On-line reportáž
komentoval: Tomáš Hlavinka

Hezký večer, vítáme Vás u sledování on-line reportáže z prvního utkání české reprezentace v roce 2007.
Trenér Brückner vysílá do přípravného utkání v Bruselu nejsilnější sestavu. V základní jedenáctce není ani jeden z nováčků, v útoku dostala pro začátek přednost osvědčená dvojice Baroš - Koller.
Čeští fotbalisté nastoupí v této sestavě: Čech - Ujfaluši, Jiránek, Rozehnal, Jankulovski - Sionko, Galásek, Rosický, Polák - Koller, Baroš.
Hráči obou týmů nastoupili na hrací plochu, bruselským stadionem zní národní hymny.
1
Začal první poločas utkání Belgie - Česko
Výkop měli domácí, nastupující v červených dresech a černých trenkách, Češi jsou celí v bílém.
2
Hned v prvním útoku utekl po levém křídle Polák, který se snažil odcentrovat ne nabíhajícího Kollera. Ten byl ale zblokován.
3
Ujfalušiho centr z pravé strany přeletěl jak Kollera, tak i Baroše. K míči se dostali Belgičané.
6
Góly Jan Koller (Česko) vstřelil gól. Belgie - Česko 0:1
Při Jankulovského rohovém kopu byl český střelec držen, nastavil ale míči levou nohu, kterou ho usměrnil do brány.
8
Od levé postranní čáry vhazoval míč Jiránek, se spoluhráči si ale nerozumněl a míč poslal za brankovou čáru.
11
Důležité Ukázkovou kolmici vyslal Daerden na Pieroniho, ten se ocitl tváří v tvář českému brankáři, který míč bravurně vykopnul.
13
Rychlé kombinaci po zemi vadí nepříliš kvalitní terén, proto jsou diváci na bruselském stadionu svědky spíše nakopávaných míčů.
15
Důležité Z levé strany centroval Daerden, před nabíhajícím Martensem nedoskočil Rozehnal. Češi měli štěstí, že belgický útočník hlavičkoval hodně nepřesně.
16
Přímý kop z pětadvaceti metrů rozehrál Rosický, jeho centr do vápna ale odvrátila obrana domácího celku.
18
Na pravé straně šikovně podržel míč Ujfaluši, jeho následná přihrávka ale zastihla Baroše v ofsajdovém postavení.
19
Van Buytenův dlouhý nákop zpracoval Jankulovski. Češi se zmocnili míče.
21
Belgičané se pokusili o kombinaci po zemi, Pieroni si narazil s Defourem, mezi české stopery se však s míčem do vápna neprotlačil.
23
Podívejte se na první fotografii z utkání. Pokud se vám fotogalerie neobjevila automaticky, obnovte stránku tlačítkem F5.
23
Další nákop Belgičanů do pokutového území pohlídal Rozehnal.
26
Z pravé strany běžel směrem k belgické bráně Baroš, před pokutovým územím udělal několik kroků do hřiště a přihrál nabíhajícímu Sionkovi, jemu rána ale nesedla, český záložník mířil nad.
28
Po souboji s Jankulovským se za nohu držel Martens. Český obránce mu přišlápl kotník.
30
Důležité Po pěkné kombinaci se míč přes Baroše a Rosického dostal až k Ujfalušimu, ten z voleje dobře vystřelil, belgický brankář Stinjen jeho ránu vytáhl nad břevno.
33
Důležité Jankulovski přetáhl svůj centr z levé strany až na Sionka, který vrátil míč před bránu na hlavu Kollera, ten ale hlavou mířil přímo do belgického brankáře.
35
Střídání Střídání: Belgie: ze hřiště odešel Thomas Vermaelen, nahradil ho Timmy Simons.
37
Důležité Centr před vápno, na který nedosáhl Jiránek zpracoval Pieroni, jeho střelu z patnácti metrů opět skvěle vytěsnil Čech.
38
Důležité Odvrácený rohový kop dokázali Belgičané vrátit zpět do vápna, v akrobatické pozici se pěkně pokoušel zakončit opět Pieroni. Český gólman jeho pokus chytil.
41
V posledních minutách jsou aktivnější domácí fotbalisté, mají míč častěji na svých kopačkách a dokázali si vytvořit nebezpečné příležitosti.
43
Po dalším Jankulovského centru se míč odrazil opět k Ujfalušimu, jeho střela ale mířila tentokrát vedle vzdálenější tyče Stinjenovy brány.
45
Polský rozhodčí Granat nastaví jednu minutu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Belgie - Česko
46
Střídání Střídání: Česko: ze hřiště odešel Libor Sionko, nahradil ho Jaroslav Plašil.
46
Střídání Střídání: Česko: ze hřiště odešel David Rozehnal, nahradil ho Radoslav Kováč.
