Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin
Dobrý večer z Edenu, vítáme vás u on-line reportáže z utkání Evropské ligy. Před dvěma týdny se oba soupeři ve Španělsku rozešli smírně 1:1.
Slávistický kouč Karel Jarolím při absenci potrestaného defenzivního záložníka Ragueda dal do středu pole Trappa a z obrany tam vytáhl Suchého. Šanci od začátku dostává zkušený Krajčík.
Hostující kouč Unai Emery opět nasadil náhradního gólmana Moyu. Proti prvnímu utkání ve Španělsku už má k dispozici španělského reprezentanta Silvu, hraje i Joaquín, v základu je Matta.
Fotbalisté obou týmů už jsou na hrací ploše stadionu v Edenu. Slávisté nastupují v tradičních červenobílých dresech, hosté z Valencie budou hrát v černých dresech a oranžových trenýrkách.
1
Začal první poločas utkání Slavia - Valencie
Výkop měli hosté.
3
Valencie drží od začátku míč na svých kopačkách a kombinuje ve středu hřiště.
4
Po pravé straně se po přihrávce od Naumova prodíral Grajciar, první útočnou akci Slavie zastavil Mathieu, který ho odzbrojil na hranici pokutového území.
5
Kombinaci Valencie na polovině domácích chtěl zastavit Trapp, záložník Slavie vystihl přihrávku a zezadu ho ještě fauloval Silva.
6
Na pravé straně se k centru od koncové čáry dostal domácí Grajciar, míč ale směřoval přímo do rukavic připraveného brankáře Valencie.
7
Hosté kombinují na polovině Slavie. Z levé strany chtěl centrovat Mathieu, ale zabránil mu Krajčík. Valencie ale dál zůstává u míče.
8
Po nevydařené rozehrávce Valencie spěchali slávisté do otevřené obrany, v jednu chvíli jich šlo dokonce pět proti dvěma obráncům. Míč vedl Gajciar, na hranici vápna ale místo přihrávky zvolil střelu. Jeho slabý pokus po zemi kryl Moya.
10
Z dálky zkusil vystřelit slávistický záložník Trapp, jeho prudká rána však postrádala přesnost.
11
Na levé straně zblokoval Silvův centr před bránu domácí obránce Čelůstka. Dlouhým nákopem hledal vepředu nabíhajícího Naumova, ten se ale proti dvěma obráncům neprosadil.
13
První vážnější šance před bránou Slavie: na oblouček za obranu si v pokutovém území naběhl hostující útočník Žigič, u míče byl ale dřív slávistický brankář Romanovs a srbský útočník do něho zajel skluzem. Nehraje se, brankář Slavie je ošetřován.
15
Opět v akci hostující Žigič - zády k bráně přebíral přihrávku do vápna, stál ale proti dvěma obráncům a neprosadil. Diváci na stadionu při jeho kontaktu s míčem po předchozím nešetrném zákroku pískají.
16
Na centr z pravé strany si nabíhal na levé straně domácí Hloušek. Obránce Saltor chtěl míč sklepnout hrudí brankáři Moyovi, za míčem ale ještě vystartoval Hloušek. Nakonec byl ale u balonu později.
18
Slávistický brankář Romanovs musel nadvakrát krýt střelu, kterou na něj vyslal Baraja. Poprvé mu míč vypadl z rukou, skokem na zem ale už míč kryl definitivně.
21
Důležité
Valencie bude kopat pokutový kop! Hubáček před bránou Slavie zezadu sestřelil Matu.
22
Góly
Sánchez Rodríguez Joaquín (Valencie) proměnil pokutový kop. Slavia - Valencie 0:1
K míči se postavil Joaquín a prudkou střelou do šibenice poslal Valencii do vedení.
24
Hosté mají nadále převahu, dávají si míč ve středu hřiště.
25
Krátký pobyt Slavie na polovině Valencie ukončil Trapp, který si nezpracoval přihrávku od Suchého.
27
Důležité
Norští rozhodčí teď Valencii upřeli regulérní gól. Po rohovém kopu přihrával Marchena patičkou na levou stranu Matovi, který prudkou střelou po zemi překonal Romanovse. Rozhodčí odpískal ofsajd.
29
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Deniss Romanovs, nahradil ho Martin Vaniak.
