Středa 25. listopadu 2020, svátek má Kateřina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 25. listopadu 2020 Kateřina
Góly:
6. R. Sňozík (pen.)
Góly:
31. M. Vyskočil, 60. M. Vyskočil

Sestavy:
R. Sňozík (2,5) - J. Růžička (4,5), P. Lukáš (4), K. Rada (2), M. Šmarda (3) - J. Moravec (4) (46. P. Kunášek), I. Hašek ml. (3), M. Nikl (4) (62. J. Morávek), D. Bartek (3) (73. V. Bálek) - M. Škoda (1,5), M. Ordoš (3)
Sestavy:
V. Baránek (2) - M. Zúbek (4,5), Z. Kroča (2,5), I. Zbožínek (4), M. Penner (3) - D. Šmahaj (1,5), L. Opiela (3), V. Vrtělka (2,5), V. Malár (2) - M. Vyskočil (1) (90. Z. Konečník), L. Žůrek (3) (88. V. Zapletal)

Žluté karty:
12. J. Růžička, 85. M. Šmarda
Žluté karty:
19. L. Opiela, 67. V. Malár

Střely na branku: 5:4; Střely mimo: 4:5; Rohové kopy: 6:3
Počet diváků: 5 540 (111 % z kapacity 5 000)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Hezké odpoledne, vítejte u sledování zápasu první fotbalové ligy, v němž se utkají domácí Bohemians a hosté ze Zlína. Průběh duelu vám přineseme v podrobné on-line reportáži.
Obě mužszva přicházejí na trávník. Domácí vede jako kapitán obránce Lukáš, u hostů má pásku na ruce gólman Baránek. Bohemians mají tradiční zelenobílou kombinaci, zlínští hráči jsou ve žlutých dresech.
1
Začal první poločas utkání Bohemians 1905 - Zlín
Rozehrávají domácí útočníci Škoda s Ordošem. Hned poté poslal Hašek dlouhý pas dopředu, ale míč dolétl až ke zlínskému brankáři Baránkovi.
2
Po dlouhém nákopu zlínského obránce Zúbka zůstal za domácí obranou útočník Žůrek, ale pomezní mu odmával ofsajd. Předtím se rychlonohý útočník hostů pokoušel protáhnout kolem postranní čáry, ale před Růžičkou, pravého obránce Bohemians, nepřešel.
3
Domácí zahrozili rychlým protiútokem, útočník Škoda potáhl míč středem hřiště až před pokutové území, kde rozehrál na levou stranu. Bartek si narazil se Šmardou, ale vzápětí dobře zasáhl zlínský záložník Šmahaj.
4
Důležité Bohemians budou kopat penaltu. Ordoš hezky sklepl míč do běhu Haškovi, kterého metr za hranicí poklutového území fauloval Zbožínek.
5
Penaltu bude kopat brankář Sňozík, už přebíhá hřiště.
6
Důležité Góly Radek Sňozík (Bohemians 1905) proměnil pokutový kop. Bohemians 1905 - Zlín 1:0
Souboj gólmana proti gólmanovi! Zlínský Baránek ve své tradiční roli skočil po své levé ruce, exekutor Sňozík poslal míč na druhou stranu. Skóroval přízemní střelou. Je to jeho první ligový gól.
8
Domácí povzbuzení rychlým gólem se znovu dostali na polovinu soupeře, drželi míč poblíž pokutového území, ale zlínskou branku neohrozili.
9
Bohemians znovu před brankou soupeře. Po střílené přihrávce z pravé strany zkoušel zakončit Ordoš, ale rána mu nesedla. Odražený míč se dostal před šestnáctku, kde po zemi vypálil Nikl. Jeho pokus šel kousek vedle branky.
10
Zlínský útočník Žůrek spěchal za kolmou přihrávkou, ale u míče byl dřív domácí stoper Lukáš a ve skluzu ho odehrál do zámezí. Hosté vhazovali, ale o míč přišli. Znovu se hra přesouvá na zlínskou polovinu.
11
Po Šmardově centru z levé strany se mezi zlínskými stopery Zbožínkem a Kročou prosadil Škoda, ale míč blízko branky usměrnit nedokázal.
12
Karty Žlutou kartu dostal Jan Růžička (Bohemians 1905)
13
Dva pokusy zlínského týmu. Nejprve Penner rozehrával přímý kop z pětatřiceti metrů, centr do pokutového území Bohemians odvrátili, hned potom střílel z osmnácti metrů bez přípravy Opiela, ale pálil nad břevno.
15
Domácí fanoušci posměšně skandují na adresu zlínského brankáře Baránka, kterému se nepovedl výkop. Míč sotva přeletěl polovinu a skončil u laviček.
17
Standardní situace hostů: z dálky rozehrál přímý kop Žůrek, míč proletěl pokutovým územím a skončil vedle branky. Předtím se hezkou rychlou kombinační akcí blýskli domácí.
19
