Góly:
22. M. Klesa, 54. Z. Šmejkal, 72. D. Huňa
Góly:
42. J. Kalabiška

Sestavy:
L. Krbeček (2,5) - M. Plašil (2,5), S. Nohýnek (2,5), J. Štochl (3), Z. Šmejkal (2) - M. Klesa (1,5) (90. P. Rodriguez Da Silva), T. Pilík (2,5), D. Tarczal (2,5), J. Hušbauer (2) - D. Huňa (1,5) (88. T. Borek), T. Wágner (2,5) (73. A. Fantiš)
Sestavy:
T. Bureš (4,5) - J. Križko (4) (86. F. Chlup), J. Dvorník (4,5), L. Pernica (4), M. Husár (5) - M. Rabušic (4) (67. T. Okleštěk), J. Borák (5), L. Křeček (4,5), T. Polách (3) (81. J. Šural), J. Kalabiška (2,5) - T. Došek (3,5)

Žluté karty:
43. M. Plašil
Žluté karty:
61. M. Husár

Střely na branku: 7:3; Střely mimo: 6:2; Rohové kopy: 5:2
Počet diváků: 3 016 (38 % z kapacity 7 900)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Dobré, byť chladné a trochu propršené odpoledne z Příbrami, kde za hodinu - tedy v 17.00 - začne utkání první fotbalové ligy. Domácí hráči se střetnou se soupeřem z Brna. Průběh duelu můžete sledovat v podrobné on-line reportáži.
Už se blíží začátek zápasu. Z trávníku zmizely oranžové kužely pro rozcvičení, na hřišti už si kopou jen dva malí kluci a předhánějí se v technických parádách. Mezitím se z kabiny pomalu trousí náhradníci obou týmů a sedají si na lavičku a schovávají se pod deky.
A už přicházejí i obě mužstva: v čele trojice rozhodčích Adámek, Novák, Lakomý, za nimi kapitáni Huňa a Polách a další hráči.
Hráči už postávají na svých polovinách, ve středovém kruhu si rozehrávají brněnští útočníci Došek s Rabušicem. Ale jen symbolicky. Drží se minuta ticha po letecké tragédii, která včera otřásla Polskem. Zemřel při ní prezident Lech Kaczynski.
Před dnešním soubojem čtyřiadvacátého kola patří Příbrami jedenáctá pozice, Brno je od dvě příčky výš a má o tři body víc. Ovšem domácí tým bude teprve ve středu dohrávat odložený zápas s Mladou Boleslaví.
Do začátku zápasu zbývá půl hodiny. Oba týmy už jsou na trávníku a rozcvičují se. Na stadionu vládne chladné počasí - okolo šesti, sedmi stupňů.
Příbramský tým má za sebou nabitý program, tým hrál v týdnu čtvrtfinále domácího poháru. V domácí odvetě proti Plzni remizoval a po předchozí porážce na hřišti soupeře vypadl. Domácí kouč Marko nasazuje téměř totožnou sestavu jako ve čtvrtečním utkání.
Brněnští fotbalisté měli skvělý vstup do jarní části, v prvních zápasech se jim dařilo. Jenže poslední dva zápasy prohráli a rozpadla se jim obrana. Mimo hru jsou kapitán Trousil, Dřížďal, Huška či Jílek. Ve velké krizi zaskakuje i devatenáctiletý Pernica z rezervního týmu, jenž dosud ligu nikdy nehrál. K tomu chybí zkušený záložník Dostálek, který v minulém kole dostal červenou kartu.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Brno
A už se hraje!
2
V úvodních minutách se dopředu tlačí hlavně domácí Příbram. Nejdřív rušnou situaci před pokutovým územím soupeře zakončila jen slabou střelou, kterou navíc hosté srazili. Potom Klesa vybojoval na půlce míč a poprvé musel do akce mladý brněnský stoper Pernica.
3
První zákrok brněnského gólmana Bureše, v náruči tlumí polovysokou střelu z hranice pokutového území.
4
Domácí mají první roh: následuje prudký centr na bližší tyč. Hosté hlavičkový souboj vyhrávají a odvracejí míč do autu. A i po něm se úspěšně brání. Ovšem na polovinu soupeře Příbrami se zatím nedostali.
5
Kousek před pokutovým územím napřahuje je střele příbramský krajní bek Plašil. Jeho přízemní rána letí jen kousek vedle tyče brněnské branky.
7
Příbramští fotbalisté tlačí dál: vynutili si přímý kop pár metrů před brněnským pokutovým územím. K rozehrávce se staví Klesa, pravačkou centruje ke vzdálenější tyči, ale hosté jsou ve vzduchu znovu úspěšní.
9
Začátek zápasu zatím patří Příbrami, soka ještě nepustila na vlastní polovinu.
10
Důležité A je tu i první šance! Na pravé straně Plašil uvolňuje Klesu, ten si šikovně pokládá na trávník Kalabišku, šikovně ho obchází a razí si cestu do pokutového území. Od koncové čáry přihrává pod sebe, následuje střela a zákrok gólmana Bureše, který míč raději boxuje.
13
