Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. července 2020 Státní svátek.
Góly:
6. D. Huňa, 49. L. Pleško, 57. Z. Šmejkal
Góly:
70. J. Jeslínek, 86. S. Ibe

Sestavy:
J. Beláň (4) - P. Macháček (4) (81. M. Kincl), D. Lencevič (4), V. Drobný (4), J. Flachbart (4,5) - T. Fenyk (3), M. Demeter (4,5) (58. V. Ježdík), R. Dobeš (3,5), P. Mach (4,5) (58. P. Grznár) - S. Ibe (3,5), J. Jeslínek (3,5)

Žluté karty:
90. J. Hušbauer
Žluté karty:
19. J. Flachbart, 47. V. Drobný, 60. P. Macháček

Střely na branku: 9:6; Střely mimo: 6:10; Rohové kopy: 9:4
Počet diváků: 2 112 (27 % z kapacity 7 900)

Online reportáž
komentoval: Richard Valoušek

Vítám vás na stadionu u Litavky, kde domácí Příbram hostí střížkovské Bohemians. Domácím, kteří byli po podzimu na krásném osmém místě, se vůbec nevydařil vstup do jarní části. Ze čtyř zápasů získali pouze jediný bod. Na jejich obranu je však nutné dodat, že všichni jejich soupeři patřili k těm nejlepším v ligové tabulce. Navíc hned tři utkání sehráli příbramští na hřištích soupeřů. Střížkov jde do zápasu z patnácté pozice. Na čtrnácté nesestupové místo Slovácka ztrácí čtyři body. Tajenka zápasu je tak jasná. Pokud domácí zvítězí, dotáhnou se zpět ke středu tabulky. Pokud však body ztratí, mohou se ještě přimotat do boje o záchranu. Zápasu dvou mocných mužů, příbramského Jaroslava Starky a střížkovského Karla Kapra, tak náboj chybět nebude.
Oba týmy již nastupují na hrací plochu příbramského stadionu. Na domácí straně se do sestavy vrací po karetním trestu kapitán Daniel Huňa a ke svému prvnímu ligovému startu v základní sestavě nastoupí Tomáš Wágner. V hostující sestavě nechybí útočné duo Jeslínek-Ibe, naopak jen mezi náhradníky usedne Marek Kincl.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Bohemians / Střížkov
Výkopem začínají hostující fotbalisté.
1
Hosté začínají tlakem a hned po prvním útoku se dočkají rohového kopu.
2
Střížkovští z prvního rohového kopu v zápase nic nevytěžili. Teď se hra odehrává na polovině hřiště. Potřetí v krátké době se bude vhazovat z prostor střídaček.
4
Hostující fotbalisté jsou zatím aktivnější. Snaží se hodně roztahovat hru, ale zatím nevyslali před branku jediný pořádný centr.
5
Příbram zatím hraje velmi zakřiknutě. Její nakopávané míče na útočníka Huňu stopeři Střížkova v klidu sbírají.
5
Po trestném kopu z poloviny hřiště, který zahrával domácí Pleško, se Příbram dočká prvního rohového kopu.
6
Góly Daniel Huňa (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Bohemians / Střížkov 1:0
První útočná akce domácích a hned je z toho branka. Na rohový kop si nenaběhl nikdo jiný než domácí kanonýr Huňa a nekompromisně hlavou otevřel skóre zápasu.
8
Hosté ze Střížkova inkasovaná branka evidentně zaskočila. Do zápasu vlétli velmi aktivně, ovšem teď musí dohánět a začali hrát taktiku nakopávaných míčů.
9
Teď si před hlavní tribunou zahrál na honěnou s míčem domácí Šmejkal. Svou neobratností však pobavil jen všechny přítomné na stadionu. Těch však kvůli nepříznivému počasí není mnoho.
11
Hosté se stále snaží útočit, touží po vyrovnání. Jejich taktika dlouhých míčů ovšem namá žádný úspěch. Jeslínek ani Ibe si s obranou domácích zatím neví rady.
13
Hra se po aktivním nástupu hostů a následné rychle brance Příbrami uklidnila. Míč mají na kopačkách více fotbalisté Střížkova. Jejich snaha je však více jak marná.
14
Ibe byl nešetrně faulován u půlící čáry Klesou. Macháček následně rozehrál z poloviny hřiště až daleko za Krbečkovu branku.
16
Důležité První výraznější moment také pro hosty. Zprava centroval Fenyk, ale Ibeho hlavička byla z nadějné pozice nepřesná.
17
Příbramský záložník Klesa běhá z pravé strany na levou a tím mate hostující obranu. Teď v nadějné pozici hledal ještě lépe postavného spoluhráče, ale Huňa jeho úsmysl nepochopil.
19
Karty Žlutou kartu dostal Jan Flachbart (Bohemians / Střížkov)
Hosté ztratili míč na polovině hřiště a rychlý brejk Příbrami musel hasit obránce Flachbart jen za cenu žluté karty.
20
Důležité Domácí teď měli dvě velké příležitosti, ale první akci zachránil pro Střížkov pohotový brankář Belaň a byl z toho rohový kop. Po něm hlavičkoval osamocený Wágner, ale hodně nepřesně. Teď však domácí budou zahrávat další roh.