Karty Žlutou kartu dostal Lukáš Opiela (Zlín)
Záložník hostů fauloval, aby přerušil rychlý brejk Boheians.
20
Domácí útočník Ordoš hezky přistrčil míč do pokutového území Haškovi, před ním ale na poslední chvíli odvrátil Vrtělka. Bohemians budou kopat roh.
21
Po rohu se k hlavičce prodral Škoda, ale míč jen usměrnil nad sebe. Hosté se nakonec ubránili, ale hned se míč před jejich branku vrátil. Důrazní domácí se tlačili do zakončení, ale na branku vystřelil. Nakonec ještě vybojoval míč Moravec, ovšem z pravé strany v pádu centroval nepřesně.
22
Po faulu na půlící čáře centroval před zlínskou branku Rada. Na vysoký míč naskakovali Škoda i Ordoš, slabou hlavičku mířící do středu branky gólman Baránek snadno chytil.
23
Důležité Hosté byli kousek od vyrovnání! Vybojovali roh, který rozehrál Šmahaj. Na jeho centr si u bližší tyče naběhl Malár a hlavičkoval jen těsně vedle.
27
Důležité Také Bohemians zahrozili po standardní situaci - přímého kopu téměř od rohového praporku. Na Haškův centr z pravé strany si dobře naskočil Lukáš, ale zblízka trkl míč nad břevno.
30
Rychlý protiútok Zlína a průnik Žůrka zastavil jen faulem Růžička. Hosté budou zahrávat přímý kop.
31
Důležité Góly Martin Vyskočil (Zlín) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Zlín 1:1
Standarní situaci rozehrál Penner, levačkou poslal míč do pokutového území. Jeho centr hlavou lehce usměrnil Vyskočil, míč zapadl ke vzdálenější tyči Sňozíkovy branky.
33
Ofsajd zastavuje další zlínskou akci. Hosté nebezpečně kombinovali na pravé straně u pokutového území Bohemians.
34
Útočník hostů Vyskočil postupoval středem hřiště, ale tísněn protihráčem o míč přišel. Pak se vyčítavě podíval po rozhodčím, který měl podle jeho názoru odpískat faul za držení za dres.
35
Dlouhý nákop zlínského stopera Kroči prošel až k brankáři Sňozíkovi, který se však nedohodl se stoperem Radou. Dotírající Vyskočil ale nestačil zareagovat a Sňozík už měl míč rychle pod kontrolou.
36
Aktivní útočník Vyskočil se znovu probíjel k pokutovému území Bohemians. Prvníj klička před šestnáctou se mu povedla, ale pak ho na poslední chvíli čistě zastavil Lukáš.
38
Lukáš, kapitán Bohemians, vyvezl míč na polovinu soupeře a pak cetrem hledal v pokutovém území útočníka Škodu. Před ní zastáhl Zúbek, nejprve míč trefil špatně, ale pak k němu protihráče nepustil.
40
Brankář Sňozík si připisuje snadný zákrok po slabé střele Šmahaje. Zlínští krátce kombinovali na polovině soupeře, pak Opiela přenesl hru na pravou stranu a Šmahaj se levačkou pokusil zakončit.
43
To gólman Baránek měl víc starostí, když nepříjemná Ordošova střela mířila pod břevno. Zlínský brankář ji raději vyrazil na roh.
44
Po následném rohu Bohemians se zlínští fotbalisté ubránili, když vyhráli tvrdý vzdušný souboj.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Bohemians 1905 - Zlín
46
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Jan Moravec, nahradil ho Petr Kunášek.
47
V úvodu druhého poločase se hraje výhradně na polovině Bohemians poblíž pokutového území. Domácí přerušují akce soupeře jen odkopy či fauly. Teď bude z levé strany z těžkého úhlu zahrávat přímý kop zlínský útočník Žůrek.
48
Důležité Žůrkův nebezpečný centr, který se kroutil ke vzdálenější tyči, brankář Sňozík jen konečky prstů vytáhl. Hosté zůstali u míče, kopali roh, po něm už se Bohemains ubránili.
50
Domácí zaútočili po levé straně, podél postranní čáry se zkoušel prosadit Vyskočil, toho ale zastavil skluzem veterán Rada. K míči se ještě dostal Malár, ale jeho přihrávku zase vystihl Růžička.
52
Důležité Hosté znovu zaútočili, míč si místo pokračování kombinace podržel u kopačky Šmahaj, napřáhl a povedenou ránou trefil břevno! Od něj se míč odrazil zpátky do hřiště.
54
