Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 23. července 2021 Libor

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Hezký večer při sledování on-line reportáže z utkání kvalifikace o fotbalové Euro. Od 22 hodin proti sobě nastoupí reprezentace Španělska a Lichtenštejnska.
V případě, že Španělé budou v dnešním utkání bodovat, zajistí si účast na Euru 2012. Mistři světa budou proti outsiderovi určitě hrát na vítězství, svědčí o tom už jenom nabitá základní sestava mistrů světa.
1
Začal první poločas utkání Španělsko - Lichtenštejnsko
Výkop měli Lichtenštejnci, hrající dnes v modrých dresech. Španělé nastupují v červeno-modré kombinaci.
3
Španělé se hned po výkopu zmocnili míče a začali kombinovat na polovině soupeře.
6
Důležité Španělští fotbalisté si hned v úvodu vytvořili tlak a už i šance. Negredo z nulového úhlu neuspěl, po něm zkoušel v další akci přelobovat vyběhnutého gólmana Jehleho útočník Villa, ale míč prošel těsně nad břevnem a skončil na brankové síti.
7
Důležité Mistři světa teď naproto vykombinovali lichtenštejnskou obranu a ve čtyřech postupovali na brankáře. Negredo udělal Jehlemu kličku a zakončil do odkryté brány, ale to už měl pomezní rozhodčí zdvihnutý praporek a celou akci pro ofsajd přerušil. Narozdíl od svých spoluhráčů, kteří se ale nezapojili do hry, Negredo v ofsajdu v době přihrávky nebyl...
9
Důležité Na Alonsův centr Iniesta nevyskočil, ale do odraženého míče se opřel Villa. Jeho skákavou střelu vyrazil Jehle s námahou na rohový kop.
12
Teď se osmělili i Lichtenštejnci. Z rohu pokutového území pálil z pravé strany Ritzberger, ale Casillasovu bránu netrefil.
15
Obraz hry se nemění. Španělé drží míč a kombinují na polovině Lichtenštejnska. Hosté se brání s vypětím všech sil a často mají i štestí, když do finální přihrávky Španělů strčí nohu na poslední chvíli.
17
Ojedinělý výpad hostů. Rychlý protiútok vedl Hasler, na hranici vápna ho o míč připravil Arbeloa. Lichtenštejnci ale budou zahrávat rohový kop.
18
Standardní situace ale pro Španěly nebezpečná vůbec nebyla.
20
Z dálky zkusil vypálit Negredo, ale mířil vysoko nad.
22
Po dlouhém autu z pravé strany se Španělé ubránili jen za cenu rohového kopu.
23
Centr z rohového kopu byl ale hodně přetažený. Žádný z Lichtenštejnců se do zakončení nedostal a všichni se rychle vrátili na vlastní polovinu bránit další útočné nájezdy domácích.
27
Domácí se už dlouho nedostali do šance, a tak se teď snaží prosadit aspoň střelami z dálky. Zatím ale míří nepřesně.
28
Důležité Teď se ale Španělům podařila pěkná akce. Negredo si zpracoval míč v pokutovém území a počkal si, až mu naběhne Mata. Mezi nohama obránce se míč dostal k domácímu útočníkovi, který se tak ocitl sám proti brankáři. Zblízka Jehleho ale nepřekonal.
32
Důležité Mata se ocitl v další gólové šanci. Výborně si zpracoval prudkou přihrávku do vápna, zakončení už ale bylo horší. Prudká střela rozvlnila boční síť. Gól by navíc neplatil pro velmi těsný ofsajd.
33
Důležité Góly Alvaro Negredo (Španělsko) vstřelil gól. Španělsko - Lichtenštejnsko 1:0
Teď už to ale Španělům vyšlo - a bez ofsajdu. Lichtenštejnská obrana zaspala, Negredo si do vápna naběhl na dlouhý míč, zpracoval si ho na prsou a tvrdou střelou propálil brankáře Jehleho.
36
Po další pěkné přihrávce vzduchem si v pokutovém území zpracoval míč Villa, proti jeho následné střele však dobře zasáhl Jehle a míč vykopl.
38
Důležité Góly Alvaro Negredo (Španělsko) vstřelil gól. Španělsko - Lichtenštejnsko 2:0
Iniestova přihrávka našla na hranici ofsajdu vybíhajícho Villu, který mohl střílet, ale neunáhlil se. Fantastickou patičkou posunul míč ještě do lepší pozice Negredovi, který se trefil přesně k tyči.
41
Do hlavičkového souboje s brankářem Jehlem vlétl Busquets. Gólman souboj neustál a míč mu vypadl z rukou. Kutálel se směrem k brankové čáře a Busquets ho už už chtěl uklidit do brány, ale rozhodčí mu odpískal hraniční faul na brankáře.
44
Důležité Góly Hernández Xavi (Španělsko) vstřelil gól. Španělsko - Lichtenštejnsko 3:0
