Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián
Góly:
43. A. Hloušek, 65. A. Hloušek, 89. P. Grajciar
Góly:
36. M. Lukeš

Sestavy:
A. Buček (2,5) - J. Zawada (4) (46. J. Hable), F. Neves (3), A. Neuwirth (2,5), D. Tchuř (3) (85. P. Tomašák) - T. Mičola (2,5), M. Lukeš (2,5), R. Řezník (3), M. Lička (3,5) - R. Zeher (2) (75. M. Strnad), A. Varadi (2)

Žluté karty:
28. O. Čelůstka, 59. D. Vasiljevič
Žluté karty:
7. A. Varadi, 9. J. Zawada, 28. F. Neves, 63. D. Tchuř

Střely na branku: 7:4; Střely mimo: 6:7; Rohové kopy: 4:4
Počet diváků: 12 092 (58 % z kapacity 20 800)

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Dobré odpoledne z Edenu, vítáme vás u on-line reportáže z dohrávky 8. kola Gambrinus liga. Slavia se v případě vítězství dostane o bod před Ostravu na třetí místo.
Slávistický kouč Karel Jarolím proti poslednímu utkání v Evropské lize v Janově udělal v sestavě jedinou změnu - v útoku Šenkeříka nahradil Naumov. Jinak dál chybí marodi Vlček, J. Černý či Hubáček.
Hostující kouč Miroslav Koubek postrádá zraněné opory Bolfa a Marka.
Fotbalisté obou týmů už jsou na hrací ploše, slávisté budou hrát v tradičních červenobílých dresech, Ostrava nastupuje v modrém.
1
Začal první poločas utkání Slavia - Ostrava
Výkop měli domácí. Rozehráli dozadu na Vomáčku, jehož dlouhý nákop sebral Buček, brankář Ostravy.
2
Po faulu na ostravského stopera Nevese rozehrávali hosté ze středového kruhu, Lukešův dlouhý nákop však z hranice pokutového území odhlavičkoval Suchý.
4
Po levé straně pronikal směrem k ostravské bráně záložník Hloušek, přihrál do středu na volného Vasiljeviče, ten byl ale zády k bráně a něž se otočil a stihl vystřelit, byl u něho obránce Neuwirth.
5
Důležité Obrana Baníku chybovala na hranici vápna a k míči se tak dostali slávisté, těsně před nabíhajícím Naumovem míč odvrátil Neves. Akce Slavie ještě pokračovala, do míče se opřel dvacet metrů před bránou Ragued, jeho prudkou ránu zblokoval Neuwirth.
6
Hlouškův centr z přímého kopu sebral nikým neatakován ostravský brankář Buček.
7
Karty Žlutou kartu dostal Adam Varadi (Ostrava)
9
Karty Žlutou kartu dostal Jan Zawada (Ostrava)
Pravý obránce Baníku přišel o míč na vlastní polovině a musel faulovat Jandu.
11
Po faulu slávisty Belaida zahrávali přímý kop také hosté, z dálky se hostující Lukeš pokusil o přímé ohrození Vaniakovy brány, jeho střela ale byla nepřesná.
12
Z pravé strany se k centru dostal domácí obránce Krajčík, gólmana Bučka pak ve výskoku fauloval Hloušek.
15
Slávisté jsou v úvodu aktivnější, rozehrávku Baníku dobře napadají. Nyní kombinují ve středu hřiště a na polovině soupeře.
17
Důležité Domácím se pěkně povedl přechod do útoku. Vasiljevič rozehrál míč na pravou stranu na nastartovaného Naummova a ten dával před vápno Hlouškovi. Přihrávka mu ale šla na paty, záložník Slavie musel zpomalit a dostal se z výhodné pozice. Nakonec míč přiťuknul nabíhajícímu Belaidovi, jehož ránu ještě tečoval Janda těsně vedle tyče.
20
Slávisté kombinovali kolem středového kruhu, k míči se dostal na levé straně Čelůstka a dlouhou přihrávkou se pokoušel o vysunutí Hlouška. Ten se ale v souboji s Neuwirthem provinil faulem.
21
Na dlouhý Nevesův nákop si ostravský útočník Zeher nabíhal z ofsajdu.
23
Slávisté opět drželi míč na polovině Ostravy. Přihrávkami po zemi však do pokutového území ani do střelecké pozice dostat nedokázali, obránce Krajčík už nevěděl co s míčem a jeho dlouhý centr nakonec skončil až za koncovou čárou.
24
Ke střele se po Krajčíkově přihrávce dostal z dvaceti metrů domácí záložník Ragued, jeho střela po zemi však mířila doprostřed brány.
25