Bohemians teď v posledních okamžicích drží míč na polovině souopeře, ale před zlínskou branku se téměř nedostávají. Navíc všechny centry jistě odvracejí stopeři Kroča a Zbožínek.
56
Hašek na vlastní polovině ztratil míč, Vyskočil se hned z třiadvaceti metrů pokusil o střelu, ale jeho technický pokus šel nad branku.
57
Po souboji Ordoše s Pennerem získal míč na zlínské polovině Bartek, rozehrál na pravou stranu zpátky Ordošovi, který centroval. Míč proletěl kolem branky, nikdo ho nezasáhl.
58
Důležité Hosté mohli skórovat po rychlém protiútoku: Malár s Žůrkem šli sami na branku Bohemians! První jmenovaný poslal z pravé strany přízemní přihrávku před branku do jasné pozice, ale útočník Žůrek nedal! Mohl pohodlně zakončovat, ale míč trefil tak špatně, že se sotva dokutálel k brance.
60
Důležité Góly Martin Vyskočil (Zlín) vstřelil gól. Bohemians 1905 - Zlín 1:2
Hosté udeřili po standardní situaci. Po centru z pravé strany a vyhraném hlavičkovém souboji z bezprostřední blízkosti doklepl míč do branky Vyskočil.
61
Důležité Bohemians mohli hned vzápětí vyrovnat, ke střele na hranici pokutového území se chystal Ordoš. Vypálil hodně tvrdě, ale do jeho rány obětavě padl stoper Zbožínek.
62
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel Marek Nikl, nahradil ho Jan Morávek.
65
Důležité Parádní zákrok gólmana Baránka! Domácí útočník Ordoš se jen drží za hlavu. Škoda utekl po pravé straně, vyhl se Zbožínkovi, který šel do skluzu, a pádil dál. Pak poslal z pravé strany krásnou přízemní přihrávku přesně na Ordoše, který bez přípravy zakončoval. Jenže Baránek se fantasticky stačil přesunout a míč vyrazil.
67
Karty Žlutou kartu dostal Vladimír Malár (Zlín)
68
Počet diváků 5 540 (111 % z kapacity 5 000)
70
Po Růžičkově faulu na Malára před zlínkou lavičkou zahrával přímý kop Penner. Poslal přízemní přihrávku dopředu na Žůrka, tomu však míč při zpracování utekl za čáru.
71
Důležité Škoda vybojoval míč, pustil se do sólové akce, ale proti přesile se neprosadil. Přes tři protihráče se do zlínského pokutového území nedostal.
72
Zloba na rozhodčího Racka teď padla z obou stran. Domácí fanoušci hlasitě pískali, nelíbili se jim zákroky zlínských fotbalistů a chtěli odpískat faul! Pak se zase ze stejného důvodu zlobili hosté.
73
Střídání Střídání: Bohemians 1905: ze hřiště odešel David Bartek, nahradil ho Vladimír Bálek.
75
Po Růžičkově centru z pravé strany hlavičkoval nepřesně Morávek, ale domácí aspoň vybojovali roh. I po něm bylo před zlínskou brankou rušno, ale míč skončil nad brankou. Domácí bojují a snaží se vyrovnat.
76
Důležité Střídající Bálek sprintoval za přihrávkou do pokutového území, ale u míč byl o krok dřív gólman Baránek a odvážným pádem pod nohy ho chytil.
78
Domácí jsou jednoznačně aktivnější, ale zlínský tým náporu zatím odolává.
80
Hašek rozehrával přímý kop, ale nízký centr hosté snadno odvrátili.
83
Důležité Hosté mohli definitivně rozhodnout! Žůrek, číhající na půlící čáře, si efektně pustil míč a pádil k brance Bohemians, stíhali ho tři domácí hráči. Žůrek se svůj únik rozhodl zakončit střelou z hranice pokutového území, ale branku netrefil.
85
Karty Žlutou kartu dostal Michal Šmarda (Bohemians 1905)
86
Hosté se vymanili z mírného sevření, mají míč pod kontrolou. A sem tam zahrozí rychlými protiútoky.
88
Střídání Střídání: Zlín: ze hřiště odešel Libor Žůrek, nahradil ho Václav Zapletal.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Důležité Ještě v nastaveném čase měli domácí šanci na vyrovnání. Zahrávali přímý kop, potom i roh. Ale Lukáš hlavičkoval těsně vedle.
90
Střídání Střídání: Zlín: ze hřiště odešel Martin Vyskočil, nahradil ho Zdeněk Konečník.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.
90
Díky za pozornost. Hezký zbytek dne.

