Sestavy:
J. Tesař (4,5) - P. Mráz (2,5), V. Beneš (4), P. Gross (3,5), J. Procházka (2,5) - P. Bartoš (3,5), A. Holub (3) (82. M. Zachariáš), T. Strnad (3,5) (35. M. Lička), D. Zoubek (2,5) - D. Tatanašvili (4), J. Šilhan (3)
Sestavy:
M. Blaha (3,5) - T. Janotka (2,5), M. Komárek (3,5), P. Dreksa (3,5), M. Machalický (3,5) - L. Bajer (3), M. Kaščák (3), D. Rossi Silva (3), V. Štěpán (3) (75. T. Nuc) - M. Hubník (3) (38. P. Šultes), J. Schulmeister (2) (88. J. Petr)

Žluté karty:
47. A. Holub, 69. V. Beneš, 75. P. Bartoš
Žluté karty:
65. M. Kaščák, 76. M. Blaha, 84. T. Nuc

Střely na branku: 7:5; Střely mimo: 8:7; Rohové kopy: 7:5
Počet diváků: 2 054 (51 % z kapacity 4 000)

Online reportáž
komentoval: Petr Šedivý

Dobré odpoledne z Kladna, kde fotbalu nepřeje počasí. I když se zdálo, že by mohlo svítit sluníčko, před chvílí se rozpršelo a dokonce chvílemi padaly i kroupy. Zápas domácích proti Olomouci začne v 17 hodin a budeme ho sledovat minutu po minutě.
Zápas bude pikantní pro kladenského Zoubka. I na jeho výpovědi totiž stojí nařčení Bohemians Praha, že Olomouc minulý rok v květnu chtěla střížkovský tým podplatit.
Od vypuknutí "aféry Drobisz" Olomouc ještě nevyhrála. Nejdřív dostala výprask na Spartě (0:4) a potom padla i s Mladou Boleslaví (1:2). Hosté dnes mají dobrou příležitost zvednout si pochroumané sebevědomí - hrají totiž proti nejhoršímu týmu v tabulce.
Přečtěte si všechny články o "aféře Drobisz", která stojí na výpovědi čtyř fotbalistů a majitele střížkovských Bohemians Karla Kapra. Tvrdí, že jim před vzájemným zápasem vloni v květnu nabízel olomoucký brankář Drobisz 300 tisíc, pokud prohrají.
Kladno naposled padlo s Brnem (0:3). Oproti tomuto zápasu dnes trenér Hřídel posílá na hřiště sestavu s jednou změnou. Jen na lavičce začne Marcel Lička, kterého v základní jedenáctce nahradí Šilhan.
To olomoucká sestava je překopaná mnohem víc. Z různých důvodů nehrají Lovásik, Škerle, Heidenreich, Ordoš, Petr a Šultes. V sestavě je nahradí Blaha, Machalický, Dreksa, Rossi, Schulmeister a Štěpán.
Počasí se přeci jen umoudřilo. Na hráče, kteří se rozcvičují už místy svítí sluníčko. Diváků na stadionu zatím moc není, přestože ženy a děti do patnácti let mají vstup zdarma.
Hráči nastupují na trávník, Kladno nastoupí v černých dresech, Olomouc je celá v bílém. Utkání za malou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Kladno - Olomouc
Rozehrávali hosté.
2
Kladno si vyzkoušelo svou tradiční zbraň. Dlouhý aut hodil Strnad, ale hosté v pokutovém území odvrátili.
3
První střelecký pokus diváky roztleskal, ale nebezpečný nebyl. Dvacet metrů před olomouckou brankou napřáhl Mráz, ale míč poslal mimo branku.
4
Na druhé straně pálil Rossi, ale trefil jen protihráče. Míč se nedostal ani do pokutového území.
5
Důležité To vypadalo nebezpečně! Hostující Hubník ošálil svého hlídače, ale byl moc z úhlu, aby mohl vystřelit. Poslal proto míč na nabíhajícího Schulmeistera, který se k míči jen o krok nedostal.
6
Útok Kladna zastavil postranní rozhodčí - ofsajd.
6
Na hranici pokutového území se uvolňoval kladenský Šilhan,m ale klička mu nevyšla a o míč přišel. Olomouc se ubránila.
8
Nepovedený centr před olomouckou branku poslal Mráz. Už se zdálo, že míč půjde do zámezí, ale ještě ho doskočil Šilhan. Byl ovšem v těžké pozici, a tak branku neohrozil.
9
Olomouc zahrávala přímý volný kop. K hlavičce se v pokutovém území dostal Komárek, ale nebezpečný nebyl. Míč pomalu spadl do rukou brankáře Tesaře.
11
První rohový kop zápasu zahrávala Olomouc. Bajerovi se ale centr vůbec nepovedl.
12
Po souboji na zemi zůstal ležet kladenský Gross. Musí být ošetřen, ale vypadá to, že bude v pořádku.
13
Gross už je na hřišti, Olomouc z dočasné početní výhody nic nevytěžila.
14
Další roh Olomouce. Ve vápně se k hlavičce dostal Hubník, ale v pádu minul branku, kterou střeží gólman Tesař.