46
Střídání Střídání: Česko: ze hřiště odešel Tomáš Rosický, nahradil ho Daniel Pudil.
46
Střídání Střídání: Belgie: ze hřiště odešel Carl Hoefkens, nahradil ho Anthony Vanden Borre.
46
Střídání Střídání: Belgie: ze hřiště odešel Peter Van der Heyden, nahradil ho Jelle Van Damme.
48
Dlouhý pas vyslal dopředu Jankulovski, Baroš byl ale v ofsajdu.
50
Český útok skončil u Kollera, který fauloval Fellainiho.
52
Důležité Milan Baroš ukázal svoji rychlost, utekl dvěma obráncům, nakonec se mu ale tváří v tvář gólmanovi nepodařilo vystřelit.
54
Z osmnácti metrů se snažil vystřelit Polák, míč mu ale sjel po noze a zmocnila se ho domácí obrana.
56
Střídání Střídání: Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Marek Kulič.
58
Pudil poslal přihrávku do vápna Polákovi, tomu ale střela vůbec nesedla a míč skončil kdesi na tribuně.
60
K míči se pětadvacet metrů před bránou dostal Plašil a vystřelil. Jeho rána ale vůbec nebyla přesná a navíc byla slabá.
61
Střídání Střídání: Belgie: ze hřiště odešel Luigi Pieroni, nahradil ho Moussa Dembélé.
62
Němečtí fotbalisté v generálce na kvalifikační zápas v Praze porazili Švýcarsko 3:1. Branky: 7. Kuranyi, 30. Gomez, 66. Frings - 71. Streller.
64
Na trávníku je k vidění několik nepřesností, na težkém terénu míč odskakuje.
67
Důležité Z pravé strany centroval Ujfaluši, míč vrátil před bránu Pudil a Kolloer ho zády k brance poslal těsně vedle levé tyče Stinjenovy brány!
68
Střídání Střídání: Belgie: ze hřiště odešel Stijn Stijnen, nahradil ho Brian Vandenbussche.
68
Střídání Střídání: Česko: ze hřiště odešel Tomáš Galásek, nahradil ho Marek Matějovský.
70
Počet diváků 12 500 (25 % z kapacity 50 024)
71
Karty Žlutou kartu dostal Radoslav Kováč (Česko)
72
Do rychlého brejku se dostal Kulič, brankář Vandenbussche mu však včasným vyběhnutím skazil útočnou akci.
73
Střídání Střídání: Belgie: ze hřiště odešel Maarten Martens, nahradil ho Kevin Vandenbergh.
74
Karty Žlutou kartu dostal Koen Daerden (Belgie)
75
Góly Marek Kulič (Česko) vstřelil gól. Belgie - Česko 0:2
Na spolupráci z Mladé Boleslavi si vzpomněli Matějovský s Kuličem. Prvně jmenovaný vyslal na hranici ofsajdu pěknou kolmici, Kulič pak vše zakončil tvrdou ránou k bližší tyči.
78
Na nerovném terénu teď Van Damme nezpracoval jednoduchý balon, utekl mu za postranní čáru.
80
Z levé strany poslal po zemi míč před bránu Pudil. Tam číhal Koller, ale v tísni míč mezi tři tyče nedostal.
82
Zahraje se i David Lafata, který se už připravuje u postranní čáry.
84
Známkujte výkony českých hráčů ZDE.
85
Z pravé centry dokázal odcentrovat Defour, u zadní tyče odhlavičkoval Ujfaluši.
86
Karty Červenou kartu dostal Anthony Vanden Borre (Belgie) a musí opustit hřiště.
Za stažení Kuliče, který by postupoval sám na bránu.
87
Střídání Střídání: Česko: ze hřiště odešel Jan Koller, nahradil ho David Lafata.
89
Z levé strany poslal centr přímo na Plašilovu nohu Jankulovski, rána z voleje českého záložníka však byla zblokována.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Centr z pravé strany vracel před bránu Pudil, Kulič byl však v tísni a dokázal vyslat pouze slabou střelu. Tu Vandenbussche chytil.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:2.

Belgie (4-4-2)

Stijnen
o hráči
68. min Vandenbussche o hráči
Hoefkens
o hráči
46. min Vanden Borre o hráči
Van Buyten
o hráči
Van der Heyden
o hráči
46. min Van Damme o hráči
Vermaelen
o hráči
35. min Simons o hráči
Martens
o hráči
73. min Vandenbergh o hráči
o hráči
61. min Dembélé o hráči

FAČR, Fotbalová asociace ČR Česko (4-4-3)

o hráči
46. min Kováč o hráči
Jankulovski
o hráči
7 Sionko
Sionko
o hráči
46. min Plašil o hráči
Galásek
o hráči
68. min Matějovský o hráči
Rosický
o hráči
46. min Pudil o hráči
3 Polák
Polák
o hráči
15 Baroš
Baroš
o hráči
56. min Kulič o hráči
9 Koller
Koller
o hráči
87. min Lafata o hráči