Poprvé se osmělují i hosté. Nejdřív se sice neúspěšně snažil prosadit Kalabiška, ale pak najednou vyplul na pravé straně za obranou brněnský kapitán Polách. U brankové čáry dostihl míč, stihl vrátit pod sebe na Doška, kterého ale odzbrojili domácí stopeři.
14
Brněnští fotbalisté kombinovali na levé straně, postupně si vyměnili míč Husár, Kalabiška, Polách. Ale do šance se neprosadili, naopak po ztrátě míče museli hosté rychle spěchat dozadu.
16
Hostující kapitán Polách zahrával přímý kop od půlící čáry, pravačkou poslal míč do pokutového území, kde se k hlavičce protlačil Pernica. Míč sklepával doprava vedle sebe, tam však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
18
Příbramský pravý bek Plašil posílá centr před brněnskou branku, hlavičkový souboj vyhrává Huňa, ale míč odehrává důrazně brněnský stoper Dvorník.
19
Znovu je v akci příbramský kapitán Huňa, i tentokrál byl na levé straně pokutového území Brna. Dostal se k němu míč, rozhodl se pro přímou střelu, ale rána se mu vůbec nepovedla a letěla vysoko nad branku.
22
Důležité Góly Michal Klesa (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Brno 1:0
Domácí se dostávají do vedení po rychlé akci. Rozjíždí ji Huňa, na půlící čáře si bere míč a sprintuje dopředu. Na polovině Brna přihrává doleva, brejk pokračuje a na jeho konci je zpětná přihrávka z levé strany před branku. Míč se dostává skoro až na hranici pokutového území, odkud pálí Klesla a tvrdou ranou posílá míč do sítě.
23
A domácí jsou dál při chuti - znovu se vytáhl Klesa. Když byl u koncové čáry a měl proti sobě dva protihráče, pustil se troufale mezi ně. Efektně se protáhl a pokračoval z ostrého úhlu k brance. Sám však akci pokazil, když si nechal míč odskočit do zámezí.
26
Další útočné pokusy domácího týmů, několikrát se snažil projít po pravé straně: zkoušel to Huňa, po něm Plašil. Tentokrát hosté soupeře do šance nepustili.
28
Brněnský útočník Rabušil spěchal na za míčem na pravé straně, ale přes domácího obránce se k němu nedostal, navíc skončil na zemi. Naštvaně se zvedá na nohy. Hosté se za první půlhodinu do šance nedostali.
31
Druhý roh Příbrami: hosté odvrátili centr před pokutové území, kde na odražený míč číhal Hušbauer. Napálil ho pohotově bez přípravy, ale trefil clonícího soupeře.
32
Akce brněnského týmu: z levé strany centruje krajní bek Husár, míč si v pokutovém území Příbrami zpracovává na hrudi útočník Došek, ale Kalabiškovi už ho nepřiťukl. Přihrávku vystihl stoper Nohýnek.
33
Další centr před branku Příbrami, tentokrát ho poslal pravačkou Polách. Na vysoký centr ale startuje i gólman Krbeček a připisuje si první ostřejší zákrok. Jdu do chumlu hráčů a centr boxuje.
34
Příbramští mohli jít do rychlého protiútoku, který ostartovala přesná přihrávka podél pravé postranní čáry. Pilík ale nedokázal přenést hru na levou stranu, jeho centr se stočil ke gólmanovi Burešovi.
35
Těžkou chvilku má za sebou gólman Krbeček, který dostal od spoluhráčů hodně těžkou malou domů. Polovysoký míč si musel složitě zpracovat a pak ho raději odehrál do zámezí.
36
První střelecký pokus Brna: z patnácti metrů pálí kapitán Polách, ale mimo branku.
39
Střelec gólu Klesa se znovu chystal do zakončení, akce se podobala té gólové. Seběhl si z pravé strany na přihrávku, jenže tentokrát prováhal vhodnou chvíli na střelu. Pak ještě kličkoval, ale už nevypálil
42
Důležité Góly Jan Kalabiška (Brno) vstřelil gól. Příbram - Brno 1:1
Hosté skórují, přitom standardní situaci zahrávali domácí. Jenže Příbrami se nepovedla a brněnští spěchají do rychlého protiútoku. V klíčové chvíli je to tři na tři, Došek si bere míč a jde z levé strany do pokutového území, šikovně po zemi přihrává Kalabiškovi, který je sice v těžké pozici, ale zakončuje nádherně: prudce pod břevno!
43
Karty Žlutou kartu dostal Marek Plašil (Příbram)
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Brno
48
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté: nebezpečná byla situace po Križkově centru z pravé strany a Rabušovicově střeleckém pokusu. Domácí míč zblokovali.