Sestavy a rozestavení

Bohemians Praha 1905 - logo Bohemians 1905 (4-4-2)

Sňozík
o hráči
Růžička
o hráči
Lukáš
o hráči
5 Rada
Rada
o hráči
Šmarda
o hráči
16 Moravec
Moravec
o hráči
46. min Kunášek o hráči
Hašek ml.
o hráči
36 Nikl
Nikl
o hráči
62. min Morávek o hráči
15 Bartek
Bartek
o hráči
73. min Bálek o hráči
21 Škoda
Škoda
o hráči
35 Ordoš
Ordoš
o hráči

Zlín (4-4-2)

Baránek
o hráči
4 Zúbek
Zúbek
o hráči
5 Kroča
Kroča
o hráči
Zbožínek
o hráči
19 Penner
Penner
o hráči
21 Šmahaj
Šmahaj
o hráči
23 Opiela
Opiela
o hráči
Vrtělka
o hráči
9 Malár
Malár
o hráči
Vyskočil
o hráči
90. min Konečník o hráči
Žůrek
o hráči
88. min Zapletal o hráči

Rozhodčí: Racek - Ubias, Teuber
Počet diváků: 5 540 (111 % z kapacity 5 000)

Vzájemné zápasy

23. února 2019 15:00Zlín–Bohemians 1905 0:2
14. září 2018 18:00Bohemians 1905–Zlín 0:1
29. dubna 2018 17:00Zlín–Bohemians 1905 1:1
28. října 2017 17:00Bohemians 1905–Zlín 1:1
22. dubna 2017 17:30Bohemians 1905–Zlín 0:2
21. října 2016 20:15Zlín–Bohemians 1905 1:1
14. května 2016 15:30Zlín–Bohemians 1905 1:1
26. července 2015 17:00Bohemians 1905–Zlín 0:1
10. března 2013 17:00Bohemians 1905–Zlín 2:1
25. srpna 2012 19:00Zlín–Bohemians 1905 0:1
3. května 2008 19:00Zlín–Bohemians 1905 0:0
25. listopadu 2007 13:30Bohemians 1905–Zlín 1:2
20. dubna 2003 16:30Zlín–Bohemians 1905 1:0
29. září 2002 16:30Bohemians 1905–Zlín 1:1