Hezký večer. Ve Vídni za chvilku začne zápas mezi soupeři, kteří v prvním kole prohráli. Domácí Rakousko podlehlo Chorvatsku 0:1, Poláci prohráli s Německem 0:2.

Polsko během turnaje přišlo už o 4 hráče. Posledním se stal ofenzivní záložník Lukasz Piszczek, který si na předzápasovém tréninku poranil kotník. Před ním vypadli ze sestavy záložník Jakub Blaszczykowski, brankář Tomas Kuszczak a kapitán Maciej Žurawski.

Polský fotbal před zápasem zasáhla tragédie. V noci spáchal sebevraždu bývalý reprezentant Adam Ledwon. 34letý obránce naposled hrával v Klagenfurtu.

Zápas bude pískat anglický rozhodčí Howard Webb. V historické bilanci mají mírně navrch Poláci, kteří vyhráli 4x, zatímco Rakušané uspěli 3x. Oba týmy na sebe narazily v poslední světové kvalifikaci, pokaždé se radovalo Polsko.

Aufhauser
74. min Säumel o hráči
Ivanschitz
64. min Vastic o hráči
11 Korkmaz
Korkmaz
20 Harnik
Harnik
9 Linz
Linz
64. min Kienast o hráči

PolskoPolsko(4-3-3)

1 Boruc
Boruc
Wasilewski
2 Jop
Jop
46. min Golański o hráči
Saganowski
83. min Lobodziński o hráči
Guerreiro
85. min Murawski o hráči
Smolarek

Rozhodčí: -
Počet diváků: 53 000

V hledišti nechybí ani bývalý polský prezident Lech Walesa.

1

Začal první poločas utkání Rakousko - Polsko
Ze středového kruhu rozehrávali Poláci. Los přitom vyhráli domácí, ale zvolili si stranu a míč přenechali soupeři.

2

První standardní situaci zahrávají Rakušané po faulu Saganowského na Pogatetze. Ovšem nic z ní nevytěžili.

4

Zewlakow poslal z levé strany nebezpečný centr do vápna, míč ale odhlavičkoval do bezpečí Pogatetz.

6

První střelu v zápasu vyslal domácí Ivanschitz, z dálky pálil nepřesně.

6

Leitgeb zastavil slibnou akci Poláků a od rozhodčího Webba si za to vysloučil slovní varování.

9

Polský kapitán Bak fauloval Harnika, který se jen ztěžka zvedá z trávníku. Rakušané zahrávali ze 32 metrů přímý kop. Ivanschitz vystřelil na branku, Boruc chytil.

11

Harnik vystihl špatnou zpětnou přihrávku Poláků a řítil se sám na Boruce. Polský brankář včas vyběhl a ztlumil jeho střelu na rohový kop.

12

Rakousko dvakrát během chvilky zahrávalo roh. Pro domácí byla nadějnější první standardka, kterou trošku dezorientovaný Boruc srazil do zámezí.

14

Harnik během chvilky promarnil druhou tutovku. Z malého vápna trefil jen Boruce, který nohou míč vyrazil.

16

Rakušané promarnili třetí tutovku. Z půlky se na Boruce řítil Leitgeb, polský brankář jeho pokus vyrazil.

17

První možnost Polska. Zcela volný Dudka ve vápně namísto tvrdé rány zbytečně přihrával.

18

Ivanschitz z dálky střílel nad branku.

19

Střelecká statistika úvodních osmnácti minut: 7:0, na branku 4:0, vždy ve prospěch Rakouska.

20

Krzynowek potáhl míč a z dálky zkusil zaskočit Macha, jeho pokus však byl nepřesný.

22

Korkmaz přesunul hru na druhou stranu hřiště na Garicse, který se uvolnil, jeho pokus opět zlikvidoval Boruc.

26

Poláci poprvé v zápase drží míč déle na svých kopačkách, vybojovali díky tomu roh. Ale z něj nic nevytěžili.

28

Polští obránci si poněkud déle přihrávali jen mezi sebou, za což si vysloužili bouřlivý pískot.

29

Korkmaz uvolňoval Leitgeba, který jeho přihrávku nezpracoval.

30

Roger Guerreiro (Polsko) vstřelil gól. Rakousko - Polsko 0:1

30

Prátr je v šoku, jasně lepší Rakušané prohrávají. Gólovou akci rozjel Smolarek, který dlouhým centrem našel Saganowského, jehož zblokovanou ránu dorazil Geurreiro. Pro Brazilce s polským pasem to byl první gól v polské reprezentaci, pas dostal teprve v dubnu.

35

Jop si poradil s Harnikem, ale pak jej obehrál Linz. Rakouský fotbalista ovšem akci pokazil nepřesnou přihrávkou.

