Mladá Boleslav nastoupí v odvetě 1. kola Poháru UEFA v Palermu v sestavě: Miller - Voříšek, Rolko, Kopic - Sedláček, Matějovský, Rajnoch, Poláček - Kysela, Mendy, Táborský.
Dobrý večer z italského Palerma, vítáme vás u on-line reportáže z odvety 1. kola Poháru UEFA. Úvodní zápas v Mladé Boleslavi vyhrál italský tým 1:0.
Boleslavský kouč Zdeněk Ščasný dal důvěru téměř stejné sestavě, která v neděli zvládla vítězně ligový zápas s Bohemians. Jen místo levého záložníka Kaliny hraje Poláček, který se do základní jedenáctky vrátil po třech utkáních. Proti vzájemnému utkání před dvěma týdny je sestava stejná na deseti postech, už zmíněný Poláček v ní nahrazuje pro změnu Hrdličku.
Hodinu před začátkem zápasu je na stadionu asi 200 lidí. Zhruba padesátičlenná skupinka boleslavských fanoušků se srovnala až úplně pod střechou.
Na trávník vyběhli brankáři Miller s Pižanowskim. Přivítal je nesmělý pískot. Podle italských novinářů zůstane čtyřicetitisícový stadion hodně prázdný. Čeká se návštěva do šesti tisíc lidí.
K rozcvičce už vyběhl kompletní boleslavský kádr. Asistent trenéra Čuhel rozestavěl na ploše kužele a hráči pod jeho vedením provádějí lehká cvičení. Kouč Ščasný v obleku dění pozoruje z povzdálí.
Boleslavští hráči poslali na konci rozcvičky několik míčů mezi domácí fanoušky. Na tribuně se o ně strhla mela.
Hráči už stojí v podchodu a chystají se na hřiště.
Týmy nastoupily na hrací plochu. Boleslavskou jedenáctku přivedl gólman Miller. Boleslav bude hrát celá v bílém, domácí v růžovo-černé kombinaci.
1
Začal první poločas utkání Palermo - Mladá Boleslav
1
Výkop měli domácí a hned začali útočit.
2
Boleslav měla velkou šanci. Mendy pronikl z pravé strany do vápna, našel volného Kyselu, který těsně minul branku.
3
Rajnoch ztratil míč uprostřed hřiště a po rychlé akci je z toho první roh zápasu.
4
Domácí měli první střelecký pokus, Simplicio střílel vysoko nad.
5
Domácí zahrávali druhý roh. Palermo začalo zápas aktivněji, hraje se hodně na polovině Boleslavi.
7
Poláček poslal míč za obranu Mendymu. Ten by běžel sám na branku, ale sudí odmával těsný ofsajd.
8
Snahu hostů o protiútok teď dvakrát pokazil špatnou přihrávkou Táborský.
10
Zasahoval boleslavský gólman Miller, který v pohodě chytil hlavičku Tedesca.
11
V úvodní desetiminutovce Palermo předvedlo, jaký bude hrát fotbal. Obranná čtveřice vůbec neopouští své pozice, hlavním cílem domácích je odehrát zápas s nulou vzadu.
12
O střelu z první se pokusil Rajnoch po akci Poláčka. Trefil míč špatně, ale Kysela mohl změnit směr. Balon však špičkou kopačky minul.
13
Domácí předvedli rychlou akci na jeden dotek, centr odvrátil Rolko.
16
Boleslavský Mendy na křídle oklamal kapitána Barzagliho, ale nepodařilo se mu odcentrovat. Domácí budou rozehrávat od branky.
18
Boleslavský Poláček rozehrál trestný kop, míč tečoval Mendy, ale gólman neměl se slabým míčem moc práce.
20
Boleslav v průběhu zápasu přešla na hru se čtyřmi obránci v řadě. Obrana teď hraje ve složení: Sedláček, Rolko, Kopic, Voříšek.
22
Červenou kartu dostal Roberto Guana (Palermo) a musí opustit hřiště.
Domácí náhradník Guana dostal od hlavního rozhodčího za protesty červenou kartu a musel odejít z lavičky. Po zranění Miccoliho těsně před zápasem tak mají domácí ke střídání jen čtyři hráče do pole.
23
Teď rozhodčí opět překvapil a přísně odpískal faul Sedláčka. Palermo má výhodu standardky ze třiceti metrů.
23
Simlicio z přímého kopu nastřelil jen zeď.
26
Boleslav měla možnost rychlého brejku tři na dva. Jenže akci nejprve zbrzdil Mendy a po něm i Táborský. Skončilo to zblokovakou ranou Matějovského.
30
Boleslavký Mendy drze nasadil jesličky Migliacciovi a tvrdě vystřelil asi půl metru nad břevno. Hosté vyrovnali hru a čím dál víc útočí.
31
Žlutou kartu dostal Fabio Henrique Simplicio (Palermo)
za faul ve středu pole.
34
Boleslavský kouč Ščasný poslal rozcvičovat záložníka Václava Kalinu.