15
V sektoru pro fanoušky hostů je pět diváků.
16
Olomouc si drží územní převahu. Po dalším přímém kopu se k hlavičce drala dvojice hráčů, ale domácí zadáci míč odvrátili.
17
Kladenskému Šilhanovi se sice klička nepovedla, ale domácí budou zahrávat alespoň rohový kop.
18
Zoubek posílal míč na přední tyč, ale hosté se ubránili. Pak se ke střele dostal znovu Zoubek, jehož tečovaná střela skončila mimo branku. Kladno bude zahrávat další roh.
18
Druhý kladenský roh pro Olomouc nebezpečný nebyl, hosté se bez problému ubránili.
20
Olomoucký Kaščák přetlačil Tatanšviliho, udělal pár kroků a vystřelil. Branku ale minul, míč skončil dva metry nad břevnem.
21
Hostující Hubník se už dostával přes kladenského stopera Beneše, ale akci nedotáhl, do zakončení se nedostal.
23
Náznak šance Kladna. Zoubek z přímého volného kopu poslal míč na hlavu Strnada, jehož slabá hlavička skončila u brankáře Blahy. Olomoucký brankář moc práce neměl jen proto, že střelu Strnad špatně umístil a nebyl důrazný.
24
A podobná situace ještě jednou. Tentokrát Zoubek našel Grosse. I ten ale branku minul.
26
Důležité První opravdu fotbalová akce zápasu! Kladenský Zoubek nádhernou přihrávkou vyslal Procházku. Ten ale nebyl rychlý, jak potřeboval, takže musel před brankářem Blahou do skluzu. Ani to mu ale nepomohlo - olomoucký gólman byl u balónu dřív a odkopl ho.
29
Kladenský Procházka podruhé během krátké chvíle ukázal, že rychlost není jeho silnou zbraní. Prohrál běžecký souboj s Schulmeisterem. Měl ale štěstí, olomoucký útočník se s míčem dostal do zámezí.
31
O střelu z dálky se pokusil olomoucký Štěpán. Z dvaceti metrů vypálil, ale branku netrefil. Míč minul levou tyčku Tesařovy branky.
32
Hosté zahrávali rohový kop, ale opět neúspěšně. Z pokutového území dostal míč Strnad nekompromisní hlavičkou.
33
Po souboji v pokutovém území padá olomoucký Kaščák. Rozhodčí Jílek mu ale ukazuje: "Vstávej, nic to nebylo."
34
Důležité Olomoucký Hubník pořádně vystrašil kladenské hráče. Po minele Strnada se totiž dostal k míči. Vypadalo to, že bude centrovat před branku, ale on chtěl překvapit brankáře Tesaře a mířil přímo do branky. Jen o kousek mu to nevyšlo.
35
Střídání Střídání: Kladno: ze hřiště odešel Tomáš Strnad, nahradil ho Marcel Lička.
38
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Michal Hubník, nahradil ho Pavel Šultes.
40
Na hranici velkého vápna pálil kladenský Bartoš, ale trefil jen protihráče. I když bojoval k další střele už se nedostal.
42
Kladno se ubránilo útoku hostů jen za cenu rohového kopu. Ten se ale Olomouci moc nepovedl, Kladno se opět bez potíží ubránilo.
43
Fanoušci na stadionu se zlobí, že rozhodčí odpískal ofsajd Kladna.
44
Už se zdálo, že se před Kladnem otevírá slibná příležitost, ale Holub ji zazdil. Dostal míč ve vápně a tvrdě vypálil. Míč ale poslal úplně jinam, než kde stojí branka.
45
Rozhodčí bude nastavovat jedinou minutu.
45
Před koncem prvního poločasu ještě Kladno zahrávalo rohový kop. Znovu neúspěšně.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
STATISTIKY 1. POLOČASU: střely na branku 2:2, střely mimo branku 4:4, rohy 4:4.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Kladno - Olomouc
Rozehrávali domácí.
47
Karty Žlutou kartu dostal Antonín Holub (Kladno)
za faul na polovině hostů.
49
Důležité Góly Jan Procházka (Kladno) vstřelil gól. Kladno - Olomouc 1:0
Na pravé straně se ladně uvolnil Bartoš, který poslal míč na nehlídaného Procházku. Ten už měl lehkou pozici, míč jen sklepl do branky.
50
Důležité Góly Pavel Šultes (Olomouc) vstřelil gól. Kladno - Olomouc 1:1
Kladno se neradovalo dlouho. Hned po rozehrávce se Olomouc dostala na polovinu domácích, míče se chopil Šultes, jenž z otočky vystřelil. Brankář Tesař si sice na míč sáhl, ale gólu nezabránil. Přitom to rozhodně nebyla nechytatelná střela.
