Neděle 24. ledna 2021, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 24. ledna 2021 Milena
Góly:
49. T. Pilík
Góly:
65. P. Pavlík, 84. T. Pekhart

Sestavy:
M. Špit (2,5) - P. Zábojník (2,5), P. Drsek (2,5), T. Huber (2,5), J. Krejčí (3) (51. A. Haurdič) - M. Jarolím (2,5), P. Pavlík (1,5), L. Loučka (2,5), J. Kovařík (1,5) (90. T. Jablonský) - D. Lafata (2), J. Vošahlík (2,5) (77. T. Pekhart)

Žluté karty:
71. M. Plašil, 88. L. Pleško
Žluté karty:
47. J. Kovařík, 88. P. Drsek

Střely na branku: 5:7; Střely mimo: 4:7; Rohové kopy: 5:9
Počet diváků: 2 714 (34 % z kapacity 7 900)

Online reportáž
komentoval: Richard Valoušek

Hráči obou celkům už nám přicházejí na hrací plochu. Tribuny jsou však na stadionu u Litavky prořídlé. Škoda, zápas bude rozhodně, už jen vzhledem k postavení obou týmů v tabulce, velmi zajímavý.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Jablonec
Výkopem začínají hosté z Jablonce.
1
V úvodu se tlačí dopředu domácí fotbalisté, ale zatím bez většího efektu.
3
První šance pro domácí končí nepřesnou střelou Hušbauera. Více než hostujícího brankáře Špita, vystrašil diváky za brankou.
3
Důležité První šance pro domácí končí nepřesnou střelou Hušbauera. Více než hostujícího brankáře Špita, vystrašil diváky za brankou.
4
Jablonec zahrával roh, ale centr se snesl jen do rukavic brankáře Krbečka.
7
Hosté útočí, ale marně. Přes obranu Příbrami se dostávají jen těžko.
8
Největší šance Jablonce končí ofsajdem Lafaty. Jarolím centroval před branku, zkušený útočník situaci vyřešil dobře, ale kromě toho, že byl v ofsajdu, nakonec střelu chytil Krbeček.
10
A náznak útoku i na straně Příbrami. Pilík centroval před branku, kde se k hlavičce dostal Fantiš, ovšem neuspěl.
13
Důležité Jablonecký Jarolím kroutil míč z rohového kopu přímo do branky. Brankář Krbeček měl co dělat, aby míč vyškrábl.
15
Hostující Kovařík poslal před branku Příbrami další centr. Tam sice odhlavičkoval Pleško, ale srazil se s gólmanem Krbečkem. Domácí brankář musí být ošetřen.
19
Aktivní Kovařík střílel z rohu vápna, ale branku Příbrami přestřelil.
22
Důležité Hostující Pavlík poslal do uličky Lafatu, ten si míč přehodil přes sebe a efektně z otočky pálil do tyče. Velká šance pro Jablonec. Domácí brankář zůstal stát jako opařený.
24
Příbramští se snaží držet krok z hosty, ale ti jsou zatím více u míče a vytvářejí si tlak.
25
Domácí hrozí zatím pouze ze vzduchu, za to však pořádně. Na pravé straně se prosadil Plašil, ale jeho centr vyškrábl Špit.
26
Hra je teď nahoru dolu. Lafata zkoušel znovu pozornost domácího brankáře Krbečka, ten byl tentokrát na místě.
28
Po chybě hostujícího Hubera se málem dostal do nadějné šance Pleško, ale míč už ve hřišti nestihl. Podobně dopadla o malou chvilku později Pleškova přihrávka na Fantiše.
29
Důležité Spolupráce jabloneckého kapitána Pavlíka s Lafatou funguje zatím na jedničku. Tentokrát se Lafata po Pavlíkově přihrávce ocitl za obranou domácích zcela sám, ale Krbeček skvěle vyběhl a šanci mu zmařil.
30
Důležité Hostující Pavlík je zatím při chuti. Teď to zkoušel přímo z trestného kopu z nějakých třiceti metrů. Krbeček jeho projektil s problémy vyrazil na roh.
31
Jablonec zatím hraje velmi aktivně. Jeho útočníci se pohybují na hranici ofsajdu, v němž se občas ocitnou. Na druhou stranu se však už dvakrát díky Pavlíkovi dostali do velmi slibné situace.
33
