Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 19. září 2021 Zita

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Krásné slunečné pozdní odpoledne, vítejte u čtvrtfinálového zápasu domácího poháru, v němž se utkají fotbalisté domácí Příbrami a hosté ze Sparty. Průběh utkání vám přineseme v podrobné on-line reportáži.
Do začátku utkání zbývá třicet minut. Obě mužstva už jsou na trávníku a rozcvičují se. Jako první vyšli z kabiny domácí gólmani Paleček s Tomou. První jmenovaný v brance nahradí Pařízka, jenž má disciplinární trest.
Sparťanští fotbalisté nastupují v nejsilnější sestavě, chybějí jen zranění záložníci Hušek s Horváthem. Místo nich hrají ve středové řadě Kisel se Šimákem. Jen na lavičce zůstává nejlepší střelec týmu Došek, v útoku nastupuje dvojice Kulič - Rezek.
Domácí, které na hřiště přivádí kapitán Otepka, hrají v tradičních žlutých dresech. Sparťané v čele s Řepkou jsou jako obvykle v rudém. Duel začne za několik okamžiků.
1
Začal první poločas utkání Příbram - Sparta
Výkop mají sparťané: rozehrávají útočníci Kulič s Rezkem.
1
Po zaváhání příbramského záložníka Otepky získal míč sparťanský útočník Kulič, ale jeho akci přerušil dobrým obranným zákrokem stoper Hunal.
2
Po následném rohu, který rozehrál Matušovič, se v pokutovém území Příbrami dostal k hlavičce obránce Drobný, ale míč poslal vedle Palečkovy branky.
3
Letenský záložník Kolář uvolnil Rezka, který však útočnou akci totálně pokazil mizerným, příliš přetaženým centrem. Míč skončil až na tribuně.
4
O střelu z dálky se pokusil sparťanský záložník Šimák. Napřáhl přibližně ze třiceti metrů, ale jeho skákavá střela šla vedle tyče Palečkovy branky.
5
Příbramští fotbalisté se pokusili o únik po levé straně, ale před Vaculíkem odkopl míč do zámezí Kolář.
6
Domácí fotbalisté nakonec vybojovali roh. Rozehrál ho kapitán Otepka, poslal přízemní centr k bližší tyči. Pospěch míč odehrál opět za brankovou čáru. Příbramští budou zahrávat další roh.
7
Další Otepkův centr, tentokrát před branku. Ve vzduchu byl nejdůraznější Řepka, míč odhlavičkoval před pokutové území. Odražený míč napálil Lesák, ale branku netrefil.
8
Dvě sparťanské akce končí odmávaným ofsajdem. Nejprve v něm byl Rezek, potom Kulič.
9
Domácí obránce Kropík se hezky uvolnil, Kolářovi prostrčil míč mezi nohama a pak přihrál Otepkovi. Příbramští hráči však z této slibné akce nic nevytěžili.
10
Čtvrtfinálové utkání domácího poháru sleduje přibližně čtyři tisíce diváků.
11
Důležité První šance utkání! Ze slibných pozic na hranici sparťanského pokutového území stříleli Rilke a po něm ještě Otepka, ale obránci hostů oba pokusy zblokovali.
12
Na druhé straně další odmávaný ofsajd. Už třetí v krátké době.
13
Příbramští hráči jsou častěji u míče. Sparťané se zatím k ničemu nedostávají.
14
Po odpískaném faulu na sparťanské polovině pohotově rozehrál přímý kop Šimák, okamžitě odcentroval na pravé křídlo, kde byl rozběhnutý Pospěch. Dostal se do pokutového území, ale zastavil ho Halama.
15
Sparťanský záložník Matušovič pronikal do pokutového území Příbrami, ale po souboji s protihráčem upadl.
17
Kulič hezky sklepl míč před Šimákem a připravil mu hezkou střeleckou pozici. Šimák vypálil z dvaceti metrů, ale branku netrefil.
19
Důležité Velká šance Sparty! Po Šimákově rohu hlavičkoval dobře pod břevno Drobný, ale brankář Paleček parádním zákrokem míč vytáhl na další roh.
20
Po dalším rohu už se domácí definitivně ubránili.
21
Příbramský útočník Rilke se pustil mezi dvojici sparťanů, Zabavník ho čistě odzbrojil Zabavník. Ovšem potom Drobný míč odkopl na tribunu a nechal ho tak domácím.
22
Důležité Sparťan Matušovič od rohového praporku přihrál před vlastní pokutové území, a připravil tak šanci Svitákovi. Příbramský záložník parádně vystřelil, míč letěl pod břevno, ovšem gólman Blažek perfektním zákrokem vyrazil.
23
Po následném rohu byly zmatky před sparťanskou brankou, pro míč vybíhal Blažek, ale nezachytil ho. Sudí Jílek však odpískal faul na letenského gólmana.
25
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Hunal (Příbram)
Příbramský záložník asi pětadvacet metrů od branky hodně ostře fauloval Rezka.
26
Z následného přímého kopu pálil prudce Šimák, ale trefil trefil jen příbramskou zeď.
28
Po Šimákově rohu z pravé strany se míč dostal ke vzdálenější tyči. Drobný ho vrátil před branku, kde se ve skluzu pokusil o zakončení Zabavník. Ovšem ve skluzu vystřelil těsně vedle.
29
Sparťanský útočník Kulič se probíjel podél brankové čáry a pak z pravé stranya poslal prudký střílený centr. Po míči se vrhl gólman Paleček a jistým zákrokem ho chytil.
31
Důležité Góly Zdeněk Pospěch (Sparta) vstřelil gól. Příbram - Sparta 0:1
Sparťané zahrávali přímý kop od levé postranní čáry. Šimákův centr nakonec prošel až před branku, kde ho se štěstím vykopl brankář Paleček. Odražený míč ale pohotově napálil Pospěch. Jeho střelu se sice snažil ještě vykopnout jeden z příbramských hráčů, ale míč jen tečoval.
