Góly: 22. M. Baroš, 48. M. Jankulovski

11. G. Barry

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 69 739 (77 % z kapacity 91 000)

Dobrý večer, vítáme vás u on-line reportáže z mezistátního utkání Anglie - Česko. Hosté nastoupí ve Wembley v sestavě: Čech - Grygera, Rozehnal, Ujfaluši, Jankulovski - Vlček, Polák, Kováč, Plašil, Šírl - Baroš. Radek Šírl nastupuje ke svému druhému startu za národní mužstvo.

Třicet minut před utkáním se mužstva rozcvičují na hřišti, do hlediště teprve přicházejí fanoušci. Zatím jsou tribuny téměř poloprázdné.

Do zápasu zbývá 15 minut a na hřiště vcházejí vojáci, kteří nesou dvě obrovské vlajky. Za chvíli to začne. Wembley ožívá, fanoušci tleskají do rytmu.

Oba týmy přicházejí na trávník, hlediště bouří, i když není zcela zaplněné.

AnglieAnglie(4-4-2)

1 James
James
2 Brown
Brown
Ferdinand
58. min Woodgate o hráči
6 Terry
Terry
A. Cole
Beckham
79. min Jenas o hráči
Lampard
79. min Bentley o hráči
4 Barry
Barry
10 Gerrard
Gerrard
58. min J. Cole o hráči
11 Rooney
Rooney
68. min Downing o hráči
9 Defoe
Defoe
46. min Heskey o hráči

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Grygera
46. min Pospěch o hráči
Rozehnal
Ujfaluši
Jankulovski
11 Vlček
Vlček
46. min Jarolím o hráči
8 Polák
Polák
Kováč
75. min Rajnoch o hráči
20 Plašil
Plašil
17 Šírl
Šírl
75. min Kadlec o hráči
15 Baroš
Baroš
46. min Svěrkoš o hráči

Rozhodčí: Hauge - Holvik, Nebben
Počet diváků: 69 739

1

Začal první poločas utkání Anglie - Česko
Výkop měli Angličané, kteří hrají v bílých dresech. Češi v červených.

1

Domácí rozehrávali dlouho zezadu, poté poslal Terry přízemní kolmice dopředu, ale míč skončil u Kováče.

2

První českou akci se snažil založit Grygera, ale jeho pas byl příliš dlouhý a nepřesný.

3

Angličané na levé straně předvedli rychlou kombinaci, ale centr do vápna odvrátil Rozehnal. Vzápětí se situace opakovala, centr tentokrát zblokoval Ujfaluši.

4

Domácí napadají v hloubi české poloviny hřiště, Češi mají problémy s rozehrávkou.

5

Beckham dával dlouhý pas do pokutového území na Gerrarda, ale Grygera ho pohlídal a hlavou odvrátil.

6

Rooney dával kolmici a nabíhajícího Defoea, přihrávka byla příliš dlouhá. Přitom však byl faulován Kováčem, sudí odpískal přímý kop.

6

Beckham zahrával přímý kop ze středu pole, jeho centr Čech vyboxoval.

7

Češi měli šanci: Polák perfektně narazil Šírlovi, ten zatáhl míč po levé straně a jeho centr doplachtil na vzdálenější tyč k volnému Vlčkovi. Tomu však střela z 12 metrů nesedla a šla vedle.

8

Z 20 metrů napřáhl domácí Gerrard, jeho přízemní ránu Čech vyrazil.

9

Češi chybovali v rozehrávce před vlastním vápnem, z pravé strany centroval Beckham, míč Čecha přeletěl, ale nikdo tam nenabíhal.

11

Žlutou kartu dostal Gareth Barry (Anglie)
Za ostrý skluz na Plašila, který se řítil do brejku.

13

Plašil je stále ošetřován. Češi zahrávali přímý kop, ale nic z něj nevytěžili.

14

Domácí rychle zaútočili, ale Rooney se s míčem dostal do autu. A Plašil se vrátil na hřiště.

14

Ujfaluši vyslal do pravého křídla nastartovaného Vlčka, ale A. Cole ho pokryl a v klidu rozehrál.

15

Další možnost Čechů: Baroš si naběhl za obranu na přesný pas Poláka, z úhlu a přes obránce pěkně vystřelil, ale James skvěla zasáhl. Dobíhající Plašil se k dorážce nedostal.

16

Gerrad zatáhl míč po levé straně, na hranici pokutového území ho fauloval Ujfaluši. Beckham se připravuje k přímého kopu z levé strany.

