Neděle 29. listopadu 2020, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. listopadu 2020 Zina
Góly:
23. M. Kincl, 50. D. Zoubek
Góly:
18. J. Blažek

Sestavy:
J. Beláň (2,5) - P. Macháček (3), D. Lencevič (3), M. Horáček (3,5), J. Heidenreich (4) (78. T. Fenyk) - J. Dittrich (2,5), V. Andronic (4,5) (46. R. Dobeš), D. Zoubek (3), J. Halama (4) (60. V. Turtenwald), P. Mach (4) - M. Kincl (3)
Sestavy:
Z. Hauzr (3,5) - T. Gebre Selassie (3,5), M. Holeňák (3), R. Kelič (3,5), L. Vulin (4,5) (57. J. Nezmar) - B. Dočkal (2,5), L. Vácha (4), P. Papoušek (4) (66. J. Čorič), M. Gecov (3,5) (74. J. Diviš), J. Liška (3,5) - J. Blažek (2)

Žluté karty:
41. J. Halama, 70. P. Macháček, 77. M. Kincl
Žluté karty:
30. L. Vácha, 79. J. Liška

Červené karty:
90. M. Kincl
Červené karty:

Střely na branku: 3:6; Střely mimo: 4:6; Rohové kopy: 2:5
Počet diváků: 750 (4 % z kapacity 18 875)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Hezké letní odpoledne z pražského Strahova, kde přesně za hodinu začne duel první fotbalové ligy mezi střížkovskými Bohemians Praha, kteří si Strahov vybrali za dočasný domov, a hosty z Liberce. Zatím je kolem stadionu naprostý klid, jen podle klubových autobusů poznáte, že se blíží ligové utkání. Jeho průběh vám pak přineseme v podrobné reportáži.
Domácí fotbalisté si dávají už pošesté v tomto ročníku stejný cíl: získat první body. Jako jediný tým je totiž stále na nule, když prohrál všech pět předchozích duelů a zatím dal jen dva góly.
Liberecký tým se musí vzpamatovat ze čtvrtečního pohárového kolapsu. Mužstvo vypadlo v kvalifikaci Evropské ligy s Dinamem Bukurešť, ač UEFA první zápas v Rumunsku kontumovala v jeho prostěch, a Liberec tak první duel vyhrál 3:0. Ale doma padl, dostal tři góly a pak nezvládl penalty.
1
Začal první poločas utkání Bohemians / Střížkov - Liberec
Ve středovém kruhu rozehrávají fotbalisté Liberce: Blažek s Papouškem.
2
Liberečtí fotbalisté se pouštějí do akce středem hřiště: Vácha přihrává nabíhajícímu Blažkovi, který zkouší z hranice pokutového území vystřelit. Ale je to slabý pokus, gólman Belaň se stačí položil po levé ruce a míč snadno chytá do rukavic.
3
V úvodních minutách mají míč pod kontrolou především hosté. A když už se domácí dostanou k míči, hned ho soupeři zase odevzdají. Jako třeba teď gólman Belaň, který špatným odkopem posílá míč do zámezí.
4
Liberecký záložník Papoušek posílá oblouček za obranu střížkovského klubu, ale jeho přihrávka je příliš dlouhá. Nabíhající Dočkal už ji stihnout nemůže.
5
Domácí záložník Andronic na levé straně dobře napadá libereckého stopera Holeňáka, ten má trošku starosti, s míčem se dostává až k rohovému praporku, ale nakonec se mu daří míč odehrát.
6
Blažek kličkuje na pravé hranici pokutového území, ale do šestnáctky neprojde. Míč mu čistě vypíchl domácí stoper Lencevič.
7
Znovu zasahuje obrana střížkovských Bohemians Praha. Na pravé straně se uvolňuje šikovný záložník Dočkal a posílá prudký střílený centr před branku. Na poslední chvíli se po míči vrhá stoper Halama a odehrává ho na roh.
8
Domácí se ubránili i po následné standardní situaci, Liberec se do zakončení ani nedostal.
9
U vzdálenější tyče si na dlouhý pas nabíhá liberecký krajní záložník Liška, ale míč z vojele trefuje špatně. Střílí hodně nepřesně - vysoko nad.
10
Znovu se hraje před brankou Bohemians Praha, ale tentokrát si domácí stoper Lencevič dobře tělem pokrývá míč. Liberecký útočník Blažek ho fauluje a sudí píská.
