Penaltový rozstřel:
Penaltu dal: 121. E. Barreto, 121. L. Barrios, 121. C. Riveros, 121. N. Valdez, 121. Ó. Cardozo
Penaltu dal: 121. J. Endo, 121. M. Hasebe, 121. K. Honda
Penaltu nedal: 121. J. Komano

118. C. Riveros
58. D. Matsui, 71. J. Nagatomo, 90. K. Honda, 114. J. Endo

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 36 742 (73 % z kapacity 50 000)

Dobrý den, vítejte u sledování on-line reportáže z předposledního osmifinálového duelu mistrovství světa mezi Paraguayí a Japonskem. Utkání začíná v 16 hodin.

Vítěz tohoto souboje se ve čtvrtfinále utká s lepším z dvojice Španělsko - Portugalsko. Tento duel se hraje dnes večer od 20:30, také ho budete moci sledovat na stránkách fotbal.idnes.cz v podrobné on-line reportáži.

Paraguay nastupuje ve svých tradičních červenobílých dresech, Japonci budou hrát v modrém. Hrají se hymny obou zemí.

Santa Cruz
94. min Cardozo o hráči
13 Vera
Ortigoza
76. min E. Barreto o hráči
16 Riveros
Riveros
Benítez
61. min Valdez o hráči

Matsui
65. min Okazaki o hráči
2 Abe
Abe
81. min K. Nakamura o hráči
7 Endo
16 Okubo
Okubo
106. min Tamada o hráči
18 Honda
Honda

Rozhodčí: -
Počet diváků: 36 742

2

Nad stadionem v Pretorii vládne oblačné počasí, teplota se drží na sedmnácti stupních.

3

Začalo se tvrdě, během úvodních tři minut už rozhodčí odpískal tři fauly.

4

První ránu na branku vyslal japonský Komano, brankář Villar byl však na místě.

5

První rohový kop zahrávala Paraguay, centr byl ale nepřesný, mířil na přední tyč, kde stál připravený obránce v modrém.

6

Paraguay přesto zůstává u míče a má víc ze hry. Zakládá další postupný útok.

7

Zatím se však hraje hodně opatrně, ani jeden tým se nikam zbytečně nežene.

8

Santa Cruz dvakrát centroval do šestnáctky zprava, na míč si naskakoval Benítez, ale nedosáhl. Paraguayský záložník zůstal po pádu na zem ležet s bolestivou grimasou, ale pokračuje.

9

Japonec Okubo se snažil protlačit mezi dvojicí protihráčů, ale neměl šanci.

9

Barrios z Paraguaye usměrňoval hlavou centr zleva - do míst, kde číhal připravený gólman.

10

Paraguayský kapitán Morel Rodríguez nakonec míč z trestného kopu ze čtyřiceti metrů přesně do rukou brankáře Kawašima.

12

Teď minutu drželi míč na svých kopačkách Japonci, ale kombinovali na vlastní polovině. Vše zakončil velice nepřesným nákopem, který skončil v zámezí, záložník Abe.

13

Dopadně dopadl Vera z Paraguaye.

14

Endo zahrával přímý kop z třiceti metrů, míč nakonec skončil v rohu, kde navíc zahrát rukou Abe.

15

Zápas je zatím plný nepřesností a nudí.

18

Hráči obou týmů se v přihrávkách nelepší, protože většina akcí končí dřív, než začnou.

20

První gólová přiležitost zápasu, měla ji Paraguay. Útočník Barrios se protáhl jako lasička a zakončoval šajtlí. Jenže po zemi brankáře Kawašima nepřelstil.

22

A poprvé zahrozili i Japonci, když se z pětadvaceti metrů napřáhl Matsui a jeho oblouček se překvapivě odrazil od břevna!

24

Zápas získat trochu větší tempo, probrali se i diváci v hledišti.

26

Paraguay má mírnou převahu, ovšem nemůže se propracovat k ohrožení branky. A tak je gólman Kawašima bez práce.

28

Ale teď si Kawašima pořádně oddychl. Po rohovém kopu se míč odrazil k Santa Cruzovi, jenž pálil bez přípravy těsně vedle levé tyčky.

30

Santa Cruz dost lajdácky ztratil míč ve středu hřiště a byl rád, že se Japonsko nedostalo do brejku.

32

Je to boj, hráči se perou o každý míč i ve středu pole.

