Góly:
11. M. Lička, 89. D. Kraut
Góly:

Sestavy:
V. Baránek (2) - R. Řezník (2,5), A. Neuwirth (2), R. Bolf (2), F. Neves (2,5) - M. Lukeš (3), T. Marek (3), M. Lička (1,5) - T. Mičola (2) (90. P. Wojnar), R. Zeher (3) (82. D. Kraut), A. Varadi (3) (90. M. Strnad)
Sestavy:
T. Lovásik (3) - T. Janotka (2), P. Dreksa (3), M. Komárek (3,5), L. Onofrej (2,5) - J. Petr (2,5) (75. V. Štěpán), M. Kaščák (3) (83. M. Vepřek), M. Ordoš (2,5), T. Hořava (2,5) (85. R. Otepka), L. Bajer (2) - P. Šultes (1,5)

Žluté karty:
21. M. Lukeš, 40. F. Neves
Žluté karty:
13. M. Ordoš, 53. M. Kaščák

Střely na branku: 5:4; Střely mimo: 3:6; Rohové kopy: 3:6
Počet diváků: 7 994 (80 % z kapacity 10 000)

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Příjemný podvečer, v dnešní dohrávce 16. kola nejvyšší fotbalové soutěže se utkají fotbalisté Ostravy s Olomoucí. Utkání můžete sledovat v podrobné on-line reportáži.
Podle rozhodnutí ČMFS se musí zápasy 16. až 20. kola hrát na stadionech s vyhřívaným trávníkem. Proto se dnes nehraje na Bazalech, ale na městském stadionu ve Vítkovicích.
Ostravě se na podzim daří a pokud by dnes vyhrála, přezimovala by na třetím místě tabulky. Olomoučtí fotbalisté ukázali v posledních zápasech vynikající formu, posledních pět zápasů vyhráli při celkovém skóre 19:3. V případě dnešního vítězství by poskočili na šesté místo.
Domácí trenér Miroslav Koubek postrádá zraněného Tchuře. Jeho protějšek Zdeněk Psotka se bude muset obejít bez Rossiho a Škerleho, kteří nemůžou nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám, hrát nebude ani zraněný útočník Hubník. Po prodělaných příušnicích se může vrátit Otepka, který je připravený na lavičce.
Hráči obou týmů už jsou na hrací ploše vítkovického stadionu, domácí nastupují v bílých dresech, hosté z Olomouce budou hrát v modrých.
1
Začal první poločas utkání Ostrava - Olomouc
Výkop obstarali ostravští útočníci Zeher a Varadi.
1
Hned po výkopu se po levé straně prodíral domácí Zeher, u rohového praporku ho odzbrojil Janotka a odkopl míč na polovinu Baníku.
2
Na vlastní polovině byl faulován olomoucký záložník Bajer. Následný dlouhý nákop až před pokutové území odvrátil ze vzcuchu ostravský stoper Bolf.
4
Po faulu na Ličku u půlící čáry hledal Lukeš dlouhým nákopem na hranici vápna Nevese, ten byl ale tísněný a míč si nezpracoval.
6
Po dlouhém výkopu od brankáře Baránka dostal přihrávku podél lajny ostravský Řezník, míč byl ale příliš dlouhý a domácí obránce se už k centru od koncové čáry nedostal.
7
Po sérii nepřesnostní ve středu pole dostal míč do běhu olomoucký Šultes, obránce Bolf mu v rychlostním souboji nestačil a hostující útočník se tak dostal ke střele. Jeho křižný pokus po zemi minul vzdálenější tyč Baránkovy brány.
9
Po faulu Ordoše na Marka zahrávali domácí přímý kop ze slušné pozice. Na Lukešův centr před bránu si nabíhal obránce Neves, ale v záklonu míč pouze lehce tečoval hlavou a brankář Lovásik ho bez větších problémů kryl.
11
Góly Mario Lička (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Olomouc 1:0
Pěknou přihrávkou uvolnil na pravé straně Řezník spoluhráče Lukeše. Ten u brankové čáry přenechal míč Varadimu, na jehož tečovaný centr Lovásik nedosáhl a do brány tak mohl míč bez přípravy napálit volný Lička.
13
Karty Žlutou kartu dostal Michal Ordoš (Olomouc)
za protesty.
14
Důležité A následuje další šance Ostravy! Po nedorozumění v olomoucké obraně se mezi obránci dral do šance Mičola, nakonec ale hostující obránci nebezpečí zažehnali.
16
Hostující Šultes vybojoval míč proti třem obráncům na hranici pokutového území a přihrál volnému Petrovi, ten se pokusil brankáře Baránka překvapit obloučkem, ale to se mu nepovedlo.
18
