Penaltu dal: 121. D. Villa, 121. S. Cazorla, 121. M. Senna, 121. F. Fabregas
Penaltu dal: 121. F. Grosso, 121. M. Camoranesi
Penaltu nedal: 121. D. De Rossi, 121. A. Di Natale

12. A. Iniesta, 72. D. Villa, 112. S. Cazorla
31. M. Ambrosini

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 51 428 (97 % z kapacity 53 000)

Příjemný nedělní večer. Od 20.45 bude fotbalová aréna ve vídeňském Pratru hostit souboj o poslední vstupenku do semifinále evropského šampionátu. Zápas Španělsko - Itálie přineseme v podrobné reportáži. Vítěz se v semifinále utká s Ruskem.

Utkání slibuje zajímavou partii mezi ofenzivně laděnými Španěly, jejichž útočník David Villa je nejlepším střelcem dosavadní části turnaje (z osmi španělských branek se postaral o plnou polovinu), a bravurní obranou Italů - tým hrál navíc v základní skupině nevídaně čistě, ve třech zápasech fauloval jen pětačtyřicetkrát.

Oba týmy jsou na hrací ploše, zní hymny Španělska a Itálie.

o hráči
59. min Cazorla o hráči
19 Senna
Senna
o hráči
8 Xavi
Xavi
o hráči
60. min Fabregas o hráči
o hráči
84. min Güiza o hráči

o hráči
108. min Del Piero o hráči
De Rossi
o hráči
Perrotta
o hráči
58. min Camoranesi o hráči
Ambrosini
o hráči
9 Toni
18 Cassano
Cassano
o hráči
74. min Di Natale o hráči

Rozhodčí: Fandel - Kadach, Wezel
Počet diváků: 51 428

4

První minuty byl míč v držení Italů, kteří ale v rozehrávce několikrát chybovali a proto pokaždé ztratili balón ještě kus před pokutovým územím.

5

První španělský výpad: Iniesta centroval z levé strany, ale jen na hlavu italských obránců.

9

Španěl Silva po narážečce s Villou předvedl krásné sólo, z hranice pokutového území vystřelil a zblokovaná rána protáhla brankáře Buffona.

11

Torres lacině přišel o míč a rodící se rychlý brejk musel rychle zastavit faulem na Cassana, od sudího dostal varování, že za další podobný zákrok uvidí žlutou kartu.

12
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Andrés Iniesta (Španělsko)
za tvrdý zákrok na Grossa.

15

Oba týmy předvádí už delší dobu trpělivou hru: Španělé dlouhou kombinací, při níž téměř nechybují, chtějí najít mezeru v italské obraně, ta je ale pevná.

18

Torres táhl španělskou akci po pravé straně, mohl buď centrovat nebo z hodně ostrého úhlu střílet, výsledkem ale byl mix obou a míč skončil v zámezí.

19

V pokutovém území se dostal k hlavičce Perrotta, jeho pokus po centru Ambrosiniho ale nemohl zaskočit španělského brankáře.

21

Španělskou akci zastavil ofsajd, v něž se objevil Torres.

25

Nebezpečný přímý kop z 25 metrů vypálil přímo na bránu Villa, ránu po zemi ale u levé tyče lapil připravený italský brankář Buffon.

29

Španěla Iniestu na hranici pokutového území odstavil od míče urostlejší italský bek Grosso.

30

Za italskou obranu si zaběhl Torres, v době přihrávky od Silvy však už byl v ofsajdu.

31
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Massimo Ambrosini (Itálie)

32

Dvě španělské střely: Silvova "skokana" mířícího k levé tyči lapil brankář Buffon, následný Xaviho pokus byl zblokovaný na roh. Z něj už se Španělé neprosadili.

36

První větší šance zápasu. Na Cassanův přesný centr zleva si naskočil Ital Toni, jeho nebezpečnou hlavičku ale zastavil krk clonícího obránce Marcheny.

38

Na druhé straně pálil nebezpečně Silva, poskakující míč o kousek minul pravou tyč.

42

Španělé se zlobí, dožadují se, podle všeho oprávněně, odpískaného faulu na samé hranici šestnáctky, kde Silva obešel Grossa, ale ten mu přišlápl kopačku. Rozhodčí ale ukázal přifilmovaný pád a nechal hru pokračovat.

44

Iniesta okamžitě pálil po narážečce s Villou, ale střela po zemi o dva metry minula bránu.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0
Alespoň trochu vzrušivé momenty přišly až v závěru prvního poločasu, jinak se zatím hraje taktická bitva především v podobě španělského dobývání italské obrany. Statistika 1. poločasu - střely na bránu: 2:1, střely mimo: 6:0, zblokované střely: 2:1, fauly: 11:9, ofsajdy: 2:2, rohové kopy: 1:1, držení míče: 57%:43%.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Španělsko - Itálie
Úvodní výkop obstarali Italové.

48

Křížnou přízemní přihrávku přenechal před pokutovým územím Villa Iniestovi, ale ten měl nečekané potíže se zpracováním míče, který mu nakonec skočil na ruku.

49

Velice šťastně se od obránců odrazil míč k Silvovi, ale do jeho pohotové střely okamžitě naskákali Italové a míč zblokovali.

51

Cassano si při rychlém italském brejku neporozuměl s Perrotou.

53

Chyba při řešení brejku i na druhé straně - Villa centroval z pravé strany, ale přihrávka se nakonec proměnila ve velmi nepřesnou střelu, která skončila vysoko nad bránou.