32
Přibližně od dvacáté minuty mají sparťané herní převahu. Daří se jim kombinace po zemi.
34
Karty Žlutou kartu dostal Václav Drobný (Sparta)
Sparťanský záložník zezadu fauloval unikajícího Rilkeho.
37
V posledních okamžicích se především bojuje ve středu hřiště. Sparťané trošku polevili. Příbramští se snaží, ale nedokáží se dostal do šance.
38
Letenský záložník Kolář se hezky uvolnil na pravé straně přes tři protihráče a poslal střílenou přihrávku do pokutového území. Ale Rezek v pádu pořádně netrefil míč a nezakončil.
40
Kulič zpracoval těžký míč a přenesl hru na volného Koláře. Akci však zastavil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.
42
Příbramští zahrozili rychlým protiútokem po levé straně, po centru se k odraženému míči asi pětadvacet metrů od branky dostal Sviták, ale vypálil nad břevno.
44
Příbramští v samotném závěru poločasu vybojoval roh. Po centru se na hranici šestnáctky chystal na střelu Lesák, ale prudkou ranou trefil jen dotírajícího Kuliče.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Příbram - Sparta
46
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Václav Drobný, nahradil ho Štěpán Kučera.
47
Sparťanský záložník Šimák rozehrál přímý kop. Na jeho centr sice nikdo nedoskočil, ale míč jen těsně proletěl kolem branky.
49
Sparťané vybojovali roh, ale nic z něj nevytěžili.
50
Počet diváků 5 426 (69 % z kapacity 7 900)
51
Další sparťanský roh, Matušovičův centr Paleček vyboxoval.
53
Při ponechané výhodě šli sparťané do slibné akce, ale Rezek pokazil přihrávku.
55
Letenští hráči prováhali rozehrávku přímého kopu, ani neodcentrovali před branku soupeře. Místo toho se Příbramští dostali do rychlého protiútoku, ale Huňa napálil jen Pospěcha.
58
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho Libor Došek.
59
Došek na půlící čáře přihrál na levou stranu Matušovičovi, který potáhl míč podél čáry a před pokutovým územím uvolnil Kuliče. Ten mu chtěl míč vrátit, ale nepřesně. Hunal odvrátil.
61
Hra je přerušena. Na trávníku zůstal ležet Zabavník. Zvedal se jen těžko. Odkulhal za pomoci masérů a je ošetřován.
63
Důležité Velké šance Sparty likviduje gólman Paleček a stoper Hunal! Příbramský brankář Paleček nejprve ve vzdušném souboji na poslední chvíli sebral míč z hlavy Doška, ale vyrazil ho jen před úplně volného Šimáka. Ten vypálil tvrdě, ale Paleček jeho bombu vyrazil. Šimák tak dostal druhý pokus, ale trefil jen Hunala.
64
Paleček i Hunal byli po tvrdých střelách trošku otřesení, ale pokračují ve hře. Stejně jako sparťan Zabavník, kterého maséři ošetřovali za postranní čárou.
66
Důležité Góly Marek Kulič (Sparta) vstřelil gól. Příbram - Sparta 0:2
Sparťanský útočník Kulič dostal ideální přihrávku od Matušoviče, potáhl míč k příbramské brance, kličkou se zbavil Hunala, před brankářem si posunul míč a skóroval.
67
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Michal Lesák, nahradil ho Stanislav Nohýnek.
67
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Lukáš Vaculík, nahradil ho Jakub Řezníček.
69
Sparťanskou akci zakončoval křížnou přízemní střelou Pospěch, branku netrefil.
71
Na druhé straně přibližně z dvaadvaceti metrů překopl sparťanskou branku příbramský náhradník Nohýnek.
72
Ze hřiště odkulhává sparťanský útočník Došek. Zranil se při souboji ve středu hřiště.
74
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Libor Došek, nahradil ho Tomáš Jun.
75
Z dálky vypálil Kisel, jeho střela byla sražena a před dorážejícím Junem raději odhlavičkoval míč Jungr do zámezí. Po následném rohu se sparťané dostali ke střele, ale rána letěla vysoko nad.
77
Matušovič na levé straně s problémy zpracoval přihrávku a odcentroval. Míč však bez problémů stáhl Paleček.
79
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Hunal, nahradil ho Jakub Navrátil.
80
Matušovič na levé straně přešel přes Jungra, ale přihrávka na Juna do pokutového území byla příliš prudká.
83
Příbramský útočník Rilke se ve středu hřiště vyhnul Šimákovi a pak z pětadvaceti metrů vystřelil. Slabý pokus šel do středu branky a Blažek neměl nejmenší problém.
86
Příbramský náhradník Řezníček skóroval, když se dostal až před Blažka a střelou k tyči ho překonal. Ovšem gól neplatí! Hlavní rozhodčí si totiž nevšiml, že mu pomezní už dlouho avizoval ofsajd.
90
Důležité Góly Michal Kropík (Příbram) vstřelil gól. Příbram - Sparta 1:2
Po příbramském rohu sparťanský gólman Blažek neudržel míč, při první střele jednoho z domácích hráčů ho ještě zachránilo břevno, ale od něj se míč dostal ke Kropíkovi, který prudkou střelou z úhlu snížil.
90
Nastavují se čtyři minuty. Příbramští fotbalisté se v hektickém závěru snaží o vyrovnání.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:2.

