Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 4. prosince 2020 Barbora
Góly:
79. D. Huňa
Góly:
12. B. Dočkal

Sestavy:
L. Krbeček (3) - M. Plašil (3), S. Nohýnek (2,5), J. Štochl (2,5), L. Pleško (2) - M. Klesa (2,5), T. Borek (2,5), D. Tarczal (3) (70. T. Wágner), J. Hušbauer (2,5) - D. Huňa (2), A. Fantiš (3)
Sestavy:
Z. Hauzr (2,5) - M. Zeman (4), R. Kelič (3,5), R. Dejmek (3), L. Vulin (4) - B. Dočkal (3), M. Holeňák (4,5) (67. T. Janů), L. Vácha (3,5), P. Papoušek (3,5) - O. Smetana (5) (61. J. Vojta), T. Frejlach (4) (89. L. Suk)

Žluté karty:
18. M. Klesa, 76. S. Nohýnek
Žluté karty:
61. M. Holeňák, 65. L. Vulin

Střely na branku: 6:3; Střely mimo: 6:3; Rohové kopy: 11:2
Počet diváků: 2 478 (31 % z kapacity 7 900)

Online reportáž
komentoval: Richard Valoušek

Vítejte na stadionu U Litavky. Za necelých deset minut tu nastoupí k ligovému duelu týmy Příbrami a Liberce. Na obou stranách jsou citelné absence kvůli karetním trestům. Jen pro příklad na té hostující chybí Kerič, Nezmar nebo Gecov. Příbrami pro změnu Pilík a Rodrigues.
Kapitán domácí Příbrami Daniel Huňa dnes nastoupí ke svému jubilejnímu stému ligovému utkání. Všechny byly v dresu tohoto celku. Důležitou informací je rovněž dlouhodobé zranění hostujícího obránce Theodora Gebre Selassieho. Ten se tedy na trávníku určitě neobjeví.
Začátek utkání se oddaluje. Teprve v tuto chvíli vycházejí fotbalisté obou celků na hrací plochu.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Liberec
Domácí v černých dresech, hosté z Liberce v bílých. Před velmi skromnou návštěvou začínají výkopem hráči Příbrami.
2
Za mohutného povzbuzování libereckých fanoušků paradoxně útočí zatím domácí. Jejich snaha je však zatím bez efektu.
3
První střelecký pokus byl spíše nepovedených centrem jednoho z domácích hráčů. Hauzr si s ním v pohodě poradil.
4
Místo nadějného brejku udělal liberecký Smetana zbytečný faul pět metrů za pokutovým územím Příbrami a ta měla nadějnou standartní situaci. Nic z ní však nevytěžila.
6
Na pravé straně se uvolnil Huňa, dral se do pokutového území, jeho centr však liberecký stoper Dejmek dokázal odvrátit do bezpečí.
7
Fotbalisté Liberce jsou sice mohutně podporování svými příznivci, ovšem na jejich výkonu to nenechává žádné stopy. Zatím si ani pořádně nepříhráli.
7
Domácí hráči dobře presují, výsledkem byl Zemanův nákup do autu. Opět tak hraje Příbram.
9
Domácí se snaží kombinovat po zemi. I když jim to zatím nepříneslo žádnou větší šanci, liberecké přehrávají. Ti se zatím zmohli pouze na nakopávané míče, které však nemají nárok na úspěch.
11
Důležité První kloudnější akce v tomto zápase. Pravý obránce Příbrami Marek Plašil to zkoušel z hranice pokutového území. Jeho přízemní střela však skončila vedle levé tyče.
12
Góly Bořek Dočkal (Liberec) vstřelil gól. Příbram - Liberec 0:1
Tak to je šok, hosté vedou. Smetana vybojoval míč na útočné polovině, přihrál ho do strany na Frejlacha a ten přesným centrem našel Dočkala. Jeho hlavička už byla přesná. Hosté tak z první vážnější akce skórovali.
14
Příbramští fandové se právě přesvědčili, že fotbal nemá logiku. Hosté, kteří dosud byli naprosto neviditelní, udeřili hned z první šance. Teď na hřišti kralují, více si dovolí a mají neustále míč na svých kopačkách.
16
Domácí jsou jako opaření. Sice se snaží s výsledkem i hrou něco udělat, ale těžko se proti liberecké obraně prosazují.
