Neděle 5. dubna 2020, svátek má Miroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:

Sestavy:
P. Pižanowski (3) - P. Macháček (3), M. Obermajer (3,5), D. Lencevič (3,5), P. Mach (4) - J. Dittrich (4,5), R. Dobeš (4,5) (65. V. Andronic), M. Demeter (4), A. Kwame (5) (46. P. Očovan), J. Podaný (4) (61. H. Wakui) - M. Kincl (4,5)

Žluté karty:
Žluté karty:
73. T. Sedláček

Střely na branku: 4:2; Střely mimo: 4:1; Rohové kopy: 3:5
Počet diváků: 300 (2 % z kapacity 18 875)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Dobré odpoledne z pražského Strahova, kde v 17 hodin začne utkání první fotbalové ligy mezi střížkovskými Bohemians a hosty z Českých Budějovic. Zápas 2. kola vám přineseme v podrobné on-line reportáži.
Na stadionu vládne ospalé letní odpoledne. Je velké horko, přes třicet stupňů, z reproduktorů zní pomalé songy... Na modré sedačky na hlavní tribuně, jež je jako jediná otevřená, se pozvolna šourají diváci. Zatím jich je tu tak na dvě stovky.
Zato v domácím týmu přes týden moc pohoda nebyla. Tým původem ze Střížkova, jenž se slavné jméno před několika lety pronajal, prožil bídný vstup do sezony, když doma prohrál s Olomoucí 0:2. Porážku odnesl gólman Belaň, který pustil střelu z velké dálky, a místo něj dnes chytá Pižanowski. Chybí také záložník Zoubek, který není ani na lavičce. Kouč Žák navíc zařadil do sestavy nově Lenceviče, Demetera a Kwameho.
V budějovické sestavě se objevuje stoper Hunal, jenž se vrací po problémech s achilovkou. Chybí zraněný tvůrce hry Benát, má problémy s třísly. V útoku bude znovu slovenský útočník Meszároš, který dal při minulém zápase proti Jablonci (1:1) jediný gól jihočeského týmu.
Ještě před zápasem bojový pokřik domácích fotbalistů. Základní jedenáctka přišla před lavičku, chytila se kolem ramen i s náhradníky a trenéry, a nahlas zakřičela. A jde se na věc.
1
Začal první poločas utkání Bohemians / Střížkov - Č. Budějovice
Rozehrávají hosté, jmenovitě útočníci Meszároš a Sedláček.
2
První dlouhý pas letí do pokutového území střížkovských Bohemians. Z brankové čáry na něj startuje gólman Pižanowski a bezpečně chytá míč do rukavic.
3
Sudí Damková píská faul a domácí rozehrávají přímý kop z pětatřiceti metrů. Dlouhý centr letí až ke koncové čáře, kam si zabíhá kapitán Obermajer. Ale hlavičkou usměrňuje míč za branku Budějovic.
4
Budějovičtí obránci si dlouho přihrávali na vlastní polovině, až levý bek Leština rozehrál akci podél postranní čáry. Míč převzal Šíma, ale přes domácího obránce Macháčka nepřešel.
6
Na dlouhý pas z hloubi pole si zabíhal domácí záložník Dittrich, ale míč už na hrací ploše nestihl.
7
Budějovický kouč Tobiáš vstal z lavičky a zadumaně popochází vymezeným územím. A teď právě viděl, jak se jeho tým neúspěšně snažil projít po pravé straně, ale Riegel s Hudsonem si nerozuměli a míč jim utekl za čáru.
9
První roh zápasu: kopat budou hosté. Roh ale rozehráli příliš zbrkle, přetažený centr letěl rychle ven ze šestnáctky. Míč ještě ale na pravé straně zachytil Hudson, vrátil ho za sebe Rieglovi, kterému však centr vůbec nevyšel. Míč letěl vysoko nad branku.
11
Budějovičtí fotbalisté podnikli rychlý protiútok podél levé lajny, následovala hezká přihrávka na hranici pokutového území na Meszároše. Útočník hostů si chtěl ještě připravit lepší střeleckou pozici, míč si pouštěl víc do středu hřiště, ale vtom ho čistě odzbrojil domácí stoper Lencevič.
13
Domácí chybují před vlastním pokutovým územím: Kwame si lehkomyslně zahrával před Hudsonem, který pohotově vybojoval míč a potáhl ho po pravé straně. Stříkovští Bohemians první centr odvracejí, ale hosté u míče zůstávají. A znovu centruje Riegel, ale míč chytá do náruče gólman Pižanowski.
15
Ofsajd Českých Budějovic.
16
Málem velká šance domácích! Akce po levé straně a centr do pokutového území do zcela volného prostoru. Nabíhá si do něj útočník Kincl, ale chybí mu krok, aby na míč dosáhl. Jinak by byl najednou zcela sám před gólmanem Kučerou. Ještě za míčem spěchá, ale už mu utíká za pravou postranní čáru.
17