17

Beckhamův střílený centr sice proletěl kolem zdi, ale poté ho zblokoval Kováč.

18

Po několika krátkých přihrávkách Rooney dával do vápna na Defoea, ale Ujfaluši míč k němu nepustil.

19

Domácí opět v útoku, z pracé strany centroval Beckham, ale Rozehnal odhlavičkoval.

20

Další centr do pokutového území hostů, tentokrát Gerrardovu nabídku chytil Čech.

22

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Anglie - Česko 0:1
Češi ve velkém lijáku skórují po parádní akci: nejdřív rozebrali soupeře ve středu pole, poté Jankulovski vysunul do leveho křídla Šírla. Ten obešel Browna a přihrál do vápna Barošovi. Ten se otočil kolem Terryho a jeho střelu směřující do branky ještě tečoval A. Cole. James na míč nedosáhl.

24

Angličané jsou rozhození, nedaří se jim přihrávky. Češi v pohodě brání.

27

První možnost domácích: po kombinaci ve středu pole dal Rooney na Defoea, který byl chvíli sám v pokutovém území, ale jeho střelu Čech v pohodě kryl.

28

Po nebezpečném skluzu Lamparda na Poláka zahrával Jankulovski přímý kop ze středu pole, jeho centr domácí odvrátili.

30

Dobře postavený Grygera zachytil anglický útok, poté vyrazil dopředu. Dával kolmici na Baroše, ale nerozuměli si spolu.

31

Beckham centroval z pravé strany, Ujfaluši odvrátil na roh. Beckham opět poslal míč před branku, kde Čechovi míč vypadl. Spoluhráči mu pomohli, následoval další centr, hlavička Terryho a zákrok Čecha.

32

Češi ztratili míč na vlastní polovině, když se snažili rychle zaútočit. Střílel Defoe, na kluzkém terénu byla přízemní rána nepříjemná, ale Čech si s ní poradil.

33

Domácí sice mají územní převahu, ale nadějnou příležitost měli Češi. Po rychlém brejkum, který téměř přes celé hřiště táhl Vlček, střílel levačkou Polák, ale branku z 20 metrů netrefil.

34

Další útok domácích, další centr a úspěšný zákrok české obrany, konkrétně Ujfalušiho.

35

Domácí zahrávali roh, Beckhamův centr Čech vyboxoval do bezpečí.

37

Rooney si nechal míč skočit a poté z 22 metrů vypálil. Čech se překvapit nenechal.

38

Šance Anglie: Gerrard kolmici mezi obránce vysunul Defoea, který pálil z první, ale Čech skvěle vyrazil. Angličané pak kopali roh, ale nic z něj nevytěžili.

39

Roh zahrávali i hosté, ale Angličané se ubránili a vyrazili do brejku. Technicky stříle Gerrard, Čechovi sice míč na chvíli vyklouzl, ale hned ho zkrotil.

40

Beckham poslal další centr z rohu, Češi odhlavičkovali do bezpečí.

42

Po špatné přihrávce Šírla domácí rychle zaútočili, po několika přihrávkách se do dobré příležitosti dostal Defoe, ale jeho střelu Ujfaluši zblokoval.

43

Po faulu na unikajícího Plašila zahrával přímý kop z pravé strany Jankulovski. Jeho centr v klidu chytil gólman James.

44

Wesley Brown (Anglie) vstřelil gól. Anglie - Česko 1:1
Češi se nejdřív ubránili centru z přímého kopu, kdy Beckham poslal míč na bližší tyč na Rooneyho. Následoval centr z rohu, Brown přeskočil Ujfalušiho a zblízka hlavou skóroval.

46

Češi měli výkop a hned ohrozili branku. Po přistrčení Svěrkoše střílel Polák metr vedle.

47

Po perfektní akci Plašil, Pospěch, Polák, Jarolím byl poslední jmenovaný faulován na hranici pokutového území. Češi mají výhodu přímého kopu z maximálně výhodné pozice.

48

Marek Jankulovski (Česko) vstřelil gól. Anglie - Česko 1:2
Jankulovski se trefil nádherně z přímého kopu. Technická střela ke vzdálenější tyči zapadla přímo do horního růžku.

49

Domácí hned zaútočili po pravém straně, ale centr Beckhama čeští obránci odvrátili.

51

Angličané útočí a jsou nebezpeční. Gerrard se probil až do pokutového území, ale v rozhodující chvíli o míč přišel.

53

Terry rozehrával zezadu, ale míč poslal přímo autu.

