý poločas začínají výkopem domácí.
46
Druhý poločas začali opět s větším nasazením hosté. Drží míč na svých kopačkách a nedovolují domácím vůbec vytahovat útočné růžky.
47
Hostující rada se opřel do míče třicet metrů od branky. Jeho nepovedený pokus zpracoval na vápně zcela volný Kolář. Ve vyložené šanci ho však zastavil praporek rozhodčího Kovala.
47
Občasné útočné choutky domácích dopomáhají hostům k rychlým protiútokům. V těch je však zatím brzdí vlastní nepozornost a časté ofsajdové postavení.
49
Ve velké šanci se ocitl po dlouhém míči z vlastní poloviny domácí Pilík, ale v rozhodující chvíli nedokázal míč zpracovat.
50
Hned z protiútoku měl vedoucí branku na noze plzeňský Kolář, ale sám proti Krbečkovi mířil jen do boční sítě.
50
Žlutou kartu dostal Zdeněk Šmejkal (Příbram)
52
Hra se teď přesýpá z jedné strany na druhou. Teď pro změnu útočila pravá strana Plzně, ale domácí míč odvrátili. Hosté však útočí dál.
54
Plzeň dál útočí a snaží se rozhodnout dvojduel ve svůj prospěch definitivně. Před chvilkou však Rajtoral tak dlouho váhal s rozehrávkou, až o míč přišel.
56
Teprve v těchto chvílích jakoby domácí pochopili, že se musí také vrchnout do útoku. Nejdříve to neúspěšně zkoušel obránce Plašil. Za minutu se dokonce brankově dokázal prosadit Huňa, ale míč kvůli ofsajdu nemohl být uznán.
58
Hra se dál odvíjí především u vápna hostů. Tentokrát si bohužel Klesa nerozuměl s hrací plochou a bez cizího zaviněnjí upadl ve chvíli, kdy chtěl centrovat.
61
Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Borek, nahradil ho Tomáš Wágner.
61
Domácí se teď hodně tlačí dopředu, ale jejich snaha je zatím marná. Uvidíme, co s tím provede nový muž na hřišti, zlatý žolík Wágner.
62
Levý obránce Šmejkal to zkoušel zpoza vápna, ale jeho kroucená střela na zadní tyč cíl minula.
64
Hosté překvapivě brzy vyklízejí pole. Příbram dál bezhlavě útočí. Trenér Vrba se s tím snaží něco udělat a na hřiště posílá útočníka Střihavku.
64
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho David Střihavka.
66
Už dlouhé minuty nebyla Plzeň delší dobu u míče. Domácí je přehrávají v bojovnosti a především v přímočarosti. Zatím mají stále dost času srovnat celkové skóre. Pozor si ale musí dát rovněž na zadní vrátka, do kterých se občas plzeňští snaží zaútočit.
68
Na hosty se valí jeden útok za druhým. I když je to zatím bez vyloženějších šancí, mají domácí nakročeno k velmi zajímavému závěru zápasu.
70
Rozhodčí Kocourek si dal píšťalku do úst, chtěl pískat faul plzeňského obránce u jeho pokutového území, ale rozmyslel si to. Velká nevole na domácí straně. Teď už se však hraje dál a Příbram dál útočí. Hostům by se ta pasitiva posledních minut nemusela vůbec vyplatit.
71
Milan Petržela (Plzeň) vstřelil gól. Příbram - Plzeň 0:1
Šok pro domácí. Po velké chybě stopera Nohýnka, který naslepo projel skluzem na půlící čáře, uvolnil prostor pro novice na hřišti Střihavku. Ten přenesl míč na Bakoše, který ho vrátil na vápno Petrželovi a ten chladnokrevně přehodil vybíhajícího Krbečka.
73
Domácí mohl alespoň částečně vrátit do hry Pilík, ale z úhlu střílel vedle branky Ticháčka.
75
Příbram se sympaticky dál tlačí do útoku, ovšem je jasné, že ta inkasovaná branka ztenčila její šance na minimum. Domácí teď musí vstřelit tři branky.
76
Domácí fanoušci už mají výkonu rozhodčích dost. Teď pro změnu oba ukazovali, že se bude pouze odkopávat od branky. Až přiznání jednoho z plzeňských jim zajistilo rohový kop.
77
Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Antonín Fantiš.
Tah trenéra Marka je jasný. Místo krajního záložníka Pilíka posílá na hřiště třetího útočníka.
79
Domácí dál mají hru ve své moci, bohužel pro ně ne však výsledek. Teď se chystají ke třetímu střídání.
80
Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Daniel Huňa, nahradil ho Paulo Rodriguez Da Silva.
81
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Jan Lecjaks.
83
Hra už ztratila náboj. Příbramští sice chtějí s jejím vývojem něco udělat, ale času je málo a to si asi sami dobře uvědomují.
84
Krajní plzeňský obránce Rajtoral teď nestačil na mladíčka Fantiše a zastavil ho pouze za cenu faulu. Po následném trestném kopu ze strany hřiště se následně k hlavičce prosadil stoper Nohýnek, ale svou chybu u inkasované branky nenapravil a branku netrefil.
86
Brajky teď hostům naprosto vyhovují. Po jednom z nich se ocitl ve slibné příležitosti Střihavka, ale atakován obránci mířil pouze do rukavic Krbečka.
87
Z ničeho nic pelášil na hostující branku zcela osamocený Klesa, udělal dokonce kličku Ticháčkovi, ale dostal se s míčem do těžkého úhlu a tak musel jen vracet míč před branku, kde nebyl žádný z jeho spoluháčů.
88
Tentokrát byl příbramský stoper Nohýnek u míče včas a zastavil nadějný brejk hostů.
89
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho David Vaněček.
90
Opět aktivní Klesa na pravé straně Příbrami. Jeho centr na Rodriguese byl však o kousíček delší než by domácí útočník potřeboval.
90
Daniel Tarczal (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Plzeň 1:1
Domácí se nakonec za sympatický výkon dočkali zasloužené odměny, když se za vápnem opřel do míče domácí Tarczal a vyrovnal.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.
90
Počet diváků 1 200 (13 % z kapacity 9 100)

Logo Synot 1. FK Příbram Příbram (3-5-2)

Pilík
77. min Fantiš o hráči
11 Huňa
Huňa
80. min Rodriguez Da Silva o hráči
23 Borek
Borek
61. min Wágner o hráči

Kolář
89. min Vaněček o hráči
17 Rezek
Rezek
64. min Střihavka o hráči
23 Bakoš
Bakoš
81. min Lecjaks o hráči

Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Koval
Počet diváků: 1 200 (13 % z kapacity 9 100)

21. dubna 2019 17:00Příbram–Plzeň 1:1
11. listopadu 2018 15:00Plzeň–Příbram 1:1
18. února 2017 18:45Plzeň–Příbram 1:0
12. srpna 2016 18:00Příbram–Plzeň 0:3
6. března 2016 18:15Plzeň–Příbram 4:0
13. září 2015 18:30Příbram–Plzeň 0:4