Poté, co Villovu střelu srazil na hranici pokutového území jeden z bránících Lichtenštejnců rukou, měli Španělé přímý kop z velmi dobré pozice. K míči se postavil Xavi a dokonale se mu podařilo obstřelit zeď. Brankář Jehle se ani nepohnul.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Španělsko - Lichtenštejnsko
46
Střídání Střídání: Španělsko: ze hřiště odešel Hernández Xavi, nahradil ho Francesc Fabregas.
49
Úvodní minuty druhého poločasu zatím žádné výrazné změny ve hře obou týmů nepřinesly. Španělé drží míč, posouvají si ho na polovině Lichtenštejnska a hledají cestu do jeho šestnáctky.
51
Villa si sklepl dlouhý míč pro sebe a dvacet metrů od brány si hledal místo ke střele. Proti dvěma obráncům se však do zakončení nedostal.
52
Důležité Góly Sergio Ramos (Španělsko) vstřelil gól. Španělsko - Lichtenštejnsko 4:0
Na levé straně dostal prostor pro centr Iniesta, před bránou míč nadzvedl Negredo a u zadní tyče se zblízka prosadil obránce Ramos. Do polovysokého míče mu stačilo vhodně nastavit nohu.
55
Střídání Střídání: Španělsko: ze hřiště odešel Sergio Ramos, nahradil ho Sergi Gómez.
57
Na fantastickou dlouhou kolmici z vlastní poloviny si nabíhal Villa a mohl postupovat úplně sám na bránu. Španělský útok ale zastavil pomezní rozhodčí, který odmával hodně sporný ofsajd.
59
Prudkou přihrávku na levé straně Negredo nezpracoval.
60
Důležité Góly David Villa (Španělsko) vstřelil gól. Španělsko - Lichtenštejnsko 5:0
Na pravé straně si bránícího hráče obhodil Mata a utekl po pravé straně. Z hranice vápna pak přihrál Villovi, který v tísni mezi dvěma obránci s krátkým nápřahem vystřelil po zemi. Brankář Jehle nestačil zareagovat.
62
Střídání Střídání: Španělsko: ze hřiště odešel Alvaro Negredo, nahradil ho Fernando Llorente.
64
Rychlý protiútok Lichtenštejnska vedl po pravé straně Ritzberger. Na hranici vápna nasadil bránícímu Alonsovi jesle a píchl si míč do šestnáctky, dál se ale už nedostal, Španělé se stihli vrátit.
65
Důležité Lichtenštejnci si vytvořili gólovou šanci. Útočník Frick prošel středem hřiště a narazil si míč se spoluhráčem. Frick pak měl prostor ke střele z hranice vápna, ale mířil pouze doprostřed brány. Jeho pokus vykop Casillas nohou.
67
Důležité Moc nechybělo a mohlo to být o šest gólu. Na levé straně si perfektně zpracoval do běhu zdánlivě ztracený míč Villa a přes dva obránce prošel do vápna až před Jehleho. Zblízka ale lichtenštejnského gólmana nepřekonal.
70
Důležité Další gólovka fotbalem se bavících Španělů. Mata uvolnil na levé straně pokutového území Villu, který míč chvilku podržel a pak mu ho do střelecké pozice vrátil. Mata však pálil nad.
72
Střídání Střídání: Lichtenštejnsko: ze hřiště odešel Sandro Wieser, nahradil ho Nicolas Hasler.
76
Španělé svého soupeře dál mačkají. Lichtenštejnci si teď museli pomoct faulem a z následného přímého kopu centroval Alonso. Míč proletěl pokutovým územím až k zadní tyči, kde ho hlavou tečoval Fabregas. V pádu ale nemohl zamířit.
78
Karty Žlutou kartu dostal Franz Burgmeier (Lichtenštejnsko)
za faul na Matu, který mu nasadil kličku.
79
Důležité Góly David Villa (Španělsko) vstřelil gól. Španělsko - Lichtenštejnsko 6:0
Šestý gól přidávají Španělé ze standardní situace. Z pravé strany zakroutil míč Alonso přímo na nohu nehlídaného Villy, který se zblízka nemýlil.
81
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu se u zadní tyče dostal do zakončení Llorente, hlavou ale mezi tři tyče nezamířil.
82
Střídání Střídání: Lichtenštejnsko: ze hřiště odešel Martin Büchel, nahradil ho Wolfgang Kieber.
85
Španělé se dál snaží útočit. Hráči se fotbalem baví a snaží se, aby z toho něco měli i diváci. K vidění je tak spoustu patiček, kombinací na malém prostoru a podobných technických parádiček. Občas i nepřesných, ale to nikomu nevadí.
87
Důležité Mezi obránci si na oblouček do vápna naběhl Villa. Mohl sám zakončit, ale celou akci chtěl vyšperkovat přihrávkou doprava na Llorenteho. Střídajícímu útočníkovi se ale nepovedlo ideálně zpracování a brankář Jehle mu jeho následný nepovedený pokus vykryl.
89
Střídání Střídání: Lichtenštejnsko: ze hřiště odešel Thomas Beck, nahradil ho Ronny Hanselmann.
90
Karty Žlutou kartu dostal Nicolas Hasler (Lichtenštejnsko)
za zbytečně ostrý faul ve středovém kruhu na Busquetse.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 6:0.