Hosté zahrozili z rychlého protiútoku: po pravé straně pronikal Varadi, dostal se do pokutového území, kolem Vomáčky i do střelecké pozice, vystřelit ale nedokázal.
26
Důležité Velká šance Ostravy a perfektní zákrok brankáře Vaniaka! Na centr z pravé strany od Lukeše si vyskočil neobsazený Neuwirth a jeho hlavičku k levé tyči vyrazil reflexivním zákrokem brankář Slavie. Po následném rohovém kopu se ostravský obránce znovu dostal hlavičce, tentokrát se ale míč odrazil od země vedle brány.
28
Karty Žlutou kartu dostal Fernando Neves (Ostrava)
28
Karty Žlutou kartu dostal Ondřej Čelůstka (Slavia)
30
Za dlouhou přihrávkou běžel na levé straně domácí útočník Naumov, na hrací ploše už ale míč nezastihl.
31
Po pěkné akci se slávistický obránce Krajčík dostal k dobrému centru od pravého rohového praporku, na zadní tyči si ale Hloušek s Jandou nerozumněli a míč skončil až v autu.
33
Po nedovoleném zákroku hostujícího Zehera zůstal na hřišti ležet Belaid, záložník Slavie ale bude moct pokračovat ve hře.
35
Důležité Gólman Vaniak zachraňuje Slavii podruhé! Z bezprostřední blízkosti vykopl z brankové čáry gólovou střelu Zehera, který se před ním zjevil po přihrávce zprava od Mičoly.
36
Góly Martin Lukeš (Ostrava) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 0:1
Ostravští se dostávají do vedení! Z přímého kopu centroval před bránu záložník Lukeš, na míč si vyskakoval Neves, míče se ale nedotkl a centr tak skončil až za zády brankáře Vaniaka.
39
Důležité Domácí záložník Vasiljevič si na pravou stranu pokutového území seběhl pro přihrávku od Krajčíka, udělal kličku bránícímu Nevesovi a z úhlu prudce vystřelil. Jeho pokus byl ale nepřesný.
42
Krátkými přihrávkami se slávisté po získání míče dostali před šestnáctku Baníku, tam se ale šlapákem provinil vysunutý stoper Suchý.
43
Góly Adam Hloušek (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 1:1
Přihrávkou z první vyslal Ragued do úniku na hranici ofsajdu stojícího Naumova, který míč před vyběhnutým brankářem Bučkem posunul doleva na volného Hlouška. Ten už měl před prázdnou bránou Ostravy jednoduchou pozici.
44
Prudce vystřelil z hranice vápna hostující záložník Mičola, jeho rána ale trefila pouze boční síť Vaniakovy brány.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Ostrava
46
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Jan Zawada, nahradil ho Jan Hable.
46
Po faulu na Varadiho centroval před bránu ostravský záložník Lukeš, obrana Slavie odvrátila do autu.
48
Po přihrávce od Ličky postupoval do pokutového území ostravský Mičola, balon ještě stihnul na hrací ploše a dával ho pod sebe na Zehera, ten byl ale v tísni a vystřelit nedokázal.
49
Dlouhý Raguedův nákop z hloubi pole odhlavičkoval před rozběhnutým Naumovem ostravský stoper Neuwirth.
49
Po několika nepřesnostech ve středu pole vysunul domácí Janda dlouhou přihrávkou Hlouška, u postranní čáry ale celou situaci pohlídal ostravský obránce Neves.
50
Ke střele z dvaceti metrů se po přihrávce z pravé strany dostal slávistický záložník Janda, jeho střela pravačkou ale břevno Bučkovy brány přeletěla.
52
Za obranu Slavie si na přihrávku od Mičoly nabíhal Řezník, mohl postupovat sám na gólmana Vaniaka, ale pomezní sudí odmával ofsajd. Opakovaný televizní záběr ukázal, že se o ofsajd nejednalo.
53
Slávisté ztratili míč na vlastní polovině a pro dlouhou přihrávku si běžel Varadi, sám proti obránci Suchému si ale neporadil.
54
Po další rychlé akci Baníku postupoval středem pole ostravský Tchuř a z dálky vypálil, jeho pokus z dálky ale bránu Slavie netrefil.
55
