Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Sestavy:
M. Slavík (2,5) - S. Merzič (3,5), M. Klein (2), P. Lukáš (3), A. Rosa (3,5) (73. J. Mareš) - P. Verbíř (2), M. Doležal (1), J. Sabou (2,5), M. Gašparík (2) (90. K. Kroupa) - M. Fenin (2), Z. Koukal (3) (67. P. Smíšek)

Žluté karty:
21. J. Procházka, 43. J. Jedinák, 76. P. Loos
Žluté karty:
59. S. Merzič, 68. P. Lukáš, 81. J. Sabou

Střely na branku: 4:5; Střely mimo: 6:5; Rohové kopy: 5:6
Počet diváků: 7 500 (100 % z kapacity 7 500)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Hezké odpoledne z Mostu, kde v 17 hodin vypukle severočeské derby. Vítejte u zápasu třetího kola první fotbalové ligy, v němž se domácí hráči utkají s týmem Teplic. Do začátku utkání zbývá přibližně pětačtyřicet minut. Průběh duelu přineseme v podrobné reportáži.
V teplické sestavě nechybí útočník Fenin, stříbrný medailista z nedávného mistrovství světa dvacítek a čerstvý reprezentant, o kterého stojí Benfica Lisabon či Espaňol.
Domácí fotbalisté v předchozích dvou kolech získali jeden bod za domácí remízu s Plzní 1:1. V minulém divokém zápase v Ostravě podlehli 2:5. Naopak hosté jsou zatím bez ztráty, vyhráli v Kladně 2:0 i doma s Jabloncem 1:0.
Hráči přicházejí na trávník. Domácí jsou v bílém, hosté mají tradiční žlutomodrou kombinaci. Hlavním rozhodčím utkání je Kovařík, asistenty Kordula a Kubáň.
1
Začal první poločas utkání Most - Teplice
Výkop mají hosté, rozehrávají útočníci Koukal s Feninem.
1
Teplický útočník Koukal se hned po rozehrávce probíjel po levé straně dopředu, ale přes domácího fotbalistu Mendyho se neprosadil. Hosté o míč přišli.
2
Hlavní rozhodčí Kovařík domlouvá mosteckému obránci Loosovi, který tvrdě zajel u postranní čáry do teplického záložníka Gašparíka.
3
Poprvé se dostal k míči při útočné akci teplický útočník Fenin. Zkoušel se prosadit individuálně, ale proti domácímu kapitánovi Procházkovi kousek před pokutovým územím se neprosadil.
4
První střelecký pokus v tomto zápase. Po Mendyho přihrávce z pravé strany zakončoval ze sedmnácti metrů Oboya. Střela se mu ale přiliš nepovedla. Slabý pokus snadno chytil Slavík.
5
Také tepličtí fotbalisté poprvé ohrozili branku. Střílel Sabou, gólman Acevski chytil do náruče.
6
Domácí střelec Toleski potáhl při rychlém protiútoku míč středem hřiště, postupoval sám individuálně, ale dostihl ho teplický záložník Sabou a čistě ho o míč připravil.
7
Úvod zápasu je zatím vyrovnaný. Hraje se především ve středu hřiště. Ani jeden z týmů se nedostal před brankou soupeře do větší šance. K vidění byly jen dvě střely ze střední vzdálenosti.
8
Mostečí hráči se pokusili o rychlou kombinační akci. Procházka ze středu přihrál na pravou stranu Oboyovi, který hledal před brankou nabíhajícího Pilaře. Ten však míč nezpracoval.
8
Mostečí hráči se pokusili o rychlou kombinační akci. Procházka ze středu přihrál na pravou stranu Oboyovi, který hledal před brankou nabíhajícího Pilaře. Ten však míč nezpracoval.
9
Do teplického pokutového území vpadl domácí Mendy, ale po jeho souboji s Kleinem mu míč utekl za brankovou čáru. Bude se kopat od teplické branky.
10
Z těžkého úhlu zkoušel vypálit teplický útočník Koukal. Jeho střelu ale srazil mostecký Procházka, míč se odrazil do Koukala a od něj do zámezí. Rozehrával bude gólman Acevski.
11
Hra je přerušena. Na teplické polovině zůstal ležet záložník hostů Sabou.