Domácí teď hrají v deseti, u postranní čáry lékaři ošetřují lehce zraněného Demetera.
18
Do pokutového území střížkovských Bohemians se teď vřítil z pravé strany budějovický bek Riegel, ale efektně ho odzbrojil domácí obránce Mach. Šikovně zasekl míč, nechal ho za sebou a pak ho chtěl odehrát. Riegel ho fauloval.
19
Domácí už jsou kompletní.
20
Domácí budou kopat první roh. Předcházela mu akce na levé straně a nebezpečný centr před branku a dva pokusy o zakončení. Střížkovským nevyšla prudká rána ani pokus o střelu přes hlavu. Ale teď mají roh.
21
Stopeři budějovického týmu si prostor před brankou pohlídali, ostrý centr odhlavičkovali mimo pokutové území. A ubránili se i při další akci domácích.
23
Domácí získali míč ve středu hřiště, Podaný táhl míč a pak zkoušel chytrou přihrávkou mezi obránce vysunout Kincla. Střížkovský útočník však stál v ofsajdu.
26
Důležité První nebezpečná situace! Domácí záložník Podaný zůstal před budějovickou brankou nepokrytý a hlavičkoval po centru z pravé strany. Míč ale trkl kousek vedle.
27
Gólman Kučera musel vyběhnout před vlastní šestnáctku, aby odkopl míč při dlouhém pasu domácích.
28
Střížkovští Bohemians jsou teď aktivní: po ráně z dálky kopali druhý roh. Pro centr si však pohodlně došel gólman Kučera, míč lehce chytil ze vzduchu.
29
Standardní situace Českých Budějovic: z pravé strany přímý kop. Rozehrál ho Šíma, levačkou centroval do pokutového území, ale naskakující Riegel na míč nedosáhl.
30
Budějovický záložník Hudson se na hranici pokutového území domácích dostal k odraženému míči, pohotově ho napálil. Míč šel asi mimo branku, ale Kwame ho pro jistotu odpálil na roh.
32
Důležité Gólman Pižanowski při rohu chyboval, šel na míč, ale nechytil ho ani pořádně nevyrazil. Ale měl velké štěstí, že míč letěl k nepřipravenemu Homoláčovi, který byl tak překvapený, že si míč zpracovával a pak o něj přišel.
33
Důležité Góly Ĺubomír Meszároš (Č. Budějovice) vstřelil gól. Bohemians / Střížkov - Č. Budějovice 0:1
Slovenský útočník se dostal ke střele na hranici pokutového území. Jeho rána by zřejmě tak nebezpečná nebyla, kdyby po teči nezměnila směr. Jenže takhle na ni gólman Pižanowski nedokázal pořádně zareagovat, jen ji trošku přibrzdil. A míč přece jen doskákal do branky. Situaci ještě jistil na čáře jeden z dobíhajících budějovických hráčů.
34
Domácí kouč Žák vystartoval po gólu až ke konci svého vymezeného území a domlouval svým hráčům.
35
Ofsajd domácích.
36
Třetí roh budějovického týmu, centr tentokrát bezpečně chytá střížkovský gólman Pižanowski.
38
Z hranice pokutového území hlavičkoval Kincl, míč usměrnil ke vzdálenější tyči, ale jeho střela šla kousek vedle. Budějovický gólman Kučera navíc hlavičku kontroloval.
40
Ke střele napřáhl domácí obránce Macháček, který si v minulém ročníku právě góly z dálky řekl o pozornost. Ránu vyrazil Kučera.
42
Důležité Domácí se dál tlačí dopředu, teď se hezky před branku prosadil ofenzivní záložník Dittrich. Už už byl sám před gólmanem Kučerou, který mu však odvážně padl pod nohy a míč vyrazil. Navíc se ještě dokázal rychle zorientovat a vrhl se po odraženém míči a chytil ho.
44
Přímý kop Budějovic, domácí se snadno ubránili.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
45
Letní pohoda je pryč. Obloha se zatáhla a spustil se prudký déšť.
45
Druhý poločas však jen tak nezačne. Sudí Damková volá hráče zpět z trávníku. Kvůli bouřce se zatím hrát nebude. Přestávka bude trvat o deset minut déle. Pak se uvidí.
45
Prudký chladný vítr povalil u protější tribuny několik reklamních panelů, jeden dokonce lehce sahá do hřiště.
45
Oba týmy se po prodloužené přestávce vrací na trávník. Sudí Damková však váhá. Déšť trošku zeslábl, ale v tu chvíli se zablesklo a zahřmělo. Nakonec se přece hrát bude.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians / Střížkov - Č. Budějovice
46
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Adjei Eric Kwame, nahradil ho Peter Očovan.
46
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Petr Šíma, nahradil ho Martin Jasanský.
48