34

Ortigoza teď zbytečně kličkoval před vlastní šestnáctkou a málem si zavařil. Japonci ale jeho zaváhání potrestat nedokázali.

36

Da Silva teď ostře zajel do Hondy a Japonsko bude zahrávat trestný kop ze solidní pozice.

37

Nebezpečný centr se už snášel na japonské hlavy, ale stačil zasáhnout Santa Cruz, jenž hlavou odehrál na roh.

38

Teď Asiaté nevyužili a Paraguay se hnala do brejku. Na poslední chvíli stačil už ve vápně zasáhnut obránce Tanaka.

40

Japonci rozjeli nadějný brejk, na jehož konci byl útočník Honda. Jeho střela z hranice šestnáctky však postrádala přesnost, šla metr vedle pravé tyče.

42

Japonec Endo zahrával přímý kop zleva, míč se však snesl na hlavu Paraguayců.

44

Paraguya se snaží, ale má to těžké. Japonská hráz je neprostupná, zvlášť před pokutovým územím.

45

Když se Barrios snaží vybojovat míč na soupeři, odmává mu čárový rozhodčí faul. Takhle se těžko dočkáme zajímavějších momentů.

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Paraguay - Japonsko

47

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy beze změn. Nezměnil se ani obraz hry. Stále je to nudný boj o každou píď hřiště.

49

Řada nepřesností teď kazila jeden útok za druhým na obou stranách.

50

Ortigoza z Paraguaye se teď odhodlal s míčem přímo do pokutového území, kde chtěl už zakončovat, ale znemožnil mu to vleže Nagatomo.

51

Japonec Okubo teď stál v ofsajdu.

53

Nadějný útok zkazil bídným centrem zleva Morel z Paraguye.

55

Nagatomo napálil odražený míč. Ten se ještě odrazil od země a pak už ho zpracoval brankář Villar.

56

Gólová příležitost Paraguaye: Benítez se hnal v pokutovém území k zakončení, ale než se napřáhl a zacílil, skočil do rány obětavý Nakazawa a srazil míč do zámezí na rohový kop.

58

Žlutou kartu dostal Daisuke Matsui (Japonsko)
Japonec hrál rukou.

59

A Benítez v další šanci, zaběhl si za obranu pro přihrávku a dával míč před branku. Japonci opět stačili zasáhnout a odvrátit na roh.

60

A dotřetice Paraguay: Rivero si naběhl na centr zleva, ale zamířil do míst, kde stál připravený brankář Kawašima.

61

Střídání Paraguay: ze hřiště odešel Edgar Benítez, nahradil ho Nelson Valdez

63

Japonec Tanaka si naběhl na centr z rohu a po jeho hlavičce to jen zahučelo v hledišti. Míč šel však dva metry vedle.

64

Rohový kop zahrávali na druhé straně hráči Paraguaye, ale sudí opět píská faul. Jeho upjatý metr posuzování hodně kazí dnešní zápas.

65

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Daisuke Matsui, nahradil ho Šindži Okazaki

67

Pro dlouhý nákop z poloviny hřiště si běžel brankář Kawašima tak razantně, až ošklivě sejmul vlastního spoluhráče Tanaku. Ten dostal ránu kolenem do hrudníku a leží na zemi.

68

Na hřišti jsou lékaři, ale Tanaka je v pořádku. Běží na postranní čáru, aby mohl zpátky na hřiště.

70

Honda nahrál Okazakimu, který se otočil a řítil se k zakončení. Jeho přihrávku před branku na poslední chvíli zblokoval obránce na roh.

71

Žlutou kartu dostal Juto Nagatomo (Japonsko)

73

Japonci hrají hodně důsledně a znepříjemňují tím soupeři život. A také jakkoukoli útočnou snahu.

74

Da Silva vracel míč od brankové čáry před gólmana, ale zasáhli japonští obránci.

76

Střídání Paraguay: ze hřiště odešel Néstor Ortigoza, nahradil ho Edgar Barreto

77

Míč skončil po souboji Da Silvy s Okubou skončil v zámezí a oba hráči svorně zvedají ruku - škemrají u rozhodčího.

78

Valdézův centr proletěl do autu. Jeho spoluhráči z Paraguaye si ani nenabíhali.

79

Barreto se napřáhl ze třiceti metrů, tím japonského brankáře nemohl v žádném případě ohrozit.

