Středa 23. září 2020, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 23. září 2020 Berta
Góly:
69. M. Kadlec
Góly:

Žluté karty:
5. M. Kadlec, 30. T. Řepka, 62. Š. Kučera, 89. M. Zeman
Žluté karty:
11. L. Sylvestre, 65. T. Poláček, 82. J. Rajnoch

Střely na branku: 8:4; Střely mimo: 6:3; Rohové kopy: 7:2
Počet diváků: 15 521 (80 % z kapacity 19 317)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Pěkný podvečer z pražského stadionu na Letné! Vítejte u sledování zápasu úvodního kola nového ročníku první fotbalové ligy. Do sezony vstupuje jeden z aspirantů na titul - Sparta. Na začátek má těžkého soupeře, do hlavního města přijeli hráči ambiciózní Mladé Boleslavi. Průběh zápasu sledujte v podrobné on-line reportáži.
Obě mužstva povedou do zápasu noví trenéři, než na konci minulého ročníku. Spartu od letní přestávky trénuje Vítězslav Lavička, tým Mladé Boleslavi koučuje Pavel Hapal. Ten je dokonce už čtvrtým boleslavským trenérem během jednoho roku.
Sparťané nastupují do zápasu v téměř totožné sestavě jako v druhém předkole Ligy mistrů na hřišti Šeriffu Tiraspol, kde zvítězili 1:0. Jen místo pravého záložníka Kušníra, jenž má tresty za žluté karty z minulé sezony, hraje Kolář.
Týmy přicházejí na trávník. Sparťané, které přivádí kapitán - nová letní posila - Berger, mají tradiční rudé dresy. Hosté z Mladé Boleslavi v čele s kapitánem Rajnochem mají modrobílá pruhovaná trika.
Ještě před začátkem zápasu představuje hlasatel všechny sparťanské letní posily: od kapitána Bergra, obránce Kučery a Hada přes gólmana Blažka, útočníka Wilfrieda, záložníka Kušníra, po asistenta kouče Zacha. Jako posledního představil nového trenéra Lavičku.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Ml. Boleslav
Utkání záčíná! Rozehrávají boleslavští útočníci Papadopulos s Peckou.
1
První pokus o útočnou akci ze strany boleslavského týmu. Na dlouhý pas si naskakuje útočník Papadopulos, do souboje s ním jde i sparťanský stoper Kučera. Boleslavský útočník ale fauluje a sudí hru přerušuju.
2
Zatím drží míč pouze hráči Boleslavi, ale k pokutovému území Sparty se nedostali. V jejich sestavě překvapivě chybí kapitán a opora týmu z minulé sezony Ševinský, zůstal jen na lavičce náhradníků.
2
Před pokutovým územím Mladé Boleslavi podržel míč sparťan Slepička. Neměl ale komu přihrát, a tak se pustil do individuální akce. Po první úspěšné kličce ho však šikovně předskočil boleslavský obránce Procházka a čistě ho odstavil od míče. Slepička ho pak ve snaze získat míč zpátky fauloval.
2
Před pokutovým územím Mladé Boleslavi podržel míč sparťan Slepička. Neměl ale komu přihrát, a tak se pustil do individuální akce. Po první úspěšné kličce ho však šikovně předskočil boleslavský obránce Procházka a čistě ho odstavil od míče. Slepička ho pak ve snaze získat míč zpátky fauloval.
3
Na levé straně poblíž pokutového území se už už dostával do šance letenský útočník Slepička, když byl důraznější než boleslavský Janíček. Ten však vzápětí rychle napravil své zaváhání a centr srazil na roh.
4
Důležité Velká šance Sparty po rohu. Na centr z levé strany si výborně naskakuje stoper Kučera, ale prudkou hlavičkou branku těsně míjí.
5
Karty Žlutou kartu dostal Michal Kadlec (Sparta)
Sparťanský obránce při útočné akci po levé straně přihrál pád. Od sudího dostal kartu za simulování.
6
Dlouhý pas letěl na boleslavského útočníka Pecku, ten na něj však nedoskočil. Míče se zmocnili sparťané, ale ani jim pokus o předchod dopředu nevyšel. Kladrubský si nerozuměl se Slepičkou a špatně přihrál.
8
