Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
26. M. Kulič
Góly:
86. O. Kušnír, 90. L. Sionko

Sestavy:
M. Miller (3) - V. Kalina (3,5), V. Procházka (2,5), O. Kúdela (3), T. Hrdlička (4) - O. Zahustel (3,5), L. Sylvestre (3), L. Opiela (3,5) (74. T. Janíček), T. Poláček (3,5) (90. I. Táborský) - M. Kulič (2) (84. J. Chramosta), A. Mendy (3,5)
Sestavy:
J. Blažek (2) - O. Kušnír (3), E. Brabec (3,5), T. Řepka (2,5), M. Pamič (3) - L. Sionko (2), K. Vacek (4) (62. V. Kadlec), N. Hoheneder (3,5) (83. L. Krejčí), J. Kucka (2), I. Žofčák (4) - M. Lačný (4) (55. B. Wilfried)

Žluté karty:
50. L. Sylvestre, 77. V. Kalina, 82. V. Procházka
Žluté karty:
72. N. Hoheneder, 82. J. Kucka, 90. B. Wilfried

Střely na branku: 3:6; Střely mimo: 2:4; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 4 386 (88 % z kapacity 5 000)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Dobré, ač chladné odpoledne z fotbalového stadionu v Mladé Boleslavi. Přesně za hodinu - tedy v 17.00 - tady odstartuje další z duelů 19. kola první ligy. Domácí tým se srazí se Spartou. Průběh zápasu můžete sledovat v podrobné on-line reportáži minutu po mintuě.
Sparťanský kouč Chovanec posadil na lavičku náhradníků útočníky Wilfrieda s Kadlecem, jejichž výkon v minulém zápase tvrdě kritizoval. "Takhle by nemohli hrát ani ve druhé lize. Celý zápas jsme hráli bez útoku," zlobil se. Tentokrát nasadil slovenského útočníka Lačného.
Boleslavští fotbalisté odehráli na jaře o zápas míň, duel v Příbrami se odkládal kvůli přívalům sněhu. Jejich jediným jarním výsledkem je tak překvapivá domácí prohra s Kladnem. Trenér Stanner však sestavu příliš neměnil: jen místo mladého útočníka Chramosty hraje francouzská opora Mendy.
Do začátku utkání zbývá půlhodina. Oba týmy už se rozcvičují na trávníku: jako první na něj vyběhli sparťanský gólman Blažek s náhradníkem Švengrem. Postupně se zaplňují i ochozy stadionu.
Boleslav se se Spartou utkala v lize desetkrát, ani jednou jejich souboj neskočil remízou. Poslední čtyři duely patřily Letenským, naposledy vyhráli na podzim 1:0.
1
Začal první poločas utkání Ml. Boleslav - Sparta
Výkop mají domácí fotbalisté, ve středovém kruhu rozehrávají útočníci Kulič s Mendym.
1
Po osmatřiceti vteřinách se už už málem dostává šance sparťanský útočník Lačný. Domácí se měli výkop, ale brzy o míč přišli. Následuje dlouhý nákop dopředu, v pokutovém území padá míč k Lačnému, ale z jeho hlavy oskakuje do náruče gólmana Millera.
2
Poprvé si na míč sahá i letenský gólman Blažek: chytá mimo letící míč. Mezitím na druhé straně u boleslavské branky pořadatelé rychle odklízejí konfety, které naházeli domácí fanoušci.
4
Když se sparťané neprosadili útokem po levé straně, podnikli boleslavští fotbalisté rychlý brejk. Podél své levé lajny pláchl Poláček, nacentroval před branku na Mendyho, ten však vystřelil mimo.
5
V šanci se ocitl Sionko, zimní posila Sparty. Šel do protiútoku společně s Lačným. Ten mu přihrával obloučkem z pravé strany pokutového území, Sionko zakončoval v pádu, ale míč poslal vedle branky.
6
První roh zápasu, kopala ho Sparta. Chvíli se čekalo, právě kvůli konfetám v rohu hřiště, domácí fanoušci pak navíc odpálili dýmovnici. Po následném centru a hlavičce skončil míč v Millerových rukavících.
8
Důležité Boleslavský tým zachraňuje břevno! Znovu je hodně rušno před boleslavskou brankou: sparťané podnikají rychlý brejk, když na polovině soupeře zachytili míč. Centr z levé strany na Lačného ještě gólman Miller vyškrabuje, ale jen k nabíhajícímu Kušnírovi. Jeho ránu sice sráží jeden z domácích beků, ale oblouček stejně padá na branku a končí na břevně.
11
První roh Boleslavi, ale domácí fotbalisté z něj nic nevytěžili. Centrovaný míč totiž přešel koncovou čáru, rozehrávat se bude od sparťanské branky
14
