
Reportáž skončila
Mistrovství světa 2010
Začátek utkání: 22. 6. 2010 20:30
Nigérie

2
:
2
konec zápasu

Sestavy:
V. Enyeama - C. Odiah, J. Yobo (45. U. Elderson), D. Shittu, R. Afolabi - C. Ogbuke Obasi, U. Ayila, D. Etuhu, K. Uche - N. Kanu (57. O. Martins), A. Yakubu (71. V. Obinna)
V. Enyeama - C. Odiah, J. Yobo (45. U. Elderson), D. Shittu, R. Afolabi - C. Ogbuke Obasi, U. Ayila, D. Etuhu, K. Uche - N. Kanu (57. O. Martins), A. Yakubu (71. V. Obinna)
Sestavy:
Č. Song-rjong - Č. Tu-i, Č. Jong-hjong, I. Čong-su, I. Jong-pchjo - I. Čong-jong, K. Song-jung (87. K. Če-song), J. Ki-hun (64. K. Nam-il), K. Čong-u, P. Či-song - P. Čchu-jong (90. K. Tong-džin)
Č. Song-rjong - Č. Tu-i, Č. Jong-hjong, I. Čong-su, I. Jong-pchjo - I. Čong-jong, K. Song-jung (87. K. Če-song), J. Ki-hun (64. K. Nam-il), K. Čong-u, P. Či-song - P. Čchu-jong (90. K. Tong-džin)
Náhradníci:
A. Ejide, D. Aiyenugba - T. Taiwo, U. Elderson, A. Adeleye - S. Kaita, L. Haruna - J. Utaka, O. Martins, B. Ideye, P. Odemwingie, V. Obinna
A. Ejide, D. Aiyenugba - T. Taiwo, U. Elderson, A. Adeleye - S. Kaita, L. Haruna - J. Utaka, O. Martins, B. Ideye, P. Odemwingie, V. Obinna
Náhradníci:
I. Un-če, K. Jong-kwang - O. Pum-sok, K. Hjong-il, K. Tong-džin, K. Min-su - K. Nam-il, K. Po-kjong, K. Če-song - A. Čung-hwan, I. Sung-jul, I. Tong-kuk
I. Un-če, K. Jong-kwang - O. Pum-sok, K. Hjong-il, K. Tong-džin, K. Min-su - K. Nam-il, K. Po-kjong, K. Če-song - A. Čung-hwan, I. Sung-jul, I. Tong-kuk
Střely na branku: 0:0; Střely mimo:
0:0; Rohové kopy: 0:0
Online reportáž
komentoval: Petr Procházka
Dobrý večer. Za půl hodiny začne utkání skupiny B mezi Nigérií a Jižní Koreou. Lepší výchozí pozici mají Asiaté, kterým v tabulce patří tři body a druhé místo. Ani dnešní výhra jim však nezaručuje postup. Nigérie je zatím bez bodu a postoupit může jedině v případě své výhry o více než jeden gól a porážce Řecka v souběžném střetnutí s Argentinou.
Nigerijcům dnes chybí záložník Sani Kaita z ruského Vladikavkazu, který má trest za vyloučení v předchozím střetnutí s Řeckem.
Hráči už jsou nastoupení v tunelu, do základní sestavy Nigérie se poprvé na šampionátu vešel i slavný útočník Nwankwo Kanu.
2
Korejci se hned dostali do nebezpečné akce. I Čong-jong si naběhl do vápna a vypálil do boční sítě.
3
Autor střely se při akci zranil a opustil hřiště na nosítkách.
5
Nigerijec Usuf Ayila fauloval hodně ostrým sklizem a může být rád, že byl rozhodčí benevolentní.
7
Poprvé v akci Nigerijec Kanu, na tribunách to hned začalo hučet. Kanu je velmi populární.
8
Ki Song-jung vypálil z osmnácti metrů o metr vedle nigerijské brány.
14
Kalu Uche ze španělské Almerie nebyl v prvním utkání Nigerijců v základní sestavě, od druhého duelu už ale nastupuje a se dvěma góly je zatím jediným střelcem mužstva na mistrovství světa.
17
Vedení Afričanů nahrává i Řecku, jemuž za těchto okolností stačí k postupu remíza s Argentinou. V souběžně hraném utkání je zatím stav 0:0.
19
Korejci zvýšili aktivitu, žádné větší nebezpečí od nich však zatím nehrozí.
22
Uche vypálil z trestného kopu nepřesně i málo razantně.
23
Obasi prudkou ranou vystrašil korejského gólmana, ale branku netrefil.
25
Pak Čchu-jong se prodral až do koncovky, nigerijský gólman Enyeama zůstal pozorný.
26
Shittu výborným a čistým skluzem sebral Korejcům rýsující se velkou možnost.
27
Yakubu si při náběhu do pokutového území Korejců pomohl útočným faulem.
30
Nigerijci skvěle zakombinovali, Kanu se uvolnil a předal míč Obasimu, který vypálil slabě.
31

