Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
44. R. Naumov
Góly:
39. M. Hubník, 89. D. Rossi Silva

Sestavy:
P. Bartalský (2) - L. Hruška (4), R. Pilař (4), P. Gabriel (3), X. Zengue (2,5) - L. Vaculík (4) (72. L. Stracený), J. Sabou (3,5), J. Hušbauer (3,5) (57. M. Vozábal) - P. Straka (4,5) (42. P. Švancara), R. Naumov (3), R. Kalod (4,5)
Sestavy:
P. Drobisz (3) - D. Rossi Silva (1,5), M. Hudec (2,5), M. Komárek (3), A. Škerle (3) - D. Kobylík (3) (89. V. Štětina), M. Kaščák (3), R. Nepožitek (4) - V. Štěpán (3,5) (46. T. Nuc), M. Ordoš (3), M. Hubník (2,5) (82. T. Janotka)

Žluté karty:
59. R. Kalod, 76. M. Vozábal
Žluté karty:
13. M. Hubník, 68. T. Nuc, 80. M. Ordoš

Střely na branku: 4:4; Střely mimo: 6:3; Rohové kopy: 9:11
Počet diváků: 2 723 (54 % z kapacity 5 000)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Hezké nedělní dopoledne z pražského Žižkova. Fotbalisté domácí Viktorie vstoupí v 10.15 do dalšího boje o záchranu. Tentokrát se jim postaví Olomouc. Zápas budeme sledovat v podrobné on-line reportáži.
Žižkov nevyhrál už sedm zápasů za sebou. V posledních třech zápasech dokonce nedal gól (351 minut). Na předposledním místě ztrácí osm bodů na čtrnácté Kladno. I proto udělal trenér Ščasný v sestavě několik změn: jen na lavičce zůstává zkušené tri Švancara, Stracený, Vozábal.
Olomouc je naopak v klidu: pohybuje se ve středu tabulky a poslední dva zápasy vyhrála. Naposledy překvapila Slavii, kterou porazila 1:0.
1
Začal první poločas utkání Žižkov - Olomouc
Rozehrávají hosté. Ve středovém kruhu si ťukli míč olomoučtí útočníci Ordoš a Hubník
1
Olomoučtí fotbalisté se hned po rozehrání pustili do útoku, domácí jejich akci přerušili faulem. Standardní situaci z velké dálky rozehrál Kobylík, jeho centr Ordoš lízl hlavou vedle branky.
2
Hubník, útočník Olomouce, se pustil do dravého průniku po levé straně, u koncové lajny ho ale zakřižoval Hruška a zblokoval míč na roh. Skupinka olomouckých fanoušků právě za brankou Žižkova skandovala útočníkovo jméno.
3
Žižkovští hráči se ale po následném rohu snadno ubránili, soupeře do zakončení vůbec nepustili.
4
Z pravé strany poslal míč před žižkovskou branku olomoucký záložník Kobylík. Letící míč snadno stáhl do rukavic domácí gólman Bartalský.
5
Žižkovští fotbalisté si zkomplikovali situaci, stoper Pilař dlouho otálel s rozehrávkou, až příliš blízko k sobě pustil olomouckého útočníka Štěpána, který dobře napadal. Pilař v nouzi poslal míč brankáři Bartalskému, který ho odkopl do pole.
6
Domácí kapitán Gabriel na poslední chvíli ve skluzu odehrál míč před olomouckým útočníkem Štěpánem. V souboji ho však zasáhl, Štěpán zůstává ležet na trávníku.
7
Rozhodčí Zelinka běží k ležícímu Štěpánovi. Olomoucký útočník pomalu vstává, bude pokračovat ve hře.
8
První útočná akce ze strany domácího týmu, středem hřiště postupoval Naumov, ale byl faulován zezadu. Žižkov bude zahrávat přímý kop z sedmadvaceti metrů.
9
Přímý kop zahrával Hušbauer, rozhodl se pro přímou střelu, ale pravačkou poslal míč nad olomouckou branku.
10
Nebezpečná hlavička olomouckého útočníka Hubníka se snesla jen kousek za břevno žižkovské branky. Hubník si naběhl na centr a jemným obloučkem usměrnil míč na branku. Ale minul.
11
V akci oba brankáři: nejdřív olomoucký gólman Drobisz musel vyběhnout na hranici pokutového území, aby odkopl míč před dobíhajícími žižkovskými útočníky. To Bartalský na druhé straně měl víc starostí, na roh vyrážel nepříjemný centr Kobylíka z pravé strany.
12
Důležité Další zákrok žižkovského brankáře Bartalského a teď opravdu parádní! Spoluhráče hodně podržel při velké šanci olomouckého stopera Hudce, který hlavičkoval po rohovém kopu u vzdálenější tyče. Bartalský bravurně vyškrábl letící míč na další roh.
13
Karty Žlutou kartu dostal Michal Hubník (Olomouc)
Olomoucký útočník je trestán za tvrdý faul.
14
Ještě neuplynula ani čtvrthodina hry, a hosté už kopali čtvrtý roh. Tentokrát místo letícího centru zvolili ostrou přihrávku po zemi na přední tyč, domácí obránci míč zblokovali a nakonec odehráli mimo pokutové území.
15
Po delší době se osměnili i domácí fotbalisté, ale zatím se do zakončení nedostali. Dva centry olomoučtí stopeři odvrátili, pak se k míči dostal Vaculík, ale na hranici pokutového území místo střely ještě zkoušel prostrčit míč mezi dvěma olomouckým obránci a ti jeho akci překazili.