11
Domácí mají přímý kop od levé postranní lajny. Kope ho Dittrich, jeho centr sice letí do pokutového území, ale liberečtí obránci se lehce brání a míč odvracejí daleko od branky.
12
Další neúspěšný pokus střížkovského týmu: nejdřív po levé straně vyváží míč krajní záložník Mach, ale pak raději vrací míč dozadu. Následuje dlouhý pas dopředu, který ale končí u libereckého obránce Keliče.
13
Liberec zahrává druhý roh: na centr z pravé strany si u bližší tyče nabíhá Gebre Selassie, ale v tísní pálí mimo.
15
Standardní situace Liberce: přímý kop z víc než pětatřiceti metrů. Záložník hostů Papoušek, pověstný parádními střelami z dálky, poslal polovysoký míč směrem k brance, ale jeho pokus šel vedle.
17
Rušno je před brankou Liberce: po vyhraném hlavičkovém souboji se jeden z domácích hráčů už už chystal na zakončení u tyče, ale před ním zasáhl Gebre Selassie.
18
Důležité Góly Jan Blažek (Liberec) vstřelil gól. Bohemians / Střížkov - Liberec 0:1
Rychlý protiútok Liberce končí gólem, na kterém má velkou zásluhu záložník Liška. Nešťastník, který ve čtvrtek neproměnil rozhodující penaltový pokus, teď z levé strany posílá ideální přihrávku, kterou obránci už nestačí odvrátit. Míč letí pokutovým územím do pravé strany, kam si nabíhá Blažek. Ani gólman Belaň, který se natahuje, míč nestihne, zato liberecký útočník míč pak snadno klepne k tyči.
20
První střelecký pokus střížkovských Bohemians Praha. Z dvaadvaceti metrů napřahuje moldavský záložník Andronic, jeho rána ale míří přímo do středu branky a gólman Hauzr ji bezpečně tlumí v náruči.
22
Nepovedený pokus o kombinaci v podání domácích: Heidenreichovu přihrávku zpracovává Mach až v zámezí. Liberec rychle rozehraje, dlouhý pas před Blažkem chytá Belaň.
23
Důležité Góly Marek Kincl (Bohemians / Střížkov) vstřelil gól. Bohemians / Střížkov - Liberec 1:1
Domácí fotbalisté téměř vzápětí vyrovnávají. Střílející Kincl už má poměrně lehkou pozici, z jedenácti metrů zakončuje do odkryté branky. Dostává totiž ideální přihrávku od Dittricha, jenž se uvolnil na pravé straně a přihrával pod sebe téměř od koncové čáry.
26
Liberečtí hráči mohli jít znovu do vedení. Do šance se dostal útočník Blažek, ale v pádu vybíhajícího gólmana Belaně neprostřelil. Brankář míč zastavil nohama a pak ho chytil.
28
Do pokutového území Liberce letí vysoký centr: za míčem jde gólman Hauzr i útočník Kincl. Ve vzduchu se srážejí, sudí píská útočný faul. Brankář chvíli leží na zemi, pak se pomalu zvedá a rozehrává po odpískaném faulu.
29
Po pravé straně spěchá dopředu liberecký záložník Dočkal, přihrává na hranici pokutového území Papouškovi, jenž si prvním dotykem míč zpracovává a pak zakončuje. Ale vedle branky.
30
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Vácha (Liberec)
30
Domácí budou zahrávat přímý kop z pravé strany. Sudí ještě dodatečně trestá Váchu za předchozí faul, po kterém ponechal výhodu.
33
Důležité Domácí v rychlé akci: kapitán Zoubek přebírá před pokutovým územím přihrávku, pokračuje dopředu a pak zakončuje. Střílí dobře - po zemi ke vzdálenější tyči. Ale o kousek branku míjí.
35
Střížkovský tým zahrává první roh. Standardní situaci předcházel zákrok gólmana Hauzra, který raději letící míč vyboxoval za čáru. Z pravé strany centruje Zoubek, ale hosté míč lehce odvrací...
36
Důležité ... a naopak se dostávají do rychlého brejku čtyři na tři. Finální přihrávka na Blažka je však o kousek delší. Proti libereckému útočníkovi stíhá vyběhnout gólman Belaň a na hranici pokutového území ve skluzu míč odehrává do bezpečí
