Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
53. A. Holub, 81. D. Tatanašvili
Góly:
19. R. Otepka

Sestavy:
P. Kostolanský (3) - P. Mráz (3), V. Beneš (3,5), P. Gross (3,5), J. Procházka (3) - D. Zoubek (3,5) (85. T. Cigánek), A. Holub (2,5), T. Strnad (3,5), J. Novotný (2,5) (90. M. Lička), P. Bartoš (3,5) - D. Tatanašvili (2,5) (90. M. Zachariáš)
Sestavy:
P. Kučera (3,5) - J. Laštovka (4), D. Horejš (3,5), T. Hunal (3) (74. Ĺ. Meszároš), J. Krob (3,5) (86. Z. Ondrášek) - R. Otepka (2,5), P. Černák (4), J. Riegel (3,5), P. Šíma (3,5) - F. Hudson (3) (66. T. Stráský), T. Sedláček (3,5)

Žluté karty:
36. D. Tatanašvili, 50. J. Novotný, 59. A. Holub
Žluté karty:
57. J. Krob, 61. T. Sedláček

Střely na branku: 5:2; Střely mimo: 7:2; Rohové kopy: 8:3
Počet diváků: 1 940 (48 % z kapacity 4 000)

Online reportáž
komentoval: Petr Šedivý

Dobré odpoledne z Kladna. V 17 hodin na stadionu Františka Kloze začne důležitá bitva o záchranu. Předposlední Kladno ztrácí na první nesestupovou příčku jen pět bodů. Třinácté České Budějovice mají na Kladno nahráno jen šest bodů - v případě výhry se tak už hodně přiblíží záchraně, v opačném případě dají slušnou šanci domácím. Zápas budeme sledovat v podrobné on-line reportáži.
Před domácím publikem se poprvé představí trenér Stanislav Procházka, jenž si odbyl debut minulý týden na Strahově se střížkovskými Bohemians Praha a vyhrál 4:1. "V tabulce je za námi jeden soupeř. Ještě jednoho tam ve zbylých sedmi kolech musíme dostat," řekl nový kouč.
V důležitém zápase bude Kladno podporovat jen hrstka věrných fanoušků. Může za to nejspíš i špatné počasí, vždyť před hodinou padaly dokonce kroupy. Jinak aleobčas poprchává, nic příjemného.
Do začátku zápasu zbývá patnáct minut. Domácí hráči už z rocvičky zmizeli v šatně, budějovičtí fotbalisté se ještě zahřívají. Na polovině hřiště se rozběhávají i rozhodčí.
Do kabin už pomalu míří i hosté. Zápas začne za necelých deset minut.
Ještě než zápas začne, bude se držet minuta ticha na uctěni památky obětí neštěstí v Rusku, při kterém zahynul polský prezident.
1
Začal první poločas utkání Kladno - Č. Budějovice
Rozehrávali hosté, kteří hrají ve žlutých dresech. Domácí Kladno je celé v bílém.
1
Budějovice zahrávaly první přímý volný kop. Rozehrávky se ujal Šíma, ale jeho centr proletěl až k brankáři Kostolanskému.
2
A první centr letěl i před budějovickou branku. Na Tatanašviliho mířil Novotný, ale hlavou odvracel stoper Hunal.
3
Za míčem se řítil hostujícíc Sedláček, ale na obranu Kladna byl krátký, tuhle přihrávku opravdu stihnout nemohl.
5
Kladno se dostalo ke své velké zbrani - Strnad poslal dlouhý aut až do pokutového území. Míč se odrazil k Holubovi, jehož nepřesná střela skončila vysoko nad břevnem.
7
Po souboji na zemi leží budějovický Otepka. Lékaři hostujícího týmu už jsou připraveni vběhnout na hřiště, ale technický záložník vstává sám a bude v pořádku.
9
A hosté se dostali k dalšímý přímému kopu. Tentokrát ho zahrával Otepka, ale ani on nebyl úspěšný. Míč sice v pokutovém území Kladna poskakoval, ale nakonec se dostal ke kladenskému gólmanovi.
10
Hráči ve žlutém se dostali do pokutového území Kladna, ale jeden z nich fauloval. Rozhodčí akci přerušil, k míči se dostávají domácí.
12
Pěkná kombinace Kladna. Na hranici velkého vápna sklepl hrudníkem Tatanašvili na Zoubka, jenž už pronikal za obranu, ale byl faulován. Rozhodčí ovšem nechal výhodu, kterou domácí nevyužili.
13
Téměř od půlící čáry zahrával kladenský Zoubek přímý volný kop, jeho centr doletěl až k brankáři Kučerovi.
14
Oběma týmům se na špatném trávníku hraje špatně. Vypadá to, že uvidíme spíš neúsprosnou bitvu než pěkný fotbálek.
15
První rohový kop zápasu zahrávaly České Budějovice. Chopil se ho Otepka, jehož centr Kladno odvrátilo na další roh. Ten byl mnohem nebezpečnější, i když opravdová šance to taky nebyla. Míč poskakoval ve vápně, hosté se k němu prodírali, ale Kladno se štěstím dostalo míč z vápna. Akci zakončil Horejš střelou z dvaceti metrů mimo.