Po levé straně postupuje boleslavský záložník Poláček, jeden ze čtyř někdejších sparťanů v domácím týmu. Míč si háže do středu hřiště, chystá se na střelu, ale slabou pravačkou pálí mimo. Navíc ještě trefuje parťáka Kuliče, který střele uhýbal. Míč od něj pomalu skáče do zámezí.
17
Sparťanský přímý kop z pětadvaceti metrů: po přiťuknutí napřahuje Kucka, střílí po zemi, ale boleslavskou zeď nepropálí.
19
Domácí diváci se zlobí, nadávají rozhodčímu. Nelíbí se jim sporná situace, kdy najednou zůstali za boleslavskou obranou dva sparťané. Vackovi trvalo dlouho, než míč zpracoval a už nestihl včas přihrát volnému Lačnému. Sražený míč doběhl Žofčák, gólman Miller vyrážel. Sudí pak dodatečně odmávali a odpískali ofsajd.
22
Poslední minuty se bojuje především ve středu hřiště: hru drobí nepřenosti či sparťanský ofsajd.
26
Důležité Góly Marek Kulič (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Sparta 1:0
Před sparťanský pokutovým územím se najednou objevuje boleslavský kapitán, protáhne se až před gólmana Blažka. Ten sice vybíhá, ale Kulič situaci řeší chladnokrevně a střílí po zemi ke vzdálenější tyči.
28
Sparťané se nejdřív razatním odkopem ubránili a pak postupovali dopředu. Ze středu hřiště zkoušel dlouhý pas na pravou stranu na rozběhnutého Kušníra, ale pomezní sudí mu odmával ofsajd.
30
Teď hrozí a tlačí Boleslav. Domácí vybojovali další roh, odražený míč doběhl Sylvestre, pohrál si s ním a mezi dvěma sparťany prohodil míč na Poláčka. Toho sice obral o míč Kušnír, ale klid Spartě přinesl až odkop Sionka.
32
Sparťané zahrávali přímý kop, centr do pokutového území poslal Sionko. Hosté se však do zakončení nedostali, sudí Královec totiž odpískal Kuckovi útočný faul.
34
Z boleslavských tribun se ozývá silný pískot a znovu zloba padá na rozhodčího, který odpískal domácím faul ve středu hřiště. Pískot se ale brzy změnil potlesk, když boleslavští fotbalisté situaci pohlídali a sparťany do šance nepustili.
36
Důležité Po pravé straně uniká Sionko, téměř od koncové lajny posílá polovysoký centr před branku. Po míči se vrhá gólman Miller, ale v rukavících ho neudrží. Ale stoper Procházka odehrává míč do bezpečí.
38
Důležité A hned vzápětí na druhé straně ještě větší šance! Po centru z levé strany si mezi sparťanskými beky naskakuje Mendy, ovšem napoprvé míč pořádne netrefí. Jenže jako jediný reaguje pohotově, k odraženému míči dobíhá a z několika metrů zakončuje. Skvělý zákrok ale předvádí gólman Blažek, v pádu ránu vyráží na roh.
40
Důležité Sparťanský gólman opět v akci, padá pod nohy protihráče, kterému by stejně gól sudí neuznal, protože stál v ofsajdu.
43
Závěr poločasu patří Boleslavi, Spartu nikam nepouští. Po centru z levé strany hlavičkoval Poláček vedle branky Sparty.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ml. Boleslav - Sparta
47
Třikrát házel sparťanský bek Kušnír aut z pravé strany, třikrát se snažil poslat míč do pokutového území, ale vždy domácí odvrátili.
48
Za dlouhým pasem spěchal osmnáctiletý mladík v boleslavském dresu Zahustel. K míči měl blíž sparťanský bek Pamič, nejdřív chtěl protihráče odclonit a nechat míč gólmanu Blažkovi, ale pak ho raději přes hlavu odkopl.
49
Sparťanský záložník Vacek se hezky protáhl boleslavskou obranou, dostal se až do pokutového území. Jenže když už byl skoro sámn před brankářem Millerem, upadl na trávník. Vstávej, vstávej, to nebyl faul, ukazoval mu sudí Královec.
50
Karty Žlutou kartu dostal Ludovic Sylvestre (Ml. Boleslav)
za faul asi pětadvacet metrů od boleslavské branky.
51
Přímý kop rozehráli slovenští hráči Žofčák s Kuckou. První jmenovaný míč lehce posunul, druhý vypálil. Ale trefil jen jednoho z clonících protihráčů.
53
Sparťanský kapitán Řepka nejdřív u rohového praporku sice čistě obral soupeře o míč, ale přesto měli sparťané ještě problémy. Kušnír totiž po Řepkově přihrávce odehrál míč lajdácky, boleslavští fotbalisté zůstali u sparťanské šestnáctky a Sylvestre levačkou vypálil. Jeho střelu lapil gólman Blažek.
54
