Penaltu nedal: 121. L. Modrič, 121. I. Rakitič, 121. M. Petrič
Penaltu dal: 121. T. Arda, 121. S. Semih, 121. H. Altintop

27. S. Tuncay, 49. T. Arda, 89. B. Ugur, 107. A. Emre

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 51 428 (97 % z kapacity 53 000)

Příjemný večer u on-line přenosu čtvrtfinálového zápasu Chorvatska s přemožitelem českého celku Tureckem. Píská italský rozhodčí Roberto Rosetti.

Chorvaté mají k dispozici nejsilnější sestavu. Zato Turci počítají ztráty. Za strčení do českého útočníka Kollera a následné vyloučení chybí potrestaný brankář Volkan Demirel, za dvě žluté karty pyká bek Mehmet Aurélio, zranění jsou oba stopeři Güngör a Servet.

Na vídeňském stadionu Ernsta Happela je 28 stupňů Celsia, slunečno, trávník je suchý.

Vítěz zápasu se ve středu v Basileji utká v semifinále s Německem.

Kranjčar
65. min Petrič o hráči
18 Olič
Olič
97. min Klasnič o hráči

Mehmet
76. min Semih o hráči
Kazim
61. min Ugur o hráči
8 Nihat
Nihat
117. min Gökdeniz o hráči

Rozhodčí: Rosetti - Griselli, Calcagno
Počet diváků: 51 428

Fotbalisté už jsou na hřišti, hrají se hymny. Chorvaté nastupují v modrých dresech, Turci v červených.

1

Začal první poločas utkání Chorvatsko - Turecko
Výkop měli Turci.

2

Mužstva zatím jen hledají cestu do pokutového území soupeře.

3

Po chybné rozehrávce Turků střílel Modrič, ale jeho pokus byl zblokovaný.

5

Altintop dostal míč za pokutové území, z dálky ostře vypálil, jenže míč letěl vedle branky.

6

Další kiks Turků v rozehrávce, míč od Rakitiče směřující do dobré pozice na Srnu odkoplo Turecko na roh. Z něj Chorvaté nic nevytěžili.

8

Tuncay z velké dálky zkoušel štěstí, slaboučká střela pomalu došla k brankáři Pletikosovi.

13

Přímý kop Turecka z ideální pozice: kousek za vápnem, ze středu hřiště. Altintop zeď nepropálil.

15

Chorvaté se nemůžou dostat do pořádného útoku, Turci dobře napadají.

18

Když už se Chorvatsko dostalo do zajímavého útoku, Olič pádící po levé straně si zasekl míč a podklouzl.

19

Chorvaté ožívají. Největší šance zápasu: Modrič poslal centr před branku, Olič trefil břevno. Z dorážky hlavičkoval Kranjčar mimo.

22

Kranjčar trefil kopačkou do brady Emre Asika z Turecka. Rozhodčí to řeší domluvou.

24

Centr aktivního Kranjčara vyboxoval turecký brankář Rüstü.

27

Žlutou kartu dostal Sanli Tuncay (Turecko)

30

Jako by si teď soupeři vzali oddechový čas, hra se odehrává převážně ve středu hřiště.

34

Chorvaté se snaží překonat tureckou defenzivu kolmými přihrávkami, ale teď jim chybí přesnost. Chyby dělají v útočné fázi i Turci.

36

Tucay spadl ve vápně, turečtí fanoušcí pískají. Rozhodčí mlčí, penaltu nepíská.

38

Mehmet Topal parádně vystřelil z velké dálky, míč letěl těsně vedle tyče.

43

Srna si nabíhal na kolmý pas, obránce Turků zakročil.

44

Na trávníku leží Turek Tuncay, drží se za pravou nohu. S krvavým kolenem pokračuje ve hře.

45

Rozhodčí nastaví 2 minuty.

45

První poločas strhující fotbal nenabídl, největší šanci měli Chorvaté, Olič napálil míč do břevna. Na střely vedou Turci 5:4, na rohy Chorvaté 1:0.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Chorvatsko - Turecko

47

Čorluka napřáhl za vápnem, trefil jen spoluhráče Srnu, od nějž šel míč do zámezí.

49

Žlutou kartu dostal Turan Arda (Turecko)

51

Olič mohl dvakrát skórovat! Doběhl špatnou malou domů Turků, ale nadvakrát balon hlavou do sítě neprotlačil. Nejdřív přehodil brankáře, který si na míč sáhl, pak skočil po balonu podruhé, ale byl už ve velkém úhlu.

53

Rakitič vyzrál na ofsajdovou past, Turci však odvrátili na roh.

57

Kranjčar se probil mezi dva obránce, z hrany vápna vystřelil, ale brakář Rüstü jeho pokus lapil.

61

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Kazim Kazim, nahradil ho Boral Ugur

62

I ve druhém poločase pokračuje opatrná, taktická bitva.