Vynucené střídání na straně Slavie. Po zákroku Žigiče není Romanovs úplně v pořádku.
30
Po pěkné kombinaci Valencie míč doputoval na pravou stranu šestnáctky k volnému Žigičovi. Srbský útočník si ale míč dlouho zpracovával a nakonec k němu stihli přistoupit obránci Slavie.
31
A vzápětí rychlý protiútok Slavie - po pravé straně vedl míč Grajciar a z osmnácti metrů prudce vystřelil. S jeho pokusem měl brankář Moya lehké problémy, míč mu z rukavic vypadl. Žádný ze slávistů ale nebyl blízko a nemohl tak dorážet.
33
Pěkným obloučkem našel Silva na hranici vápna Matu. Ten mu míč sklepnul a španělský záložník se do něho z první opřel, mířil ale vedle.
36
Míč propadl po dlouhém výkopu domácího brankáře Vaniaka mezi obránce až k Šenkeříkovi, ten se ale nestačil zorientovat a následně ho odzbrojil hostující obránce Navarro.
37
Důležité
Rohový kop z levé strany rozehrál Mata přesně na nohu nabíhajícího Joaquína, který se do míče opřel z první. Prudkou střelu musel krýt gólman Slavie.
39
Slávisté zahrávali standardní situaci z pětatřiceti metrů. Centr před bránu se ale Grajciarovi vůbec nepovedl, míč přelétl všechny jeho spoluhráče a hostující obránci ho nechali dojít do zámezí.
42
Na levé straně přenechal Hubáčkovi míč záložník Hloušek, obránce Slavie centroval před bránu, jeho centr se ale v pokutovém území Valencie neujal.
44
Po Šenkeříkově faulu centroval z pravé strany Joaquín, míč ale slávisté odvrátili. Následné se podél levé postranní čáry hnal domácí Hloušek, pohodlně ho ale uhlídal Saltor.
45
Valencie dohrává první poločas na vlastní polovině, nikam nespěchá.
45
Nastavují se dvě minuty.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
45
Karty
Žlutou kartu dostal Zdeněk Šenkeřík (Slavia)
Při odchodu do kabin ještě Barajovi něco vysvětloval slávistický útočník Šenkeřík, za následné strčení do záložníka Valencie inkasuje žlutou kartu.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Valencie
46
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Riste Naumov, nahradil ho Petr Janda.
Levý záložník Hloušek se tak vysouvá do útoku vedle Šenkeříka.
47
Góly
Hedwiges Maduro (Valencie) vstřelil gól. Slavia - Valencie 0:2
Nádherný gól hostujícího záložníka! Míč, který k němu přilétl z levé strany si perfektně zpracoval a nechytatelnou ranou z dálky do pravého horního růžku nedal Vaniakovi šanci.
49
Karty
Červenou kartu dostal Zdeněk Šenkeřík (Slavia) a musí opustit hřiště.
Útočník Slavie vidí druhou žlutou a následně červenou kartu. U postranní čáry fauloval Marchenu po odehrání míče.
52
Stejně jako v prvním poločase drží míč na svých kopačkách fotbalisté Valencie.
55
Slávisté jsou zalezlí na svojí polovině. Když už se jim podaří napadat a získat míč, daleko za půlící čáru se s ním nedostanou.
56
U levé postranní čáry zůstal ležet hostující Silva, kterého fauloval Krajčík. Norský sudí ale faul neviděl a nechal pokračovat ve hře.
58
Střídání
Střídání: Valencie: ze hřiště odešel David Silva, nahradil ho Pablo Hernández.
59
Čelůstkův dlouhý nákop na nikoho sebral Mathieu.
60
Karty
Žlutou kartu dostal Pablo Hernández (Valencie)
Střídající záložník pádu v pokutovém území po kontaktu s Trappem hodně pomohl a dostává kartu za simulování.
62
Po delší době útočný výpad Slavie - po pravé straně utíkal Grajciar, jeho centr od rohového praporku ale sebral brankář Moya. Po odehrání míče do Grajciara ještě zajel Mathieu a dostal žlutou kartu.
63
Karty
Žlutou kartu dostal Jérémy Mathieu (Valencie)