Po levé straně uniká sparťanský záložník Kucka, přihrává na hranici pokutového území Žofčákovi, který však zakončuje slabě a ještě vedle branky.
55
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Miloš Lačný, nahradil ho Bony Wilfried.
56
Sparťanský náhradník Wilfried se hned postavil do útoku, ale při první akci se k míči ani nedostal. Byl totiž v ofsajdu.
59
Sparťan Sionko si šikovně zabíhal za boleslavskou obranu, ale u míče byl dřív gólman Miller. Letenští fotbalisté se zatím do větší šance nedostali. Před Sionkem to zkoušel dálky Pamič, ale jeho rána přes bránící hráče k Millerovi ani nedoletěla.
62
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Kamil Vacek, nahradil ho Václav Kadlec.
63
Sparťanský kouč Chovanec posiluje ofenzívu: stáhl záložníka a místo něj posílá do hry útočníka. Na hrotu teď tedy hrají Wilfried s Kadlecem.
64
A Kadlec se hned po vystřídání mohl dostat do šance, po Kuckově akci běžel za míčem, ale rychle vystartoval i gólman Miller, před pokutovým územím odkopl míč do bezpečí.
65
Po pravé straně se probíjel aktivní Kucka, dokázal udržet míč u kopaček a kousek za hranicí pokutového území vystřelit. Jeho pokus zlikvidoval bezpečně gólman Miller.
66
Sparťané se sice tlačí dopředu, ale teď chybovali v rozehrávce. Míč u půlící čáry ztratil Hoheneder. Domácí spěchali dopředu, ale situaci vyřešil letenský stoper Řepka, který zkušeně odehrál míč gólmanu Blažkovi.
68
V těžké pozici zakončuje Sionko. Po centru z pravé strany se položil do střely, ale v pádu pálil vysoko nad branku. Když zase vstal na nohy, ukazoval spoluhráčům, jaký míč by potřeboval.
69
Wilfried v ofsajdu.
70
Boleslavští fotbalisté zahrávali roh, ale centr pokazili. Naopak se pak sami museli bránit při akci Wilfrieda. Jeho střelu z hranice pokutového území zblokovali.
71
Počet diváků 4 386 (88 % z kapacity 5 000)
72
Karty Žlutou kartu dostal Niklas Hoheneder (Sparta)
74
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Lukáš Opiela, nahradil ho Tomáš Janíček.
77
Karty Žlutou kartu dostal Václav Kalina (Ml. Boleslav)
za faul na Wilfrieda.
78
Po Žofčákově centru boleslavský gólman Miller zasahovat nemusel. Sparťané vybojovali aspoň roh.
79
Jenže ani druhá standardní situace jim nepomohla, znovu soupeřovu branku vůbec neohrozili.
80
Podobně skončil i boleslavský roh na druhé straně: mizerně kopnutí, sparťané odvrátili.
82
Karty Žlutou kartu dostal Václav Procházka (Ml. Boleslav)
82
Karty Žlutou kartu dostal Juraj Kucka (Sparta)
83
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Niklas Hoheneder, nahradil ho Ladislav Krejčí.
84
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marek Kulič, nahradil ho Jan Chramosta.
85
Emoce na lavičce, hlavní rozhodčí Královec vykazuje jednoho z asistentů na tribunu.
86
Důležité Góly Ondřej Kušnír (Sparta) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Sparta 1:1
Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby sparťané vyrovnávají. Gólu předcházel roh, Krejčí kopal levačkou, míč zakroutil ke vzdálenější tyči, kde zůstal volný Kušnír a do odkryté branky skóroval.
88
Další možnost Sparty: Krejčí zahrával další standardní situaci. Tentokrát jeho přímý kop z pravé strany gólman Miller zlikvidoval, centr stáhl ze vzduchu.
89
Hodně rušné poslední minuty: nejdřív Boleslav kopala roh, ale sparťané se ubránili a Kucka spěchal do brejku. Najednou byli tři sparťané na dva boleslavské hráče, ale Kucka přihrávku pokazil.
90
Karty Žlutou kartu dostal Bony Wilfried (Sparta)
90
Důležité Góly Libor Sionko (Sparta) vstřelil gól. Ml. Boleslav - Sparta 1:2
Sparťané ve druhé minutě nastavení otáčejí skóre zápasu. Po sérii nebezpečných centrů se prosadil Sionko, když v pádu poslal míč do odkryté branky.
90
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Poláček, nahradil ho Ivo Táborský.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Sestavy a rozestavení