Útok střížkovských Bohemians středem hřiště zastavil odvážným skluzem stoper Žižka. Jak však jel po mokrém trávníku, dojel dál a bolestivě se srazil s protihráčem. Velké ošetření však nepotřeboval a už pokračuje ve hře.
51
Střídající Jasanský fauloval Macháčka asi pětatřicet metrů od budějovické branky, domácí zahrávali přímý kop, ale nepovedený centr hosté snadno odvrátili.
53
Důležité Velká šance hostů: Budějovičtí podnikli rychlý protiútok, Meszároš ze středu hřiště rozehrál u pokutového území nalevo na Mezlíka, který ještě potáhl míč k brance. Už byl sice v těžkém úhlu, ale přesto tvrdě vypálil. Gólman Pižanowski v pádu srazil míč na roh. Po něm se domácí ubránili.
56
Přímý kop budějovického týmu z levé strany. Před dvoučlennou zdí si postavil míč budějovický záložník Mezlík, pravačkou vypálil. Ale míč se vytočil hodně vedle branky.
58
Hosté zahrávali další přímý kop: od levé postranní lajny. Jasanského centr domácí snadno odvrátili, na pravé straně se k míči dostal Hudson, narazil si s Rieglem a pak pokračoval v samostatné akci. Ale dostal se jen do míst, odkud předtím kopal Jasanský standardní situaci. A tam Hudsona domácí faulovali.
59
Ale ani po druhém přímém kopu ze stejného místa Budějovičtí branku soupeře neohrozili.
60
Slabou střelu doprostřed branky chytá snadno Pižanowski.
61
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Jakub Podaný, nahradil ho Hidetoši Wakui.
65
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Roman Dobeš, nahradil ho Valeriu Andronic.
66
Pravý bek domácího týmu Macháček si kličkami udělal prostor u rohového praporku a poslal dobrý centr před branku. Před už už hlavičkujícím Kinclem ale odvrátil míč Riegel.
67
Střížkovští Bohemians zahrávali přímý kop z dobré pozice - ze čtyřiadvaceti metrů. Ale míč šel vysoko nad branku.
69
Z pravé strany centruje Dittrich, obrana budějovického týmu spolehlivě odvrací.
71
Další marný pokus domácího týmu. Sice se dostane k pokutovému území soupeře, ale před branku už ne. Všechny centry a přihrávky budějovická obrana likviduje.
72
Dittrichův centr z pravé strany chytá gólman Kučera.
73
Až teď střela: v pokutovém území se prosadil k hlavičce Wakui, ale branku netrefil.
73
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Sedláček (Č. Budějovice)
za faul na půlce.
74
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Fernando Tobias Hudson, nahradil ho Petr Dolejš.
76
Budějovičtí obránci srazili nebezpečnou střelu z dvaceti metrů na roh, centr z něj zase vyboxoval plachtící gólman Kučera.
78
Další zákrok budějovického brankáře. Po centru z pravé strany před ním hlavičkoval Wakui. Míč pomalu letěl, gólman se položil po své levé ruce a míč efektně chytil.
79
Roh Budějovic po obranném zákroku Lenceviče před Meszárošem. Domácí se ubránili.
83
Důležité Obrovská šance domácích na vyrovnání. Útočník Kincl šel sám na branku, ale gólman Kučera měl k míči blíž. Jenže situaci podcenil, ve skluzu míč nezachytil a projel do prázdna. Kincl tak najednou byl zcela sám, startoval proti němu jeden z obránců. Kincl z levé strany přihrával před branku nabíhajícímu Wakuimu, jenže přihrávka byla příliš prudká a Wakui zakončit nedokázal...
85
Domácí jsou v posledních minutách v náporu, gólman Kučera s problémy vyrážel nebezpečný centr a pak i ostrou ránu po své pravé ruce. Střížkovští chtěli po jednom ze soubojů v pokutovém území penaltu, ale sudí Damková nechala pokračovat ve hře.
88
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Tomáš Sedláček, nahradil ho Zdeněk Ondrášek.
90
Důležité Góly Zdeněk Ondrášek (Č. Budějovice) vstřelil gól. Bohemians / Střížkov - Č. Budějovice 0:2
Budějovický útočník se jen pár minut po příchodu na trávník dočkal gólu. Zůstal sám za obranou domácích a bez váhání, bez nájezdu a kličky vypálil po zemi k tyči. Pak se běžel radoval se čtyřmi budějovickými fanoušky.
90
Počet diváků 300 (2 % z kapacity 18 875)
Pořadatel sice oznámil 1324 diváků, ale na tribunách jich není víc než tři stovky.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2.