38

Krzynowek poslal na Macha nepříjemnou skákavou střelu, rakouský brankář si s ní poradil.

39

Pogatetz se uvolnil na levém křídle, jenže přízemní přihrávkou našel jen nejbližšího protihráče.

41

Saganowski uvolňoval Smolarka, jeden z obránců na poslední chvíli srazil přihrávku na roh.

44

Ivanschitzův přímák dolétl jen na hlavu Zewlakowa.

45

Po faulu zahrávali Rakušané "zkrácený roh", Ivanschitz si ale nerozumněl se spoluhráči, Aufhauser navíc fauloval.

45

Leitgeb zahrával poslední standardku prvního poločasu na hlavu Stranzla, který u branky na míč těsně nedosáhl.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Rakousko - Polsko
Začíná druhý poločas. Po prvním vedou Poláci 1:O. Opakované televizní záznamy ale potvrdily, že gól Guerreira padl z ofsajdu.

46

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Mariusz Jop, nahradil ho Pawel Golański

47

Ivanschitz padl ve vápně pod souboji se střídajícím Golańskim, rozhodčí Webb nechal pokračovat. Golański přidržel soupeře, ale rakouský kapitán udělal ještě dva kroky a pak příliš ochotně spadl.

50

Ivanschitz zahrál roh přímo do Borucových rukou. Vzápětí následoval polský brejk, po němž nebezpečně střílel Smolarek. Jeho pokus z hranice vápna Macho zlikvidoval, poradil si také s dorážkou.

54

Korkmaz našel křížným centrem Garicse, jehož hlavičku na spoluhráče v malém vápně chytil do náruče Boruc.

56

Žlutou kartu dostal Ümit Korkmaz (Rakousko)

56

Tentokrát zahrávali zkrácený roh Poláci, ale nezvládli ho stejně jako soupeř v prvním poločase.

58

Žlutou kartu dostal Marcin Wasilewski (Polsko)

62

Žlutou kartu dostal Jacek Krzynówek (Polsko)

62

Ránu Lewandovského srazil Stranzl na roh.

63

Po rohu podražel Rakušany gólman Macho, který vyrazil dvě nebezpečné střely Smolarka a Lewandowského.

64

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Andreas Ivanschitz, nahradil ho Ivica Vastic

64

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Roland Linz, nahradil ho Roman Kienast

68

Krzynowek střílel ze 32 metrů na branku, Macho konečky prstů vytáhl na roh.

70

Poláci ovládají hru, ale k vyložené šanci jim vždy kousíček chybí. Tentokrát Guerreiro nezpracoval nadějnou přihrávku.

71

Smolarek tentokrát nedosáhl na přihrávku od Golańského.

73

Žlutou kartu dostal Sebastian Prödl (Rakousko)
Rakouský obránce uviděl druhou kartu na turnaji a příští zápas s Německem vynechá.

74

Střídání Rakousko: ze hřiště odešel Rene Aufhauser, nahradil ho Jürgen Säumel

75

Prödl obehrál Krzynowka, ale nedokázal odcentrovat.

76

Vastič poslal přímý kop ze 30 metrů vysoko nad branku.

77

Leitgeb obloučkem uvolňoval Kienasta, ale rakouský hráč míč nedoběhl. Boruc u něj byl dříve.

78

Vastičův přímák vypadl Borucovi míč z rukavic, jeden z obránců ho naštěstí pro Polsko poslal do zámezí.

80

Guerreiro předvedl na hranici pokutového území nádhernou otočku ala Zidane, ale na vytvoření šance to nestačilo.

80

Počet diváků 53 000 (100 % z kapacity 53 000)

82

Odražený míč po rohu napálil Säumel vysoko nad.

83

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Marek Saganowski, nahradil ho Wojciech Lobodziński

84

Po dalším rakouském rohu trefil Prödl ramenem míč, který skončil v zámezí.

85

Střídání Polsko: ze hřiště odešel Roger Guerreiro, nahradil ho Rafal Murawski

86

Lewandowski z přímého kopu z velké dálky střílel na Macha, rakouský gólman jeho nečekaný pokus vyrazil.

90

Rozhodčí Webb nastaví zápas o 3 minuty.

90

Ve 2. minutě nastavení zapískal Webb penaltu pro Rakousko poté, co Lewandowski stáhl k zemi Prödla.

90

Žlutou kartu dostal Jacek Bak (Polsko)

90

Ivica Vastic (Rakousko) proměnil pokutový kop. Rakousko - Polsko 1:1

90

Vastič ve 3. minutě nastavení nekopromistě vyrovnal. V necelých 39 letech se zároveň stal zároveň nejstarším střelcem mistrovství Evropy.