Sestavy a rozestavení

logo 1. FK Příbram Příbram (4-4-2)

Paleček
o hráči
4 Lesák
Lesák
o hráči
67. min Nohýnek o hráči
18 Hunal
Hunal
o hráči
79. min Navrátil o hráči
25 Halama
Halama
o hráči
14 Kropík
Kropík
o hráči
16 Jungr
Jungr
o hráči
9 Otepka
Otepka
o hráči
Sviták
o hráči
Vaculík
o hráči
67. min Řezníček o hráči
8 Rilke
Rilke
o hráči
11 Huňa
Huňa
o hráči

logo AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Pospěch
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
Drobný
o hráči
46. min Kučera o hráči
Zabavník
o hráči
11 Kolář
Kolář
o hráči
18 Kisel
Kisel
o hráči
16 Šimák
Šimák
o hráči
Matušovič
o hráči
30 Kulič
Kulič
o hráči
12 Rezek
Rezek
o hráči
58. min Došek o hráči
74. min Jun o hráči

Rozhodčí: Jílek - Filípek, Pospíšil
Počet diváků: 5 426 (69 % z kapacity 7 900)

Vzájemné zápasy

15. prosince 2018 17:00Příbram–Sparta 1:1
19. srpna 2018 18:00Sparta–Příbram 2:2
28. dubna 2017 20:15Příbram–Sparta 1:2
29. října 2016 15:00Sparta–Příbram 4:0
10. dubna 2016 19:30Sparta–Příbram 2:1
18. října 2015 15:00Příbram–Sparta 0:4
23. února 2015 18:00Sparta–Příbram 4:1
4. prosince 2014 13:30Sparta–Příbram 3:1
18. listopadu 2014 18:00Příbram–Sparta 1:1
9. srpna 2014 20:15Příbram–Sparta 0:1
15. března 2014 20:15Příbram–Sparta 0:1
23. srpna 2013 20:15Sparta–Příbram 4:0
25. listopadu 2012 18:00Příbram–Sparta 0:0
5. srpna 2012 17:00Sparta–Příbram 2:1
1. dubna 2012 17:00Sparta–Příbram 0:2
1. října 2011 17:20Příbram–Sparta 0:3
6. března 2011 17:00Sparta–Příbram 1:0
13. srpna 2010 17:30Příbram–Sparta 0:1
27. února 2010 16:00Sparta–Příbram 1:1
8. srpna 2009 16:00Příbram–Sparta 1:1
25. dubna 2009 17:00Příbram–Sparta 1:1
25. října 2008 17:00Sparta–Příbram 3:0
18. března 2007 17:00Příbram–Sparta 0:2
6. března 2007 17:00Příbram–Sparta 1:2
19. srpna 2006 17:00Sparta–Příbram 2:1
10. května 2006 17:00Příbram–Sparta 2:2
3. prosince 2005 17:00Sparta–Příbram 1:1
2. dubna 2005 14:25Příbram–Sparta 3:1
24. září 2004 19:00Sparta–Příbram 4:2
21. února 2004 17:00Sparta–Příbram 0:0
9. srpna 2003 14:25Příbram–Sparta 0:0
19. dubna 2003 14:25Příbram–Sparta 2:2
28. září 2002 14:25Sparta–Příbram 0:0
2. března 2002 16:30Příbram–Sparta 0:0
25. srpna 2001 18:30Sparta–Příbram 1:0
26. listopadu 2000 13:30Příbram–Sparta 1:1
30. července 2000 16:30Sparta–Příbram 3:0

Mohlo by vás zajímat