Středa 23. června 2021, svátek má Zdeňka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 23. června 2021 Zdeňka
Góly:
4. M. Lička
Góly:
72. I. Dalmo

Sestavy:
A. Buček (3) (57. V. Baránek) - J. Zawada (3), R. Řezník (3,5), R. Bolf (3), A. Neuwirth (3), P. Tomašák (3,5) - A. Varadi (3) (73. M. Strnad), M. Lukeš (2), M. Lička (2) - R. Zeher (2), T. Mičola (3,5) (82. D. Kraut)
Sestavy:
T. Bureš (3) - J. Križko (3), J. Dvorník (3,5), M. Jílek (3), F. Dřížďal (2) - L. Léo (3) (90. R. Smutný), L. Mareček (3), R. Dostálek (3,5) (72. T. Polách), E. Lira (4) (46. I. Dalmo) - M. Rabušic (3), T. Došek (3,5)

Žluté karty:
Žluté karty:
66. I. Dalmo, 71. J. Križko

Střely na branku: 5:1; Střely mimo: 5:10; Rohové kopy: 4:8
Počet diváků: 8 733 (50 % z kapacity 17 372)

Online reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Dobrý podvečer z Ostravy, vítáme vás u dohrávky z 5. kola Gambrinus ligy. Hostující Brno v případě vítězství půjde do čela tabulky.
Ostravský kouč Miroslav Koubek udělal proti posledním utkání v Jablonci, kde tým prohrál 1:2, dvě změny v sestavě. Nevese a zraněného Marka nahradili Neuwirth a Řezník. Ten je v základní sestavě poprvé od loňského listopadu, kdy si poranil koleno.
I brněnský trenér Miroslav Beránek udělal dvě změny proti poslednímu utkání se Slováckem: Polácha s Michnou nahradili Dostálek a Léo.
Fotbalisté obou týmů už jsou na hrací ploše ostravského stadionu. Domácí nastupují v bílých dresech, hosté budou hrát v červeném.
1
Začal první poločas utkání Ostrava - Brno
Výkop měli fotbalisté Brna.
2
Hned po výkopu hosté o míč přišli, ostravští kombinují na svojí polovině a na půlící čářě.
3
Do brněnské šestnáctky se s míčem vřítil domácí Zeher, obránce Dvorník mu nestačil a ostravský útočník tak mohl centrovat od brankové čáry. Míč se pokusil ze vzduchu stáhnout brankář Bureš, ale ve svých rukavicích ho neudržel. Naštěstí pro Brno se k míči nedostal žádný z domácích útočníků a Bureš tak mohl zasáhnout podruhé.
4
Góly Mario Lička (Ostrava) vstřelil gól. Ostrava - Brno 1:0
Ostravští jdou do vedení! Z pravé strany centroval před bránu Lukeš a u zadní tyče našel úplně volného Ličku, kterého neuhlídal Léo. Ostravský záložník uklidil míč z první za záda brankáře Bureše. Brno inkasuje první gól v sezoně.
8
Z dvaceti metrů se o střelu pokusil domácí Zeher, jeho rána ale postrádala přesnost.
10
Po několika nepřesnostech ve středu pole se k míči dostal brněnský Léo, jeho vysoký centr před bránu chytil do svých rukavic domácí gólman Buček.
12
Útočná akce Brna se zastavila u útočníka Rabušice. Přebíral prudkou přihrávku od Marečka, stál ale za obrannou linií domácích.
13
Z levé strany se napodruhé podařilo odcentrovat Mičolovi, míč se ale snesl do pokutového území pouze na hlavu Dvorníka, který ho odhlavičkoval.
15
Ke standardní situaci z pětadvaceti metrů se na polovině Brna postavil Tomašák, jeho prudká rána byla zdí odvrácena do zámezí.
16
Ve středu pole se hostujícímu Marečkovi podařilo dostat se přes Ličku, akce ale skončila u Dostálka, jehož přihrávka šla do autu, daleko od nejbližšího spoluhráče.
18
Dlouhý aut vhazoval z levé strany brněnský obránce Dřížďal, míč se dostal až k Rabušicovi, ten se ale do vápna nedostal přes Neuwirtha.
21
Z pravé strany zahrával rohový kop ostravský Lukeš. U zadní tyče našel svým centrem volného Varadiho, ten ale hlavičkoval vysoko nad Burešovu bránu.
23
Po přihrávce od Lukeše skvěle převzal míč ostravský útočník Zeher, zbavil se tak Jílka a postupoval do pokutového území. Zeher chtěl z pravé strany před Dvorníkem přihrát lépe postavenému spoluhráči, ale ve vápně nikdo nebyl. Nakonec se rozhodl pro zakončení, jeho prudký pokus přelétl těsně nad břevnem brány Brna.