Janíček, boleslavská letní posila na postu stopera, na poslední chvíli odehrál míč před vlastním pokutovým územím. Jinak by se do velké šance dostal sparťan Berger.
9
Gólman Kozáčik, jenž chytá svůj vůbec první ligový zápas v dresu Sparty, teď jistě vyběhl až na hranici pokutového území a bezpečně stáhl ze vzduchu vysoký centr z levé strany.
10
Sparťanský záložník Kladrubský podržel míč před boleslavskou šestnáctkou. Ač se mu nabízel na přihrávku Berger, rozhodl se pro dvě kličky, až si udělal prostor ke střele. Jeho rána levačkou šla nad břevno.
11
Karty Žlutou kartu dostal Ludovic Sylvestre (Ml. Boleslav)
Technický záložník, jenž působil také právě ve Spartě, u postranní čáry fauloval unikajícího Koláře.
12
Po faulu na útočníka Pecku zahrávali hosté přímý kop ze třiceti metrů. Po centru do pokutového území vybojovali roh.
13
Roh kopak Sylvestre. Pravačkou poslal míč před branku, kde si suverénně počínal gólman Kozáčik. Vyběhl z branky a lapil centr do rukavic a rychle rozehrál.
14
Pěkná akce Sparty, na jejím konci přihrával Matušovič na hranici pokutového území Slepičkovi, jenž míč okamžitě vracel patičkou za sebe do volného prostoru. V klíčový okamžik si však sparťané nerozuměli a boleslavští fotbalisté se snadno ubránili.
16
Matušovič vybojoval přímý kop u levé postranní čáry, rozehrál ho Voříšek. Jeho centr v pokutovém území hlavou tečoval Hušek, ale jeho pokus snadno chytil gólman Miller.
17
Po levé straně podél krajní lajny se snažil prosadil Berger, protihráče Kyselu ale trochu postrčil, a tak sudí pískl faul.
18
První střela boleslavského týmu. Kousek před pokutovým územím napřáhl Sylvestre, ale jeho ránu sparťané zblokovali. Míč sotva doskákal ke gólmanovi Kozáčikovi.
19
Letenský záložník Matušovič se drží za hlavu, ve velké šanci pálil nad branku. Ale gól by stejne neplatil, pomezní sudí mával ofsajd. Střele však předcházela krásná akce, kdy si nejprve třikrát přihráli Slepička s Řepkou. Potom Voříšek poslal kolmou přihrávku za obranu, na níž si zaběhl Matušovič. Ale v ofsajdu přestřelil.
20
Po rychlém protiútoku boleslavských fotbalistů prošel míč z levé strany celým pokutovým územím až na pravou stranu, kde ho bez přípravy napálil Kysela. Ale jeho prudký pokus chytil dobře postavený gólman Kozáčik do náruče.
22
Sparťané zahrozili po rychlé akci a centru do pokutového území, po kterém vybojovali roh. Ale ani z něj gólmana Millera nezaměstnali, boleslavští hráči se ubránili.
24
Důležité Do velké šance se dostával sparťan Kolář, při jeho průniku z pravé strany míč skočil na ruku boleslavského Kaliny. Penaltu sudí neodpískal, pokračovalo se ve hře a Kolář prudce vypálil, jeho ránu zblízka však Miller pohotově vyrazil. Akce pokračovala a po zmatcích před brankou Kolář přepadl přes Rajnocha. Boleslavští se následně ubránili.
25
Hra je krátce přerušena, Rajnoch po předchozím souboji zůstal ležet na trávníku.
27
Důležité Další slibná příležitost Sparty. Na hranici pokutového území se dostal ke střele volný Slepička, levačkou pálil křížně po levé ruce gólmana Millera, ten se ale stačil natáhnout a střelu chytil.
28
Řepka, stoper Sparty, před dvěma boleslavskými fotbalisty odhlavičkovával dlouhý pas, ale míč se dostal jen k dalšímu z hostů - Poláčkovi. Ten ho pohotově napálil bez přípravy, jeho rána letěla kousek vedle sparťanské branky.
30
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Řepka (Sparta)
za ostrý faul na Pecku u půlící čáry.
31
Boleslavský útočník Pecka po bleskovém ošetření pokračuje ve hře.
33
Po faulu Janíčka na Koláře zahrávají sparťané přímý kop od postranní čáry. U míče jsou Voříšek a Berger.
34
