Úterý 18. února 2020, svátek má Gizela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
Góly:
30. F. Rajtoral

Sestavy:
M. Daněk (1,5) - F. Ševinský (2,5), D. Bystroň (1,5), J. Navrátil (2), D. Limberský (2) - M. Petržela (2,5) (77. P. Jiráček), P. Horváth (1), T. Rada (2,5), F. Rajtoral (3,5) - M. Bakoš (3) (81. D. Střihavka), J. Rezek (1,5) (90. T. Hájovský)

Žluté karty:
57. M. Jarolím, 73. A. Haurdič
Žluté karty:
18. F. Rajtoral, 38. F. Ševinský, 39. T. Rada, 54. J. Rezek

Červené karty:
Červené karty:
56. F. Rajtoral

Střely na branku: 6:6; Střely mimo: 9:2; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 2 312 (38 % z kapacity 6 108)

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Příjemný podvečer, vítejte u sledování podrobné on-line reportáže z dohrávky 11. kola nejvyšší fotbalové soutěže, ve které se fotbalisté Jablonce střetnou s Plzní.
Pokud dnes domácí Jablonec zvítězí, vrátí se do čela ligové tabulky. Plzeňští by se v případě výhry posunuli na čtvrté místo před Slavii.
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše. Domácí nastupují v tradičních zelených dresech, Plzeň bude hrát v červených dresech a modrých trenýrkách. Utkání začne za několik okamžiků.
1
Začal první poločas utkání Jablonec - Plzeň
Výkop měli hosté.
2
Jablonci se povedla kombinace na levé straně, Čížek přihrával do středu na Haurdiče, tomu však převzetí míče trvalo příliš dlouho a ke střele si míč připravit nestihl. Nakonec musel přihrávat dozadu a hosté se stihli zformovat.
4
Perfektním pasem našel z levé strany hostující Horváth na hranici pokutového území Petrželu, plzeňský záložník se pokoušel přejít přes obránce, ale do vápna neprošel.
5
Před šestnáctkou Plzně si skvěle zpracoval míč domácí Čížek a z otočky vypálil zpoza obránce. Jeho dobrý pokus kryl brankář Daněk, Čížek vypálil přímo do jeho náruče.
8
První rohový kop utkání zahrávali hosté. Horváth rozehrál po zemi k Limberskému, který centroval na zadní tyč. Odtamtud se míč odrazil na hlavu Bystroně, plzeňský obránce ho poslal slabou hlavičkou doprostřed Špitovy brány.
12
Domácí Lafata převzal míč od Loučky a rozehrál na pravou stranu Čížkovi. Jeho centr se kroutil směrem do brány, u zadní tyče ho musel před sebe vyrazit plzeňský brankář.
14
Po akci po levé straně se k míči dostal na hranici vápna hostující útočník Rezek, šikovně se dokázal uvolnit přes Kovaříka, jeho následná střela už však příliš povedená nebyla.
16
Po pravé straně pronikal domácí obránce Loučka, přihrávka na Haurdiče mu ale nevyšla. Jablonec ještě zůstal s míčem na polovině Plzně, ale míč nakonec skončil po nákopu do vápna až za koncovou čarou.
18
Karty Žlutou kartu dostal František Rajtoral (Plzeň)
Plzeňský záložník pronikal po přiťuknutí od Rezka na levé straně, před pokutovým územím ho ale čistě obral o míč Drsek. Za následný faul zezadu na domácího obránce dostal Rajtoral žlutou kartu.
20
Domácí zahrávali rohový kop z pravé strany a nízký centr byl odvrácen k nabíhajícímu Haurdičovi, ten ale prudkou ranou trefil pouze protihráče.
21
Domácím vyšla kombinace na pravé straně a rýsovala se zajímavá útočná akce. Z pravé strany centroval nezvykle Čížek, ale míč z jeho kopařky vysoko přeletěl plzeňskou bránu.
24
Důležité Domácí záložník Jarolím dokázal přejít přes tři hráče a z osmnácti metrů nebezpečně vypálil. Po jeho pěkné akci proletěl míč dva metry nad břevnem Daňkovy brány.
26
Na hrací ploše zůstal na chvíli ležet jablonecký Čížek, v souboji s Radou ikasoval loktem do ohryzku. Už je ale na nohou a pokračuje ve hře.
28
Domácí fotbalisté kombinovali před pokutovým územím Plzně. Míč si předávali Jarolím s Loučkou, poslední Jarolímova přihrávka do vápna byla nepřesná a hosté se tak ubránili.
30
Góly František Rajtoral (Plzeň) vstřelil gól. Jablonec - Plzeň 0:1
Hostující Rezek přihrál míč do běhu Rajtoralovi, ten přesprintoval Krejčího, na hranici vápna s ním ustál souboj, dostal se i přes gólmana a z úhlu poslal míč do odkryté brány, dobíhající Drsek už ho zastavit nedokázal. Pěkná fotbalová akce!
33
Po pravé straně se hnal za dlouhoou přihrávkou plzeňský Bakoš, u postranní čáry ho ale skluzem a čistě zbavil míče obránce Huber.
35
Důležité Hostující kapitán Horváth zahrával přímý kop. Vypadalo to, že bude centrovat před bránu, ale míč se nebezpečně stočil a zasahovat musel nakonec domácí brankář Špit, který ho vyškrábl na roh.
38
Karty Žlutou kartu dostal František Ševinský (Plzeň)
Osmnáct metrů před bránou musel plzeňský obránce faulovat pronikajícího Čížka, který si dobře stáhl centr od Loučky. Domácí mají šanci ohrozit bránu Plzně z přímého kopu z velmi dobré pozice.
39
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Rada (Plzeň)
40
K míči se postavil Jarolím, ale jeho střela byla příliš nízká a trefila pouze bránící hráče ve zdi. Ke střele se dostal ještě Loučka, z dálky ale pálil vysoko nad.