17
Kladenský Procházka fauloval Hudsona. Budějovice budou zahrávat přímý volný kop z pětadvaceti metrů. Pěkná pozice pro skórování.
19
Důležité Góly Rudolf Otepka (Č. Budějovice) vstřelil gól. Kladno - Č. Budějovice 0:1
A opravdu! Budějovice přímý volný kop využily. K míči, který stál necelých pětadvacet metrů od branky, se postavil Otepka a nádhernou střelou přes zeď k pravé tyči nedal Kostolanskému šanci. Kladenský gólman se za míčem jen podíval.
21
Domácí se hnali za vyrovnáním, ale Holub v kritický moment, kdy chtěl propašovat míč do soupeřova pokutového území, selhal.
22
A další zbytečná ztráta míče na straně Kladna. Někteří nespokojení diváci už se začali ozývat...
23
Tohle mohly Budějovice dovést do větší šance... Kladno pokazilo rozehrávku standardní situace, dlouhým nákopem zavelel Otepka do protiútoku a domácí zahránilo jen to, že si Hudson míč moc předkopl. Jinak by se na Kostolanského řítil úplně sám.
25
Kladnu se nedaří vůbec nic - kombinace, souboje jeden na jednoho i jednoduché přihrávky. Musí se zlepšit, jestli touží po vyrovnání.
26
Na zemi leží kladenský Bartoš a budějovický Laštovka. Vypadá to, že budou oba v pořádku.
29
Teď trochu hluchý moment, kdy míč lítá ze strany na stranu, ale nic z toho.
31
Kladno lehce převzalo iniciativu, ale nedaří se mu dostat před žlutý obranný val. Budějovicím jen stačí odkopávat daleko od své brány.
33
Alespoň zakončená akce. Domácí Strnad hodil dlouhý aut do pokurového území Budějovic, kde hlavičkoval Bartoš, ale míč poslal hodně mimo branku.
34
Dlouhý nákop za budějovickou obranu vyřešil hostující gólman Kučera parádně. Z brány vysprintoval třicet metrů a nekompromisně překazil Kladnu akci.
35
Tatanašvili byl faulován, Kladno bude zahrávat přímý volný kop třiadvacet metrů od branky.
36
Karty Žlutou kartu dostal Dimitri Tatanašvili (Kladno)
za řeči po faulu na něj.
37
Konečně Kladno přímý volný kop zahrálo, Novotný vyslal pumelici přímo do klubka hráčů, kde se míč zastavil.
39
Rychlý protiútok Kladna zastavil ofsajd. Zoubek dobře našel Tatanašviliho, ten si ale nepohlídal, kde stojí. Mohl jít do skvělého úniku, takhle Kladno znovu o šanci přišlo.
41
Až teď zahrávalo Kladno první roh. Nic z něj ale nevytěžilo.
42
Série centrů před budějovického gólmana, se všemi si hosté bez větších potíží poradili.
43
Důležité Domácí už se radovali z gólu, ale rozhodčí ukazují, že míč ještě nebyl za brankovou čárou. U levé tyče se k dorážce dostal Mráz, jenom klepl do míče, k němuž se bleskově přesunul gólman Kučera. Z našeho místa nebylo vidět, jestli to gól byl, nebo ne. Každopádně se hraje dál.
45
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
45
Na zemi leží Beneš, hráči k němu sami volají lékaře. Kladenský hráč se ale sbírá na nohy rychleji, než k němu doktoři přiběhnou. Bude v pořádku.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
Hráče do kabin doprovází pískot publika. Ve druhém se musí Kladno hodně zlepšit - stačí pohled na statistiky: střely na branku 0:2, střely mimo 3:1, rohy 2:2. Už to napovídá, že jsme zatím pěkný fotbal neviděli.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Kladno - Č. Budějovice
Druhý poločas zahájili domácí.
47
První roh ve druhém poločase zahrávali domácí. Na bližší tyči odvracel budějovický Riegel.
49
Na Kladnu je vidět aktivita, ale k ničemu to není. Jen nakopává míče nebo bezmyšlenkovitě hráči zkouší individuální průniky.
50
Karty Žlutou kartu dostal Jan Novotný (Kladno)
za faul na polovině soupeře.
51
Domácí založili solidní protiútok, ale u dlouhého míče za obranu byl znovu první brankář Kučera.
52
Už pátou střelu mimo branku si připsalo Kladno. Tentokrát pálil vedle levé tyče Novotný.
53
Důležité Góly Antonín Holub (Kladno) vstřelil gól. Kladno - Č. Budějovice 1:1