81

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Juki Abe, nahradil ho Kengo Nakamura

82

Nebezpečný centr Japonců končí střetem Okubeho s brankářem Villarem. Oba po něm polehávají po zemi. Utkání směřuje do prodloužení.

85

Diváci se nudí, utkání nemá spád. Oba týmy jsou v závěru ještě opatrnější, nechtějí za žádnou cenu inkasovat.

87

Japonci jsou přece jenom o něco aktivnější, ale i oni to mají proti seskupené obraně těžké.

89

Vera dvakrát centroval do pokutového území, ani jednou se mu to nepovedlo...

90

Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.

90

Tanakovi chyběl kousek, aby usměrnil do sítě prodloužený centr hlavou.

90

Žlutou kartu dostal Keisuke Honda (Japonsko)

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:0

91

Začalo první prodloužení utkání Paraguay - Japonsko

93

V úvodu se dostala do soiidních příležitostí obě mužstva, ale potvrdila, co jejich dnešní slabina - zakončení.

94

Střídání Paraguay: ze hřiště odešel Roque Santa Cruz, nahradil ho Óscar Cardozo

97

V obrovské příležitosti byl Valdéz z Paraguaye, jenž se dokázal zbavit dvou protihráčů. Ale pak už byl příliš blízko brankáře, který včas vyběhl.

99

Japonec Honda poškádlil brankáře Villara střelou z přímého kopu. Míč šel vedle, gólman ho pro jistotu vyrážel na roh.

100

A z rohu nic nebylo.

101

Barreto z Paraguaye hlavičkoval v houšti těl na bodu pro penaltu, těsně nad. Teď se drží zklamaně za hlavu.

103

Je to nudný boj s řadou drobných faulů, které rozhodčí píská. Další standardka pro Japonsko.

104

Tu zahrával Endo, míč si vypadl brankáři Villarovi z rukou, ale stačil jej znovu lapit.

109

Oba týmy nechtějí udělat chybu, nervozita se stupňuje.

110

Slabou hlavičku Riverose v pohodě lapil brankář Japonska.

111

Paraguay bude zahrávat roh.

112

Centr z rohu proletěl vápnem a od Da Silvy se odrazil do zámezí...

113

Centr Japonce Endy mířil na zadní tyč, kam si nabíhal Tanaka. Jeho hlavička šla úplně mimo.

114

Žlutou kartu dostal Jasuhito Endo (Japonsko)
Pokud Japonsko postoupí, Endo si ve čtvrtfinále nezahraje.

117

Okazaki efektní patičkou nahrál do ideální pozice Nakamurimu, ten ale místo zakončení ještě nahrával.

118

Žlutou kartu dostal Christian Riveros (Paraguay)

118

Počet diváků 36 742 (73 % z kapacity 50 000)

119

Poslední minuta, pak o osudu utkání rozhodne penaltový rozstřel.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 0:0

121

Zahrávají se pokutové kopy Paraguay - Japonsko

121

Edgar Barreto (Paraguay) PROMĚNIL. 1:0 v penaltovém rozstřelu.
Barreto mířil přesně k pravé tyči.

121

Jasuhito Endo (Japonsko) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
Endo zamířil k opačné tyči, brankář šel na druhou stranu.

121

Lucas Barrios (Paraguay) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
Barrios se rozběhl a měl štěstí. Po jeho střele k levé tyči gólman skončil. Ale nedosáhl.

121

Makoto Hasebe (Japonsko) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
Hasebe zamířil nahoru k pravé tyči, gólman neměl nárok, i když zvolil správnou stranu.

121

Christian Riveros (Paraguay) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Riveros po zemi k levé tyči. Gólman šel na druhou stranu.

121

Juiči Komano (Japonsko) NEDAL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
Komano trefil břevno!

121

Nelson Valdez (Paraguay) PROMĚNIL. 4:2 v penaltovém rozstřelu.
Valdez zvyšuje nártem na 4:2 pro Paraguay.

121

Keisuke Honda (Japonsko) PROMĚNIL. 4:3 v penaltovém rozstřelu.
Honda vystřelil doprostřed, počkal si, kam půjde brankář.

121

Óscar Cardozo (Paraguay) PROMĚNIL. 5:3 v penaltovém rozstřelu.
Cardozo si počkal, kam půjde gólman a pak v pohodě zamířil na druhou stranu. Je rozhodnuto.

121

Do čtvrtfinále postupuje Paraguay, kde se střetne s vítězem osmifinále mezi Španělskem a Portugalskem.