za zmíněný faul na Grajciara. Z následné standardní situace slávisté nezahrozili.
65
Střídání
Střídání: Valencie: ze hřiště odešel Juan Matta, nahradil ho Jordi Alba.
68
Po dlouhém přenesení hry dostal na levé straně prostor obránce Mathieu, jeho centr byl sražen na rohový kop. Po něm se slávisté ubránili, ale následně míč odevzdali zpátky španělskému týmu.
69
Karty
Žlutou kartu dostal Petr Trapp (Slavia)
u půlící čáry fauloval Baraju.
70
Střídání
Střídání: Valencie: ze hřiště odešel Jérémy Mathieu, nahradil ho Asier Del Horno.
71
Z levé strany centroval z rohového kopu střelec prvního gólu Joaquín, míč byl ale hodně přetažený. Přelétl celé pokutové území a skončil za brankovou čarou.
73
Do pokutového území Slavie dostal přihrávku Baraja, chtěl vrátit Saltorovi, ale nepřesně.
74
Na pravé straně si nabíhal na kolmou přihrávku srbský útočník Žigič, pomezní rozhodčí ale viděl ofsajd.
76
Důležité
Ač faulovaný, hostující Marchena poslal od středového kruhu výbornou přihrávku na střídajícího Hernandéze, ten z pravé strany pronikl do vápna a přízemní střelou z úhlu těsně minul vzdálenější tyč Vaniakovy brány!
78
Důležité
Z pravé strany centroval do šestnáctky Slavie hostující obránce Saltor, na míč si nejvýše vyskočil Baraja a míč se po jeho hlavičkovém pokusu odrazil od břevna za brankovou čáru.
79
Góly
Petr Janda (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Valencie 1:2
Slávisté snižují z rohového kopu! Po Grajciarově centru z levé strany si u zadní tyče na míč vyskočil Janda a hlavou míč usměrnil k tyči za Moyova záda.
82
Góly
Peter Grajciar (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Valencie 2:2
Slavia vyrovnává! Po rychlé rozehrávce utekl po levé straně Hloušek, pronikl až před brankáře, míč ale netrefil. Dostal se k němu ale Grajciar a skákavý míč dorazil do odkryté brány.
84
Karty
Žlutou kartu dostal Peter Grajciar (Slavia)
84
Karty
Žlutou kartu dostal Asier Del Horno (Valencie)
85
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Peter Grajciar, nahradil ho Vladimír Šmicer.
86
Domácí dva vstřelené góly povzbudily a snaží se dát třetí. Hrají proti deseti hráčům, u postranní čáry zůstal obránce Saltor, který se zranil před 2. gólem Slavie. Valencie ale už nemůže střídat.
88
Karty
Žlutou kartu dostal Ruben Baraja (Valencie)
za faul zezadu na Šmicra.
90
Důležité
Velký závar před bránou Slavie! Domácí teď podržel i gólman Vaniak, který vyrazil nebezpečnou střelu Hernandéze.
90
Karty
Žlutou kartu dostal Vladimír Šmicer (Slavia)
Za faul na hranici pokutového území. Míč z následného centru od Joaquína směřoval k zadní tyči na Del Horna, ale ten hlavičkoval nad.
90
Karty
Červenou kartu dostal Ruben Baraja (Valencie) a musí opustit hřiště.
Také hosté budou dohrávat v oslabení. Druhá žlutá za tvrdý faul na Šmicera.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:2.

Sestavy a rozestavení

SK Slavia Praha Slavia (4-4-2)

Romanovs
o hráči
29. min Vaniak o hráči
Krajčík
o hráči
Vomáčka
o hráči
Čelůstka
o hráči
Hubáček
o hráči
Grajciar
o hráči
85. min Šmicer o hráči
2 Trapp
Trapp
o hráči
17 Suchý
Suchý
o hráči
Hloušek
o hráči
Šenkeřík
o hráči
18 Naumov
Naumov
o hráči
46. min Janda o hráči

FC Valencie, logo Valencie (4-5-1)

13 Moya
Moya
o hráči
2 Saltor
Saltor
o hráči
Navarro
o hráči
Marchena
o hráči
22 Mathieu
Mathieu
o hráči
70. min Del Horno o hráči
Joaquín
o hráči
3 Maduro
Maduro
o hráči
21 Silva
Silva
o hráči
58. min Hernández o hráči
8 Baraja
Baraja
o hráči
10 Matta
Matta
o hráči
65. min Alba o hráči
Žigič
o hráči

Rozhodčí: Moen - Larsen, Wiken