43
Domácí předvedli rychlou akci po pravé straně. Na přízemní přihrávku si v pokutovém území nabíhal aktivní Čížek, ale v nepříliš dobré pozici bránu gólmana Daňka vysoko přestřelil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - Plzeň
46
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Huber, nahradil ho Jan Vošahlík.
47
Dlouhá přihrávka z levé strany od Kovaříka našla v pokutovém území Plzně útočníka Lafatu, ten se míč pokoušel jemně tečovat, nakonec ho ale mezi tři tyče Daňkovy brány neusměrnil.
49
Z přímého kopu centroval do plzeňské šestnáctky domácí Jarolím, ale vysoký míč s přehledem kontroloval brankář Daněk.
51
Mezi obránce si do pokutového území nabíhal plzeňský Horváth, z první ještě stihl míč usměrnit Rezkovi, jeho střela ale byla zblokována. Hosté ale ještě zůstali u míče a po přihrávce Rajtorala střílel z osmnácti metrů Limberský, ale pouze doprostřed brány.
54
Karty Žlutou kartu dostal Jan Rezek (Plzeň)
za faul na pronikajícího Jarolíma. Plzeňský útočník navíc po zákroku zůstal ležet na trávníku, vypadá to ale, že v zápase pokračovat bude.
55
Z pravé strany se snažil do pokutového území prodrat domácí Haurdič, přes dobře bránícího Bystroně se ale nedostal.
55
Důležité Střídající jablonecký útočník Vošahlík dostal přihrávku na hranici šestnáctky a pohotově vypálil, jeho prudkou střelu pravačkou vyrazil dobrým zákrokem gólman Daněk.
56
Karty Červenou kartu dostal František Rajtoral (Plzeň) a musí opustit hřiště.
Plzeňský záložník dostal druhou žlutou kartu za faul na Pavlíka.
57
Karty Žlutou kartu dostal Marek Jarolím (Jablonec)
60
Po několika nepřestnostech na obou stranách centroval před bránu Plzně domácí Jarolím, vysoký míč ale kontroloval brankář Daněk.
61
Pěknou kolmici vyslal Horváth mezi obránce na Rezka, plzeňský útočník se ale nacházel v těsném ofsajdu.
62
Ošetřován je teď na hřišti plzeňský brankář Daněk, který se držel za nohu po těsněm souboji s Lafatou.
63
Daněk pokračuje ve hře a odkopává od své brány.
65
Důležité Domácí Haurdič se dokázal odpoutat od Limberského a kolmou přihrávkou za obranu našel v pokutovém území Vošahlíka. Mladý jablonecký útočník opět pohotově vypálil, jeho střelu z úhlu vyrazil u bližší tyče Daněk. K míči se ještě jednou dostal Vošahlík, na hranici šestnáctky byl ale povalen Bystroněm.
68
Před dotírajícím Rezkem odkopával míč jablonecký brankář Špit. Míč ale špatně trefil a domácí měli velké štěstí, že ho usměrnil ke Krejčímu.
69
Důležité Centr z rohového kopu odvrátil plzeňský obránce Rada pouze k jabloneckému Haurdičovi, který si ho zpracoval a vypálil těsně nad bránu Plzně.
71
Důležité Tlak Jablonce narůstá. Z levé strany postupoval záložník Čížek a z dvaadvaceti metrů tvrdě vypálil. Jeho výbornou ránu vytěsnil skvělým zákrokem na rohový kop plzeňský brankář Daněk.
73
Karty Žlutou kartu dostal Anes Haurdič (Jablonec)
za přihraný pád.
75
Mezi obránce posílal Jarolím kolmou přihrávku Vošahlíkovi, ale proti přesile neměl mladý útočník šanci.
76
Domácí obránce Krejčí poslal z pravé strany dobrý centr k zadní tyči na hlavu Vošahlíka, ten měl dostatek prostoru, ale z malého vápna hlavičkoval pouze do Daňkovy náruče.
77
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Petr Jiráček.
78
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Anes Haurdič, nahradil ho Milan Vukovič.
80
Důležité Do otevřené obrany Jablonce pospíchal s míčem po pravé straně Rezek a přihrával před bránu nabíhajícímu Jiráčkovi. Střídající hráč usměrnil míč z blízkosti pouze do rukavic ležícího Špita, zezadu na něho na hranici nedovoleného zákroku dotíral obránce Krejčí...
81
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho David Střihavka.
83
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Jiří Krejčí, nahradil ho Tomáš Michálek.
84
Důležité Další rychlý brejk Plzně a další gólová šance Jiráčka! Záložník Horváth si dobře počkal a v pravý moment poslal míč nabíhajícímu Jiráčkovi, který postupoval na brankáře Špita. Už napřahoval ke střele, zezadu nakonec zasáhl Pavlík a míč zblokoval.
85
Počet diváků 2 312 (38 % z kapacity 6 108)
86
Plzenští fotbalisté se teď usídlili na polovině Jablonce. Z levé strany zahráli rohový kop nakrátko na Rezka, ten se v pokutovém území pokusil o kličku, ale byl sražen. Rozhodčí zůstal klidný.
88
Důležité Mohlo být vyrovnáno! Na přesný Čížkův centr z pravé strany si před bránou Plzně nabíhal Lafata a hlavou míč tečoval těsně vedle vzdálenější tyče.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
90
U levého rohového praporku šetřil čas Jiráček, ale zezadu byl faulován. Hosté budou zahrávat zkrácený roh.
90
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho Tomáš Hájovský.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.