62

První roh Turků kopal kapitán Nihat, brankář Pletikosa skryl míč v náručí.

63

Modrič odcentroval na Oliče do ofsajdu, ten ještě zakončil, poslal míč do sítě. Zbytečně, protože asistent rozhodčího odmával a hlavní sudí ofsajd odpískal.

65

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Niko Kranjčar, nahradil ho Mladen Petrič

67

Čorluka z úhlu zkusil zaskočit gólmana Rüstüho, jenže branku netrefil.

70

Parádní kombinace Chorvatů, které chybělo jen přesnější zakončení. Rakitič z hrany pokutového území po narážečce pálil nad.

72

Rakitičův centr doletěl na hlavu Oliče, který mířil jen těsně vedle turecké tyče.

74

Turek Sabri u rohového praporku vyřešil souboj s Pranjičem efektně, udělal několik nožiček a pak balon odkopl.

75

Dva rohy Chorvatů na bližší tyč nic nepřinesly.

76

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Topal Mehmet, nahradil ho Sentürk Semih

79

Roh Chorvatů vyboxoval brankář Rüstü, rozhodčí navíc pískl faul Niko Kovače.

82

Petrič byl faulován Gökhan kousek za vápnem, Chorvaté mají výbornou možnost ohrozit branku Turků.

84

Přímý kop z 25 metrů zahrával Srna, míč parádně zakroutil, jenže gólman Rüstü skočil po míči jako tygr a ze šibenice ho vytlačil na roh.

84

Po rohu střílel Petrič vedle.

88

Na kolmici nabíhal Nihat, centr odvrátili Chorvaté na roh. Ten odvrátili.

89

Žlutou kartu dostal Boral Ugur (Turecko)

90

Olič mohl rozhodnout! Naběhl si mezi dva obránce na centr, v pádu ale trefil míč slabě. Turecký brankář u tyče zakročil.

90

Rozhodčí nastaví 3 minuty.

90

Přímý kop Srny z 33 metrů, brankář Rüstü ho zneškodnil s problémy.

90

K Oličovi se dostala střela Niko Kovače, z otočky pálil nad.

90

Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:0
Druhý poločas ovládli Chorvaté, byli mnohem nebezpečnější. Na střely v základní hrací době vyhráli 14:7 (ve druhé půli 10:2), na rohy 7:2.

91

Začalo první prodloužení utkání Chorvatsko - Turecko

92

Počet diváků 51 428 (97 % z kapacity 53 000)

92

Aktivnější jsou dál Chorvaté.

94

Turci teď přes dvě minuty nepůjčili Chorvatům míč. Tuncay se probil do vápna, od čáry poslal míč na branku, Pletikosa odvrátil na roh.

97

Střídání Chorvatsko: ze hřiště odešel Ivica Olič, nahradil ho Ivan Klasnič

99

Zmatky v obraně Chorvatů, Turci to ve vápně neztrestali.

100

Arda Turan postrčil míč Semihu Sentürkovi, který ho přebral na hranici vápna, pohotově vypálil, ale nad branku.

102

Další nebezpečí z kopaček Turků. Tuncay napřáhl zpoza vápna, míč prosvištěl kolem tyče Pletikosovy branky. Turci v prodloužení ožili.

108

Po trestném kopu Chorvatů dával hlavou malou domů Emre Asik, gólman míč bez potíží sebral.

109

Žádné z mužstev si nedokáže vytvořit šanci, fanoušci i tak bouří, vytvořili parádní kulisu.

113

Obě mužstva se teď dostala do vápna soupeře, avšak pokaždé zakročili obránci.

116

Turci zahrávali trestný kop z pravé strany hřiště. Kapitán Nihat však poslal míč do zámezí.

117

Střídání Turecko: ze hřiště odešel Kahveci Nihat, nahradil ho Karadeniz Gökdeniz

118

Roh Turecka, hlavičkoval Gökhan nad branku.

119

Ivan Klasnič (Chorvatsko) vstřelil gól. Chorvatsko - Turecko 1:0
Šach mat?! Turecký brankář Rüstü vyběhl pro míč na levou stranu pokutového území, dřív tam však byl Modrič, poslal centr na hlavu Klasniče, který míč před dobíhajícím Rüstüm uklidil do sítě. Bránící hráč si ještě na míč sáhl rukou.

120

Rozhodčí nastaví 1 minutu.

120

Sentürk Semih (Turecko) vstřelil gól. Chorvatsko - Turecko 1:1
Bláznivé! Dlouhý výkop Rüstüho propadl na hraně vápna k Semihu Sentürkovi, který bez otálení přes bránící hráče vypálil. A trefil se do šibence! Časomíra ukazovala minutu a dvě vteřiny nastaveného času.

120

Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 1:1