Z levé strany pronikal do pokutového území Slavie ostravský Tchuř a byl faulován. Ke standardní situaci se postavil Lukeš a svým centrem hledal před bránou Nevese, těsně před ním ale míč odhlavičkoval Naumov. Ke střele ještě napřahoval na hranici vápna Mičola, ale jeho pokus byl zblokován.
57
Důležité Fotbalisté Slavie teď v obraně vůbec nestíhali. Hlavou vracel míč před bránu hostující Řezník a před brankářem Vaniakem byli úplně volní dva hráči Baníku: Neuwirth a Varadi. Ani jeden si však míč nestihl zpracovat.
58
Důležité Vzápětí se do dalšího útoku řítil Mičola, před nabíhajícím Zeherem míč na poslední chvíli skluzem zastavil se štěstím do Vaniakovy náruče stoper Suchý.
59
Karty Žlutou kartu dostal Dušan Vasiljevič (Slavia)
63
Karty Žlutou kartu dostal Daniel Tchuř (Ostrava)
za tvrdý faul na Vasiljeviče.
65
Góly Adam Hloušek (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 2:1
Po Belaidově přiťuknutí a zaváhání nepříliš dobře postavené zdi se záložník Slavie trefil parádně z přímého kopu. Na jeho střelu si brankář Buček sáhl, vyrazit ji ale nedokázal.
68
Hlouškovu přihrávku do pokutového území na Naumova zastavil na poslední chvíli ostravský stoper Neves.
69
Slávisté jsou po vstřeleném gólu častěji u míče, snaží se o kombinaci na polovině Baníku.
70
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Zdeněk Šenkeřík.
71
Počet diváků 12 092 (58 % z kapacity 20 800)
72
Po zaváhání Krajčíka na levé straně míč posunul Lička na hranici pokutového území Zeherovi. Ostravský útočník se pokoušel udělat si prostor, proti čtyřem bránícím slávistům ale nakonec míč neudržel.
73
Centr po rohovém kopu Slavie z pravé strany vyboxoval vyběhnutý brankář Buček, zasahovat ale nakonec nemusel, faulem se ve vápně provinil domácí stoper Vomáčka.
74
Na centr z levé strany od Hlouška si v pokutovém území Ostravy vyskočil Naumov, byl ale tísněn Nevesem a jeho hlavička břevno Bučkovy brány vysoko přeletěla.
75
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Robert Zeher, nahradil ho Miloslav Strnad.
77
Slávisté aktivně napadali ostravskou rozehrávku, Nevesovi vypíchl míč Šenkeřík, ale míč si pohlídal brankář Buček.
78
Důležité Domácí gólman Vaniak se opět vyznamenal! Tentokrát musel z bezrpostřední blízkosti nadvakrát zasahovat proti střídajícímu Strnadovi, kterého obrana Slavie neuhlídala.
81
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Dušan Vasiljevič, nahradil ho Peter Grajciar.
84
Domácího Krajčíka fauloval ostravský záložník Lička, slávisté budou kopat přímý volný kop ze 33 metrů.
84
Do míče se opřel pravačkou střídající Grajciar a jeho dělovka prolétla metr vedle šibenice Bučkovy brány.
85
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Daniel Tchuř, nahradil ho Petr Tomašák.
86
Důležité Do šance míč Naumovovi prostrčil jeho spoluhráč Šenkeřík, makedonský útočník ale v pádu mířil podél vyběhnutého Bučka jen do boční sítě.
86
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Hocine Ragued, nahradil ho Ladislav Volešák.
87
Na dlouhý Lukešův centr ze standardní situace si do pokutového území Slavie nabíhal Neuwirth, u zadní Vaniakovy tyče však míč netrefil.
89
Góly Peter Grajciar (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Ostrava 3:1
Ostravští ztratili míč ve středu hřiště a před slávisty se tak otevřel prostor k rychlému protiútoku. Už to vypadalo, že se Baník ubrání, Šenkeřík ale z hranice šestnáctky šikovně přenesl hru na úplně volného Grajciara. Ten si míč zpracoval na prsou a střelou po zemi ke vzdálenější tyči překonal Bučka.
90
Nastavovat se budou dvě minuty.
90
Důležité Baník se ještě dokázal dostat do šance, Lukešův centr z rohového kopu byl ale tečován jen těsně mimo.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:1.