Na příbramských hráčích je velmi znát absence kapitána Daniela Huni. Bez ní chybí týmu především důraz v útoku. I proto má většinu zápasu míč na svých kopačkách Jablonec.
36
Zápasu chybí odpovídající atmosféra. Tribuny jsou poloprázdné a tak jsou slyšet pouze hostující vlajkonoši za Špitovou brankou. Ti také mohou být zatím spokojenější, jejich fotbalisté jsou v zápase výrazně lepší.
38
Domácí jsou odkázáni pouze na nakopávané míče na vytáhlého Jirouše. Tato taktika je však zatím dost stereotypní, zkušení jablonečtí stopeři s ní nemají sebemenší problém.
40
Jablonečtí mělí díky rychlému Kovaříkovi šanci dvou rohových kopů, ale ani jeden se neujal.
41
Hosté hrají jednoduše, snaží se kombinovat na jeden, dva doteky a to se jim vyplácí. Pro domácí je největší překážkou udržet na uzdě pravého záložníka Jablonce Kovaříka. Ten teď opět centroval, ale nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.
42
Důležité Na krátko rozehraný roh Jablonce skončil na kopačce zcela volného Krejčího, který však z hranice vápna ve velmi slibné pozici přestřelil.
43
Důležité Poprvé se výrazně osmělili domácí, ale únik Fantiše zastavil možná nedovoleným zákrokem Krejčí, když v pádu zalehl příbramskému útočníkovi míč.
44
Blíží se konec prvního poločasu. Ten jasně ovládli hosté. Příbram se jen velmi těžce prosazuje, její útočnici nejsou schopni vpředu udržet míč.
45
Běží poslední vteřiny prvního dějství. Domácí se snažili zaskočit hosty brankou do šatny, ale nic nedokázali na jabloneckou obranu vymyslet.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Na trávník se první scházejí hostující fotbalisté. Těm k větší spokojenosti zatím chybí pouze lepší koncovka. Šancí si vytvořili hodně, ale zahazují je. Na domácích je znát především absence kapitána Huni. V útoku se zatím vůbec nedaří především posile ze Sparty, Martinu Jiroušovi.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Jablonec
Proberou se domácí fotbalisté? Uvidíme, začíná druhý poločas.
47
Jablonecký Vošahlík se neprosadil přes důrazného stopera Štochla. Hosté však útočí dál.
47
Karty Žlutou kartu dostal Jan Kovařík (Jablonec)
Jablonecký záložník je skutečně nejaktivnějším hráčem zápasu. Teď si jako první v zápase vysloužil za svůj zákrok žlutou kartu.
49
Góly Tomáš Pilík (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Jablonec 1:0
Neuvěřitelné se stalo skutečností. Tak dlouho si hosté zahrávali, až přišel trest, když se z ničeho nic uvolnil na hranici vápna Pilík a přesnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu.
49
Důležité Hned po rozehrávce to mohlo být o dvě branky. S jabloneckými inkasovaná branka natolik zacloumala, že nechali naprosto osamoceného útočníka Klesu, který však svůj únik trestuhodně zakončil střelou vedle.
51
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Jiří Krejčí, nahradil ho Anes Haurdič.
Na tragický vstup svého týmu do druhého poločasu jakoby se nemohl dívat trenér Komňacký a hned sáhnul ke střídání.
52
Důležité Konečně se prosadili po příchodu ze šaten také hosté, ale Vošahlíkovu střelu Krbeček vyrazil.
54
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Martin Jirouš, nahradil ho Tomáš Wágner.
Ze hřiště odchází nevýrazný Jirouš. Diváci ho také neušetřili peprnějších výrazů. Místo něj je na hřišti talentovaný Wágner.
55
Centr domácho Klesy vracel před branku z voleje Pilík, ale trefil jen svého novice na hřišti Wágnera.
55
První roh domácích zakončoval nebezpečně hlavou Wágner, ale celé akci podle rozhodčího předcházel útočný faul.