Sestavy a rozestavení

Španělsko Španělsko (4-3-3)

Casillas
o hráči
15 Ramos
Ramos
o hráči
55. min Gómez o hráči
Busquets
o hráči
2 Albiol
Albiol
o hráči
17 Arbeloa
Arbeloa
o hráči
8 Xavi
Xavi
o hráči
46. min Fabregas o hráči
14 Alonso
Alonso
o hráči
Iniesta
o hráči
13 Mata
Mata
o hráči
11 Negredo
Negredo
o hráči
62. min Llorente o hráči
7 Villa
Villa
o hráči

Lichtenštejnsko (4-5-1)

1 Jehle
Jehle
o hráči
Rechsteiner
o hráči
Ritzberger
o hráči
Büchel
o hráči
82. min Kieber o hráči
Burgmeier
o hráči
20 Wieser
Wieser
o hráči
72. min Hasler o hráči
9 Beck
Beck
o hráči
89. min Hanselmann o hráči
10 Frick
Frick
o hráči

Rozhodčí: -

Vzájemné zápasy

5. září 2017 20:45Lichtenštejnsko–Španělsko 0:8
5. září 2016 20:45Španělsko–Lichtenštejnsko 8:0
6. září 2011 22:00Španělsko–Lichtenštejnsko 6:0
3. září 2010 20:45Lichtenštejnsko–Španělsko 0:4
6. června 2007 20:30Lichtenštejnsko–Španělsko 0:2
2. září 2006 20:00Španělsko–Lichtenštejnsko 4:0