35
Domácí Amauri ve středu hřiště kopl Kopice nechtěně do obličeje. Hostující obránce je ošetřovaný.
36
Domácí útočník Amauri vypálil nebezpečně z dvaceti metrů, naštěstí pro Boleslav jen do středu branky. Miller míč na zemi ztlumil.
38
Oba týmy hrají hodně opatrně, nechtějí se dopustit chyby.
39
Mendy byl po centru Sedláčka obklíčen třemi italskými beky a pomohl si faulem. Boleslav působí směrem dopředu bezradně.
43
Palermo dlouho drželo míč na své půlce. Pak rychle zaútočilo a Amauri spadl při pokusu o nůžky po kontaktu s Rolkem. Sudí hvízdl a ukázal útočný faul Brazilce.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Boleslav po poločase drží postupovou naději. Ve druhé půli ale potřebuje nutně skórovat. Recept na překonání italské obrany však zatím hledá marně. Ze všech náznaků vypadala nejnadějněji střela Kysely hned z první minuty.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Palermo - Mladá Boleslav
46
Oba týmy pokračují v nezměněných sestavách.
47
Druhá půle začala faulem domácích na Poláčka. Voříšek zahrával přímý kop z levé strany pokutového území, ale jeho centr stáhl gólman.
48
Žlutou kartu dostal Ivo Táborský (Mladá Boleslav)
za faul na Cavaniho ve středu pole.
49
O střelu se pokusil Rajnoch, ale už podruhé během zápasu mu rána vůbec nesedla. Jeho přítelkyně na tribuně se jen trpce pousmála.
50
Počet diváků 6 335 (19 % z kapacity 33 000)
52
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Poláček, nahradil ho Václav Kalina.
Poláček patřil k nejlepším hráčům hostů.
54
Boleslavský Mendy se náhodně dostal k míči a pohotově ho napálil na branku. Trefil přesně gólmana Agliardiho. Škoda, střela měla dobrou razanci. Boleslav je teď aktivnější.
58
Hosté se snaží, hrají odvážně. Voříšek vystřelil tvrdě z trestného kopu, ale branku netrefil.
61
Domácí rychle zaútočili, ale centr na nabíhající útočníky gólman Miller ze vzduchu stáhl.
62
Po zblokovaném centru Kysely budou Boleslavští zahrávat druhý rohový kop.
63
Boleslavští z rohu nic nevytěžilim. V souboji se hlavami srazili Mendy a Capuano. Ital je ošetřován mimo hřiště, domácí hrají v deseti.
64
Matějovský zahrál kuriózně rukou. Míč letěl do autu a on chtěl rychle vhazovat, jenže ho chytil do ruky ještě ve hřišti. Boleslavský reprezentant zatím nehraje v optimální pohodě.
65
Hlavní rozhodčí prudce vystartoval směrem k trenérovi Ščasnému a hlasitě ho varoval před vykázáním na tribunu.
65
Trenér Mladá Boleslav byl vykázán na tribunu.
Trenér Ščasný musí opustit lavičku, stejně jako před 10 dny na Spartě.
67
Hlavní sudí varoval i protestujícího asistenta Čuhela.
68
Šance Palerma: Cavani zůstal nepokrytý na malém vápně a hodně nebezpečně hlavičkoval. Miller výborně zasáhl.
70
Možnost měli i hostíé. Kalina vysunul do uličky Mendyho. Francouzský útočník předběhl obránce a z úhlu se řítil sám na branku. Jenže střelu poslal napříč pokutovým územím.
71
Střídání: Palermo: ze hřiště odešel Giovanni Tedesco, nahradil ho Aimo Stefano Diana.
72
Boleslav chystá hodně nečekané střádní. Do hry půjde Vaněček, který odehrál pouhé dva ligové a to navíc před třemi lety za Plzeň.
73
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Ivo Táborský, nahradil ho David Vaněček.
75
Domácí Amauri napřáhl z 20 metrů, ale jeho slabá rána šla doprostřed, Miller neměl problémy.
76
Střídající Vaněček se šikovně uvolnil v rohu pokutového území, ale střílel vedle domácí branky.
79
Italský tým mohl rozhodnout: obrovskou šanci měl Cavani. Obešel Rolka a postupoval sám na Millera, nedokázal ho prostřelit. Dorážku Miller vyrazil na roh. Hosté jsou pod velkým tlakem.
81
Boleslav se z tlaku vymanila a bude kopat roh. Její šance stále žije. Stačí jeden gól a bude se prodlužovat.
82
Střídání: Mladá Boleslav: ze hřiště odešel Jan Kysela, nahradil ho Radim Holub.
83
Možnost Boleslavi: oblouček Rajnocha nadělal domácímu gólmanovi obří problémy. Míč mu vypadl, jenže Mendy dobíhal pozdě.
84
Střídání: Palermo: ze hřiště odešel Carvalho De Oliveira Amauri, nahradil ho Boško Jankovič.