18
Liberecký Vácha rozehrál míč do strany na Papouška. Ten si míč posunul do středu na střelu, ale mířil vedle branky.
18
Karty Žlutou kartu dostal Michal Klesa (Příbram)
Domácí záložník se kličkou prosadil do pokutového území a zkusil si pádem vymodlit penaltu. Rozhodčí Hájek to posoudil jako simulování.
20
Příbramští už se z inkasované branky probrali, jsou opět aktivnějším týmem, ale jejich snaha je marná. Teď budou zahrávat za potlesku svých fandů alespoń rohový kop.
21
Důležité Na hranici pokutového území Liberce se z ničeho nic objevil zcela volný domácí Borek. Jeho střela z nadějné pozice však Hauzra neohrozila a skončila vysoko nad.
23
Za krásného počasí se v Příbrami zatím hraje poklidný fotbal. Aktivnější jsou rozhodně domácí fotbalisté, ovšem i přesto prohrávají. Nezměnila to ani série centrovaných míčů, se kterými si stopeři Liberce poradili.
25
Důležité Domácí Pleško to zkoušel z trestného kopu z nějakých pětadvaceti metrů. Hauzr si však parádní robinsonádou s jeho pokusem poradil a vyrazil ho do autu.
26
Když už hosté útočí, tak po stranách a to příbramských dělá problémy. Tentokrát byl na pravé straně zcela volný Zeman, ale jeho centr mířil jen do rukavic brankáře Krbečka.
27
Klesa se prosadil klasicky dlouhou kličkou na pravé straně. Jeho centr byl zblokovaný na rohový kop. Ten zahrával opět Klesa, ale nepovedl se mu. Domácí jsou ale stále u míče.
29
Trestný kop ze strany zahrával domácí Pleško, míč proletěl houštinou těl až na zadní tyč. Hned v zápětí se pak do velmi nadějné šance dostal Fantiš, ovšem jeho pokus z jedenácti metrů mířil hodně nepřesně.
30
Několikaminutový tlak domácích ukončil až hvizdem rozhodčí Hájek. Liberečtí si mohou na chvíli odpočinout, budou rozehrávat z hranice vlastního pokutového území.
32
Po dlouhých minutách útočili také hosté, ale Smetana zbytečně zatahal za dres svého strážce a míč mají opět domácí. Tt teď budou kopat trestný kop dva metry za pokutovým územím. Že by opět Pleško?
33
Míč nakonec rozehrál Klesa krouceně na zadní tyč a je z toho další rohový kop pro domácí.
34
Domácí kopali už svůj patý rohový kop, hosté naopak zatím žádný. Co jim je to však platné, když teď Borek hlavičkoval ve slibné pozici nad.
35
Hosté přijeli do Příbrami skutečně vyčkávat na rychlé protiútoku. Do jednoho z nich se dostával Frejlach, ale stoper domácích Štochl ho při odkopu trefil míčem do obličeje a hostující útočník musí být ošetřen.
36
Hosté útočí i v deseti, ale jejich další centrovaný míč končí opět v rukavicích Krbečka.
37
7:0 na rohy, 0:1 na branky. Tak asi takhle vypadá dnešní zápas v Příbrami. Hosté zatím brání pozorně.
38
Příbramským se v pokutovém území Liberce líbí. Teď tam zahrávali tři rohové kopy. Nic však z nich nebylo.
38
Pleško si vyměnil míč s Hušbauerem, ovšem jeho střelu silnější levou Hauzr lapil.
39
Domácí Borek se chtěl prokličkovat středem do pokutového území. Jeden z libereckých si mu lehl do cesty a bude se kopat z nějakých třiadvaceti metrů velmi slibný přímý kop.
40
U míče Klesa a Pleško. Klesův pokus končí na zdi.
41
Po delší době se hraje na domácí polovině. Frejlach se libereckým po pěti minutách vrátil na hřiště a málem si naběhl nikým nepozorován do šance na zadní tyči. Krbeček centr však stačil chytit.
43
Hosté mají míč na svých kopačkách a nikam příliš nespěchají.