Nigerijský gólman vyběhl mimo pokutové území a musel řešit situaci nedovoleným zákrokem.
32
Korejci zkusili z trestného kopu ostrý centr, nigerijská obrana míč s potížemi odvrátila.
35
Pak Čchu-jong vypálil z trestného kopu hodně slabě. Míč stál zhruba třicet metrů od brány a po střele k ní sotva doletěl.
36
42
Jom Ki-hun z trestného kopu obstřelil zeď, nigerijský brankář si poradil.
44
Argentina stále hraje s Řeckem bez branek. Kdyby byl nyní konec, postupuje Argentina a Jižní Korea.
45

46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Nigérie - Jižní Korea
47
První střelu na bránu ve druhé půli zapisuje Korejec Pak Čchu-jong.
49


Střela z trestného kopu mířila na brankářovu stranu. Gólman se však pohnul doprava a už se nestihl vrátit.
51
Jižní Korea rázem drží všechny postupové trumfy. Řekové by museli vstřelit dva góly Argentině, aby se před Koreu dostali.
54
Nigerijci jsou jako opaření, vůbec se nemohou dostat na delší dobu k míči. A jelikož neustále faulují, klidně se může brzy stát, že bude někdo z nich vyloučen.
57

59
Yakubu mohl přihrát Martinsovi před prázdnou bránu, ale nechal si míč ukopnout.
60
Odpoledne postoupily týmy Uruguaye a Mexica, teď směřují k postupu Argentinci a Jižní Korea. Evropa nikde, Afrika nikde...
63
64

69


Jen minutu poté, co neskutečně zahodil milionovou šanci, poslal Yakubu míč z penalty do protipohybu gólmana.
71

72
V postupové matematice se nic nemění. Nyní by šla dál Jižní Korea. Nigérii teď chybějí dva góly k naději, Řecku ve druhém střetnutí jeden.
74
Obasi se hezky uvolnil, ale špatně odcentroval. Odkop od korejské brány.
78
80
80
Aktuální pořadí skupiny B: 1. Argentina 9 bodů (6:1), 2. Jižní Korea 4 (5:6), 3. Řecko 3 (2:4), 4. Nigérie 1 (3:5).
85
Nigérie potřebuje jediný gól a je na druhé příčce. Měla by pak tři body a skóre 4:5, Korea by měla tři body a skóre 5:7, Řecko tři body a skóre 2:4.
87

88
Nigerie drží balon, jenže v uctivé vzdálenosti od branky.
90
90
90
Opět Victor Obinna v akci, tentokrát vypálil z větší dálky a minul.
90
Rozhodčí nastavuje tři minuty, Korea už je jen kousíček od postupu.
90
Útočný faul Nigerijců, běží poslední minuta nastavení.
90

90
Vypadá to na osmifinálové dvojice Uruguay - Jižní Korea a Argentina - Mexico.