Přímý kop nakonec rozehrál Berger, levačkou poslal míč do pokutového území. Na jeho centr ale nikdo ze sparťanů nenabíhal, boleslavští hráči bez potíží míč odhlavičkovali z pokutového území.
35
Další přímý kop Sparty, tentokrát od středového kruhu. Ale dopadl stejně jako ten předchozí. Centr před branku a dobrý obranný zákrok hostů.
37
Boleslavský protiútok rozehráli Sylvestre s Peckou, narazili si míč, francouzský záložník se pak protáhl středem hřiště a na levé straně uvolnil Poláčka. Jeho centr před sparťanskou branku odvrátil hlavou Kučera.
39
Sparťanský útočník Slepička kousek před pokutovým územím přistrčil míč Bergrovi ke střele, letenskému kapitánovi však rána nesedla a míč šel vedle branky.
41
Domácí záložník Kladrubský sice ve středovém kruhu lehce podklouzl a málem přišel o míč, pak ale pěkně prošel přes dvě hráče a přihrával do brejku Voříškovi. Před ním ale dobře zasáhl Poláček.
42
Hostující stoper Janíček rázným skluzem odehrál míč před Kolářem, který se z pravé strany dostal do pokutového území Boleslavi. Sparťané budou kopat roh.
43
Voříškův z pravé strany centr boleslavští fotbalisté odvrátili a zvládli i následnou situaci před vlastním pokutovým územím.
44
Voříšek vhazoval míč, poslal ho rovnou za boleslavskou obranu, kam si seběhl Slepička. I když ho Janíček důrazně napadal, udržel ho a odcentroval před branku. Hosté odhlavičkovali.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Ml. Boleslav
46
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Bony Wilfried.
47
Důležité Velká šance Boleslavi! Sotva začal druhý poločas, přišel rychlý protiútok po levé straně. Útočník Pecka centr ze strany prodloužil ke vzdálenější tyči, kam si nabíhal Rajnoch, ale zblízka branku netrefil.
48
K míči se poprvé dostal Wilfried, devatenáctiletý útočník z Pobřeží slonoviny. Nejprve vyhrál hlavičkový souboj, potom ale až příliš důrazně napadal protihráče. Rozhodčí neodpískal faul jen proto, že hosté zůstávali u míče, a dal jim výhodu
49
Chvíli se nehrálo. Rozhodčí čekal, až si Voříšek zaváže tkaničku.
50
Kadlec dostal na levé straně přihrávku do běhu, přetlačil Kyselu a od koncové čáry odcentroval. Míč doletěl ke vzdálenější tyči ke Slepičkovi, který však zakončil hlavou špatně. Míč trkl do země, ale od ní na branku neletěl, jen vyskočil do vzduchu. Snadno ho pak chytil Miller.
51
Domácí záložník Hušek ve středu hřiště zachytil míč, přihrál Kladrubskému, který hned poslal dlouhý pas dopředu na rozběhnutého Slepičku. Boleslavský stoper Janíček ale hlavou odvrátil.
52
Před pokutovým územím Mladé Boleslavi podržel míč sparťan Slepička. Neměl ale komu přihrát, a tak se pustil do individuální akce. Po první úspěšné kličce ho však šikovně předskočil boleslavský obránce Procházka a čistě ho odstavil od míče. Slepička ho pak ve snaze získat míč zpátky fauloval.
54
Slepička z pravé strany přihrával do pokutového území Bergrovi, ten míč hned přiťukl za sebe nabíhajícímu Voříškovi. Jeho prudká rána šla nad břevno.
56
Důležité Boleslavský gólman Miller fantasticky vytáhl u své pravé tyče gólovou střelu Matušoviče, ke kterému míč pěkne usměrnil Wilfried. Po následném rohu se znovu vytáhl Miller, v těžké situaci se dostal k centru a vyboxoval ho.
58
Důležité Boleslavští fotbalisté se dostali do gólové šance. Z dvanácti metrů pohotově odražený míč napálil Papadopulos, ale trefil jen spoluhráče Pecku. Míč se vrátil znovu k Papadopulosovi, jeho druhou bombu do středu branky tentokrát zlikvidoval Kozáčik. Po této střele by ale stejně gól neplatil, pomezní sudí signalizoval ofsajd.
62