55

V posledních minutách se hraje ve středu pole. Mužstva sice dobře kombinují, ale v rozhodující chvíli před pokutovým územím míč ztrácejí.

56

Rooney vyslal kolmici na Heskeyho, ten se snažil pálit z otočky, ale Ujfalušiho ho zblokoval.

57

Češi dobře zakombinovali ve středu pole, dobře hrající Polák uvolnil Jarolíma, ten měl volno, ale z 20 metrů branku minul.

58

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Steven Gerrard, nahradil ho Joe Cole

58

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Rio Ferdinand, nahradil ho Jonathan Woodgate

60

Šance Čechů: Svěrkoš unikl po levé straně z poloviny hřiště, proti němu nesmyslně vyběhl gólman James. Svěrkoš ho obešel a z úhlu šel sám na prázdnou branku, ale netrefil ji.

61

Při centru z pravé strany se Čech srazil s Ujfalušim. Český kapitán mnusí být ošetřován.

62

Ujfaluši už je zpátky na hřišti.

63

J. Cole si ve středu pole narazil s Rooneym, ale ten mu špatně přihrávku vrátil a Češi se ubránili.

64

Norský sudí si vymyslel přímý kop z levé strany za údajný faul Pospěcha na A. Colea. Přitom jednoznačně fauloval domácí hráč. Následný centr Beckhama česká obrana odvrátila.

66

Polák zachytil domácí rozehrávku, po následném útoku centroval Pospěch, Woodgate před brankou musel odvracet před nabíhajícím Polákem.

67

Pospěch zastavuje anglickou akci a zakládá protiútok. Plašil dává kolmice na sprintujícího Svěrkoše, který z 15 metrů z pravé strany střílí po zemi. James s obtížemi chytá. Pěkná česká akce a dobrá příležitost.

68

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Wayne Rooney, nahradil ho Stewart Downing

70

Angličané si nevědí rady, jakoby netušili, co mají hrát.

71

Počet diváků 69 739 (77 % z kapacity 91 000)

72

Beckham centroval z pravé strany, ale Čech míč ze vzduchu v pohodě kryl.

73

Domácí mají sice územní převahu, ale Češi dobře brání a zápas kontrolují.

75

Střídání Česko: ze hřiště odešel Radek Šírl, nahradil ho Michal Kadlec

75

Střídání Česko: ze hřiště odešel Radoslav Kováč, nahradil ho Jan Rajnoch

77

Angličané zaútočili po levé straně, A. Cole centroval, ale Pospěch míč srazil na roh.

78

Po centru Beckhama z rohu nedokázali Češi míč odkopnout, domácí se dvakrát dostali ke střele či dorážce, ale obránci všechno zblokovali

79

Střídání Anglie: ze hřiště odešel Frank Lampard, nahradil ho David Bentley

79

Střídání Anglie: ze hřiště odešel David Beckham, nahradil ho Jermaine Jenas

80

Horko před českou brankou: po přízemním centru z levé strany odvracel Rozehnal na roh.

81

Domácí zahrávali dva rohy za sebou, ale nic z nich nevytěžili.

82

Český kouč Petr Rada stojí u postranní čáry a divoce k hráčům gestikuluje.

83

Češi hrají zezadu a brání se. Zatím je soupeře nedokázal ničím překvapit.

84

Málem šance Anglie: Jenas převzal v pokutovém území přihrávku z pravé strany, už byl v dobré pozici. Ale při zpracování mu míč odskočil, tak ho přihrál J. Coleovi, který však byl v ofsajdu.

86

V posledních minutách se hraje na polovině Čechů, ale ti nemají problémy s bráněním anglických útoků.

88

Heskey sice vyhrál souboj hlavičkový souboj nad Ujfaluši, ale nejenže míč odehrál do území, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů, ale ještě si pomohl faulem.

89

Hlasatel oznámil, že Mužem zápasu byl domácími pořadateli vyhlášen Jan Polák. Zcela po právu.

89

Heskey přiťukl Downingovi, který pálil z 19 metrů bez přípravy. Pekná střela letěla mimo.

90

Norský sudí nastaví čtyři minuty.

90

Dva ostré centry před českou branku: nejdřív Kadlec odblokoval Browna. Poté na roh odvrátil Jankulovski.

90

Joe Cole (Anglie) vstřelil gól. Anglie - Česko 2:2
Češi inkasují opět po rohu. Centr nedokázali odvrátit, míč poskakoval podél branky, nikdo ho neodkopl, tak po dorážce J. Colea se míč odrazil od hlavy Rajnocha přes ležícího Čecha.