Sestavy a rozestavení

logo SK Slavia Praha Slavia (4-5-1)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
Krajčík
o hráči
17 Suchý
Suchý
o hráči
Vomáčka
o hráči
Čelůstka
o hráči
8 Janda
Janda
o hráči
70. min Šenkeřík o hráči
Vasiljevič
o hráči
81. min Grajciar o hráči
6 Ragued
Ragued
o hráči
86. min Volešák o hráči
21 Belaid
Belaid
o hráči
Hloušek
o hráči
18 Naumov
Naumov
o hráči

logo FC Baník Ostrava Ostrava (4-4-2)

1 Buček
Buček
o hráči
12 Zawada
Zawada
o hráči
46. min Hable o hráči
2 Neves
Neves
o hráči
Neuwirth
o hráči
22 Tchuř
Tchuř
o hráči
85. min Tomašák o hráči
25 Mičola
Mičola
o hráči
4 Lukeš
Lukeš
o hráči
Řezník
o hráči
27 Lička
Lička
o hráči
10 Zeher
Zeher
o hráči
75. min Strnad o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči

Rozhodčí: Adam - Kordula, Košec
Počet diváků: 12 092 (58 % z kapacity 20 800)

Vzájemné zápasy

10. března 2019 17:30Slavia–Ostrava 4:0
30. září 2018 15:00Ostrava–Slavia 2:1
1. prosince 2017 19:30Slavia–Ostrava 2:1
6. srpna 2017 18:00Ostrava–Slavia 0:0
28. února 2016 17:30Slavia–Ostrava 3:1
22. srpna 2015 20:15Ostrava–Slavia 1:3
28. listopadu 2014 20:15Ostrava–Slavia 0:0
1. srpna 2014 20:15Slavia–Ostrava 3:1
31. května 2014 18:00Ostrava–Slavia 2:0
19. července 2013 20:15Slavia–Ostrava 1:1
23. listopadu 2012 20:15Slavia–Ostrava 0:2
4. srpna 2012 18:00Ostrava–Slavia 2:2
9. května 2012 18:00Ostrava–Slavia 3:0
28. listopadu 2011 18:30Slavia–Ostrava 0:0
12. listopadu 2010 18:15Slavia–Ostrava 1:1
25. července 2010 19:00Ostrava–Slavia 1:1
29. března 2010 17:30Ostrava–Slavia 3:1
21. září 2009 17:30Slavia–Ostrava 3:1
9. března 2009 17:15Slavia–Ostrava 1:0
1. září 2008 17:15Ostrava–Slavia 2:3
9. března 2008 20:15Ostrava–Slavia 2:2
15. září 2007 18:15Slavia–Ostrava 0:0
3. prosince 2006 16:00Slavia–Ostrava 2:1
31. července 2006 17:15Ostrava–Slavia 0:2
10. května 2006 17:00Slavia–Ostrava 4:0
3. prosince 2005 14:25Ostrava–Slavia 1:3
28. května 2005 14:25Ostrava–Slavia 0:2
29. listopadu 2004 16:40Slavia–Ostrava 1:0
20. března 2004 14:25Ostrava–Slavia 0:2
15. září 2003 16:40Slavia–Ostrava 1:2
5. května 2003 16:40Slavia–Ostrava 7:0
21. října 2002 16:00Ostrava–Slavia 1:1
24. února 2002 14:00Ostrava–Slavia 0:0
18. srpna 2001 19:00Slavia–Ostrava 3:2
12. března 2001 19:00Slavia–Ostrava 0:0
27. srpna 2000 16:30Ostrava–Slavia 1:3