37
Liberečtí znovu v útoku: na pravé straně si efektně stáhl ze vzduchu míč Dočkal, pak si Vácha skákavý míč přiťukl hlavou o zem. Ale z technických kousků hosté vytěžili jen roh, po kterém se Bohemians ubránili.
38
Důležité Teď už ale byli Liberečtí blízko gólu. Útočník Blažek byl najednou sám před brankářem Belaněm, šikovně poslal míč podél něj. Jenže zakončil hodně slabě, a tak na brankové čáře ještě stihl zakročit pravý bek Macháček. Míč rychle zastavil. Blažek na něj ještě dotíral a domácí situaci nakonec ustáli.
41
Karty Žlutou kartu dostal Jan Halama (Bohemians / Střížkov)
za stažení Gecova.
42
Z následného přímého kopu zkoušel vypálil Papoušek, ale míč zůstal v klubku těl na hranici pokutového území. Domácí ho rychle odkopli a založili protiútok. Mach pelášil po levé straně, dlouhým centrem přenesl hru na nabíhajícího Kincla, který však při střele bez přípravy branku překopl.
44
V závěru poločasu ještě dva útočné pokusy Liberce: Blažek si chtěl narazit s Dočkalem, ale zpátky dostal přihrávku o kousek delší. A pak centr z pravé strany od Gebre Selassieho chytil Belaň.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians / Střížkov - Liberec
46
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Valeriu Andronic, nahradil ho Roman Dobeš.
47
Domácí se po dravém průniku Dittricha po pravé straně dostali do útočné akce, ale vybojovali jen roh a z něj nezahrozili. Naopak Liberec podnikl rychlý brejk: Blažek uvolnil Dočkala, který si na hranici pokutového území přehodil míč na druhou nohu a vystřelil. Ale nad branku.
49
Důležité Liberecký útočník Blažek v pokutovém území střížkovských Bohemians pěkně otočil a vypálil k bližší tyči. Míč se od ní odrazil do hřiště.
50
Důležité Góly David Zoubek (Bohemians / Střížkov) vstřelil gól. Bohemians / Střížkov - Liberec 2:1
Střížkovští Bohemians otáčejí průběh zápasu. Liberečtí obránci nedokázali pořádně odhlavičkovat letící centr, Vulin míč odehrál jen k nohám domácího kapitána Zoubka, který ze čtrnácti metrů skóroval pohotovou přízemní dorážkou.
53
Důležité Hosté byli blízko vyrovnání: při čtvrtém rohu si na centr naběhl stoper Holeňák, hlavou trkl míč na branku, ale gólman Belaň efektní robinsonádou střelu vytáhl.
54
Počet diváků 750 (4 % z kapacity 18 875)
Hlasatel oznámil, že na utkání dorazilo 750 fanoušků. Je to číslo o poznání realističtější než necelé dva tísíce v prvním kole. Na tribunách je odhadem pět set diváků.
57
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Lovre Vulin, nahradil ho Jan Nezmar.
60
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Jan Halama, nahradil ho Vít Turtenwald.
61
Liberečtí fotbalisté se tlačí dopředu, snaží se o vyrovnání, ale ve finální fázi se jim nedaří. Navíc často zbytečně ztrácejí míče, domácí teď brání hodně pozorně a důsledně.
63
Obránce Gebre Selassie rozjel na pravé straně útočnou akci, poslal pak kolmou přihrávku dopředu na Blažka, ale byla příliš prudká. Brankář Belaň stihl vyběhnout a odvážně padl útočníkovi pod nohy a míč chytil.
64
Domácí se teď zlobili, že Liberec pokračoval ve hře, ač na půlící čáře zůstal ležet jejich kapitán Zoubek. Bohemians nakonen akci přerušili a Zoubek se mezitím zvedl ze země a pokračuje ve hře.
66
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Petr Papoušek, nahradil ho Josip Čorič.
67