58
Důležité Obrovská šance hostů po centru Kovaříka. Po přiťuknutí jednoho ze spoluhráčů se ocitl zcela sám před brankou Lafata, ale střelou přes hlavu trestuhodně mířil nad. V tu chvíli byl přitom Krbeček u druhé tyče.
60
Důležité Úžasný fotbal, který teď předvádějí domácí. Krásnou přihrávku za obranu dostal Klesa, šel s Wágnerem zcela sám na brankáře Špita, ale příbramský záložník nepochopitelně pokazil přihrávku na svého spoluhráče. Neuvěřitelné! Bude z toho jen rohový kop.
64
Hosté už tolik nehrozí. Nebýt skvělého Kovaříka, nejspíše by se ani nedostávali za půlku. Jejich výkon je oproti první půli nesrovnatelný.
65
Góly Petr Pavlík (Jablonec) vstřelil gól. Příbram - Jablonec 1:1
Zdá se, že jsem to dokonale pro domácí zakřikl. Na pravé straně se totiž uvolnil Zábojník, zpětnou příhrávku našel zcela volnéhé kapitána Pavlíka a ten přesnou křižnou střelou zpoza vápna vyrovnal. Krbeček vzduchem plachtil zbytečně.
68
Zápas u Litavky pokračuje za nerozhodného stavu. Více to může mrzet domácí, kteří měli za stavu 1:0 obrovskou šanci, kterou zmařil Klesa zkaženou přihrávkou.
68
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Paulo Rodriguez Da Silva.
69
Důležité Jablonecký kapitán Pavlík mohl dostat svůj tým do vedení. Domácí na něj často zapomínají, on si tak nabíhá z druhé vlny na centry svých spoluhráčů. Tentokrát pálil z hranice vápna po přihrávce Haurdiče. Jeho střela skončila nad.
71
Po delší odmlce o sobě dali vědět domácí. Na centrovaný míč si na zadní tyč naběhl obránce Marek Plašil, ale hlavičkoval jen do rukavic brankáře Špita.
71
Karty Žlutou kartu dostal Marek Plašil (Příbram)
77
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Antonín Fantiš, nahradil ho Zdeněk Šmejkal.
77
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Jan Vošahlík, nahradil ho Tomáš Pekhart.
78
Domácí se hnali do přečíslení tři na dva, ale celou akci už dnes po několikáté zmařil špatnou hrou s míčem Klesa. Krajnímu záložníkovi Příbrami se nedá vyčítat aktivita, bohužel své akce nedokáže dovést do úspěšného konce.
80
Do slibné příležitosti se už už dostával střídající Rodrigues, ale s přihrávkou či střelou tak dlouho váhal, až ho těsně před vápnem hosté o míč obrali.
82
Míč mají na svých kopačkách hosté, ale jejich kombinace příbramští dobře čtou a často se po získání míče snaží jít do rychlého protiútoku. Bohužel je v rozhodujících chvílích brzdí nepřesné přihrávky.
84
Góly Tomáš Pekhart (Jablonec) vstřelil gól. Příbram - Jablonec 1:2
Velmi kvalitní hra jabloneckého Kovaříka konečně přinesla ovoce. Jeho centr z levé strany našel přesně Pekharta a ten se zblízka hlavou trefil přesně.
85
Počet diváků 2 714 (34 % z kapacity 7 900)
86
Poslední minuty jsou pro domácí až příliš kruté. Jablonec hru kontroluje. Zápas přitom mohl vypadat zcela jinak, stačila lepší koncovka.
88
Důležité Velmi nepříjemný okamžik pro domácí. Ti už se dostávali do velmi slibné příležitosti, rozhodčí však necitlivě odpískal předcházející faul. Co je domácím platné, že Drsek obdržel žlutou kartu.
88
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Drsek (Jablonec)
88
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Pleško (Příbram)
90
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Jan Kovařík, nahradil ho Tomáš Jablonský.
90
Rozhodčí nastaví pouze jednu minutu. To se domácím vůbec nelíbí.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-4-2)