44
Do konce prvního poločasu zbývají dvě minuty. Hosté chtějí do šaten odejít s jednogólovým náskokem, domácí jim tohle přání nejsou schopni překazit.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
45
Oba týmy pomalu přicházejí na hrací plochu. Druhý poločas za malý okamžik začně výkopem libereckých.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Liberec
Ani jeden tým nestřídal, hraje se tedy beze změny.
46
Na hřišti se na první pohled nic nezměnilo. A to především v tom, že dál útočí domácí, kteří se snaží smazat jednogólové manko.
48
Liberci dnes útočná hra nevychází a tak ji nechávají na domácích. Ti útočí téměř bez přestání, ale dál než k pokutovému území jejich snaha nevede.
49
Pohledná akce domácích na jeden dotek skončila ostrých zákrokem Dejmka na Huňu. Rozhodčí však stopera hostů karetně nepotrestal.
51
Domácí hráče sráží ve finální fázi jejich akcí nepřesná kombinace. Teď nedokázal přihrát Huňa a je po šanci.
52
Důležité Příbramští to zkouší středem, po stranách, vzduchem, po zemi a stále nic. Teď hosty zachránil výtečný Hauzr, když si poradil z prudkou střelou Hušbauera. K dorážce už se nikdo z domácích nedostal.
53
Smetana na hrotu útoku Liberce je zcela neviditelný. Teď na sebe upozorňuje až moc. Z ničeho nic ulehl uprostřed hřiště s křečemi. To se samozřejmě nelíbí domácím hráčům ani fanouškům. Hra je přerušená.
54
Lehký postřik a Smetana je zpátky. Uvidíme, jak dlouho vydrží. Zřejmě nešlo o křeče, ale o problémy s kotníkem. Každopádně už je hostující dlouhán zpět na hřišti.
56
Důležité Domácí fanoušci jsou na nohou. Bohužel pro ně zatím nemohou aplaudovat brance, ale jen velmi dobré šanci. Klesa se uvolnil na pravé straně, centrem našel na zadní tyči volného Pleška, ten si míč zpracoval a z voleje ho poslal do tyče. Při Hauzrovi teď stálo velké štěstí.
59
Když už se někdo z hostujících hráčů odváží prosadit, není podpořen spoluhráči. Teď to zkoušel individuálně na pravé straně Zeman, ale v pokutovém území se mu nikdo ze spoluhráčů nenabídl.
61
Karty Žlutou kartu dostal Miroslav Holeňák (Liberec)
61
Domácí rozehrávku skvěle vystihl vracející se Frejlach, ale jeho následnou akci pokazil nepřesnou přihrávkou Smetana.
61
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Ondřej Smetana, nahradil ho Jakub Vojta.
Liberecký Smetana byl dnes naprosto neviditelný. Přesto byl u zatím jediné branky zápasu a to se rozhodně počítá.
64
Pleškův centr na zadní tyč liberečtí odvrátili jen k Hušbauerovi, ovšem i jeho pokus dokázali nadvakrát zblokovat a mají míč.
65
Novic na hřišti, liberecký Vojta, se prezentoval velmi slibnou akcí po pravé straně, kde se uvolnil a následných přízemních centrem hledal Papouška. K němu však přihrávka nedošla.
65
Novic na hřišti, liberecký Vojta, se prezentoval velmi slibnou akcí po pravé straně, kde se uvolnil a následných přízemních centrem hledal Papouška. K němu však přihrávka nedošla.
65
Karty Žlutou kartu dostal Lovre Vulin (Liberec)
67
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Miroslav Holeňák, nahradil ho Tomáš Janů.
Na hřiště přichází za hosty Tomáš Janů. Hráč, který dlouhé roky působil rovněž tady v Příbrami.
67
Liberečtí konečně pochopili, že domácí Příbram není schopná vyrovnat a tak se stále častěji pouští do rychlých protiútoků. Zatím se jim nedaří je zakončit, ovšem s rychlonohých Vojtou v útoku je to velmi nebezpečné.