12
Teplického fotbalistu odnesli na nosítkách za postranní čáru, kde je teď ošetřován.
13
Sabou je v pořádku a pokračuje ve hře.
14
Teplický útočník Fenin na pravé straně vybojoval roh.
15
Do pokutového území centroval Gašparík, jeho přihrávka byla nebezpečná, míč propadl před branku před dvojici teplických hráčů. Ale rozhodčí akce přerušil, odpískal faul na Mendyho.
17
Důležité Velké šance Mostu! Oboya si vyměnil míč s Pilařem, proti němu dobře vyběhl gólman Slavík, a tak mostecký hráč nestihl zakončit. Míč se dostal před volného Mendyho, ale před ním na poslední chvíli odkopl míč Merzič.
18
Z osmnácti metrů napřáhl teplický záložník Doležal. Jeho technická střela pravačkou branku minula.
20
Důležité Také hosté zahrozili po hezké akci. Fenin na půlící čáře ve skluzu vybojoval míč pro Rosu, který pohotovým obloučkem za obranu hledal na levé straně Koukala. Ten se prosadil proti Loosovi a odcentroval před branku. Zakončoval Verbíř, pohotová střela z voleje šla těsně vedle.
21
Karty Žlutou kartu dostal Jan Procházka (Most)
Domácí kapitán těsně před pokutovým územím fauloval Fenina, který dostal ideální přihrávku do běhu od Gašparíka.
22
Důležité Standardní situaci z ideální pozice rozehrál Doležal, střílel pěkně technicky přes zeď. Jeho hezká rána se točila kolem tyčky a rozvlnila boční síť.
24
Z levé strany centroval do pokutového území teplického týmu Trubila, míč odkopl stoper Klein.
25
Po chybě teplického obránce Merziče se k míči dostal Trubina, zpětnou přihrávku našel nabíhajícího Pilaře, který však bez přípravy pálil vysoko nad branku.
27
Pilař rozehrál míč na pravou stranu Mendymu, který unikl podél pravé postranní čáry, proti Rosovi pak vybojoval roh. Pro domácí první.
28
Roh Mostu rozehrál Pilař, centroval před branku, kde však nejvýš vyskočil teplický obránce Merzič a míč odhlavičkoval.
29
Po Feninově centru z levé strany se nedomluvili gólman Acevski s Procházkou, po jejich nedorozumění skončil míč v zámezí, hosté budou kopat roh.
30
Domácí se po rohu ubránili, i když definitivně zaženhali nebezpečí až po zákroku gólmana Acevského, který stáhl centr Doležala, ke kterému se dostal odražený míč.
31
Domácí záložník Pilař si před teplickým pokutovým územím dělal prostor ke střele. Když už ho našel, napřáhl a vypálil. Ale míč k brance nedoletěl, zblokoval ho teplický záložník Sabou.
32
Mostečtí budou zahrávat přímý kop ze čtyřiadvaceti metrů. Standardní situaci předcházelb faul Saboua na Mendyho, který si narazil s Loosem.
33
Domácí se pokusili o signál, Pilař obloučkem hledal Toleského, který se však k zakončení nedostal. Tísněn dvěma hráči nevystřelil, upadl a o míč přišel.
35
Rosa poslal dlouhý pas dopředu, na který si seběhl Doležal. Akce pokračovala, na jejím konci byl centr na Verbíře. Hosté díky němu vybojovali roh, po něm se ale domácí ubránili.
36
Přímý kop Teplic ze třiceti metrů. Tvrdě pálil Merzič, gólman Acevski míč udržel v rukavicích, i když mu málem vyklouzl.
38
Po tečované ráně z dálky zahrávali domácí roh, po něm Tepličtí centr odvrátili před pokutové území. K odraženému míči se dostal Toleski, z dálky ho napálil, ale jeho pohotová rána z první šla nad branku.
40
Domácí budou zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti. Na levé straně kousek před pokutovým územím fauloval Merzič unikajícího Tribulu.
41
