Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. března 2021 Gabriela
Góly:
Góly:

Žluté karty:
86. M. Pečálka
Žluté karty:
39. Z. Šenkeřík, 59. A. Aračič, 89. V. Šmicer

Červené karty:
Červené karty:
88. A. Aračič

Střely na branku: 0:0; Střely mimo: 0:0; Rohové kopy: 0:0
Počet diváků: 9 500 (86 % z kapacity 11 000)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Dobrý večer ze Žiliny, vítejte u úvodního duelu 2. předkola Ligy mistrů, v němž se utkávají domácí fotbalisté s hráči Slavie. Zápas začíná ve 20.00, tedy přibližně za hodinu. Jeho průběh přineseme v podrobné reportáži.
Slávističtí fotbalisté bojují o postup do věhlasné klubové soutěže pošesté, dosud se do ní nedostali ani jednou. Ani Žilina se ještě do hlavní fáze Ligy mistrů nikdy nepodívala.
Karel Jarolím, trenér Slavie, posílá do hry hned šest nových hráčů, kteří do týmu přišli v průběhu letní přestávky. Jmenovitě to jsou gólman Vaniak, obránci Dřížďal a Šourek s Brabcem, francouzský středopolař Tavares a útočník Šenkeřík. Šmicer, největší hvězda mužstva, zůstává jen na lavičce náhradníků.
Tribuny stadionu Žiliny se stále víc a víc zaplňují. Na utkání přicestovalo také na pět set fanoušků Slavie a zatím o sobě dávají hlasitě vědět.
Do začátku utkání zbývá přibližně půl hodiny. Obě mužstva už se rozcvičují na trávníku. Jako první vyběhli na hřiště slávisté. Přivítal je pokřik jejich fanoušků, který ale hned vzápětí přehlušil pískot příznivců Žiliny.
Mužstvo, které ve 2. předkole neuspěje, se s evropskými poháry pro tento ročník rozloučí definitivně. Postupující získá jistotu, že i kdyby se přes třetí část kvalifikace do hlavní fáze Ligy mistrů nedostal, bude pokračovat alespoň v Poháru UEFA.
Pro slávisty je to ostrý start do sezony. Ještě neodehráli ani jeden soutěžní zápas. Naopak fotbalisté Žiliny mají za sebou tři kola slovenské ligy a dvě utkání prvního předkola Ligy mistrů.
Oba týmy přicházejí na trávník. Slávisty přivádí jako kapitán s páskou na ruce útočník Vlček. Mají na sobě tradiční červenobílou kombinaci. Domácí mají obvyklé žluté dresy.
Stadionem zní mrazivá znělka Ligy mistrů. Slávisté se před výkopem chytili tradičně kolem ramen. V prvním poločase mají kotel svých fanoušků u své branky.
1
Začal první poločas utkání Žilina - Slavia
Výkop mají slávisté.
1
Hned v první minutě fotbalisté Žiliny zahrozili rychlou akcí po pravé straně. Následoval přetažený centr a první střelecký pokus. z těžkého úhlu pálil Jež, ale rána se mu nepovedla. Slabý pokus Vaniak snadno chytil do náruče a hned rozehrál.
2
Utkání se zatím hraje v bouřlivé atmosféře. Když mají míč pod kontrolou slávisté, z ochozů se ozývá hlasitý pískot.
3
První útočná akce Slavie. Z pravé strany centroval nováček v sestavě Dřížďal, ale míč poslal za branku.
4
Zatím se hraje hodně svižně, a to oboustranně. Do šance se snažil dostat záložník Breška, probíjel se před pokutové území, ale o míč přišel.
5
Utkání řídí trojice rozhodčích ze Švédska. Hlavním sudím je Ingvarsson.
6
Hráči Žiliny budou zahrávat přímý kop pětadvacet metrů od branky. Pronikajícího Devátého fauloval Tavares.
6
Důležité Z následného přímého kopu vystřelil nebezpečně Jež, jeho rána přes zeď proletěla těsně vedle tyče Vaniakovy branky. Slávstický gólman ale střelecký pokus kontroloval.
7
U pokutového území Žiliny podržel míč slávistický záložník Janda. Nakonec odcentroval před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů si na míč nenaběhl. Přihrávka skončila v zámezí.
8
Domácí středopolař Breško rázně vtrhl do slávistického pokutového území, ale už neměl dost sil na pořádné zakončení. V pádu vyslal slabou přízemní střelu, gólman Vaniak s ní neměl starosti. Lehce se položil na trávník a míč chytil do rukavic.
9
Žilinští fotbalisté jsou zatím aktivnější, i když do vyložené šance se zatím nedostali. Ježovu střelu z třiceti metrů snadno kryl gólman Vaniak.
11
