Úterý 20. října 2020, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 20. října 2020 Vendelín
Góly:
Góly:

Sestavy:
M. Slavík (2,5) - T. Mapanya (3,5), M. Müller (2), Jakub Štochl (3), M. Mišůn (3,5) - M. Klesa (3,5), T. Borek (2,5), D. Tarczal (3) (90. L. Nechvátal), L. Pleško (3), A. Fantiš (3) (81. J. Kalabiška) - D. Huňa (3,5)
Sestavy:
M. Vaniak (3) - M. Krajčík (3), M. Suchý (2), E. Brabec (2,5), D. Hubáček (3) - P. Janda (4) (46. T. Necid), M. Tavares (2,5), L. Volešák (4) (73. M. Jarolím), J. Černý (3,5) - V. Šmicer (3), Z. Šenkeřík (4) (61. M. Ivana)

Žluté karty:
33. M. Müller, 52. M. Slavík
Žluté karty:
43. E. Brabec, 55. D. Hubáček, 88. M. Krajčík

Střely na branku: 4:5; Střely mimo: 2:6; Rohové kopy: 5:5
Počet diváků: 3 752 (47 % z kapacity 7 900)

Online reportáž
komentoval: Filip Musil

Slávistický trenér Karel Jarolím nechal odpočívat některé z opor. Belaid do Příbrami vůbec necestoval, Necid, M. Jarolím a Švento usednou jen na lavičku náhradníků. Do sestravy se naopak po zranění vracejí Šmicer, Tavares a Černý.
Nad stadionem je mlžný opar, ale viditelnost je dobrá. Diváci sledují rozcvičující se fotbalisty.
Trenér domácích Massimo Morales udělal v sestavě hned tři změny oproti poslednímu utkání se Žižkovem. Především kvůli zranění dnes nenastoupili Nohýnek, Tomašák a Oliveira. Naopak Huňa se po drobném otřesu mozku do základní jedenáctky vrátil.
O kulisu se v Příbrami starají fanoušci Slavie, kteří obsadili podstatnou část tribuny za jednou z branek. Ostatní sektory jsou hodně prořídlé.
Rozhodčí přivádí na hřiště oba týmy.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Slavia
1
Slavia se ihned po úvodním hvizdu tlačí dopředu. Opět většina útoků vedena přes pravou stranu.
2
Fantiš postupoval na levé straně, kde jej dobře zablokoval obránce Slávie - Suchý. Domácí vybojovali roh, ten zahrál Klesa, ale nikdo na jeho centr nenaskočil.
4
Příbram se usadila po delší čas na polovině Slavie, ale její kombinace byla kostrbatá. Žádnou šanci si zatím žádný s týmů nevytvořil.
6
Hosté kombinují především uprostřed hřiště na pravé straně, Příbram zatím dobře pokrývá křídelní prostory, odkud byla v posledních zápasech Slavia nejvíce nebezpečná.
7
Po sólové akci vystřelil asi z 25 metrů domácí Huňa, brankář Vaniak střelu jen vyrazil. K míči měl ale nejblíže slávistický stoper a odklidil jej do bezpečí.
9
Hra zatím postrádá spád. Obě mužstva na zmrzlém terénu obtížně kombinují. Diváci Slavie ženou svůj tým do útoku zatím marně.
11
Přímý kop ze 20 metrů zahrávali hosté, do míče se opřel Volešák, ale jeho nedůrazná střela skončila v rukavicích gólmana Slavíka.
13
Slávista Šmicer pěkně přihrával od brankové čáry na hranici penalty, kde se k míči dostal Janda, který byl ale tísněn a jeho střela skončila vedle pravé tyče příbramské branky.
14
První roh Slavie zahrál Černý, k nebezpečné akci ale jeho centr nevedl.
16
Po ose Janda - Šmicer střílel z hranice šestnáctky velmi nebezpečně hostující Černý, ale domácí obránci zblokovali jeho střelu na roh.
17
Důležité Po rohovém kopu z levé strany se dostal k hlavičce Šmicer, který prodloužil na Šenkeříka, ten hlavou otřel míč o břevno příbramské branky, odkud se odrazil za branku.
19
Slávista Janda provedl individuální akci. Středem hřiště prošel až k šestnáctce domácích, kde jej nedovoleně zastavil Štochl.
20
Přímý kop zahrál Volešák; přiťukl míč na levou stranu Šmicerovi, kterému střela ale ideálně nesedla a skončila hodně vedle pravé tyče branky Příbrami.
22