A další nebezpečný centr domácích z pravé strany. Na míč si nabíhal Lička, ale v nepříliš dobré pozici mu volej nevyšel. Usměrnil ho ale alespoň k Mičolovi, jeho rána ale nebezpečná nebyla.
19
Důležité Velká šance Olomouce! Na levé straně se proti přesile opět prosadil Šultes a přihrál míč do vápna trestuhodně volnému Hořavovi. Hostující záložník měl dostatek času, otočil se s míčem a z deseti metrů vypálil těsně vedle pravé tyče.
21
Karty Žlutou kartu dostal Martin Lukeš (Ostrava)
23
Janotkův centr ze standardní sitauce se pokoušel vyboxovat brankář Baránek, míč ale vyrazil pouze k olomouckému útočníkovi Petrovi. Ten se v těžké pozici pokusil o zakončení, ale jeho rána byla sražena.
25
Fotbalisté Ostravy se hnali do slibného útoku, pěkná přihrávka do běhu Zeherovi však mířila do ofsajdu.
28
Po faulu na polovině hřiště hledal dlouhým nákopem Lukeš opět svého spoluhráče Nevese, ten se na levé straně pokutového území pokusil míč přihrát před bránu, ale se k němu žádný hráč v bílém dresu nedostal.
30
Proti centru před bránu opět musel zasahovat domácí brankář Baranek. Míč vyboxoval, poté se ale srazil s Komárkem a leží otřesený na zemi.
31
Baránek už je v pořádku, po jeho dlouhém výkopu domácí míč na polovině Olomouce neudrželi.
34
V útoku Ostravy se pokoušel vypomoct i obránce Neves, přes bránícího Bajera ale neprošel. Do protiútoku tak mohli jít hosté, míč se dostal až k Šultesovi, který vystřelil z hranice šestnáctky. Jeho slabý pokus k tyči brankář Baránek kryl.
36
Na pravé straně měl dostatek prostoru hostující Janotka. Na jeho přetažený centr do vápna nedosáhl Ordoš, před dobíhajícím Onofrejem hlavičkoval Bolf slabě do Baránkovy náruče.
37
Důležité Ostravský záložník Lička vybojoval míč ve středu hřiště a domácí tak mohli jít do rychlého útoku tři proti třem. Lička to udělal dobře, přesně načasoval přihrávku na na hranici vápna nabíhajícího Zehera. Ten si ale míč nezpracoval ideálně, do jeho střely už stačil přiběhnout obránce a jeho tečovaný pokus chytil brankář Lovásik do rukavic.
40
Karty Žlutou kartu dostal Fernando Neves (Ostrava)
42
Na Onofrejův centr do vápna si naběhl Ordoš, který míč ale pouze lehce tečoval. Před dobíhajícím Šultesem na poslední chvíli zasáhl brankář Baránek, který se olomouckému útočníkovi vrhnul pod nohy a vyrazil míč na rohový kop.
44
Důležité Fotbalisté Olomouce málem vstřelili kuriózní gól přímo z rohového kopu. Od pravého praporku centroval Onofrej a míč se i díky silnému poryvu větru nečekaně stočil a trefil vzdálenější tyč Baránkovy brány!
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Olomouc
47
Důležité Na pravou stranu dostal přihrávku olomoucký záložník Bajer a hned centroval před bránu. Do centru vložil nohu útočník Šultes a míč nakonec těsně přelétl břevno Baránkovy brány!
49
Po faulu u koncové čáry zahrávali fotbalisté Olomouce zkrácený rohový kop. Po menší strkanici před Baránkovou bránou centroval Onofrej, domácí obránci míč odvrátili pouze k Hořavovi, který se pokusil zakončit z první. Míč příliš dobře netrefil a při následném odkopu se ukopl i ostravský obránce Neuwirth. Další roh pro hosty.
51
Na hranici ofsajdu prošla přihrávka na rozběhnutého Ličku, který mohl postupovat z levé strany. Jeho následný centr byl zblokován.
53
Karty Žlutou kartu dostal Marek Kaščák (Olomouc)
Olomoucký záložník šel neohroženě tělem do vzdušného souboje s domácím Markem, který střet vůbec nečekal a po nepříjemném souboji zůstal ležet ve středovém kruhu.
55
Po delším ošetřování se Marek vrátil do hry.
56
Na přihrávku za obranu od Hořavy si nabíhal olomoucký útočník Petr a z úhlu vypálil prudce těsně nad. Pomezní sudí mu odpískal ofsajd, opakovaný televizní záběr ale ukázal, že se o ofsajd nejednalo.
60
