Góly: 8. L. Podolski, 27. M. Klose, 68. T. Müller, 70. .. Cacau

Červené karty:
56. T. Cahill

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 62 660 (90 % z kapacity 70 000)

Hezký večer. Na stadionu v Durbanu začne zhruba za 25 minut druhý dnešní zápas skupiny D mezi favorizovaným Německem a Austrálií. Skupinu mají nejlépe rozjetou Ghaňané, kteří odpoledne porazili Srbsko 1:0.

Oba týmy se utkaly téměř přesně před pěti roky. Němci 15. června 2005 porazili v přestřelce Austrálii 4:3.

Pikantní předehru mělo utkání včera v Berlíně. Ve fotbalovém utkání se tam utkaly pornoherečky, které měly na nahých tělech namalované dresy Německa a Austrálie. Výsledek? Vyhrály dámy v zelenožlutém, čili Australanky.

Němcům na šampionátu chybí zraněný kapitán Michael Ballack, spoluhráč Petra Čecha z Chelsea. Ballack by při troše představivosti mohl reprezentovat Českou republiku, protože jeho děda pochází z Čech.

o hráči
74. min Gomez o hráči
Khedira
o hráči
Podolski
o hráči
81. min Marin o hráči
11 Klose
Klose
o hráči
69. min Cacau o hráči

o hráči
74. min Jedinak o hráči
16 Valeri
Valeri
o hráči
13 Grella
Grella
o hráči
46. min Holman o hráči
19 Garcia
Garcia
o hráči
64. min Rukavytsya o hráči

Počet diváků: 62 660

Hrají se hymny, na tribunách je velký počet německých fanoušků.

1

Začal první poločas utkání Německo - Austrálie

1

Ofenzivně začali Australané, německý brankář Neuer musel hned zasahovat.

2

Němce při první akci zastavil praporek rozhodčího, Khedira v ofsajdu.

3

Australané mají první roh.

4

Nejprve hlavička Evertona, pak hlavička Garcii. Odvracet musel Lahm, Australané měli první oborvskou šanci.

6

Australan Garcia v ofsajdu.

7

Klose se dostal náhodně k míči a ze šestnácti metrů pálil do gólmana.

8

Lukas Podolski (Německo) vstřelil gól. Německo - Austrálie 1:0
Australané signalizovali ofsajd, ale situace byla v pořádku. Zpětná přihrávka od Müller našla Podolského, který bez velkého přemýšlení napálil míč pod břevno.

12
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Mesut Özil (Německo)
Trest za simulování.

14

Němci drží míč, ale dopředu se nehrnou. Připomíná to včerejší hru Argentiny, která také brzy vedla.

16

Pod dlouhé době zaútočila Austrálie, pas byl však příliš dlouhý a skončil v autu.

18

Özil už běžel sám na brankáře Schwarzera, zastavil ho ofsajd.

19

Australan Culina hlavičkoval nepřesně.

20

Garcia pálil z hranice pokutového území, přesnost mu velmi chyběla.

23

Němci rychle rozehráli trestný kop a byla z toho nadějná situace pro Podolského, jehož hledal prudkým centrem stejně jako při vedoucím gólu Thomas Müller.

24

I tohle se dá zahodit? Klose úplně sám po centru z levé strany střílel z první nepřesně.

25
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Craig Moore (Austrálie)

27

Miroslav Klose (Německo) vstřelil gól. Německo - Austrálie 2:0
Klose se za předchozí zahozenou možnost rychle omluvil. Po centru zprava byl u míče dříve než vybíhající brankář Schwarzer a poslal ho hlavou krásně do růžku.

30

Özil překonal ofsajdovou past, zkoušel lehký dloubáček a mohlo to být 3:0. Obránce Neill odvracel z brankové čáry.

33

Australané zatím vůbec nepřipomínají sympatický tým z předchozího šampionátu, na němž postoupili z základní skupiny.

36

Thomas Müller naznačuje, že by mohl být jednou z nečekaných hvězd šampionátu. Na pravé straně zálohy hraje velmi dobře, před chvílí šikovně obešel dva protihráče.

39

Khedira hlavičkoval nad bránu po centru Lahma.

41

Özil po psu za obranu sám před brankářem, obešel ho kličkou, jenže míč mu utekl do zámezí. Němci jsou výborní!

44

Neuer si po dlouhé době sáhl na míč, v klidu si stáhl centr.

Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Lucas Neill (Austrálie)

48

Australané začali druhou půli aktivně, dobře kombinují, ale Němci je za sebe nepouštějí.

49

Mertesackera zasáhl v pokutovém území míč do ruky, Australané chtěli penaltu, ale nedočkali se.

51

Kolmá přihrávka hledala Klozeho, touhle zbraní ještě Němci jistě zahrozí.

52

Holman levačkou prudce těsně minul německou bránu.

54

Özil vtipně pustil míč na Müllera, který z hranice vápna přestřelil.

56
Červená karta

Červenou kartu dostal Tim Cahill (Austrálie)
Cahill skočil zezadu pod nohy Schweinsteigerovi a musel do sprch.

58
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Carl Valeri (Austrálie)

60

Klose nejprve sám před brankářem trefil pouze jeho nohy a pak ještě nepřesně hledal k dorážce Khediru.

61

Schwarzera vyzkoušel prudce Podolski.

64

Střídání Austrálie: ze hřiště odešel Richard Garcia, nahradil ho Nikita Rukavytsya

66

Další gólová šance Kloseho. Tentokrát po narážečce s Podolskim, tedy takzvaná polská kooperace. Klose je spalovačem dne.

68

Thomas Müller (Německo) vstřelil gól. Německo - Austrálie 3:0
Müller v koncovce ukázal Klosemu, jak na to. Zasekávačka a přesná přízemní rána, míč se odrazil od tyče. Bravo!

69

Střídání Německo: ze hřiště odešel Miroslav Klose, nahradil ho . Cacau

70

. Cacau (Německo) vstřelil gól. Německo - Austrálie 4:0
Cacau byl na hřišti minutku a stčilo mu to. Naběhl si na perfektní pas Özila a nekompromisně zavěsil.

74

Střídání Německo: ze hřiště odešel Mesut Özil, nahradil ho Mario Gomez

74

Střídání Austrálie: ze hřiště odešel Brett Emerton, nahradil ho Mile Jedinak

77

Němci už v pohodě drží míč a šetří síly.

79

Počet diváků 62 660 (90 % z kapacity 70 000)

80

Wilkshire se pokoušel korigovat, bránu netrefil.

81

Střídání Německo: ze hřiště odešel Lukas Podolski, nahradil ho Marko Marin

84

Neuer si poradil se nebezpečnou střelou, překonat ho chtěl ukrajinský rodák Rukavytsya.