26
Téměř od půlící čáry vyslal centr domácí Řezník. Na hranici šestnáctky míč sklepl Varadi pro Zehera, jenž se do míče opřel z voleje, ale ani tato jeho střela mezi tři tyče Burešovy brány nemířila.
28
Pěkná akce Brna: křižnou přihrávkou našel Rabušice jeho spoluhráč z útoku Došek, ten se z patnácti metrů pokusil o střelu, ostravskou bránu ale z pravé strany přestřelil.
31
Centr z pravé strany si v pokutovém území Ostravy zpracoval hostující Jílek a z otočky vystřelil vedle levé Bučkovy tyče. Jílek si však při přebírání míče pomohl rukou.
33
Elegantně se zbavil domácí Mičola na půlící čáře protihráče, postupoval dále k bráně Brna a před hranicí šestnáctky se pokusil o přihrávku doprava na aktivního Zehera. Ten ale míč na hrací ploše zastihnout nemohl.
36
Hostující Léo přišel před vlastním vápnem o míč a dopředu tak mohl Zeher, s míčem se dostal do šestáctky až k brankové čáře, jeho následný centr z levé strany vyrazil gólman Bureš zpět do pole.
38
Důležité Pěkná akce domácího Zehera! Před hranicí šestáctky přebral míč zády k bráně, otočil se, udělal kličku Dvorníkovi, obešel i Křižka a vystřelil po zemi ke vzdálenější tyči. Jeho pokus vyrazil konečky prstů skvělým zákrokem gólman Bureš.
40
Brazilský záložník ve službách Brna Léo se dokázal uvolnit na pravé straně pokutového území a pěknou přihrávkou našel nabíhajícího Dostálka. Ten si dal míč na dlouhou nohu a jeho střelu nakonec stihl zblokovat Neuwirth. K míči se o pár vteřin později dostal ještě Mareček, ale vypálil mimo.
43
Po pěkné kombinaci domácích se míč dostal od vápna až k Řezníkovi, který z třiceti metrů prudce vypálil. Jeho pokus, který ještě tečoval jeden z bráncích hráčů, o půl metru přelétl břevno Burešovy brány. Domácí nic nevytěžili ani z následného rohového kopu.
45
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Brno
46
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Elton Lira, nahradil ho Inácio da Silva Dalmo.
47
V pokutovém území Brna uvolnil Mičola patičkou Zehera, rychlý ostravský útočník se prohnal přes dva obránce a z levé strany z úhlu vystřelil po zemi. Jeho pokus kryl brankář Bureš.
49
Po souboji s Dvorníkem zůstal ležet na trávníku domácí Zeher, ale už pokračuje v zápase.
50
Na levé straně dostal dostatek prostoru ostravský Varadi a před Burešovu bránu poslal přízemní centr. Žádný ze spoluhráčů ale v pokutovém území nebyl.
51
Do tvrdého souboje s ostravským brankářem Bučkem, který si stahoval vysoký centr před bránu, šel útočník Rabušic. Oba aktéři zůstali ležet otřesení před bránou Ostravy.
53
Ostravští zahrávali rohový kop z levé strany. Na Lukešův centr si u bližší tyče naběhl ostravský stoper Bolf, jeho hlavičkový pokus dobře kryl brněnský gólman Bureš.
55
Dobrá příležitost Brna: ze standardní situace centroval před ostravskou bránu Mareček a v pokutovém území si nejvýše vyskočil střídající Dalmo. Jeho prudká hlavička však mířila mimo.
57
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Antonín Buček, nahradil ho Vít Baránek.
Ostravský brankář Buček má problémy po zmíněném střetu s Rabušicem.
58
Na kolmou přihrávku za obranu si nabíhal hostující Rabušic, míč se k němu ale nakonec nedostal, na poslední chvíli ho zastavil ostravský stoper Neuwirth. Brněnský útočník by postupoval sám na bránu.
60
Z velké dálky se do míče z první opřel brněnský zkušený záložník Dostálek, jeho rána byla ale hodně nepřesná.
62