Pilařovi se standardní situace vůbec nepovedla. Pokusil se o přímou střelu, ale tvrdou ránou poslal míč hodně vysoko nad branku.
42
Tepličtí se ubránili i po rohovém kopu.
43
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Jedinák (Most)
Po levé straně unikl Gašparík, ale němel komu přihrát, a tak podržel míč. Před Jedinákem udělal kličku, mostecký protihráč ho za ruku stáhl k zemi.
44
Hosté málem zahrozili po rychlém protiútoku po pravé straně. Následoval centr do pokutového území, ale před Feninem odkopl míč Procházka.
45
Tepličtí fotbalisté sice dostali míč do branky, ale gól neplatí. Když Koukal prodloužil míč za obranu na Fenina, zvedl pomezní rozhodčí praporek.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Most - Teplice
46
Teplický obránce Merzič hledal dlouhým pasem Fenina, ten však byl v ofsajdu.
47
Počet diváků 7 500 (100 % z kapacity 7 500)
48
Domácí záložník Trubila se snažil individuálně prosadit do teplického pokutového území. Jedna klička, druhá, ale nakonec o míč přišel.
49
Koukalovu střelu z úhlu srazil Hainault na roh, ten rozehrál Gašparík, jeho polovysoký centr domácí snadno odvrátili.
50
Z dálky střílel Jedinák, branku ale překopl.
51
Nebezpečná situace před domácí brankou. V prostoru levého křídla se prosadil Gašparík, poslal před branku dobrý střílený centr, ale Jamrich ve sluzu odehrál míč pryč.
52
Střídání Střídání: Most: ze hřiště odešel Vitalij Trubila, nahradil ho Lubomir Bogdanov.
53
V Mostě začalo pršet, hraje se za mírného deště.
55
Domácí Oboya si dobře zaběhl na levou stranu, těsně na hranici pokutového území přihrál do střelu Pilařovi, který zakončoval střelou levačkou bez přípravy. Napálil ale pouze clonící teplické obránce.
56
Fenin vybojoval u brankové čáry pro svůj tým roh, Doležalův centr na bližší tyč ale domácí snadno odehráli.
58
Nejprve střídající Bogdanov pálil ze šestnacti metrů, jeho pokus zastavil Klein. Na druhý straně pak Tepličtí nedotáhli do konce hezkou kombinaci na jeden dotyk.
58
Nejprve střídající Bogdanov pálil ze šestnacti metrů, jeho pokus zastavil Klein. Na druhý straně pak Tepličtí nedotáhli do konce hezkou kombinaci na jeden dotyk.
59
Karty Žlutou kartu dostal Samir Merzič (Teplice)
60
Důležité Góly Jan Procházka (Most) vstřelil gól. Most - Teplice 1:0
Mostečí zahrávali přímý kop po předchozím faulu Merziče. Soupeře dostali pod tlak, teplickým hráčům se nepodařilo odkopnout míč. V pokutovémn území nebezpečně centroval Jamrich, pak z osmnácti metrů pálil Oboya. Na konci pálil z pravé strany tvrdě Procházka a překonal gólmana Slavíka.
62
Střídání Střídání: Most: ze hřiště odešel Jiří Jedinák, nahradil ho Vincent Mendy.
65
Oboya se hezky protáhl středem hřiště, pěkně se vyhnul Sabouovi a pokračoval dál k pokutovému území. Sólo se rozhodl sám zakončit, ale vystřelil jen velmi slabě.
67
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Zdeněk Koukal, nahradil ho Petr Smíšek.
68
Oboya pálil z levé strany, střelu srazil Lukáš. Teplický stoper navíc doběhl i odražený míč.
68
Karty Žlutou kartu dostal Petr Lukáš (Teplice)
Domácí zůstali v náporu, těsně před pokutovým územím Lukáš lehce fauloval Mendyho. Teplický stoper se po opískání hodně na rozhodčího zlobil.
69
Následnou standardní situaci rozehrál Loos, poslal hezký měkký centr před branku. Tepličtí ale důležitý hlavičkový souboj ve vlastní šestnáctce vyhráli a míč odvrátili.
70