22
Domácí teď byli delší dobu nasunuti okolo vápna Střížkova, ale jejich snahu nakonec zastavil útočný faul.
23
Hosté útočí převážně po stranách, ovšem tentokrát byl centr Flachbarta příliš vysoký a skončil až za brankou domácích.
24
Akce se střídají na obou stranách. Příbramský Huňa teď dostával míč do volného prostoru, ale nestihl ho.
26
Příbram využívá neustálé snahy hostů útočit. Teď kopala už čtvrtý roh, ale hosté už si na jeho bránění dávají bedlivý pozor.
28
Útoky jsou zatím skutečně jen po křídelních prostorech. Zvlášť Fenyk je aktivní, ovšem chybí mu lepší finální přihrávka.
29
Po trestném kopu hostujícího Dobeše se k hlavičce dostal Ibe, ale bez úspěchu. Podobně dopadli i jeho dorážející spoluhráči. Nadějně vypadal i následný protiútok na druhé straně, nebezpečně centroval Pleško, ovšem i zde byli obránci připraveni.
30
Domácímu Klesovi nechybí aktivita, jak je u něj zvykem je často u míče, ovšem když chce udělat kličku, míč většinou ztratí. Teď se mu to stalo dvakrát za sebou, i tak domácí dál útočí.
33
Důležité Domácí Hušbauer střílel z hranice velkého vápna, když se k němu dostal odražený míč. Bohužel jeho pumelenice branku o dobrý metru minula.
34
Příbram je teď více u balonu. Hosté jsou nuceni často faulovat, což vede k nebezpečným trestným kopům Michala Klesy. Tentokrát však svůj centr domácí záložník přetáhl.
36
Důležité I hosté se teď osmělili. Ibe přiťukl míč k lajně volnému Fenykovi a jeho zpětný centr našel přesně hlavu Dobeše. Ten z velmi dobré pozice Krbečkovu branku přestřelil.
37
Důležité Velká šance hned v zápětí na druhé straně, když Hušbauerovu střelu dokázal Belaň jen nešikovně vyrazit před sebe. U odraženého míče byl první útočník Wágner, ale jeho pokus jeden z obránců skluzem zblokoval na roh.
38
Důležité Další velká možnost domácích a v ní Daniel Huňa. Tentokrát byl brankář Belaň připraven. Příbram kope už třetí roh v řadě.
40
Závěr poločasu je z domácí strany drtivý. První šanci přitom v těchto minutách měli hosté, ovšem to jakoby Příbram nakoplo a ta je teď velmi při chuti.
42
Tentokrát slibnou akci domácích zastavil Klesův ofsajd. Příbramský záložník i tak v přerušené hře vyzkoušel pozornost brankáře Belaně.
43
Důležité Útoky Střížkova jdou dál převážně přes pravou stranu, kde operuje Fenyk. Další jeho centr našel Jeslínka, od něj se míč odrazil k Ibemu, který ho sťukl Dobešovi. Hostující záložník však místo střely volil slalom mezi třemi soupeři a o míč přišel.
45
Blíží se konec prvního poločasu. Především jeho poslední desetiminutovka byla ve velmi svižném tempu. Branky mohly padnout na obou stranách.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Bohemians / Střížkov
Začíná druhý poločas. Ani jedno mužstvo nestřídalo.
46
Druhý poločas začali aktivněji domácí, ale první jejich akci zmařil včasným vyběhnutím brankář Belaň.
47
Karty Žlutou kartu dostal Václav Drobný (Bohemians / Střížkov)
Domácí Klesa utíkal od lajny do vápna a stoper Drobný ho neměl šanci dohnat a tak zvolil to nejjednoduší co mohl. Faul.
49
Góly Lukáš Pleško (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Bohemians / Střížkov 2:0
Trestný kop kousek od rohu pokutového území zakroutil na zadní tyč Lukáš Pleško a protože nikdo z jeho spoluhráčů míč netečoval, byl to právě krajní obránce Příbrami, který zvýšil na 2:0.
51
Domácí jsou při chuti. Střelec Pleško se uvolnil na levé straně, ale jeho centr dokázali střížkovští zblokovat. Na druhé straně neuspěl aktivní Fenyk.
52
Hosté v těchto chvílích vypadají zcela bezradně. Dokumentoval krajní záložník Mach, který s míčem pelášil tak dlouho, až s ním skončil nikým neatakován v autu.
54
Na špatný vstup svého týmu do druhého poločasu se nejspíše nemůže dívat trenér Jindráček a posílá rozcvičovat Marka Kincla.
55
Důležité Trestný kop z nějakých pětadvaceti metrů zakončoval tvrdou ranou hostující Macháček, ale Krbeček byl připraven. Domácí brankář si poradil i s následným pokusem stopera Lenceviče.
57
Góly Zdeněk Šmejkal (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Bohemians / Střížkov 3:0