Sestavy a rozestavení

logo FK Baumit Jablonec Jablonec (4-5-1)

1 Špit
Špit
o hráči
Krejčí
o hráči
83. min Michálek o hráči
27 Huber
Huber
o hráči
46. min Vošahlík o hráči
25 Drsek
Drsek
o hráči
Kovařík
o hráči
Haurdič
o hráči
78. min Vukovič o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
Jarolím
o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
Čížek
o hráči
21 Lafata
Lafata
o hráči

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-4-2)

25 Daněk
Daněk
o hráči
Ševinský
o hráči
Bystroň
o hráči
Navrátil
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
77. min Jiráček o hráči
Horváth
o hráči
4 Rada
Rada
o hráči
Rajtoral
o hráči
6 Bakoš
Bakoš
o hráči
81. min Střihavka o hráči
17 Rezek
Rezek
o hráči
90. min Hájovský o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Teuber
Počet diváků: 2 312 (38 % z kapacity 6 108)

Vzájemné zápasy

2. března 2019 15:00Plzeň–Jablonec 1:0
24. září 2018 18:00Jablonec–Plzeň 3:0
2. prosince 2017 19:00Plzeň–Jablonec 2:0
6. srpna 2017 16:00Jablonec–Plzeň 0:1
6. května 2017 14:00Jablonec–Plzeň 2:2
6. listopadu 2016 19:15Plzeň–Jablonec 3:1
11. května 2016 18:15Plzeň–Jablonec 1:2
30. listopadu 2015 17:15Jablonec–Plzeň 0:1
30. listopadu 2014 17:15Jablonec–Plzeň 1:2
3. srpna 2014 20:15Plzeň–Jablonec 3:1
4. května 2014 19:00Jablonec–Plzeň 2:2
1. listopadu 2013 20:15Plzeň–Jablonec 6:1
12. července 2013 17:45Plzeň–Jablonec 2:3
27. dubna 2013 16:50Jablonec–Plzeň 1:3
10. dubna 2013 18:00Plzeň–Jablonec 3:4
3. dubna 2013 16:30Jablonec–Plzeň 2:1
20. října 2012 18:20Plzeň–Jablonec 1:1
17. března 2012 15:50Jablonec–Plzeň 0:2
17. září 2011 20:15Plzeň–Jablonec 4:2
8. dubna 2011 20:15Plzeň–Jablonec 1:1
17. září 2010 18:15Jablonec–Plzeň 1:2
18. května 2010 20:15Jablonec–Plzeň 1:2
17. dubna 2010 15:45Plzeň–Jablonec 1:1
19. října 2009 17:30Jablonec–Plzeň 0:1
3. května 2009 17:00Jablonec–Plzeň 3:0
1. listopadu 2008 17:00Plzeň–Jablonec 1:1
4. května 2008 17:00Plzeň–Jablonec 2:0
25. listopadu 2007 15:00Jablonec–Plzeň 0:1
21. května 2007 17:15Plzeň–Jablonec 1:0
25. dubna 2007 17:15Plzeň–Jablonec 0:3
12. listopadu 2006 15:00Jablonec–Plzeň 2:1
25. února 2006 17:00Plzeň–Jablonec 1:2
28. srpna 2005 17:00Jablonec–Plzeň 3:1
28. března 2004 17:00Plzeň–Jablonec 1:1
20. září 2003 17:15Jablonec–Plzeň 1:1
13. ledna 2002 12:15Plzeň–Jablonec 0:0
25. května 2001 16:30Plzeň–Jablonec 2:1
21. ledna 2001 12:30Jablonec–Plzeň 2:1
19. listopadu 2000 13:30Jablonec–Plzeň 2:0

Najdete na iDNES.cz