Hostující Léo se u postranní čáry zbavil dotírajícího obránce a dlouhým centrem hledal nabíhajícího Dalma. Před ním ale stihnul zasáhnout ostravský náhradní brankář Baránek.
64
Po chybné rozehrávce Ostravy se na levé straně prodíral s míčem Došek, míč se po několika přihrávkách dostal až na druhou stranu k Rabušicovi, který ho ale u brankové čáry nestihl.
65
Počet diváků 8 733 (50 % z kapacity 17 372)
66
Karty Žlutou kartu dostal Inácio da Silva Dalmo (Brno)
za strčení do brankáře Baránka, který sebral centr z pravé strany.
68
Na pravé straně se míč dostal k hostujícímu Rabušicovi, který obešel jednoho obránce a pokusil se odcentrovat před bránu. Nedovolil mu to ostravský stoper Bolf, který míč odehrál na rohový kop. Po něm se Ostrava ubránila.
69
Střela brněnského Léa, který stál v obtížné pozici 30 metrů před bránou, byla hodně nepřesná.
71
Karty Žlutou kartu dostal Juraj Križko (Brno)
za faul na aktivního Zehera, který se kolem něj pokoušel obtočit u postranní čáry.
72
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Richard Dostálek, nahradil ho Tomáš Polách.
72
Góly Inácio da Silva Dalmo (Brno) vstřelil gól. Ostrava - Brno 1:1
Střídající Polách vběhl na hříště a hned se zapojil do hry. Přesným centrem z pravé strany našel před ostravskou bránou Dalma, který míč hlavou trknul pod břevno Baránkovy brány.
73
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Adam Varadi, nahradil ho Miloslav Strnad.
75
Důležité Po velké chybě domácího Ličky se k míči dostal Rabušic a po pravé straně spěchal do pokutového území. Před odkrytou bránu chtěl míč naservírovat Poláchovi, před ním ale stačil na poslední chvíli zasáhnout Neuwirth a odvrátil na rohový kop.
78
Ke standardní situaci se na pravé straně postavil domácí Lukeš a jeho centr propadl až na zadní tyč, kde se míče zmocnili hostující obránci a nebezpečí odvrátili.
79
Dlouhým centrem z pravé strany se Mičolu snažil najít u postranní čáry Zeher, míč ale před Mičolou stáhl do náruče brankář Bureš.
80
Střídající Polách hru Brna výrazně oživil a hosté se teď častěji dostávají k ohrožení brány Baníku. Dvacet metrů před Baránkovou bránou si s míčem udělal prostor Léo a levačkou nebezpečně vypálil, míč šel metr vedle šibenice.
82
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Tomáš Mičola, nahradil ho Dominik Kraut.
83
Důležité Dlouhý míč do pokutového území Brna ze standardní situace usměrnil Neuwirth hlavou ke střídajícímu Strnadovi, jehož hlavička se od země odrazila těsně vedle pravé Burešovy tyče!
86
Po špatné rozehrávce domácích sebral míč Dalmo a rozehrál doprava na Marečka. Brněnský záložník se snažil po lajně vysunout Rabušice, ale ten se k míči nedostal, do zámezí míč odvrátil Tomašák.
88
Od pravé postranní čáry centroval ze standardní situace hostující Léo, míč se kroutil směrem do brány, ostravský brankář Baranek ho musel vyboxovat zpět do hříště.
90
Další centr Brazilce Léa do pokutového území prodloužil bránící stoper Bolf na rohový kop. Ten rozehrál z levé strany Polách, ale jeho centr chytil ze vzduchu Baránek.
90
Sudí Kovařík nastaví tři minuty.
90
Centrem za obranu se snažil Doška vysunout hostující Dřížďal, před brněnským útočníkem si ale míč na prsou zpracoval Bolf.
90
Domácí Lička vybojoval míč před šestnáctkou Brna a snažil se míč procpat do vápna na Zehera, přihrávka ale neprošla přes hostující stopery Jílka s Dvorníkem.
90
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Leonardo Fabricio Soares da Costa Léo, nahradil ho Roman Smutný.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.