Rozhodčí zastavil nadějnou akci Slavie. Hostující Janda svůj samostatný únik pro ofsajd dokončit nemohl.
25
Krajčík vybojoval na pravé straně další rohový kop hostů. Ten rozehrál Černý, ale na jeho přetažený centr žádný ze spoluhráčů nedosáhl.
25
Hosté mají velkou územní převahu, ale selhává jim kombinace ve finální části. Kromě břevna Šmicera zatím žádnou vážnější akci domácí řešit nemuseli.
27
Po delší době se na polovinu Slavie dostala také Příbram, ale akci zkazil útočným faulem Klesa.
28
Volešák vyslal pěknou kolmici na nabíhajícího Šenkeříka, kterou ale přečetl gólman domácích - Slavík a včasným vyběhnutím zmařil šanci Slavie.
29
Z dálky střílel z voleje hostující Černý. Jeho střela šla hodně nad branku Příbrami.
30
Klesa se úspěšně probíjel na pravé straně, ale jeho zpětná přihrávka na nabíhajícího Huňu byla zblokovaná.
31
Po rohovém kopu domácích se dostala Slavia do protiútoku. Janda poslal přihrávku na unikajícího volešáka, který byl ale pomalejší než hostující obránce, který jej dobře zakřižoval a razantním odkopem akci zastavil.
33
Karty Žlutou kartu dostal Martin Müller (Příbram)
33
Důležité Slávisté měli velkou šanci ke vstřelení branky. Volešák poslal asi z 25 metrů z přímého kopu míč přímo do břevna Slavíkovy branky. Po teči jednoho z domácích hráčů zahrávali hosté ještě rohový kop, z něj ale nic nevytěžili.
36
Domácí jsou v těchto fázích utkání velmi pasivní. Téměř nekombinují, jen odkopávají míče na slávistickou polovinu. Hosté ale zatím nenašli účinný recept na to, jak úpornou obranu překonat.
39
Po chybě hostů, Borek přihrával na pravou stranu, kde nabíhal fantiš, ten zvolil individuální průnik, který se mu ale nezdařil.
40
Přímý kop z 35 metrů zahrával domácí Pleško, jeho centr ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
41
Hosté se snažé tlačit hodně dopředu, nechávají pár skulin v obraně, které ale zatím především defenzivně ladění Příbramští hráči nijak nevyužívají.
43
Po ose Huňa - Pleško - Borek střílel posledně jmenovaný z dobré pozice jen do rukavic gólmana hostů - Vaniaka.
43
Karty Žlutou kartu dostal Erich Brabec (Slavia)
44
Domácí měli dobrou příležitost ke skórování, z 24 metrů poslal míč z přímého kopu Pleško jen do zdi bránících Slávistů.
44
Příbramští vybojovali další rohový kop, ale po jeho zahrání se do zakončení nedostali.
45
Hostů v posledních chvílích především brání. Příbram zvýšila pressink, což dělá Slávistům velké problémy.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Tomáš Necid.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Slavia
Výkop měli domácí.
47
Domácí na začátku druhé půle vysunuli domácí pressink hodně hluboko na polovinu Slavie. Tlakem na její rozehrávku však zatím mnoho míčů nezískali.
48
Šmicer pěkně přihrál ze středu na levou stranu, kde mu nabíhal Hubáček, toho ale zablokoval příbramský Klesa.
49
Obránci Slavie tavaresovi utekl na půlící čáre pod nohou míč, ale domácí se s darovaným brejkem nevypořádali dobře a přihrávkou dozadu akci zabrzdili.
51
Rychlá akce Příbrami, Borek z prostřed hřiště přihrálo míč na Klesu, který ale nedůraznou střelu mnoho starostí gólmanu Vaniakovi nenadělal.
52
Karty Žlutou kartu dostal Martin Slavík (Příbram)
52
Důležité Brankář Slavík stáhl unikajícího Šenkeříka v pokutovém území a daroval tak Slavii možnost pokutového kopu. Ten zahrál Necid, ale jeho střela k levé tyči nebyla důrazná a brankář Příbrami ji vyrazil!
54
Šmicer přihrával do dobré pozice nabíhajícímu Volešákovi, akci zastavil obránce domácích Mišun.
55
Karty Žlutou kartu dostal David Hubáček (Slavia)