16
Domácí útočník Naumov si zpracoval míč v olomoucké šestnáctce, ale neměl prostor ke střele, tak si míč ještě zkoušel posunout do strany. Sám se ale pak vytlačil mimo střelecký úhel, a tak musel centrovat. Letící míč odhlavičkoval Rossi.
17
Hra je krátce přerušena, u středového kruhu leží olomoucký kapitán Kaščák. Na hřiště už míří pořadatelé s nosítky.
18
Olomoucký obránce Rossi zahrál ve vlastním pokutovém území rukou, ale rozhodčí Zelinka jasně ukazuje: "Hrajte dál, byla nastřelená, pískat nebudu."
19
Kaščák se chvíli protahoval za postranní čárou a vrací se do hry. Olomouc po krátkém oslabení je kompletní.
20
Žižkov je v posledních okamžicích aktivnější, víc se tlačí dopředu. Na hranici pokutového území se teď zkoušel individuálně prosadit Naumov, ale přes obránce nepřešel.
21
Přímý kop Žižkova: z pravé strany centroval Hušbauer, na letící míč si nabíhal Hruška, ale před ním odhlavičkoval míč Hudec.
22
Stále se hraje víc na polovině Olomouce, ale domácí se zatím do žádné šance nedostali, gólman Drobisz proti přímé střele ještě zasahovat nemusel.
23
Rychlá akcce Žižkova na pravé straně, Vaculíkův centr ale odkopl Hudec.
24
Žižkovský obránce Zengue se zlobí na spoluhráče Naumova. U levé postranní čáry si nabíhal do volného prostoru, ale Naumov zbytečně kličkoval, sám se dostal do potíží a nakonec o míč v souboji s Rossim přišel.
25
Domácí kapitán Gabriel z hloubi pole zkoušel přihrávku dopředu, ale poslal míč až k olomouckému brankáři Drobiszovi.
28
Přímý kop pro Žižkov: domácí Hušbauer si na prsou zpracoval pas z pravé strany, zkoušel se protáhnout kolem Kaščáka, který ho lehce fauloval.
29
K míči se postavil Vaculík, z přímého kopu centroval. Nikdo ze spoluhráčů však polovysoký míč nezasáhl, centr proletěl kolem branky do zámezí.
31
Domácí útočník Kalod se hezky protáhl do pokutového území Olomouce, pěkně si vyhnul protihráči, ale akci pokazil centrem, který letěl do prostoru, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Míč chytil gólman Drobisz.
32
"Dej tam toho Švancaru!" vykřikl nespokojený fanoušek. Nelíbí se mu žižkovská hra a chce střídat. Na žižkovské lavičce sedí kromě Švancary ještě další zkušení Vozábal a Stracený.
33
Útočník Kalod hlavou sklepával centr z pravé strany na Naumova, ale ten podle pomezního rozhodčího stál v ofsajdu a zvedl praporek. Hlavní sudí pak hru přerušil.
35
Olomoucký útočník Štěpán se dravě pustil do úniku po pravé straně, prchl až do pokutového území, kde však narazil na žižkovského stopera Gabriela, který ve skluzu míč srazil na roh.
36
Po následném rohu se Žižkov ubránil a vzápětí vyvezl míč od své branky.
37
Na druhé straně se zkoušel prosadit individuálně záložník Hušbauer. Když se vyhnul prvnímu soupeři, míč si příliš předkopl a Hudec mu míč odkopl.
39
Důležité Góly Michal Hubník (Olomouc) vstřelil gól. Žižkov - Olomouc 0:1
Hosté skórují po rychlé akci a centru z pravé strany. Míč před branku poslal obránce Rossi, jeho centr prolétl až ke vzdálenější tyči, kde najednou vyplul zcela volný a nikým nehlídaný útočník Hubník. Ten už měl lehkou roli, míč trkl do odkryté branky.
41
Na žižkovské straně se chystá střídání, fanoušci se dočkají svého oblíbence a baviče. Do hry půjde Švancara.
42
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Pavol Straka, nahradil ho Petr Švancara.
42
Švancaru vítá potlesk fanoušký. Žižkovský útočník hned spěchá dopředu k pokutovému území Olomouce.
43
Důležité Švancara se chvíli po příchodu na trávník uvedl nebezpečnou střelu, z hranice pokutového území vypálil pod břevno, gólman Drobisz s problémy vytáhl na roh.
44
Důležité Góly Riste Naumov (Žižkov) vstřelil gól. Žižkov - Olomouc 1:1
Po pěti minutách vyrovnáno! A znovu u toho byl Švancara. Právě on zahrával žižkovský roh, vůbec první v tomto utkání, jeho centr prošel před branku, kde zblízka hlavou skóroval Naumov. Žižkovští dali v lize gól po 394 minutách.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Hosté z Olomouce ještě v nastaveném čase zahrávali roh, ale z něj nezahrozili.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Žižkov - Olomouc
46
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Vojtěch Štěpán, nahradil ho Tomáš Nuc.
47
Hned v úvodu druhého poločasu kopal Žižkov roh, centr na bližší tyč boxoval gólman Drobisz.
48