První roh zápasu budou kopat domácí. Po další akci Brešky odvracel míč do zámezí Aračič.
12
Rohový kop po levé ruce gólmana Vaniaka rozehrál Jež. Poslal nebezpečný centr do pokutového území, ale hlavičkový souboj před vlastní brankou vyhrál francouzský záložník Tavares.
13
Nápor domácího týmu pokračuje, žilinský záložník Jež bude zahrávat další roh. Druhý v krátkém sledu.
14
Tentokrát úspěšně zasáhl brankář Vaniak. Centr, který se stáčel do pokutového území bezpečně stáhl do náruče, přestože byl ve vzdušném souboji lehce atakován.
15
Protiútok Slavie táhl středem hřiště Tavares, ale přihrávkou zahnal Jandu do rohu, což celou akci zbrzdilo. Potom už se domácí ubránili.
16
Po zblokovaném odkopu se míč snášel do slávistické šestnáctky, v pohodě ho ze vzduchu chytil gólman Vaniak. Kolem něj nebyl nikdo z fotbalistů Žiliny.
17
Slávisté vybojovali míč ve středu hřiště, Kalivoda se pokusil dlouhým pasem najít útočníka Vlčka, ale míč poslal přímo do náruče domácího gólmana Kuciaka.
18
Slávistický stoper Brabec přenesl hru na pravou stranu na Krajčíka, který chtěl hned bez přípravy centrovat před branku, ale žilinský obránce Leitner míč srazil za postranní čáru. Po následném vhazování centroval Kalivoda, ale znovu nikdo nenabíhal a míč skončil vedle branky.
20
Po další útočné akci Žiliny se slávistům nepovedlo odkopnout míč daleko od branky, Jandu obral Breška a následně rozhodčí odpískal faul Slavie. Domácí budou zahrávat přímý kop z třiceti metrů.
21
Ač se domácí dlouho radili, co s touto standardní situací, nakonec poslal Jež míč vysoko nad branku.
23
Důležité Třetí roh Žiliny, a tentokrát z něj byla velká šance. Jež místo centru přihrál po zemi nabíhajícímu Breškovi, který hned bez přípravy centroval na vzdálenější tyč. Tam si perfektně naběhl Poliaček, dostal se k hlavičce, míč trkl do země a ten se odrazil kousek nad břevno.
24
Slávisté se v těchto chvílích vůbec nedostávají na polovinu soupeře.
25
Další útok Žiliny končí u gólmana Vaniaka, který byl včas u dlouhé přihrávky za obranu.
26
Domácí jsou ve velkém náporu. Po útočné akci Breška podržel míč v pokutovém území a nebezpečně odcentroval z pravé strany, hlavičkový souboj vyhrál Brabec a nebezpečí odvrátil.
27
Tlak Žiliny sílí.
28
Domácí mají vytrvalou převahu, zatím se však nedostali do žádné vyložené šance. Ovšem jejich centry a rychlé akce jsou hodně nebezpečné. Slávistům se zatím daří odolávat.
30
Aktivní Jež zasekl míč asi třiadvacet metrů od branky, srovnal si ho na levačku a vystřelil. Jeho rána ale letěla vedle branky.
31
Slávisté se téměř nedostávají do hry. Když chtěl útočník Šenkeřík na půlící čáře sklepnout míč, poslal ho na kopačky domácího Štrby.
32
Teď slávistům pomohla hodně nepřesná malá domů. Gólman Kuciak však obětavým skluzem zabránil rohu a míč ještě stačil odehrát.
33
Žilinský kapitán Štrba centroval z pravé strany, slávistický stoper Brabec odkopl. Míč se ale dostal k Leitnerovi, který pak centr z levé strany pokazil.
34
Důležité Český hráč ve slovenských službách Devátý se hezkou individuální akcí prosadil až téměř před brankáře Vaniaka, ale na poslední chvíli mu míč obranným zákrokem posunul Šourek a Devátý v pádu místo střely na branku pálil vedle.
35
Krátká útočná snaha Slavie končí u gólmana Kuciaka, který chytá Krajčíkův centr.
36
Důležité Na druhé straně ale pokračuje žilinský tlak. Domácí vybojovali roh, slávisté nedokázali odvrátit míč od branky, a tak se ke střele z pravé strany dostal Jež. Nejprve si ale míč posunul jen pár metrů od branky, potom vystřelil pěkně po zemi a jeho křížná rána minula jen o vlásek slávistickou tyč.
38
Slávisté si dvakrát za sebou pomohli faulem. Po tom druhém - Tavaresovu na Devátého - budou domácí zahrávat standardní situaci z pětadvaceti metrů.
38
Standardní situaci rozehrál opět Jež, ale v šestnáctce vyskočil nejvýš Krajčík, potom Kalivoda zblokoval střelu z dvaceti metrů.
39