57

Nebezpečný Capdevilův centr na poslední chvíli odvrátil z pokutového území italský obránce.

58

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Simone Perrotta, nahradil ho Mauro Camoranesi

59

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Andrés Iniesta, nahradil ho Santiago Cazorla

60

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Hernández Xavi, nahradil ho Francesc Fabregas

61

Velké dusno v bezprostřední blízkosti španělského brankáře. Nejprve se v dobré pozici zjevil Toni, poté byl blizoučko od branky pohotový Camoranesi, ale Casillas jeho ránu pohotově vykopl házenkářským zákrokem.

62

Na druhé straně zblokovaná střela Senny.

67

Camoranesi nezvládl zahrání přímého kopu, do míče se pořádně opřel a poslal jej do zámezí.

69

I Španělé měli k dispozici přímý kop, ze 29 metrů střílel Villa, ale trefil jen italského obránce ve zdi a míč poté o kousek přeletěl bránu.

72

Villa měl na levé straně dostatek prostoru k rychlému brejku, proto potáhl míč až do pokutového území, ale poté se zabrzdil a po drobném kontaktu s Chiellinim upadl. Kartu si vysloužil za následné prostesty.

72
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal David Villa (Španělsko)

73

Ramosova střela z dálky minula italskou bránu.

74

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Antonio Cassano, nahradil ho Antonio Di Natale

75

Počet diváků 51 428 (97 % z kapacity 53 000)

76

Oproti prvnímu poločasu sice Italové o poznání přidali na hře směrem dopředu, stále se ale především hraje dost opatrný fotbal.

78

Ramosův oblouček bez potíží lapil italský brankář.

80

Dobrá střela Španěla Senny z přímého kopu, kterou musel od své levé tyče boxovat brankář Buffon.

81

A znovu Senna! Tentokrát skákavou střelu z dálky skryl za obránce, míč Buffonovi vypadl z koše a následné plížení zakončil nárazem do tyče. Až pak Buffon balón definitivně zkrotil.

83

Na druhé straně teď gólová pozice! Po Di Nataleho centru si na míč na malém vápně nabíhal zcela volný Grosso, ale jeho spoluhráč Toni o něm nevěděl a míč mu při snaze o zakončení nechtěně sebral.

84

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Fernando Torres, nahradil ho Daniel Güiza

87

A nový hráč na trávníku Guiza se okamžitě dostal do gólové pozice, míč mu ale při zpracování centru skočil na ruce a tak rozhodčí akci ukončil.

90

Snaha Španělů o vysunutí Guizy do brejku byla až příliš dlouhá, míč skončil v zámezí.

90

Rozhodčí nastaví ve druhém poločasu minimálně tři minuty.

90

Na obou stranách už jen zoufalé snahy dostat se do šance a rozhodnout v poslední chvíli zápas. Z opatrné hry teď vybočila jen Fabrégasova přihrávka na Villu, který ale nedokázal míč sedm metrů od brány správně zpracovat.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:0

91

Začalo první prodloužení utkání Španělsko - Itálie
Právo první rozehrávky mají Španělé.

92

Španělé se dožadovali penalty - na Silvův přímý kop si nabíhal v pokutovém území Ramos, ale po vzájemné držení Chiellinim upadl na trávník. Hraje se však dál.

93

Další dramatické chvíle před italskou bránou, tentokrát se do odraženého míče opřel Silva a těsně minul levou tyč Buffonovy brány.

95

A teď parádní šance Italů. Na Camoranesiho roh si naskočil Toni, střelu zpod břevna vytáhl Casillas.

98

Centr z hloubi pole na italského útočníka Toniho sebral vyběhnuvší španělský gólman Casillas.

100

Španělský útok zmařilo Fabregasovo postavení mimo hru.

101

Táhlý míč za italskou obranu se stal kořistí brankáře Buffona.

102

Na trávníku je ošetřován zraněný španělský záložník Senna, poté odchází za lajnu k dalšímu ošetření; Španělé už mají vystřídané tři hráče, nyní zatím pokračují v deseti.

104

Metr vedle střílel z dálky španělský útočník Guiza.

104

Španělský fotbalista Senna už je zpátky ve hře.

105

Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 0:0

106

Začalo druhé prodloužení utkání Španělsko - Itálie

107

Oba týmy začaly druhou část prodloužení nanejvýš obezřetně.

107

Italové nevyužili výhodu přímého kopu, De Rossiho centr skončil v zámezí.

108

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Alberto Aquilani, nahradil ho Alessandro Del Piero

109

Fabregasův centr z pravého křídla odkopl italský zadák Chiellini.

111

Italský gólman Buffon pohotově vyběhl na Villu a jeho střelu srazil na roh; ten Španělé nevyužili.

112

V opatrném fotbale jsou o poznání aktivnější Španělé.

112
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Santiago Cazorla (Španělsko)

116

Opět nadějný útok Španělů, ale Villa centr z pravého křídla pokazil...

117

Španělé jsou aktivnější, ale z mírné převahy zatím nic nevytěžili.

118

Italové se snaží kontrovat, ale také se k ničemu kloudnému nedostávají, Di Natale střílel z dálky vedle.

119

Z dálky střílel na italskou branku Guiza, ale také netrefil.

120

Šanci rozhodnout propásl španělský záložník Cazorla, z mírného uhlu střílel ze třinácti metrů těsně vedle vzdálenější tyče.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 0:0

120

O postupujícím do čtvrtečního semifinále proti Rusku bude muset rozhodnout penaltový rozstřel.