Důležité Olomoučtí měli velkou šanci: po dlouhém autu Škerleho z levé strany se míč dostal k Ordošovi, který si ho šikovně posunul doprava a už už zakončoval, na poslední chvíli mu do střely padl Zengue a míč srazil na roh.
49
Další šance Olomouce: střílený centr z rohu prošel ke vzdálenější tyči, protože Naumov při odkopu promáchl. K míči se tak dostal Hubník, ale Naumov svoje zaváhání napravil a zblokoval Hubníkovu dorážku na další roh.
50
Teď už se žižkovští fotbalisté osvobodili definitivně: Vaculík na bližší tyči odhlavičkoval centr do pole.
51
U olomouckého pokutového území se tlačil do šance Kalod, ale v tísni mezi dvěma obránci hostů neměl prostor na pořádné zakončení a jeho slabý pokus snadno chytil vybíhající brankář Drobisz.
52
Dva obranné zákroky žižkovského kapitána Gabriela: nejdřív odhlavičkoval centr z pravé strany a pak zblokoval Ordošovu střelu na roh.
53
Byl to už celkově desátý roh olomouckých fotbalistů v tomto zápase. Na centr z pravé strany si naskočil stoper Hudec a hlavou poslal oblouček na branku. Míč pomalu pamadal pod břevno, gólman Bartalský ho těsně před brankovou čárou zachytil do rukavic.
55
A teď už jedenáctý roh Olomouce! Předcházel mu zákrok gólmana Bartalského, který vyrážel nepříjemný centr zprava. Žižkov se ubránil, jeho obránci odkopli polovysoký střílený centr.
57
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Martin Vozábal.
59
Karty Žlutou kartu dostal Richard Kalod (Žižkov)
62
Nejdřív při útočné akci Žižkova pokazil centr z pravé strany Vozábal, po průniku poslal míč podél branky až na druhou stranu, nikdo ze spoluhráčů neměl šanci zasáhnout. Potom podobně na druhé straně pokazil olomouckou akci Hubník. Z levé strany místo přihrávky dopředu poslal míč za nabíhající spoluhráče.
65
Další velká nepřesnost: olomoucký záložní Kobylík z přímého kopu poslal příliš vysoký centr, na který nedoskočil ani Ordoš u vzdálenější tyče.
68
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Nuc (Olomouc)
72
Střídání Střídání: Žižkov: ze hřiště odešel Lukáš Vaculík, nahradil ho Luděk Stracený.
72
Důležité Žižkovský obránce Pilař se chytil za hlavu, v dobré pozici o kousek netrefil branku. Hlavou usměrňoval odražený míč, který se k němu dostal po přímém kopu z pravé strany téměř od postranní lajny.
73
Olomoucký záložník Kobylík poslal přihrávku mezi žižkovské obránce, za nimi se vynořil náhradník Nuc, ale byl v těžkém úhlu - už téměř u koncové čáry. A tak musel centrovat, míč v pádu chytil gólman Bartalský.
74
Po faulu na Švancaru budou domácí zahrávat přímý kop z dvaadvaceti metrů.
75
Vozábalovu technickou střelu z přímého kopu přizvedla olomoucká zeď na roh. Po něm už žižkovští fotbalisté nezahrozili.
76
Karty Žlutou kartu dostal Martin Vozábal (Žižkov)
Rozhodčí Zelinka dal žlutou kartu bez váhání, když žižkovský záložník Vozábal padl¨na trávník na hranici pokutového území a chtěl penaltu.
77
Žižkovský roh: Švancara ho rozehrál rychle, aby překvapil soupeře, ale centr se mu nepovedl.
78
Olomoucký útočník Hubník se hezky položil do střely, pálil v pádu akrobaticky. Ale nepřesně a navíc mu pomezní sudí signalizoval ofsajd.
79
Žižkovští zahrávají dva rohy hned po sobě. Prvnímu předcházel Švancarův pokus, který hosté jen těsně tečovali mimo branku. Druhý roh přišel hned vzápětí po razantním odkopu olomouckých fotbalistů do zámezí. Pak se hosté ubránili.
80
Karty Žlutou kartu dostal Michal Ordoš (Olomouc)
81
Po přímém kopu z levé strany hlavičkuje nepřesně Sabou.
82
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Michal Hubník, nahradil ho Tomáš Janotka.
83
Počet diváků 2 723 (54 % z kapacity 5 000)
84
V závěru druhého poločasu jsou domácí viditělně aktivnější, snaží se útočit. Olomouc se víc a víc brání, ale i díky dlouhým odkopům drží smírný stav. Žižkov se do vyložené šance nedostal.
86
Dva rohy Žižkova za sebou, ale bez efektu.
89
Důležité Góly Daniel Rossi Silva (Olomouc) vstřelil gól. Žižkov - Olomouc 1:2
Gól těsně před koncem! Hosté zahrávali přímý kop z pětadvaceti metrů, Rossi vyslal na branku polovysokou střelu, která prošla kolem zdi do sítě.
89
Střídání Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel David Kobylík, nahradil ho Vít Štětina.
90
Hosté odehráli míč daleko od své branky, teď ho drží u rohového praporku.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.
90
Díky za pozornost. Hezkou neděli.