Karty Žlutou kartu dostal Zdeněk Šenkeřík (Slavia)
Slávistický útočník byl potrestán za faul na domácí polovině hřiště.
40
Aračičovi se v pokutovém území nepovedlo zpracovat míč, v tu chvíli na něj dotírali dva protihráči. Situaci uklidnil až Vaniak rázným odkopem.
41
Důležité Do první velké šance se dostali slávisté. Po pravé straně unikl kapitán Vlček, svoji akci se rozhodl i sám zakončit. Pravačkou vyslal křížnou střelu, ale branku netrefil.
42
Před nabíhajícím Porázikem chytil míč Vaniak, sklouzl se po trávníku a sebral ho protihráči od kopaček.
43
Zatímco slávisté ještě nekopali jediný roh, žilinští hráči už šestý. Tentokrát z něj ale nic nebylo, protože na Ježův centr nikdo nedosáhl. Ani slávisté ve snaze odvrátit míč, ani zakončující Žilinští.
44
Slávisté mohli zahrávat první roh. Jenže než se loudající Kalivoda došoural k praporku, švédský rozhodčí první poločas ukončil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Úvodní utkání 2. předkola Ligy mistrů má zatím naprosto jednoznačný průběh. Domácí mají trvalou převahu, slávisté se brání jen stěží. Za celý první poločas se dostali do jediné šance, ale Vlček branku netrefil. Naopak Žilina měla slibných šancí opravdu hodně.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Žilina - Slavia
46
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Michal Švec.
46
Hned po rozehrání letěl dlouhý pas na žilinského Porázika, který však v souboji s Brabcem o míč přišel.
47
Pod hlavní tribunou se začal rozcvičovat Šmicer.
47
Po pravé straně potáhl míč Krajčík a pak centrem hledal v pokutovém území Vlčka. Ten, ač tísněn dvěma protihráči, vyhrál vzdušný souboj, ale míč z jeho hlavy skončil vedle.
48
Počet diváků 9 500 (86 % z kapacity 11 000)
49
Na začátku druhého poločasu zatím slávisté nepouštějí soupeře před vlastní branku. Daří se jim držet míč daleko od šestnáctky.
50
Důležité Druhá obrovská šance Slavie! Švec poslal ideální přihrávku, Vlček ji na půlce převzal a pak postupoval sám k žilinské brance. Jenže svůj únik nezakončil, dostihl ho Pečálka a přesným skluzem mu míč vypíchl.
51
Rušno bylo také před brankou Slavie. Vaniak centr z levé strany jen lehce posunul, k odraženému míči se dostal nabíhající Jež, ale jeho pohotovou dorážku vykopl Brabec.
52
Protiútok Slavie, faul domácích a přímý kop z třiceti metrů. Kalivoda pálil nad břevno.
54
Důležité Slávistický kapitán Vlček dostal přihrávku v pokutovém území, zpracoval si míč a zblízka chtěl zakončit. Do jeho rány ale obětavě padl Pečálka a srazil míč na roh.
55
Po přestávce se dostává do hry i Slavia, šance jsou na obou stranách. Hosté míče zbytečně neztrácejí a daří se jim rychlý přechod do útoku.
56
Důležité Slávistický obránce Aračič chtěl sklepnout míč pro brankářeb Vaniaka, ale poslal míč nedůrazně. Už už se k němu dostával Devátý, když Vaniak tygřím skokem míč lapil.
57
Z pětadvaceti metrů vyslal přízemní střelu domácí Štyvar, brankář Vaniak ale zasahovat nemusel, protože míč šel hodně vedle.
58
Střídání Střídání: Žilina: ze hřiště odešel Peter Štyvar, nahradil ho Ivan Lietava.
59
Karty Žlutou kartu dostal Ante Aračič (Slavia)
60
Zaplněným žilinským hledištěm se nesou mexické vlny.
61
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Vladimír Šmicer.
62
Slávističtí fanoušci vítají na hřišti Šmicra skandováním jeho jména.
63
Obránce Krajčík si v pokutovém území domácích nenechal vzít míč, dlouho kličkoval, jedna zasekávačka, druhá, třetí. Nakonec poslal před branku střílený centr, ale přihrávka proletěla mezi třemi slávisty.
64
Důrazný Krajčík napadal Leitnera a vypíchl mu míč. Chybu domácího obránce napravil Czórád, který míč před dotírajícím Vlčkem odkopl do bezpečí.
66
Střídající domácí útočník Lietava si šikovně naběhl za slávistickou obranu, ale dlouhý pas nezpracoval, míč mu odskočil příliš daleko.
68
Druhý poločas je vyrovnaný. V posledních fázích zápasu ani jeden z brankářů nemusel řešit nějakou ošemetnější situaci.