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-4-2)

27 Miller
Miller
o hráči
6 Kalina
Kalina
o hráči
Procházka
o hráči
11 Kúdela
Kúdela
o hráči
Hrdlička
o hráči
Zahustel
o hráči
Sylvestre
o hráči
33 Opiela
Opiela
o hráči
74. min Janíček o hráči
Poláček
o hráči
90. min Táborský o hráči
10 Kulič
Kulič
o hráči
84. min Chramosta o hráči
18 Mendy
Mendy
o hráči

logo AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Kušnír
o hráči
21 Brabec
Brabec
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
3 Pamič
Pamič
o hráči
7 Sionko
Sionko
o hráči
25 Vacek
Vacek
o hráči
62. min Kadlec o hráči
Hoheneder
o hráči
83. min Krejčí o hráči
20 Kucka
Kucka
o hráči
Žofčák
o hráči
Lačný
o hráči
55. min Wilfried o hráči

Rozhodčí: Královec - Kordula, Dobrovolný
Počet diváků: 4 386 (88 % z kapacity 5 000)

Vzájemné zápasy

30. března 2019 15:00Mladá Boleslav–Sparta 2:1
22. října 2018 18:00Sparta–Mladá Boleslav 4:1
3. prosince 2017 18:00Sparta–Mladá Boleslav 3:0
7. srpna 2017 17:00Mladá Boleslav–Sparta 0:1
12. března 2017 15:30Mladá Boleslav–Sparta 1:0
10. září 2016 15:00Sparta–Mladá Boleslav 2:2
21. února 2016 15:00Sparta–Mladá Boleslav 2:0
14. srpna 2015 20:30Mladá Boleslav–Sparta 2:4
3. května 2015 19:30Mladá Boleslav–Sparta 2:3
26. října 2014 15:45Sparta–Mladá Boleslav 1:0
25. května 2014 18:00Mladá Boleslav–Sparta 0:4
23. listopadu 2013 18:00Sparta–Mladá Boleslav 4:1
12. května 2013 19:00Sparta–Mladá Boleslav 4:0
9. května 2013 17:10Sparta–Mladá Boleslav 1:2
1. května 2013 16:00Mladá Boleslav–Sparta 1:1
3. listopadu 2012 19:20Mladá Boleslav–Sparta 1:1
22. dubna 2012 19:15Mladá Boleslav–Sparta 2:0
28. března 2012 18:00Sparta–Mladá Boleslav 1:0
21. března 2012 16:00Mladá Boleslav–Sparta 1:1
29. října 2011 18:20Sparta–Mladá Boleslav 0:3
17. dubna 2011 17:00Mladá Boleslav–Sparta 1:2
25. září 2010 17:50Sparta–Mladá Boleslav 1:1
14. března 2010 17:00Mladá Boleslav–Sparta 1:2
23. srpna 2009 19:00Sparta–Mladá Boleslav 1:0
30. května 2009 15:00Mladá Boleslav–Sparta 0:3
2. srpna 2008 19:00Sparta–Mladá Boleslav 1:0
17. března 2008 17:15Mladá Boleslav–Sparta 1:4
24. září 2007 17:15Sparta–Mladá Boleslav 0:1
2. dubna 2007 17:15Sparta–Mladá Boleslav 4:1
27. srpna 2006 20:15Mladá Boleslav–Sparta 3:0
27. dubna 2006 17:00Mladá Boleslav–Sparta 2:0
19. listopadu 2005 17:00Sparta–Mladá Boleslav 4:2
7. května 2005 14:25Mladá Boleslav–Sparta 2:1
8. listopadu 2004 16:40Sparta–Mladá Boleslav 0:1

Najdete na iDNES.cz