Mostečí fotbalisté ale dál zůstali na polovině soupeře a vybojovali další standardní situaci, tentokrát roh. Zahrával ho Pilař, levačkou poslal míč před branku. Jeho centr ale jistým zákrokem stáhl ze vzduchu Slavík.
71
Rychlý protiútok Teplic, z levé strany přihrával Gašparík, nabíhající Verbíř pálil nad branku. Gól byl ale stejně neplatil, pomezní mával ofsajd.
73
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Antonín Rosa, nahradil ho Jakub Mareš.
74
Za postranní čárou je ošetřován Oboya, mimo trávník ho odnesli na nosítkách.
74
Po centru Doležala hlavičkova Fenin, jeho slabý pokus Acevski snadno kryl.
75
Střídání Střídání: Most: ze hřiště odešel Patrick Oboya, nahradil ho Ondřej Prášil.
76
Karty Žlutou kartu dostal Petr Loos (Most)
Dva metry před pokutovým územím fauloval Fenina, který si zpracovával centr.
77
Následný přímý kop z velmi dobré pozice rozehrál Verbíř, ale přestřelil.
79
Důležité Góly Petr Smíšek (Teplice) vstřelil gól. Most - Teplice 1:1
Po nenápadném centru Doležala z velké dálky si před branku naběhl nehlídaný Smíšek a hlavou usměrnil míč do sítě.
81
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Sabou (Teplice)
Rozhodčí ho potrestal za protesty.
83
Důležité Teplický útočník Fenin se nádherně prokličkoval až před branku. Zbavil se jednoho protihráče, pak druhého. Ale výborně vyběhnuvšího gólmana Acevského nepřekonal. Mostecký gólman si poradil i s dorážkou.
84
Důležité Góly Ondřej Prášil (Most) vstřelil gól. Most - Teplice 2:1
Domácí gólman Acevski znovu podržel svůj tým, když vyrazil ostrý centr Doležala z pravé strany. Hosté sice zůstali u míče, ale vzápětí o něj přišli. Mostečtí se dostali do rychlého protiútoku, na jeho konci Mendy přihrál Prášilovi, jenž zakončoval z hranice pokutového území. Přízemní střela se mu tolik nepovedla, ale Lukášova teč poslal míč na druhou stranu, než šel gólman Slavík. Míč pozvolna doskákal za brankovou čáru.
85
Důležité Góly Petr Smíšek (Teplice) vstřelil gól. Most - Teplice 2:2
Podruhý vyrovnává teplický náhradním Smíšek. Po Marešově centru z pravé strany zůstal u tyče nepokrytý a znovu skóroval hlavou. Byl to bleskový gól, téměř hned po rozehrání.
87
Po dvou gólech v krátkém sledu má zápas nový náboj.
89
Po faulu na Gašparíka budou zahrávat tepličtí fotbalisté přímý kop z osmnácti metrů.
90
Góly Michal Doležal (Teplice) vstřelil gól. Most - Teplice 2:3
Tepličtí otáčejí zápas po krásném gólu z přímého kopu! Doležal se trefil krásně technickou střelou.
90
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Michal Gašparík, nahradil ho Karel Kroupa.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:3.

Sestavy a rozestavení

Most (4-4-2)

Acevski
o hráči
11 Loos
Loos
o hráči
Procházka
o hráči
Hainault
o hráči
18 Jamrich
Jamrich
o hráči
8 Pilař
Pilař
o hráči
Jedinák
o hráči
62. min Mendy o hráči
Trubila
o hráči
52. min Bogdanov o hráči
Toleski
o hráči
16 Oboya
Oboya
o hráči
75. min Prášil o hráči

logo FK Teplice Teplice (4-4-2)

Slavík
o hráči
14 Merzič
Merzič
o hráči
4 Klein
Klein
o hráči
15 Lukáš
Lukáš
o hráči
22 Rosa
Rosa
o hráči
73. min Mareš o hráči
Verbíř
o hráči
Doležal
o hráči
11 Sabou
Sabou
o hráči
Gašparík
o hráči
90. min Kroupa o hráči
16 Fenin
Fenin
o hráči
25 Koukal
Koukal
o hráči
67. min Smíšek o hráči

Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Kubáň
Počet diváků: 7 500 (100 % z kapacity 7 500)

Najdete na iDNES.cz