86
Simplicio vypálil z dvaceti metrů mimo. Boleslav začíná vzadu riskovat. Teď bude kopat roh. Vysouvá se obr Rolko
88
Střídání: Palermo: ze hřiště odešel Mark Bresciano, nahradil ho Fabio Caserta.
90
Hosté zahrávají přímý kop, do pokutového území vyrazil přes celé hřiště i gólman Miller.
90
V nastaveném čase zahrávají hosté roh, Miller zůstává ve vápně.
90
Důležité Góly
Tomáš Sedláček (Mladá Boleslav) vstřelil gól. Palermo - Mladá Boleslav 0:1
Ve třetí minutě nastaveného čase po rohovém kopu se několikrát odrazil míč. Na branku střílel i brankář Miller a Sedláček zblízka prudce poslal míč pod břevno.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:1.
91
Začalo první prodloužení utkání Palermo - Mladá Boleslav
91
Domácí začali prodloužení útočně.
95
Boleslavský trenér Ščasný stojí nalepený v hledišti na mříži a předává pokyny vedoucímu mužstva Zdeňku Kudelovi.
96
Velká šance Palerma. Gólman Miller musel nadvakrát na zem před Cavanim.
100
Simplicio rozehrál přímý kop z dvaceti metrů, Diana nebezpečně hlavičkoval a trefil břevno!
102
Během prvního prodloužení se Boleslavští nedostali ke střele, musí se hlavně bránit.
103
Žlutou kartu dostal Václav Kalina (Mladá Boleslav)
105
Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 0:1.
106
Začalo druhé prodloužení utkání Palermo - Mladá Boleslav
106
Vypadá to, že Boleslav se bude snažit dotáhnout zápas k penaltám.
109
Žlutou kartu dostal Marek Matějovský (Mladá Boleslav)
110
Domácí zahrávali přímý kop od rohového praporku, Rajnoch míč odhlavičkoval od přední tyče do bezpečí.
111
Hraje se ve středu pole, hra je opatrná z obou stran.
112
Boleslavští zaútočili, Matějovský vysunul Kalinu, ale jeho centru na Vaněčka domácí obránci odvrátili.
112
Z následného protiútoku Casertu fauloval Rolko, domácí budou mít výhodu přímého kopu z 20 metrů.
113
Domácí Jankovič z přímého kopu trefil jen zeď.
114
Domácí drží míč, Simplicio poslal přihrávku dopředu, ale Cavani nezpracoval.
115
Boleslavský Voříšek poslal centr z přímého kopu do vápna, ale domácí odvrátili do bezpečí. Vzápětí byl faulován Matějovský.
116
Holub poslal před branku Palerma střílený centr, ale Mendy míč nezasáhl.
117
Nebezpečná akce domácích, Caserta však míč minul.
118
Boleslav mohla rozhodnout, Mendy zkusil nečekaný lob z dvaceti metrů a gólman míč s velkými potížemi vyrazil na břevno. Následoval roh a závar, Palermo se ubránilo.
119
Hostující Voříšek napřáhl ze střední vzdálenosti, ale branku netrefil.
119
Žlutou kartu dostal Aimo Stefano Diana (Palermo)
119
Holub bude zahrávat přímý kop. Stejná situace jako na konci základní hrací doby. Boleslav kope zkrácený roh, tentokrát však nejde do vápna příliš hráčů. Domácí se ubránili.
120
Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 0:1.
121
Zahrávají se pokutové kopy Palermo - Mladá Boleslav
Na penalty jdou Holub, Matějovský, Rolko, Sedláček a Rajnoch. Boleslavská lavička se drží okolo ramen.
121
Radim Holub (Mladá Boleslav) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
121
Edinson Cavani (Palermo) NEDAL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Miller chytil. Miller zachoval pevné nervi a prudkou střelu vyrazil
121
Marek Matějovský (Mladá Boleslav) PROMĚNIL. 0:2 v penaltovém rozstřelu.
121
Andrea Barzagli (Palermo) PROMĚNIL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
121
Adrian Rolko (Mladá Boleslav) NEDAL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
Branku přestřelil.
121
Fabio Caserta (Palermo) NEDAL. 1:2 v penaltovém rozstřelu.
také nad.
121
Jan Rajnoch (Mladá Boleslav) PROMĚNIL. 1:3 v penaltovém rozstřelu.
121
Boško Jankovič (Palermo) PROMĚNIL. 2:3 v penaltovém rozstřelu.
121
Tomáš Sedláček (Mladá Boleslav) PROMĚNIL. 2:4 v penaltovém rozstřelu.
130
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 0:1, na penalty 2:4.
Boleslav vyhrála na penalty 4:2 a postupuje do základní skupiny Poháru UEFA.

Poláček
52. min Kalina o hráči
Sedláček
20 Kysela
Kysela
82. min Holub o hráči
18 Mendy
Mendy
Táborský
73. min Vaněček o hráči

Rozhodčí: Gonzales - Fernandez, Palomar
Počet diváků: 6 335 (19 % z kapacity 33 000)