Hezký večer, vítejte u sledování zápasu kvalifikace o postup na mistrovství světa. Slovinští fotbalisté hrají v Polsku. Je to zápas třetí skupiny, v níž jsou i čeští reprezentanti. Ti už mají svůj dnešní zápas za sebou, amatéry ze San Marina porazili 7:0.

1

Začal první poločas utkání Slovinsko - Polsko

3

Úvodní minuty zápasu jsou zatím jak ze strany Slovinců tak ze strany Poláků hodně opatrné. Ani jeden z týmů nezačal odvážně a ještě se nedostal do šance.

4

Domácí fotbalisté po útočné akci vybojovali alespoň roh. Standardní situaci rozehráli, ale branku polského mužstva vůbec neohrozili.

Birsa
72. min Komac o hráči
Radosavljevič
89. min Pečnik o hráči
8 Koren
Koren
17 Kirm
14 Dedič
Dedič
59. min Ljubijankič o hráči

Gancarczyk
62. min Smolarek o hráči
Blaszczykowski
M. Lewandowski
Guerreiro
Obraniak
46. min Lobodziński o hráči
Krzynówek
Brožek
62. min R. Lewandowski o hráči

Rozhodčí: Collum - Sorbie, Drummond
Počet diváků: 0

9

Slovinský útočník Dedič se pustil do individuální akce, zkoušel se prodrat pokutovým územím až k brance soupeře. Při jednom ze soubojů se soupeřem padl na trávník a chtěl po rozhodčím penaltu. Skotský sudí Collum mu však dal žlutou kartu za simulování.

9

Žlutou kartu dostal Zlatko Dedič (Slovinsko)

13

Zlatko Dedič (Slovinsko) vstřelil gól. Slovinsko - Polsko 1:0
Teď už má slovinský útočník Dedič důvod k radosti, dal první gól zápasu. Šikovně si zaběhl za obranu na přihrávku pravého beka Brečka a přízemní střelou překonal polského brankáře Boruce.

18

Polští fotbalisté se po obdrženém gólu snaží tlačit víc dopředu, útočit, ale do souvislejšího náporu se zatím vůbec nedostali. Jejich útočné akce zatím nejsou nebezpečné.

22

Při snaze polského týmu se slovinští hráči dostali do rychlého protiútoku. Až do pokutového území gólmana Boruce se dostal domácí útočník Novakovic, ale brejk pokazil nepřesnou přihrávkou, když nedokázal míč prostrčit na Dedice.

26

Kvalifikační bitva ve Slovinsku v posledních minutách nudí. Hraje se jen mezi šestnáctkami, ale ani jeden z týmů si teď nedokáže vytvořit slibnou šanci.

32

Polští reprezentanti si připravili první nadějnější střeleckou pozici v utkání. Zásluhu na tom měl levý záložník Krzynówek, který centrem našel Lewandowského. Ten se asi osmnáct metrů před slovinskou brankou rozhodl pro střelu, ale rána mu vůbec nesedla a míč šel vedle branky.

34

Utkání je přerušeno! Sudí dočasně zápas přerušil, když na trávník přiletěla světlice. Zatím se nehraje.

35

Po krátké přestávce se pokračuje, skotský sudí dává pokyn.

39

Slovinský krajní bek Brecko fauloval polského soupeře Błaszczykowského, ten se po protihráči ohnal. Oba fotbalisté dostávají od rozhodčího žlutou kartu.

39

Žlutou kartu dostal Mišo Brečko (Slovinsko)

39

Žlutou kartu dostal Jakub Blaszczykowski (Polsko)

45

Milivoje Novakovič (Slovinsko) vstřelil gól. Slovinsko - Polsko 2:0
Domácí fotbalisté slaví po povedeném rychlém protiútoku. Tentokrát jim brejk vyšel perfektně. Po levé straně pláchl krajní záložník Kirm a přihrál před branku na nabíhajícího Novakoviče, jenž už zakončoval do odkryté branky. Slovinci těsně před přestávkou zvyšují náskok.

45

Rozhodčí nastavuje dlouhé čtyři minuty - také kvůli nucené přestávce po světlici.

45

Už běží druhá minuta nastaveného času, když Obraniak před pokutovým územím Polska fauloval Birsu. Polský záložník vidí od rozhodčího žlutou kartu.

45

Žlutou kartu dostal Ludovic Obraniak (Polsko)

45

Z následného přímého kopu pár metrů před polskou šestnáctkou napřáhl záložník Kirm, ale jeho pokus gólman Boruc vytlačil vedle branky. A zmařil i roh, když lapil centrovaný míč.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0

45

Polští fotbalisté za celý první poločas ani jednou nevystřelili přímo mezi tyče slovinské branky.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slovinsko - Polsko

46

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Ludovic Obraniak, nahradil ho Wojciech Lobodziński

50

Slovinci bez problémů kontrolují hru a hlídají si pohotový dvoubrankový náskok. Poláci jsou totiž neškodní, marně se snaží dostat do šance, zatím žádnou pořádnou neměli.

54

Polský náhradník Łobodziński se prosadil v pokutovém území Slovinců, udělal si prostor a přihrávku poslal do dobré pozice Lewandowskému. Jenže ani ten slovinskou branku neohrozil: vystřelil mizerně - slabě a ještě vedle branky.

59

Střídání Slovinsko: ze hřiště odešel Zlatko Dedič, nahradil ho Zlatan Ljubijankič

60

Pro slovinského náhradníka Ljubijankiče začíná zápas tvrdě: aniž se dotkl míče, už schytal tvrdou ránu. Jeden z polských protihráčů ho zasáhl loktem do obličeje. Ljubijankić je ošetřován.

61

Poláci chtějí zvrátit průběh utkání: připravili už druhé a třetí střídání.

62

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Pawel Brožek, nahradil ho Robert Lewandowski

62

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Seweryn Gancarczyk, nahradil ho Euzebiusz Smolarek

63

Valter Birsa (Slovinsko) vstřelil gól. Slovinsko - Polsko 3:0
Místo pokusu o zvrat přichází další úder Slovinska. Po přihrávce Kirma zůstal na pravé straně zcela volný záložník Birsa, proti němu sice vystartoval gólman Boruc, ale Birsa ho jemným technickým obloučkem přehodil.

69

Až téměř po 70 minutách letí na slovinskou branku přímá střela. Vyslal ji střídající polský útočník Smolarek, napřáhl asi z dvaceti metrů. Slovinský gólman Handanovic ji ale bez problémů kryl.

72

Střídání Slovinsko: ze hřiště odešel Valter Birsa, nahradil ho Andrej Komac

78

Polští fotbalisté zahrávali přímý kop z levé strany, k míči se postavil Lewandowski. Jenže svoji střelu poslal jen do slovinské zdi. K odraženému míči se dostal Guereiro, vypálil, ale míč po drobné teči jednoho z jeho spoluhráčů skončil vedle branky.

84

Další standardní situace polského týmu: Krzynówek zahrával přímo kop z 24 metrů. Šikovně sice obstřelil zeď, ale míč šel kousek vedle branky.

89

Střídání Slovinsko: ze hřiště odešel Aleksander Radosavljevič, nahradil ho Nejc Pečnik

90

Polský zmar dovršil útočník Smolarek, když šel sám na branku, ale ani sólo v gól neproměnil. Jeho střelu slovinský brankář Handanovic vyrazil. Už běží nastavený čas.