Sestavy a rozestavení

Žižkov (4-3-3)

Bartalský
o hráči
Hruška
o hráči
22 Pilař
Pilař
o hráči
16 Gabriel
Gabriel
o hráči
25 Zengue
Zengue
o hráči
Vaculík
o hráči
72. min Stracený o hráči
7 Sabou
Sabou
o hráči
Hušbauer
o hráči
57. min Vozábal o hráči
15 Straka
Straka
o hráči
42. min Švancara o hráči
17 Naumov
Naumov
o hráči
10 Kalod
Kalod
o hráči

logo SK Sigma Olomouc Olomouc (4-3-3)

18 Drobisz
Drobisz
o hráči
Rossi Silva
o hráči
25 Hudec
Hudec
o hráči
Komárek
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
Kobylík
o hráči
89. min Štětina o hráči
Kaščák
o hráči
Nepožitek
o hráči
Štěpán
o hráči
46. min Nuc o hráči
7 Ordoš
Ordoš
o hráči
10 Hubník
Hubník
o hráči
82. min Janotka o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Košec, Pelikán
Počet diváků: 2 723 (54 % z kapacity 5 000)

Vzájemné zápasy

15. dubna 2017 17:00Žižkov–Olomouc ?:?
1. října 2016 17:00Olomouc–Žižkov 2:0
31. května 2015 17:00Olomouc–Žižkov 0:1
3. srpna 2014 10:15Žižkov–Olomouc 2:1
4. března 2012 17:00Olomouc–Žižkov 2:1
28. srpna 2011 17:00Žižkov–Olomouc 2:2
12. dubna 2009 10:15Žižkov–Olomouc 1:2
5. října 2008 17:00Olomouc–Žižkov 2:0
19. dubna 2008 17:00Olomouc–Žižkov 2:0
4. listopadu 2007 10:15Žižkov–Olomouc 2:0
28. března 2004 10:15Žižkov–Olomouc 0:1
20. září 2003 17:15Olomouc–Žižkov 3:0
23. března 2003 16:30Olomouc–Žižkov 0:0
1. září 2002 10:15Žižkov–Olomouc 2:2
13. dubna 2002 10:15Žižkov–Olomouc 1:0
19. října 2001 16:30Olomouc–Žižkov 0:2
11. března 2001 10:15Žižkov–Olomouc 2:2
27. srpna 2000 16:30Olomouc–Žižkov 4:1

Najdete na iDNES.cz