Karty Žlutou kartu dostal Štěpán Kučera (Sparta)
za faul ve středu hřiště.
63
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Ludovic Sylvestre, nahradil ho George Ganugravu.
63
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Miroslav Matušovič, nahradil ho Martin Zeman.
64
Kysela, faulovaný v předchozím souboji, se vrátil po ošetření do hry.
65
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Poláček (Ml. Boleslav)
66
Po centru z pravé strany hlavičkoval Wilfried. Jeho hlavička šla do středu branky, Millerovi však napoprvé z náruče vypadla, ale hned se po míči vrhl a chytil ho.
67
Důležité Slepička jen těsně míjí tyč boleslavské branky! Po dobré přihrávce Kladrubského se dostal k míči Slepička, před pokutovým územím si udělal prostor ke střele, ale pálil jen kousek vedle branky.
68
Počet diváků 15 521 (80 % z kapacity 19 317)
69
Důležité Góly Michal Kadlec (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Ml. Boleslav 1:0
Sparťanský obránce napřáhl, vypálil, míč prošel kolem několika hráčů, gólman Miller ho zřejmě vůbec neviděl. Rána zapadla přesně k tyči.
70
Důležité Tyč zachraňuje Spartu! Boleslavští hned vzápětí mohli vyrovnat - v pokutovém území vypálil šikovně Papadopulos, jeho pokus po zemi šel křížně ke vzdálenější tyči, ale od ní se odrazil, prošel podél celé brankové čáry a pokračoval ven. Boleslavští ještě zůstali v náporu, ale zakončili střelu nad branku.
72
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Poláček, nahradil ho Radim Nečas.
73
Brankář Miller vyběhl daleko z branky a na poslední chvíli odehrál míč před Slepičkou.
75
Domácí Kladrubský a zlínský Janíček se v souboji srazili hlavami. Oba pomalu vstávají na nohy a jdou za postranní čáru.
78
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Luboš Pecka, nahradil ho Jakub Řezníček.
79
Důležité Slepička na hranici pokutového území chytře uvolnil Zemana, proti kterému vystartoval Miller a pádem pod nohy šanci zmařil. Míč ale neudržel, doběhl si pro něj Slepička a nebezpečně kombinoval na hranici pokutového území s Wilfriedem. K zakončení se už sparťané nedostali.
80
Důležité Famózní zákrok gólmana Kozáčika, kterým uchránil Spartu od vyrovnání. Po akci Kysely na pravé straně a přihrávce Kaliny se míč dostal na hranici malého vápna k Nečasovi, který v jasné gólové šanci zakončoval. Kozáčik se však skvěle vrhl po pravé ruce a míč vytáhl. Bleskově se ještě dostal na nohy a stihl odehrát míč před dorážejícím protihráčem.
82
Karty Žlutou kartu dostal Jan Rajnoch (Ml. Boleslav)
za faul na Huška.
85
Důležité I Miller předvedl bravurní zákrok. Boleslavský brankář párádně vyškrábl míč, který už letěl pod břevno. Prudce hlavičkoval Wilfried po Zemanově rohu.
86
Znovu úspěšný Miller, centr po dalším rohu bezpečně stáhl ze vzduchu.
87
Boleslavští fotbalisté se tlačí dopředu, z pravé strany centroval Procházka, míč odhlavičkoval Řepka.
88
Další míč letí před sparťanskou branku na boleslavského útočníka Papadopulose, ale před ním odvrácí domácí stoper Řepka.
89
Rozhodčí v druhém poločase nastavuje tři minuty.
89
Karty Žlutou kartu dostal Martin Zeman (Sparta)
90
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Miroslav Slepička, nahradil ho Libor Došek.
90
Sparťané se snaží držet míč daleko od vlastní branky, u rohového praporku kombinují Zeman a Wilfried.
90
Dvakrát hlavou odvracel boleslavské centry Řepka.
90
Zřejmě poslední pokus o boleslavský útok zcela pokazil Kalina, když místo centru poslal míč vysoko nad sparťanskou branku.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.
90
Díky za pozornost. Hezký zbytek večera.