Důležité Po hlavičkovém přiklepnutí od Kaščáka se v pokutovém území Ostravy uvolnil Šultes, dokázal oklamat bránícího Neuwirtha a ze záklonu dobře vystřelil. Jeho přízemní pokus brankář Baránek vykopl.
62
Ve druhé půli je zatím Olomouc aktivnější, má míč častěji pod kontrolou a snaží se o kombinaci na polovině Ostravy.
63
Míč po nákopu do pokutového území sebral před nabíhajícím Šultesem brankář Baránek. Následný odkop od brány se mu ale nepovedl a u míče je opět Olomouc.
64
Za kolmou přihrávkou do vápna se hnal domácí Lička, byl ale v tísni a z úhlu nakonec vystřelil po zemi vedle tyče.
66
Po zákroku hostujícího Dreksy na Varadiho u koncové čáry se ostravský útočník rozčiloval, protože z celé akce nevytěžil ani rohový kop.
67
Důležité Do souboje s nedůrazným Janotkou se vrhl domácí Mičola a v souboji s ním vybojoval míč. Prosmýkl se i mezi obránci a dostal se do dobré střelecké pozice, ale olomouckou bránu nakonec přestřelil.
69
Silný vítr nyní nadělal spoustu problémů pořadatelské službě. Po celém hřišti roznesl konfety, které tam hodili fanoušci.
70
Počet diváků 7 994 (80 % z kapacity 10 000)
72
Rozehrávku Olomouce vystihl napadající Varadi, v těsném souboji nakonec ještě dokázal míč přistrčit do útoku, Lička ale hrát nemohl, byl v ofsajdu.
73
Janotkův centr z pravé strany nedokázal ani nadvakrát odvrátit ostravský obránce Neuwirth, nakonec musel celou situaci řešit důrazným odkopem Bolf.
74
Na Hořavův oblouček do vápna si nabíhal olomoucký útočník Šultes, po souboji s Nevesem už ale hlavou na míč nedosáhl.
75
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Petr, nahradil ho Vojtěch Štěpán.
76
Důležité Centr z pravé strany nedokázal odvrátit olomoucký Janotka a velkou chybu mohl potrestat Zeher, z bezprostřední blízkosti ale Lovásika z úhlu nepřekonal.
78
Kvůli silnému větru si teď Lukeš dlouho nemohl ani nastavit míč u rohového praporku. Jeho centr ale nakonec ani vůbec nebezpečný nebyl a hosté se v pohodě ubránili.
79
Pěkná kombinační akce na polovině Ostravy skončila odpískaným ofsajdem. Na pravé straně se v něm zapomněl Bajer.
81
Olomoučtí fotbalisté se snaží vytvořit si šanci, Ostrava ale dobře brání. Celou situaci navíc ještě zhoršuje silný vítr, proti kterému hosté ve druhém poločase hrají.
82
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Robert Zeher, nahradil ho Dominik Kraut.
83
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Marek Kaščák, nahradil ho Michal Vepřek.
84
Po pravé straně utekl střídající Štěpán a od koncové čáry cpal míč před bránu na nabíhajícího Šultese. Toho ale ještě křižoval Neuwirth a u míče byl nakonec o něco dříve ostravský brankář Baránek.
85
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Tomáš Hořava, nahradil ho Rudolf Otepka.
87
Olomoucký brankář Lovásik měl menší problémy se zpracováním přihrávky od obránce, před dotírajícím Varadim ale míč nakonec odkopl.
89
Góly Dominik Kraut (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Olomouc 2:0
Pěkná kombinační akce do otevřené obrany přinesla Ostravě druhý gól! Mičola přihrál do běhu Lukešovi, který míč z hranice vápna předložil volnému střídajícímu Krautovi. Ten měl dostatek času, z blízkosti překonal brankáře Lovásika a vstřelil svůj první ligový gól.
90
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
90
Důležité A vzápětí další velká chyba v olomoucké obraně a šance Ostravy. Gólman Lovásik rozehrával nakrátko a jeho bídnou přihrávku vystihl Mičola. Do zcela odkryté brány ale ostravský útočník zakončit nedokázal.
90
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Tomáš Mičola, nahradil ho Petr Wojnar.
90
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Adam Varadi, nahradil ho Miloslav Strnad.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.