56
Klesa zahrával rohový kop z pravé strany, k odraženému míči se dostal Fantiš, ale Necid jeho střelu zblokoval na další roh. ten zahrál klesa rovnou do rukavic gólmana Vaniaka.
57
Necid se dostal za obranu Příbrami, ale akci dokončit nemohl, protože v době přihrávky byl v ofsajdu. Přesto dopravil míč do sítě, domácí fanoušci se dožadují žluté karty za nesportovní chování.
58
Klesa opět motal hostujícím obráncům hlavu, ale špatně odcentroval, čímž nadějnou akci zastavil.
59
Pleško se málem dostal k samostatnému úniku do slávistické šestnáctky, ale míč si moc předkopl. Šance Příbrami tak skončila.
61
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Milan Ivana.
62
Šmicer si povodil dva obránce a vystřelil asi z 25 metrů, jeho střela ale vysoko přeletěla branku domácích.
63
Černý na krají příbramské šestnáctky přihrával nabíhajícímu Necidovi. Míč zastavil na poslední chvíli obránce Müller.
64
Po souboji Borka se slávistou Černým na hranici šestnáctky domácích prvně jmenovaný upadl, rozhodčí tuto akci posoudil jako faul hostujícího hráče k velké nevoli početné skupiny vlajkonošů z Edenu.
66
Ivana se dostal k míči zhruba ze 14 metrů, ale v tísni dokázal jen slabě vystřelit. Míč tak v pohodě chytil příbramský gólman Slavík.
67
Počet diváků 3 752 (47 % z kapacity 7 900)
68
Domácí teď zmáčkli Slavii na levé straně, ale po vzájemné oťukávané se do zakončení neprobojovali.
70
Slávisté mají velké problémy s kombinací. Kazí téměř každou druhou přihrávkou a výrazně tak ulehčují domácím bránění.
70
Důležité Hostující útočník Necid se dostal do šestnáctky domácích, krásnou přihrávkou poslal míč na nohu Šmicerovi, který ale z velmi dobré pozice přestřelil.
73
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Ladislav Volešák, nahradil ho Marek Jarolím.
74
Otěže zápasu po hluché části opět přebírají více hosté. Ale nedaří se jim rozhýbat kvalitní obranu domácího celku.
76
Huňa se dostal po dlouhé době k blízkosti šestnáctky hostů; na nic nečekal a vystřelil. Míč však skončil nad brankou Slavie.
77
K odraženému míči se dostal Tarczal, ale poslal jej hodně mimo tyče slávistické branky.
78
Černý centroval z přímého kopu, míč však odhlavičkoval Huňa na roh. Po jeho zahrání se nadvakrát dostal k zakončení Šmicer, ale míč k brance nepustili domácí obránci.
80
Hosté dobývají šestnáctku Příbrami velmi těžkopádně, schází jim nápad, kterým by překvapili domácí obránce.
81
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Antonín Fantiš, nahradil ho Jan Kalabiška.
83
Domácí teď musí čelit dlouhým nakopávaným míčům z kopaček Slávistických hráčů, což se jí zatím daří. Hosté jsou stále neroznější a kazí více přihrávek.
85
Hubáček přiťukl před šestnáctku míč Šmicerovi, ten ale špatně zakončil. Domácí se zatím brání bez větších potíží.
86
Další rohový kop hostů zkrotil s problémy nadvakrát domácí gólman Slavík.
87
Vladimír Šmicer vypadá, že je již hodně unavený, zápas však musí dohrát, protože trenér Slavie již třikrát vystřídal.
88
Karty Žlutou kartu dostal Matej Krajčík (Slavia)
89
Klesa se snažil obhodit si Hubáčka na pravé straně, ale ten jeho záměr odhalil a do zakončení jej nepustil.
90
Další akci Slavie zastavil rozhodčí pro ofsajd útočníka Necida
90
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
90
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Daniel Tarczal, nahradil ho Lukáš Nechvátal.
90
Nedisciplinovaní rowdies Slavie naházeli do hřiště světlice a dělbuchy. Hra nemůže pokračovat.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-5-1)