49
Z levé strany se probíjel brněnský záložník Kalabiška, ale jeden z příbramských obránců na něj hodně dotíral a Kalabiška v pádu o míč přišel.
50
Šance domácích: na Klesův hezký centr si naskočil Wágner, ale míč hlavičkoval nad břevno.
53
Domácí budou kopat třetí roh: když tečovaný centr propadl přes brněnskou obranu, nezachytil ho ani Bureš.
54
Důležité Góly Zdeněk Šmejkal (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Brno 2:1
Příbramští fotbalisté tentokrát udeřili ze vzduchu. Pilík kopal z pravé strany roh, pravačkou kroutil míč před branku. Na míč si vybíhal i gólman Bureš, ale už se k centru nedostal. Bek Šmejkal hlavičkoval prudce, ani obránce na čáře míč nezastavil.
55
A hned vzápětí další slibná pozice pro Příbram: přímý kop asi z pětadvaceti metrů. Klesa pálil pravačkou, obstřelil zeď, ale branku o kousek minul. Zatímco jeho spoluhráči už spěchali na vlastní polovinu, on se zklamaně koukal nad sebe.
57
Důležité Hezká akce Brna. S míčem šikovně kličkoval Došek, na pravé straně si povodil protihráče a pak hezky přihrál před pokutové území nabíhajícímu Križkovi. Ten však pálil pravačkou a střela z pravé strany se vytočila kolem vzdálenější tyče ven.
61
Karty Žlutou kartu dostal Martin Husár (Brno)
63
Za hostující obranou se najednou vynořil příbramský záložník Hušbauer, ale brněnští obránci u něj byli rychle a nedovolili mu zakončit. Ani přihrávka mu neprošla.
65
Domácí útočník Wágner na polovině soupeře dravě vybojoval míč, razil si to k brance, ale nepřelstil brněnského stopera Dvorníka.
66
Slabou střelu brněnského beka Križka hravě likviduje gólman Krbeček, zaklekl a míč chytil do náruče.
66
Hezká a rychlá akce Klesy, pěkně se protáhl po pravé straně a podél koncové lajny, než hosté odehráli míč na roh.
67
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Michael Rabušic, nahradil ho Tomáš Okleštěk.
68
Důležité Velká šance Příbrami, po rohu se k hlavičce prodral domácí útočník Wágner, ale zblízka poslal míč jen přímo do brankáře Bureše, od něj se míč odrazil a k další střele už hostující beci Příbram nepustili.
70
Důležité Další hlavička: tentokrát Wágner zůstal sám u vzdálenější tyče a po centru z levé strany trkl míč nad branku.
72
Důležité Góly Daniel Huňa (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Brno 3:1
Třetí velká šance Příbrami už končí gólem. Z dálky napřahuje záložník Pilík, gólman Bureš jeho přízemní pokus nezkrotí, neudrží ho a opuštěný míč pohodlně doráží kapitán Huňa.
73
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Wágner, nahradil ho Antonín Fantiš.
76
Důležité Hosty mohl vrátit do zápasu Došek, od půlky šel sám na příbramskou branku, ale Krbeček ho vychytal. Šikovně změnšil střelecký úhl a ránu vyrazil na roh - vůbec první brněnský v tomto zápase.
78
A teď šli do rychlého brejku zase příbramští fotbalisté: Klesa se hezky vyhnul obránci, jeho přízemní křížná střela končí v Burešových rukavicích.
80
Počet diváků 3 016 (38 % z kapacity 7 900)
81
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Tomáš Polách, nahradil ho Josef Šural.
83
Druhý roh Brna: ale bídně. Hosté se sami připravili o šanci ofsajdem.
85
Důležité Do šance se dostal brněnský náhradník Šural, jeho ránu z několika kroků velmi dobře vyrazil Krbeček.
86
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Juraj Križko, nahradil ho Filip Chlup.
87
Na trávníku jsou nosítka. Ale domácí kapitán Huňa, pro kterého byly, se nakonec zvedl a odkulhal sám. Hrát už nebude, chystá se střídání.
88
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Daniel Huňa, nahradil ho Tomáš Borek.
89
Důležité V závěru měl ještě velkou šanci Hušbauer, pěkně se protáhl kolem obránců a pak z pravé strany křížně po zemi vystřelil. Jen o kousek netrefil branku, míč poskočil vedle vzdálenější tyče ven.
90
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Michal Klesa, nahradil ho Paulo Rodriguez Da Silva.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:1.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-4-2)