Sestavy a rozestavení

logo AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

Kozáčik
o hráči
Voříšek
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
Kučera
o hráči
23 Kadlec
Kadlec
o hráči
11 Kolář
Kolář
o hráči
46. min Wilfried o hráči
27 Hušek
Hušek
o hráči
8 Berger
Berger
o hráči
Kladrubský
o hráči
Matušovič
o hráči
63. min Zeman o hráči
Slepička
o hráči
90. min Došek o hráči

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-4-2)

27 Miller
Miller
o hráči
6 Kalina
Kalina
o hráči
Procházka
o hráči
Janíček
o hráči
Hrdlička
o hráči
20 Kysela
Kysela
o hráči
17 Rajnoch
Rajnoch
o hráči
Sylvestre
o hráči
63. min Ganugravu o hráči
Poláček
o hráči
72. min Nečas o hráči
Papadopulos
o hráči
16 Pecka
Pecka
o hráči
78. min Řezníček o hráči

Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Lhoták
Počet diváků: 15 521 (80 % z kapacity 19 317)

Vzájemné zápasy

30. března 2019 15:00Mladá Boleslav–Sparta 2:1
22. října 2018 18:00Sparta–Mladá Boleslav 4:1
3. prosince 2017 18:00Sparta–Mladá Boleslav 3:0
7. srpna 2017 17:00Mladá Boleslav–Sparta 0:1
12. března 2017 15:30Mladá Boleslav–Sparta 1:0
10. září 2016 15:00Sparta–Mladá Boleslav 2:2
21. února 2016 15:00Sparta–Mladá Boleslav 2:0
14. srpna 2015 20:30Mladá Boleslav–Sparta 2:4
3. května 2015 19:30Mladá Boleslav–Sparta 2:3
26. října 2014 15:45Sparta–Mladá Boleslav 1:0
25. května 2014 18:00Mladá Boleslav–Sparta 0:4
23. listopadu 2013 18:00Sparta–Mladá Boleslav 4:1
12. května 2013 19:00Sparta–Mladá Boleslav 4:0
9. května 2013 17:10Sparta–Mladá Boleslav 1:2
1. května 2013 16:00Mladá Boleslav–Sparta 1:1
3. listopadu 2012 19:20Mladá Boleslav–Sparta 1:1
22. dubna 2012 19:15Mladá Boleslav–Sparta 2:0
28. března 2012 18:00Sparta–Mladá Boleslav 1:0
21. března 2012 16:00Mladá Boleslav–Sparta 1:1
29. října 2011 18:20Sparta–Mladá Boleslav 0:3
17. dubna 2011 17:00Mladá Boleslav–Sparta 1:2
25. září 2010 17:50Sparta–Mladá Boleslav 1:1
14. března 2010 17:00Mladá Boleslav–Sparta 1:2
23. srpna 2009 19:00Sparta–Mladá Boleslav 1:0
30. května 2009 15:00Mladá Boleslav–Sparta 0:3
2. srpna 2008 19:00Sparta–Mladá Boleslav 1:0
17. března 2008 17:15Mladá Boleslav–Sparta 1:4
24. září 2007 17:15Sparta–Mladá Boleslav 0:1
2. dubna 2007 17:15Sparta–Mladá Boleslav 4:1
27. srpna 2006 20:15Mladá Boleslav–Sparta 3:0
27. dubna 2006 17:00Mladá Boleslav–Sparta 2:0
19. listopadu 2005 17:00Sparta–Mladá Boleslav 4:2
7. května 2005 14:25Mladá Boleslav–Sparta 2:1
8. listopadu 2004 16:40Sparta–Mladá Boleslav 0:1