22 Slavík
Slavík
o hráči
12 Mapanya
Mapanya
o hráči
15 Müller
Müller
o hráči
Mišůn
o hráči
27 Klesa
Klesa
o hráči
23 Borek
Borek
o hráči
Tarczal
o hráči
90. min Nechvátal o hráči
Pleško
o hráči
16 Fantiš
Fantiš
o hráči
81. min Kalabiška o hráči
11 Huňa
Huňa
o hráči

logo SK Slavia Praha Slavia (4-4-2)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
Krajčík
o hráči
17 Suchý
Suchý
o hráči
3 Brabec
Brabec
o hráči
Hubáček
o hráči
8 Janda
Janda
o hráči
46. min Necid o hráči
Tavares
o hráči
Volešák
o hráči
73. min Jarolím o hráči
26 Černý
Černý
o hráči
11 Šmicer
Šmicer
o hráči
Šenkeřík
o hráči
61. min Ivana o hráči

Rozhodčí: Mikel - Handlíř, Pelikán
Počet diváků: 3 752 (47 % z kapacity 7 900)

Vzájemné zápasy

17. března 2019 17:30Příbram–Slavia 0:2
7. října 2018 18:00Slavia–Příbram 4:1
25. února 2017 19:15Příbram–Slavia 1:8
21. srpna 2016 15:00Slavia–Příbram 3:0
11. května 2016 18:15Příbram–Slavia 1:3
28. listopadu 2015 17:00Slavia–Příbram 2:1
9. května 2015 16:00Příbram–Slavia 2:1
1. listopadu 2014 17:00Slavia–Příbram 3:2
2. května 2014 20:15Slavia–Příbram 3:0
2. listopadu 2013 17:00Příbram–Slavia 0:0
27. dubna 2013 16:00Příbram–Slavia 2:0
19. října 2012 20:15Slavia–Příbram 2:1
18. února 2012 14:00Příbram–Slavia 0:0
14. srpna 2011 17:00Slavia–Příbram 3:1
16. května 2011 18:30Slavia–Příbram 3:2
30. října 2010 16:00Příbram–Slavia 1:1
2. května 2010 16:00Slavia–Příbram 3:0
31. října 2009 16:00Příbram–Slavia 1:0
30. listopadu 2008 20:00Příbram–Slavia 0:0
6. srpna 2008 18:00Slavia–Příbram 1:0
13. května 2007 20:15Příbram–Slavia 0:2
5. listopadu 2006 17:00Slavia–Příbram 1:1
18. března 2006 14:25Slavia–Příbram 1:0
24. září 2005 14:25Příbram–Slavia 2:2
14. května 2005 14:25Příbram–Slavia 0:1
13. listopadu 2004 17:00Slavia–Příbram 5:1
27. března 2004 17:00Slavia–Příbram 3:0
20. září 2003 14:25Příbram–Slavia 1:0
3. března 2003 16:40Slavia–Příbram 3:1
28. srpna 2002 18:00Příbram–Slavia 2:1
28. dubna 2002 19:00Slavia–Příbram 0:0
4. listopadu 2001 14:00Příbram–Slavia 2:3
13. dubna 2001 16:30Slavia–Příbram 0:0
1. října 2000 16:00Příbram–Slavia 2:1