A je srovnáno! Budějovicím se nepovedl protiútok, a tak šli do brejku domácí. Proti dvojnásobné přesile pelášil Holub, míč se štěstím prostrčil mezi obránci a špičkou poslal balón i podél gólmana Kučery. Šťastný, ale velmi důležitý gól.
57
Karty Žlutou kartu dostal Jan Krob (Č. Budějovice)
za faul na polovině hřiště.
58
Kladno dál útočí. Teď se mu ale nepovedl rohový kop.
59
Karty Žlutou kartu dostal Antonín Holub (Kladno)
za taktický faul na polovině hřiště.
60
Zajímavý souboj budějovického brankáře Kučery a kladenského útočníka Tatanašviliho. Po chybě gólmana za míčem sprintoval domácí střelec, už by měl před sebou prázdnou bránu. Kučera si svého soupeře trochu přidržel, tím ho zbrzdil, ale rozhodčí to jako nedovolený zákrok neposoudili.
61
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Sedláček (Č. Budějovice)
za další zbytečný faul na polovině hřiště.
62
Budějovický Otepka opouští hřiště na nostíkách. Drží se za záda.
63
Domácí se hodně zvedají. Teď Budějovice podržel gólman Kučera, jenž zlikvidoval dvě střely Kladna a vyrazil na roh.
64
Z rohového kopu domácí nezahrozili.
65
Otepka je na hřišti, vypadá to, že bude moct v pohodě pokračovat.
66
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Fernando Tobias Hudson, nahradil ho Tomáš Stráský.
68
Z pravé strany posílal centr před budějovickou branku Mráz, ale vůbec se mu to nepovedlo. U míče je brankář Kučera.
69
Kladenští při útoku faulovali brankáře Kučeru.
71
A už je to zase nezáživná nakopávaná. Víc u míče jsou sice domácí, ale neumí se prosadit přes obranu soupeře.
72
Kladno zahrávalo rohový kop, centr z pokutového území vyboxoval brankář Kučera.
74
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Tomáš Hunal, nahradil ho Ĺubomír Meszároš.
75
Domácí Novotný se prodíral před několikanásobnou přesilu soupeře. Už se zdálo, že uspěl, ale nakonec se prokličkoval až do zámezí.
77
Důležité Zázračný zákrok brankáře Kučery. Po rohovém kopu hlavičkoval Beneš těsně pod břevno, ale budějovický gólman zázračně vyškrábl na další roh. Z něj už domácí nezahrozili.
78
Kladenský Strnad se chystal parádní střelu z voleje, ale výsledek dopadl spíš komicky. Místo toho, aby pálil na bránu, míč poslal vysoko nad sebe.
81
Důležité Góly Dimitri Tatanašvili (Kladno) vstřelil gól. Kladno - Č. Budějovice 2:1
Kladno se přibližuje záchraně. Po přímém volném kopu se míč dostal na hlavu Tatanašviliho, od něhož se balón odrazil do brány.
83
Počet diváků 1 940 (48 % z kapacity 4 000)
84
Kladnu se vyplatila aktivita ve druhém poločase. Vždyť v první části zápasu nemělo ani jednu střelu na branku, teď už pět...
85
Střídání Střídání: Kladno: ze hřiště odešel David Zoubek, nahradil ho Tomáš Cigánek.
86
Střídání Střídání: Č. Budějovice: ze hřiště odešel Jan Krob, nahradil ho Zdeněk Ondrášek.
87
Budějovický Otepka rozehrál rohový kop, hosté ale nebezpeční nebyli.
89
Rázem se role obrátily. Do útoku se ženou Budějovice, ale nedokážou se prosadit přes obranu Kladna.
90
Střídání Střídání: Kladno: ze hřiště odešel Jan Novotný, nahradil ho Marcel Lička.
90
Druhý poločas rozhodčí nastaví o tři minuty.
90
Střídání Střídání: Kladno: ze hřiště odešel Dimitri Tatanašvili, nahradil ho Michal Zachariáš.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1.

Sestavy a rozestavení

Kladno (4-5-1)

Kostolanský
o hráči
24 Mráz
Mráz
o hráči
23 Beneš
Beneš
o hráči
16 Gross
Gross
o hráči
Procházka
o hráči
20 Zoubek
Zoubek
o hráči
85. min Cigánek o hráči
8 Holub
Holub
o hráči
2 Strnad
Strnad
o hráči
Novotný
o hráči
90. min Lička o hráči
Bartoš
o hráči
Tatanašvili
o hráči
90. min Zachariáš o hráči

logo SK Dynamo České Budějovice Č. Budějovice (4-4-2)

Kučera
o hráči
Laštovka
o hráči
Horejš
o hráči
2 Hunal
Hunal
o hráči
74. min Meszároš o hráči
4 Krob
Krob
o hráči
86. min Ondrášek o hráči
9 Otepka
Otepka
o hráči
Černák
o hráči
15 Riegel
Riegel
o hráči
25 Šíma
Šíma
o hráči
18 Hudson
Hudson
o hráči
66. min Stráský o hráči
Sedláček
o hráči

Rozhodčí: Hrubeš - Štěrba, Teuber
Počet diváků: 1 940 (48 % z kapacity 4 000)

Najdete na iDNES.cz