70
Důležité Velká šance Příbrami. Míč se v pokutovém území dostal až k Hušbauerovi, který ho však nenechal lépe postavenému Pleškovi a akci tak zmařil. Jeho následná střela totiž byla zblokována.
70
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Daniel Tarczal, nahradil ho Tomáš Wágner.
Domácí jednoznačně posilují ofenzívu. V tuto chvíli mají na hřišti tři útočníky.
74
Zdá se, že libereckou obranu dnes domácí nebudou schopni překonat. Jejich snaha je v těchto minutách bez efektu, naopak více hrozí z protiútoku hosté.
75
Domácí trestný kop téměř z poloviny hřiště se na dlouhé vteřiny zastavil na malém vápně, kde ho zalehli dva domácí fotbalisté. Ti samí ho však následné dokázali odkopnout daleko na soupeřovu polovinu.
76
Karty Žlutou kartu dostal Stanislav Nohýnek (Příbram)
Liberecký Vojta mohl sám utíkat na Krbečka, raději si však došel pro faul.
77
Hostující Vulin teď dvakrát přerušil rozehrávku Příbrami. Následný útok Liberce však pro změnu zastavil stoper Štochl.
78
Důležité Domácí se chytají za hlavu. Na levé straně se uvolnil Pleško, zpětnou přihrávkou našel zcela volného Hušbauera, který z voleje z osmi metrů trefil jen obránce před sebou.
79
Góly Daniel Huňa (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Liberec 1:1
Tak tohle může hosty hodně mrzet. Nejdříve totiž postupovali ve dvou na jediného obránce domácích. Frejlach si však v rozhodující chvílí míč předkopl a Krbeček mu ho všasným vyběhnutím sebral. Z následného útoku se prosadili domácí, když se hlavou na zadní tyči prosadil ve svém stém ligovém zápase Daniel Huňa.
82
Domácí pochopitelně ožili. Nejdříve přežili svou vlastní smrt a teď drží všechny trumfy v ruce. V další šanci byl Huňa, ale na míč nedoskočil.
84
Hosté se osmělují a budou zahrávat první rohový kop v utkání.
84
Papouškův centr však v pohodě lapí Krbeček, stejně jako jeno následný pokus. Před námi je poslední pětiminutovka. Výsledek je ještě zcela otevřený. Oba týmy chtějí zvítězit a tlačí se dopředu.
86
Mladý útočník Slovanu, Jakub Vojta, dělá příbramským obráncům velké problémy. Tentokrát se mu podařilo přejít přes oba stopery domácích, ale své sólo nezakončil.
87
Hra se přesýpá z jedné strany na druhou. Teď si dokonce vyměnili svůj pozdrav oba brankáři.
88
Domácí hrají hodně vabank. Teď postupovali v rychlém protiútoku dva liberečtí útočníci na dva obránce Příbrami, ale akce skončila nepřesným centrem.
89
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Tomáš Frejlach, nahradil ho Lukáš Suk.
Poslední střídání hostů.
90
Blíží se konec utkání. Liberečtí sice dnes nebyli příliš aktivní, přesto si za pozorné bránění bod zaslouží. Příbram dnes doplatila na mizernou finální fázi.
90
Hosté by přeci jen rádi všechny tři body. Teď korigují stav rohových kopů na 2:9 ze svého pohledu.
90
Důležité Všechno mohlo být jinak. Na rohový kop si nejvýše vyskočil hostující Dejmek a orazítkoval břevno. Velká škoda pro hosty.
90
I domácí se dočkali ještě jednoho rohu. Na Klesův centr si však vyskočil jen jeden z hostujících obránců a tak se kope další roh.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.
Ještě to vypadalo po dalším rohovém kopu, že by se mohla kopat penalta po ruce jednoho z libereckých, ale rozhodčí byl nekompromisní a odpískal konec utkání.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-4-2)