Sestavy a rozestavení

logo FC Baník Ostrava Ostrava (4-3-3)

Baránek
o hráči
Řezník
o hráči
Neuwirth
o hráči
5 Bolf
Bolf
o hráči
2 Neves
Neves
o hráči
4 Lukeš
Lukeš
o hráči
18 Marek
Marek
o hráči
27 Lička
Lička
o hráči
25 Mičola
Mičola
o hráči
90. min Wojnar o hráči
10 Zeher
Zeher
o hráči
82. min Kraut o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči
90. min Strnad o hráči

logo SK Sigma Olomouc Olomouc (4-5-1)

Lovásik
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
3 Dreksa
Dreksa
o hráči
Komárek
o hráči
Onofrej
o hráči
22 Petr
Petr
o hráči
75. min Štěpán o hráči
Kaščák
o hráči
83. min Vepřek o hráči
7 Ordoš
Ordoš
o hráči
17 Hořava
Hořava
o hráči
85. min Otepka o hráči
16 Bajer
Bajer
o hráči
29 Šultes
Šultes
o hráči

Rozhodčí: Adam - Košec, Marek
Počet diváků: 7 994 (80 % z kapacity 10 000)

Vzájemné zápasy

14. prosince 2018 18:00Ostrava–Olomouc 0:0
20. srpna 2018 18:00Olomouc–Ostrava 1:4
21. dubna 2018 15:00Olomouc–Ostrava 1:0
20. října 2017 20:15Ostrava–Olomouc 1:1
20. května 2017 17:00Olomouc–Ostrava 0:0
12. listopadu 2016 17:00Ostrava–Olomouc 1:0
1. dubna 2016 20:15Olomouc–Ostrava 6:2
2. října 2015 20:15Ostrava–Olomouc 1:0
5. května 2014 18:00Olomouc–Ostrava 2:3
3. listopadu 2013 19:00Ostrava–Olomouc 1:1
15. března 2013 20:15Olomouc–Ostrava 1:0
1. září 2012 18:00Ostrava–Olomouc 1:2
28. března 2012 17:30Ostrava–Olomouc 1:2
21. března 2012 17:00Olomouc–Ostrava 2:1
3. prosince 2011 16:00Ostrava–Olomouc 0:0
6. srpna 2011 18:00Olomouc–Ostrava 3:0
7. března 2011 17:30Olomouc–Ostrava 2:0
14. srpna 2010 18:15Ostrava–Olomouc 1:2
30. listopadu 2009 17:30Ostrava–Olomouc 2:0
2. srpna 2009 17:00Olomouc–Ostrava 0:0
23. května 2009 15:00Ostrava–Olomouc 1:1
23. listopadu 2008 17:00Olomouc–Ostrava 2:1
6. dubna 2008 0:00Ostrava–Olomouc ?:?
15. března 2008 17:00Olomouc–Ostrava 1:0
2. března 2008 0:00Olomouc–Ostrava 1:0
23. září 2007 20:15Ostrava–Olomouc 0:1
11. března 2007 17:00Olomouc–Ostrava 1:3
12. srpna 2006 19:00Ostrava–Olomouc 3:1
13. května 2006 14:25Ostrava–Olomouc 4:1
8. srpna 2005 16:40Olomouc–Ostrava 1:0
9. dubna 2005 17:00Ostrava–Olomouc 4:0
4. října 2004 16:40Olomouc–Ostrava 2:2
2. května 2004 13:35Olomouc–Ostrava 0:1
1. listopadu 2003 14:25Ostrava–Olomouc 2:1
10. března 2003 16:40Olomouc–Ostrava 1:0
24. listopadu 2002 13:30Ostrava–Olomouc 2:1
10. května 2002 16:30Ostrava–Olomouc 0:1
23. listopadu 2001 16:30Olomouc–Ostrava 2:1
18. května 2001 16:30Olomouc–Ostrava 0:0
10. listopadu 2000 16:30Ostrava–Olomouc 1:1

Najdete na iDNES.cz