Sestavy a rozestavení

logo FC Baník Ostrava Ostrava (5-3-2)

1 Buček
Buček
o hráči
57. min Baránek o hráči
12 Zawada
Zawada
o hráči
Řezník
o hráči
5 Bolf
Bolf
o hráči
Neuwirth
o hráči
Tomašák
o hráči
14 Varadi
Varadi
o hráči
73. min Strnad o hráči
4 Lukeš
Lukeš
o hráči
27 Lička
Lička
o hráči
10 Zeher
Zeher
o hráči
25 Mičola
Mičola
o hráči
82. min Kraut o hráči

logo FC Zbrojovka Brno Brno (4-4-2)

20 Bureš
Bureš
o hráči
13 Križko
Križko
o hráči
Dvorník
o hráči
2 Jílek
Jílek
o hráči
Dřížďal
o hráči
10 Léo
Léo
o hráči
90. min Smutný o hráči
Mareček
o hráči
Dostálek
o hráči
72. min Polách o hráči
4 Lira
Lira
o hráči
46. min Dalmo o hráči
Rabušic
o hráči
26 Došek
Došek
o hráči

Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Dobrovolný
Počet diváků: 8 733 (50 % z kapacity 17 372)

Vzájemné zápasy

26. května 2018 16:00Ostrava–Brno 2:0
28. července 2017 18:00Brno–Ostrava 1:3
14. května 2016 15:30Ostrava–Brno 1:2
25. července 2015 17:00Brno–Ostrava 2:1
6. března 2015 18:00Brno–Ostrava 0:0
22. srpna 2014 18:00Ostrava–Brno 1:0
16. března 2014 17:00Brno–Ostrava 0:0
26. srpna 2013 18:00Ostrava–Brno 2:1
29. dubna 2013 18:00Brno–Ostrava 2:1
20. října 2012 16:00Ostrava–Brno 1:1
22. listopadu 2010 17:00Brno–Ostrava 0:2
1. srpna 2010 17:00Ostrava–Brno 3:0
15. března 2010 17:30Brno–Ostrava 1:1
24. srpna 2009 17:30Ostrava–Brno 1:1
22. února 2009 15:00Brno–Ostrava 2:0
16. srpna 2008 19:00Ostrava–Brno 0:0
28. dubna 2008 17:15Brno–Ostrava 0:0
10. listopadu 2007 17:00Ostrava–Brno 2:1
9. dubna 2007 17:15Ostrava–Brno 1:2
11. září 2006 17:15Brno–Ostrava 2:1
3. května 2006 18:00Ostrava–Brno 1:1
9. září 2005 18:00Brno–Ostrava 1:1
9. května 2005 16:40Brno–Ostrava 2:0
6. listopadu 2004 17:00Ostrava–Brno 1:1
27. března 2004 17:00Ostrava–Brno 5:1
22. září 2003 16:40Brno–Ostrava 0:0
26. dubna 2003 17:00Brno–Ostrava 1:0
6. října 2002 16:00Ostrava–Brno 2:1
17. března 2002 15:00Ostrava–Brno 1:1
14. září 2001 16:30Brno–Ostrava 1:1
24. listopadu 2000 16:30Brno–Ostrava 1:0
30. července 2000 16:30Ostrava–Brno 2:1