V pokutovém území domácích zkoušel kličkovat Vácha, ale mezi dvěma protihráči se neprotáhl. Padl na trávník, ale sudí penaltu nepískl.
68
Kincl při brejku posunul míč na Dobeše, ten však střílel z dvaadvaceti metrů nad branku.
70
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Macháček (Bohemians / Střížkov)
za šlapák na Keliče, když se hosté osvobozovali po standardní situaci.
72
Liberec se sice dostal k pokutovému území soupeře, ale nevystřelil ani Vácha, ani Dočkal. A když se míč dostal na pravou stranu k Blažkovi, tak útočník centr pokazil.
73
To domácí náhradník Dobeš na druhé strany zavařil libereckému týmu víc. V pokutovém území troufale motal kličky, mezi dvojici hráčů pak dokázal přihrát před odkrytou branku. Bohužel pro střížkovské Bohemians tam však stál jen osamocený liberecký bek Gebre Selassie a míč odehrál.
74
Střídání Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Marcel Gecov, nahradil ho Jaroslav Diviš.
75
Menší závar před brankou Bohemians, ale gólman Belaň situaci po Dočkalově centru vyřešil.
76
Důležité Znovu Dobeš v dobré pozici: z levé strany - byť už v těžkém úhlu - šel sám na Hauzra, levačkou ho přehodil, ale jeho pokus skočil před branku a vytočil se vedle ní.
77
Karty Žlutou kartu dostal Marek Kincl (Bohemians / Střížkov)
78
Střídání Střídání: Bohemians / Střížkov: ze hřiště odešel Jakub Heidenreich, nahradil ho Tomáš Fenyk.
79
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Liška (Liberec)
81
Liberečtí se vymotali od vlastní šestnáctky, kde si špatnou přihrávkou zkomplikovali situaci Gebre Selassie a Kelič. Při rychlém protiútoku pak ale Dočkal nedokázal přihrát za obranu nabíhajícímu Blažkovi, trefil jen clonícího obránce.
83
Domácí teď hráli chvíli bez svého kapitána Zoubka, který se nechal odnést na nosítkách a ošetřit mimo hřiště. Mezitím šel dopředu liberecký záložník Dočkal, ale přes Dobeše nepřihrál.
86
Domácí teď sbírali vteřiny, když v jejich pokutovém území zůstal ležet jeden z hráčů a dlouho se nezvedal a žádal si ošetření. Při následné akci pokdržel Bohemians gólman Belaň.
88
Střelu libereckého útočníka Diviše chytá u tyče gólman Belaň.
89
Přímý kop Liberce, ale nic z něj. Zakončení hlavou šlo mimo.
89
Nastavují se tři minuty.
90
Už v nastaveném čase Kincl snažil udržet míč co nejdéle u rohového praporku. Když se mu to nepovedlo a míč se od něj dostal za čáru, raději ho zakopl. Za to však dostal druhou žlutou a kartu...
90
Karty Červenou kartu dostal Marek Kincl (Bohemians / Střížkov) a musí opustit hřiště.
90
Domácí, ač v oslabení, drží míč daleko od své branky.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1.

Sestavy a rozestavení

Bohemians / Střížkov (4-5-1)

22 Beláň
Beláň
o hráči
Macháček
o hráči
Lencevič
o hráči
Horáček
o hráči
Heidenreich
o hráči
78. min Fenyk o hráči
Dittrich
o hráči
Andronic
o hráči
46. min Dobeš o hráči
11 Zoubek
Zoubek
o hráči
28 Halama
Halama
o hráči
60. min Turtenwald o hráči
6 Mach
Mach
o hráči
10 Kincl
Kincl
o hráči

logo FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

1 Hauzr
Hauzr
o hráči
Gebre Selassie
o hráči
Holeňák
o hráči
2 Kelič
Kelič
o hráči
19 Vulin
Vulin
o hráči
57. min Nezmar o hráči
18 Dočkal
Dočkal
o hráči
6 Vácha
Vácha
o hráči
Papoušek
o hráči
66. min Čorič o hráči
10 Gecov
Gecov
o hráči
74. min Diviš o hráči
8 Liška
Liška
o hráči
28 Blažek
Blažek
o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Gallo
Počet diváků: 750 (4 % z kapacity 18 875)

NÁHRADNÍCI
Bohemians / Střížkov