Krbeček
o hráči
20 Plašil
Plašil
o hráči
Nohýnek
o hráči
Štochl
o hráči
Pleško
o hráči
27 Klesa
Klesa
o hráči
23 Borek
Borek
o hráči
Tarczal
o hráči
70. min Wágner o hráči
Hušbauer
o hráči
11 Huňa
Huňa
o hráči
10 Fantiš
Fantiš
o hráči

logo FC Slovan Liberec Liberec (4-4-2)

1 Hauzr
Hauzr
o hráči
5 Zeman
Zeman
o hráči
2 Kelič
Kelič
o hráči
21 Dejmek
Dejmek
o hráči
19 Vulin
Vulin
o hráči
18 Dočkal
Dočkal
o hráči
Holeňák
o hráči
67. min Janů o hráči
6 Vácha
Vácha
o hráči
Papoušek
o hráči
Smetana
o hráči
61. min Vojta o hráči
Frejlach
o hráči
89. min Suk o hráči

Rozhodčí: Hájek - Hojsík, Gallo
Počet diváků: 2 478 (31 % z kapacity 7 900)

NÁHRADNÍCI
Příbram
NÁHRADNÍCI
Liberec

Vzájemné zápasy

9. února 2019 15:00Liberec–Příbram 4:0
25. srpna 2018 17:00Příbram–Liberec 1:3
5. března 2017 15:00Liberec–Příbram 2:1
28. srpna 2016 17:00Příbram–Liberec 0:1
12. března 2016 17:00Příbram–Liberec 0:1
20. září 2015 18:00Liberec–Příbram 3:0
29. listopadu 2014 17:00Příbram–Liberec 1:0
3. srpna 2014 17:00Liberec–Příbram 0:0
12. dubna 2014 16:00Příbram–Liberec 3:1
29. září 2013 19:00Liberec–Příbram 1:0
1. června 2013 17:00Liberec–Příbram 1:1
28. července 2012 16:00Příbram–Liberec 0:4
25. února 2012 18:50Liberec–Příbram 2:0
20. srpna 2011 16:00Příbram–Liberec 2:3
12. března 2011 16:00Příbram–Liberec 1:0
21. srpna 2010 16:00Liberec–Příbram 0:0
24. dubna 2010 16:00Příbram–Liberec 1:1
24. října 2009 16:00Liberec–Příbram 1:0
7. března 2009 15:00Liberec–Příbram 1:0
31. srpna 2008 17:00Příbram–Liberec 1:2
29. dubna 2007 20:15Liberec–Příbram 5:1
15. října 2006 17:00Příbram–Liberec 1:0
22. dubna 2006 18:00Liberec–Příbram 1:0
7. listopadu 2005 16:40Příbram–Liberec 2:2
15. března 2005 17:00Příbram–Liberec 1:1
20. srpna 2004 20:00Liberec–Příbram 2:0
11. dubna 2004 17:00Liberec–Příbram 4:1
4. října 2003 17:15Příbram–Liberec 2:0
31. května 2003 14:25Příbram–Liberec 1:1
17. listopadu 2002 15:30Liberec–Příbram 2:0
10. března 2002 16:30Liberec–Příbram 2:0
9. září 2001 16:30Příbram–Liberec 1:1
18. května 2001 16:30Příbram–Liberec 1:1
13. listopadu 2000 15:30Liberec–Příbram 1:3