52
Důležité A hned další obrovská šance. Kladno zaútočilo po levé straně, míč se dostal až k Tatanašvilimu, který z malého vápna přestřelil!
54
Důležité Góly Jan Schulmeister (Olomouc) vstřelil gól. Kladno - Olomouc 1:2
Dramatický začátek druhého poločasu pokračuje. Z vlastní poloviny poslal dlouhý pas za obranu olomoucký stoper Komárek. Mezi dvěma hlídači dobře zpracoval míč Schulmeister, jenž bez váhání trefil míč podél brankáře k pravé tyči.
56
Fanoušci křičí: "My chceme Kladno!"
58
Hra se teď přeci jen trochu zklidnila, přesto se dál hraje útočný fotbal. Z pětadvaceti metrů vypálil olomoucký Rossi, ale bvranku netrefil.
60
Důležité Góly Antonín Holub (Kladno) vstřelil gól. Kladno - Olomouc 2:2
A další gól! Kladnu tentokrát darovali branku stopeři Dreksa a Komárek, kteří si ve vlastním pokutovém území vůbec nerozuměli. K míči se tak dostal Holub, jenž pohotově poslal míč k pravé tyči.
62
Už se zdálo, že Kladno se dostane do další šance, ale Šilhan stál v ofsajdu.
63
O střelu z třiceti metrů se pokusil kladenský Lička, ale hodně nepřesně.
64
Další nepřesná střela v zápase, tentokrát na straně hostů. Machalický z voleje branku netrefil.
65
Karty Žlutou kartu dostal Marek Kaščák (Olomouc)
za faul.
66
Kladno zahrávalo přímý volný kop, centr před branku vyboxoval brankář Blaha, ale lehce se při tom zranil. Musí být ošetřen.
68
Domácí se dostávali do zakončení, ale ve vápně si počínal nedovoleně Tatanašvili.
69
Karty Žlutou kartu dostal Vít Beneš (Kladno)
za zbytečný faul na polovině soupeře.
71
Kladno se s bodem nechce spokojit a dál útočí. Bude zahrávat rohový kop.
72
Důležité A tentokrát to byl povedený roh! Jeden z hráčů ve vápně hlavičkoval, ale na brankové čáře zachraňoval Schulmeister. Záhy Kladno zahrávalo další rohový kop, který už ale tak nebezpečný nebyl.
73
Důležité Góly Daniel Rossi Silva (Olomouc) vstřelil gól. Kladno - Olomouc 2:3
Zajímavý moment. Olomouc zahrávala přímý volný kop, míč se v malém pokutovém území dostal k Rossimu, jehož hlavičku brankář Tesař vyrazil, podle postranního rozhodčího ale míč už přešel brankovou čáru.
75
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Vojtěch Štěpán, nahradil ho Tomáš Nuc.
75
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Bartoš (Kladno)
popoháněl hráče Olomouce, aby rychleji střídali.
76
Karty Žlutou kartu dostal Martin Blaha (Olomouc)
79
Ve vápně po kontaktu s olomouckými obránci spadl Zoubek. Rozhodčí mu pak vynadal, že simulovat nemá.
80
V posledních minutách je hra hodně rozhádaná, Kladenští se často zlobí na rozhodčí. Fanoušci například křičí "Peníze, peníze!"
82
Střídání Střídání: Kladno: ze hřiště odešel Antonín Holub, nahradil ho Michal Zachariáš.
84
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Nuc (Olomouc)
88
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jan Schulmeister, nahradil ho Jakub Petr.
89
Počet diváků 2 054 (51 % z kapacity 4 000)
90
Budou se nastavovat tři minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:3.

Sestavy a rozestavení

Kladno (4-4-2)

22 Tesař
Tesař
o hráči
24 Mráz
Mráz
o hráči
23 Beneš
Beneš
o hráči
16 Gross
Gross
o hráči
Procházka
o hráči
Bartoš
o hráči
8 Holub
Holub
o hráči
82. min Zachariáš o hráči
2 Strnad
Strnad
o hráči
35. min Lička o hráči
20 Zoubek
Zoubek
o hráči
Tatanašvili
o hráči
11 Šilhan
Šilhan
o hráči

logo SK Sigma Olomouc Olomouc (4-4-2)

1 Blaha
Blaha
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
Komárek
o hráči
3 Dreksa
Dreksa
o hráči
Machalický
o hráči
16 Bajer
Bajer
o hráči
Kaščák
o hráči
Rossi Silva
o hráči
Štěpán
o hráči
75. min Nuc o hráči
10 Hubník
Hubník
o hráči
38. min Šultes o hráči
Schulmeister
o hráči
88. min Petr o hráči

Rozhodčí: Jílek - Vysloužil, Slavík
Počet diváků: 2 054 (51 % z kapacity 4 000)

Najdete na iDNES.cz