Krbeček
o hráči
20 Plašil
Plašil
o hráči
Štochl
o hráči
Nohýnek
o hráči
Pleško
o hráči
27 Klesa
Klesa
o hráči
Tarczal
o hráči
Hušbauer
o hráči
25 Pilík
Pilík
o hráči
68. min Rodriguez Da Silva o hráči
10 Fantiš
Fantiš
o hráči
77. min Šmejkal o hráči
18 Jirouš
Jirouš
o hráči
54. min Wágner o hráči

logo FK Baumit Jablonec Jablonec (4-4-2)

1 Špit
Špit
o hráči
Zábojník
o hráči
25 Drsek
Drsek
o hráči
27 Huber
Huber
o hráči
Krejčí
o hráči
51. min Haurdič o hráči
Jarolím
o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
Kovařík
o hráči
90. min Jablonský o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči
Vošahlík
o hráči
77. min Pekhart o hráči

Rozhodčí: Drábek - Kordula, Mencl
Počet diváků: 2 714 (34 % z kapacity 7 900)

Vzájemné zápasy

31. března 2019 15:00Jablonec–Příbram 3:0
20. října 2018 17:00Příbram–Jablonec 0:6
23. dubna 2017 13:15Jablonec–Příbram 2:4
22. října 2016 15:00Příbram–Jablonec 2:4
14. května 2016 15:30Jablonec–Příbram 0:0
25. července 2015 17:00Příbram–Jablonec 2:3
21. března 2015 17:00Jablonec–Příbram 2:0
13. září 2014 17:00Příbram–Jablonec 1:4
10. května 2014 18:00Příbram–Jablonec 3:0
10. listopadu 2013 15:00Jablonec–Příbram 6:0
30. března 2013 16:00Příbram–Jablonec 3:3
14. září 2012 20:15Jablonec–Příbram 2:2
7. dubna 2012 16:00Příbram–Jablonec 4:3
16. října 2011 15:00Jablonec–Příbram 5:1
30. dubna 2011 16:00Příbram–Jablonec 1:2
17. října 2010 15:00Jablonec–Příbram 5:1
20. března 2010 13:30Příbram–Jablonec 1:2
30. srpna 2009 17:00Jablonec–Příbram 0:0
17. května 2009 17:00Jablonec–Příbram 4:0
16. listopadu 2008 17:00Příbram–Jablonec 2:0
1. dubna 2007 17:00Jablonec–Příbram 0:0
27. srpna 2006 17:00Příbram–Jablonec 0:1
29. března 2006 17:00Příbram–Jablonec 2:2
18. září 2005 17:00Jablonec–Příbram 3:1
17. dubna 2005 17:00Příbram–Jablonec 3:1
17. října 2004 17:00Jablonec–Příbram 3:1
29. listopadu 2003 17:15Jablonec–Příbram 0:2
26. července 2003 17:15Příbram–Jablonec 4:1
23. února 2003 14:00Příbram–Jablonec 1:1
4. srpna 2002 16:30Jablonec–Příbram 1:0
21. dubna 2002 16:30Příbram–Jablonec 2:3
12. ledna 2002 13:30Jablonec–Příbram 2:3
28. října 2001 14:30Jablonec–Příbram 1:0
31. března 2001 16:30Jablonec–Příbram 2:1
17. září 2000 16:30Příbram–Jablonec 1:0