Sestavy a rozestavení

Bohemians / Střížkov (4-5-1)

Pižanowski
o hráči
Macháček
o hráči
Obermajer
o hráči
Lencevič
o hráči
6 Mach
Mach
o hráči
Dittrich
o hráči
8 Dobeš
Dobeš
o hráči
65. min Andronic o hráči
18 Demeter
Demeter
o hráči
24 Kwame
Kwame
o hráči
46. min Očovan o hráči
14 Podaný
Podaný
o hráči
61. min Wakui o hráči
10 Kincl
Kincl
o hráči

logo SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice (4-4-2)

Kučera
o hráči
15 Riegel
Riegel
o hráči
12 Žižka
Žižka
o hráči
2 Hunal
Hunal
o hráči
Leština
o hráči
18 Hudson
Hudson
o hráči
74. min Dolejš o hráči
Homoláč
o hráči
10 Mezlík
Mezlík
o hráči
25 Šíma
Šíma
o hráči
46. min Jasanský o hráči
Meszároš
o hráči
Sedláček
o hráči
88. min Ondrášek o hráči

Rozhodčí: Damková - Pospíšil, Moláček
Počet diváků: 300 (2 % z kapacity 18 875)

NÁHRADNÍCI
Bohemians / Střížkov

Najdete na iDNES.cz