69
Střídání Střídání: Žilina: ze hřiště odešel Mário Breška, nahradil ho Juraj Ančic.
70
Po Dřížďalově nepovedeném odkopu sklepl Porázik míč na Lietavu, kterého na poslední chvíli zablokoval Šourek. Po následném Ježově rohu Vaniak vyboxoval míč a dorážka šla vysoko nad břevno.
71
Nehraje se. Ze sektoru slávistických fanoušků přiletěly na trávník světlice a dýmovnice.
72
Zatímco mezi slávistické fanoušky míří pořadatelé a policie, sudí dal pokyn ke hře. Po krátkém přerušení se pokračuje.
73
Důležité Útočník Vlček, kapitán Slavie, promarňuje třetí velkou šanci. Znovu šel sám na branku, pronásledoval ho domácí stoper Pečálka, ale skluzem mu míč nevzal. Vlček postupoval dál, avšak ani na třetí pokus nezakončil přesně, znovu branku minul.
74
Znovu byla hra krátce přerušena, tentokrát aby mohl být ošetřen žilinský stoper Pečálka, který zůstal ležet na trávníku po předchozím skluzu.
76
Důležité Záložník Devátý zůstal na hranici slávistického pokutového území zcela volný a když k němu přišla příhrávka z levé strany, měl na střelu čas. Jeho technický pokus však šel těsně vedle.
78
Jen pár decimetrů vedle končí i další pokus domácího mužstva. Tentokrát zahrozil Porázik ze vzduchu, hezky si naskočil na centr z pravé strany, ale míč usměrnil do boční sítě vedle bližší tyče.
79
Další střelecký pokus domácích, znovu vedle. Z dvaadvaceti metrů vypálil kapitán Štrba, míč svištěl nad branku.
80
Důležité Teď už střela mířila do branky! Ančic si dobře naběhl na nebezpečný centr, ale hlavičkou trefil jen Dřížďala, který tak Slavii zachránil od jistého gólu.
81
Předchozí minuty trochu připomněly žilinský hurikán z prvního poločasu.
82
Důležité A další šance Žiliny! Gólman Vaniak musel vyběhnout, aby zmenšil střelecký úhel Lietavovi. Ten se nejprve pokusil gólmana prostřelit, ale když se mu to nepovedlo, s míčem se posunul a pokusil se vystřelit znovu. Opakovaný pokus už Vaniak chytil do náruče.
83
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel David Kalivoda, nahradil ho Marek Suchý.
84
Slávisté zahrávali roh, domácí se však snadno ubránili.
86
Karty Žlutou kartu dostal Mario Pečálka (Žilina)
za faul na Krajčíka.
87
Domácí jsou znovu v náporu, několikrát nebezpečně centrovali před branku, ale slávisté pokaždé nebezpečí odvrátili.
88
Důležité Karty Červenou kartu dostal Ante Aračič (Slavia) a musí opustit hřiště.
88
Důležité Slávistický obránce oslabuje tým na závěrečné minuty. Zahrát totiž úmyslně rukou, proto dostal druhou žlutou kartu. Navíc budou domácí zahrávat přímý kop ze slibné pozice z levé strany.
88
Ježův centr slávisté odvrátili, Ančic pak z dorážky pálil levačkou vysoko nad branku.
89
Karty Žlutou kartu dostal Vladimír Šmicer (Slavia)
za faul u postranní čáry.
90
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90
Devátý roh Žiliny zakončený slabou hlavičkou do středu branky. Po gólmana Vaniaka žádný problém, snadno míč stáhl do náruče.
90
Střídání Střídání: Žilina: ze hřiště odešel Pavel Devátý, nahradil ho Ivan Belák.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.
90
Odveta se hraje za týden na Strahově. Hezký zbytek večera.

Sestavy a rozestavení

Žilina (4-5-1)

Pekarík
o hráči
Pečálka
o hráči
Szórád
o hráči
Leitner
o hráči
37 Breška
Breška
o hráči
69. min Ančic o hráči
Porázik
o hráči
6 Štrba
Štrba
o hráči
Devátý
o hráči
90. min Belák o hráči
12 Jež
Jež
o hráči
14 Štyvar
Štyvar
o hráči
58. min Lietava o hráči

logo SK Slavia Praha Slavia (4-4-2)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
Dřížďal
o hráči
3 Brabec
Brabec
o hráči
13 Šourek
Šourek
o hráči
Aračič
o hráči
Krajčík
o hráči
Kalivoda
o hráči
83. min Suchý o hráči
Tavares
o hráči
8 Janda
Janda
o hráči
61. min Šmicer o hráči
7 Vlček
Vlček
o hráči
Šenkeřík
o hráči
46. min Švec o hráči

Rozhodčí: Ingvarsson - Petersson, Nilsson
Počet diváků: 9 500 (86 % z kapacity 11 000)