Krbeček
o hráči
20 Plašil
Plašil
o hráči
Nohýnek
o hráči
Štochl
o hráči
Šmejkal
o hráči
27 Klesa
Klesa
o hráči
90. min Rodriguez Da Silva o hráči
25 Pilík
Pilík
o hráči
Tarczal
o hráči
Hušbauer
o hráči
11 Huňa
Huňa
o hráči
88. min Borek o hráči
16 Wágner
Wágner
o hráči
73. min Fantiš o hráči

logo FC Zbrojovka Brno Brno (4-5-1)

20 Bureš
Bureš
o hráči
13 Križko
Križko
o hráči
86. min Chlup o hráči
Dvorník
o hráči
Pernica
o hráči
30 Husár
Husár
o hráči
Rabušic
o hráči
67. min Okleštěk o hráči
27 Borák
Borák
o hráči
Křeček
o hráči
21 Polách
Polách
o hráči
81. min Šural o hráči
Kalabiška
o hráči
26 Došek
Došek
o hráči

Rozhodčí: Adámek - Novák, Lakomý
Počet diváků: 3 016 (38 % z kapacity 7 900)

Vzájemné zápasy

13. května 2017 15:00Příbram–Brno 2:3
19. listopadu 2016 15:00Brno–Příbram 2:2
24. dubna 2016 17:00Brno–Příbram 2:0
31. října 2015 17:00Příbram–Brno 1:1
23. května 2015 17:15Příbram–Brno 3:2
22. listopadu 2014 17:00Brno–Příbram 1:0
2. března 2014 17:00Brno–Příbram 1:0
10. srpna 2013 19:00Příbram–Brno 2:1
26. května 2013 18:00Příbram–Brno 2:0
18. listopadu 2012 17:00Brno–Příbram 1:0
21. května 2011 17:30Příbram–Brno 1:0
7. listopadu 2010 17:00Brno–Příbram 0:1
11. dubna 2010 17:00Příbram–Brno 3:1
2. října 2009 17:30Brno–Příbram 2:1
30. května 2009 15:00Brno–Příbram 1:2
3. srpna 2008 17:00Příbram–Brno 0:1
28. května 2007 17:15Příbram–Brno 0:1
19. listopadu 2006 17:00Brno–Příbram 2:0
13. května 2006 14:25Brno–Příbram 1:0
7. srpna 2005 17:00Příbram–Brno 2:1
1. května 2005 17:00Příbram–Brno 1:3
30. října 2004 17:00Brno–Příbram 1:2
15. května 2004 14:25Příbram–Brno 2:1
22. listopadu 2003 17:15Brno–Příbram 1:1
16. února 2003 16:30Brno–Příbram 1:1
28. července 2002 16:30Příbram–Brno 0:0
2. prosince 2001 13:30Příbram–Brno 1:2
29. července 2001 16:30Brno–Příbram 2:1
11. března 2001 14:30Brno–Příbram 0:0
27. srpna 2000 16:30Příbram–Brno 3:0

Najdete na iDNES.cz