Drtivý tlak domácích znamená třetí branku v síti Střížkova. Nejdříve sice gólovou hlavičku Wágnera odrazil nechtěně z branky Huňa, ale za pár vteřin se už prosadil Zdeněk Šmejkal, když z hranice pokutového území dal jesličky bezmocnému Belaňovi.
58
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Petr Mach, nahradil ho Pavel Grznár.
58
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Michal Demeter, nahradil ho Václav Ježdík.
60
Hosté sáhli k dvojímu střídání. Uvidíme, zda jim to bude něco platné. Ve druhém poločase zatím nic nepředvedli.
60
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Macháček (Bohemians / Střížkov)
Za strkanici ve vápně a následné protesty dostává naprosto zbytečnou žlutou kartu jeden z nejzkušenějších hráčů hostů.
63
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Zdeněk Šmejkal, nahradil ho Tomáš Pilík.
Ze hřiště jde za potlesku tribun střelec třetí branky.
65
Hra je teď hodně neurovnaná. Hosté se sice snaží s výsledkem něco udělat, ale jejich snaha nemá žádný efekt.
67
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Wágner, nahradil ho Antonín Fantiš.
69
Několik stovek přihlížejících diváků je spokojených s průběžným výsledkem, ovšem hra už se stala natolik nudnou, že se hraje téměř za hrobového ticha. Jediné, co je slyšet, je tradiční střížkovský orchestr.
70
Góly Jiří Jeslínek (Bohemians / Střížkov) vstřelil gól. Příbram - Bohemians / Střížkov 3:1
Z ničeho nic přišel úder hostů, když se po centru Ježdíka prosadil na hranici malého vápna důrazný Jeslínek. Hosté jsou tak ještě ve hře.
72
Důležité Zvýšit opět na tříbrankový rozdíl mohl domácí Klesa, ale jeho pokus z těžkého úhlu Belaň vyrazil. K dorážce už se domácí záložník nedostal, i za cenu zranění. Nyní je ošetřován za brankou.
74
Střížkovský Dobeš to teď zkoušel z těžké pozice po otočce. Podle toho i jeho střela vypadala. Krbeček ani nemusel zasahovat. Podobně jako o chvilku později proti střele Ibeho. Ta však byla tečovaná a tak hosté budou zahrávat rohový kop.
78
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Daniel Huňa, nahradil ho Paulo Rodriguez Da Silva.
78
Na stadionu u Litavky se vše chystá na poslední desetiminutovku. Hosté se brankou na 3:1 dostali zpátky do hry a rozhodně jsou aktivnější. Fanoušci Střížkova teď vyvolávají jméno Marka Kincla. Nejspíše ho chtějí už vidět na hřišti.
80
Počet diváků 2 112 (27 % z kapacity 7 900)
81
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Pavel Macháček, nahradil ho Marek Kincl.
Toto střídaní je jasným tahem. Obránce za útočníka, hosté budou hrát vabank.
83
Hosté teď útočí do plných, to je jasné. Domácí se zavřeli před svým pokutovým územím a dělají vše proto, aby se hosté nedostali do blízkosti jejich branky.
85
Důležité Slibná akce pro hosty. Po centru Liantseviche se však srazili ve vzduchu Ibe s Ježdíkem a bylo po šanci.
86
Góly Stanley Ibe (Bohemians / Střížkov) vstřelil gól. Příbram - Bohemians / Střížkov 3:2
A už je to tu pouze o jedinou branku, když se hlavou prosadil Ibe po rohovém kopu Dobeše. Do konce zbývá ještě dost času.
88
Hosté kopou do pokutového území jeden dlouhý míč za druhým. Závěr zápasu bude rozhodně hodně zajímavý. Kdo by to byl řekl ještě před nějakými dvaceti minutami.
89
Hostující stoper Drobný to teď netradičně zkusil z velké dálky, jeho střele mnoho nescházelo.
90
Karty Žlutou kartu dostal Josef Hušbauer (Příbram)
90
Tlak hostů sílí, ale obrana domácích zatím drží pevně a čas se krátí.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-4-2)

Krbeček
o hráči
20 Plašil
Plašil
o hráči
Štochl
o hráči
Nohýnek
o hráči
Pleško
o hráči
27 Klesa
Klesa
o hráči
Hušbauer
o hráči
Tarczal
o hráči
Šmejkal
o hráči
63. min Pilík o hráči
16 Wágner
Wágner
o hráči
67. min Fantiš o hráči
11 Huňa
Huňa
o hráči
78. min Rodriguez Da Silva o hráči

Bohemians / Střížkov (4-4-2)

22 Beláň
Beláň
o hráči
Macháček
o hráči
81. min Kincl o hráči
Lencevič
o hráči
Drobný
o hráči
Flachbart
o hráči
7 Fenyk
Fenyk
o hráči
18 Demeter
Demeter
o hráči
58. min Ježdík o hráči
8 Dobeš
Dobeš
o hráči
6 Mach
Mach
o hráči
58. min Grznár o hráči
16 Ibe
Ibe
o hráči
Jeslínek
o hráči

Rozhodčí: Královec - Jiřík, Teuber
Počet diváků: 2 112 (27 % z kapacity 7 900)

Najdete na iDNES.cz