Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. března 2021 Gabriela

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Fotbalisté obou týmu se začínají rozcvičovat, do utkání zbývá víc než půl hodiny. Jako první přišel na hrací plochu domácí gólman Arason, hned po něm vyběhli z kabiny hráči Mladé Boleslavi. Norští fanoušci pískali, ale hlasitější byli zatím příznivci hostů, kterých autobusem dorazilo na šest desítek.
Úvodní utkání, které se hrálo před týdnem v Mladé Boleslavi, skončilo vítězstvím českého vicemistra 3:1.
Stadion není zaplněný ani z poloviny, ale norští fanoušci o sobě dávají pořádně vědět. Zpívali chorály a klubovou hymnu.
Oba týmy přicházejí na plochu. Hráči domácí Valerengy mají modré dresy, hosté z Mladé Boleslavi bílé.
1
Začal první poločas utkání Valerenga - Ml. Boleslav
Odveta druhého předkola Ligy mistrů startuje. Výkop mají domácí, rozehráli si Holm a Flo.
2
Norští fanoušci přerušili chorály, aby pískali na boleslavského gólmana Kučeru, který se loudal při cestě pro míč. První útok Valerengy totiž skončil hodně nepřesně.
3
Také boleslavští fotbalisté se pustili do útočné akce, po protiútoku na levé straně budou zahrávat roh.
4
Standardní situaci rozehrál Kulič, z levé strany odcentroval do pokutového území. Před brankou norského týmu se prosadil Vít, ale hlavičkoval vysoko nad branku.
5
Na druhé straně zasahoval gólman Kučera. Vyběhl až k hranici pokutového území, aby chytil dlouhou přihrávku dopředu. Totéž zopakoval i o chvíli později, kdy míč směřoval na Holma.
6
První nebezpečná situace před brankou Mladé Boleslavi. Nejprve Grindheim centroval po rohu z levé strany, na poprvé se hosté ubránili, ale míč se okamžitě vrátil do šestnáctky. Daniel Holm však vystřelit nedokázal.
7
Fotbalisté Mladé Boleslavi hrají podle očekávání ve stejné sestavě jako v prvním vzájemném duelu či v sobotním ligovém střetnutí proti Olomouci.
8
Důležité Jepsen krásnou kolmou přihrávkou za obranu vysunul D. Holma, který postupoval sám na brankáře Kučeru. Snadno ho překonal, ale gól neplatí! Pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
9
Odvážně se snažit probít do šestnáctky norského týmu útočník Pecka, jenže proti přesile neuspěl. Před pokutovým územím upadl.
10
Domácí tým se zatím zkouší prosadit především rychlými akcemi středem hřiště. S výjimkou odmávaného ofsajdu se však norský celek do zakončení nedostává, boleslavská defenzíva zasahuje spolehlivě. I když často na poslední chvíli.
12
Hosté zahrávali standardní situaci, z pravé strany centroval Poláček. Míč se však snesl jen k připravenému gólmanovi Arasonovi, jenž ho snadno stáhl ze vzduchu.
13
Obránce domácího celku Johnsen si při rohu Valerengy dobře zabíhal ke vzdálenější tyčil, ale na přetažený centr nedosáhl.
14
Karty Žlutou kartu dostal František Ševinský (Ml. Boleslav)
15
O střelu z dálky se pokusil Gashi, ale pálil nad branku.
16
Boleslavský záložník Vaculík pronikl po pravé straně, pokusil se o přízemní centr, ale ten obránci Valerengy zblokovali.
17
A znovu Vaculík! Ve stejné pozici jako před chvílí, znovu odcentroval a tentokrát se před brankou prosadil Poláček, ale z deseti metrů zamířil vedle tyče.
18
Hosté jsou v těchto okamžicích aktivní, daří se jim držet míč u pokutového území soupeře a trápí jeho obranu.
19
Důležité Boleslavští fotbalisté vybojovali roh, rozehrál ho Kulič! Na jeho centr si dobře naběhl Ševinský, ale jeho hlavičku zastavil jeden z domácích obránců. Míč se ještě dostal k Vítovi, ale i jeho dorážka byla sražena.
20
A znovu boleslavská šance. Hlavičkoval Brezinský, jemný oblouček snadno chytil gólman Arason.
21
Ofsajd zastavil akci Valerengy. Domácí tým se znovu snaží dostat před branku Mladé Boleslavi a vytvořit si tlak. Hosté si ale situaci nekomplikují a razantními odkopy zatím zastavují akce soupeře.
22
Míč mají častěji pod kontrolou hráči Valerengy, ovšem v těchto chvílích se hraje daleko od Kučerovy branky. Boleslavští fotbalisté velmi dobře napadají.
24
Obraz hry se příliš nemění. Valerenga se zatím do žádných šancí nedostává.
26
První střela domácích. Thomas Holm si udělal prostor ke střele, z patnácti metrů vypálil k tyči. Nebyla to však prudká střela, gólman Kučera s ní neměl starosti, jistě ji chytil.
27
Fotbalisté českého zástupce se pokusili o protiútok po pravém křídle, jejich akce však skončila útočným faulem.
28
Norští fanoušci pískají. Nelíbí se jim rozhodnutí pomezního sudího, který odmával ofsajd a zastavil tak akci Valerengy. V zápase už počtvrté.
29
Gólman Arason vyběhl daleko před pokutové území, aby odkopl míč při pokusu o rychlý brejk Boleslavi.
30
V akci je i brankář hostů Kučera. Norský útočník Flo vypálil tvrdě z osmnácti metrů, boleslavský gólman se dobře vrhl po levé ruce a míč jistým zákrokem ztlumil v rukavicích.
31
Karty Žlutou kartu dostal Marián Palát (Ml. Boleslav)
Boleslavský obránce byl napomínán za faul ve středu hřiště.
32
Matějovský předvedl krásnou individuální akci po levém křídle. Prosadil se proti dvěma protihráčům, pokusil se přihrát před branku, ale míč dobře pokryl gólman Arason.
33
Důležité Parádní střela Dos Santose z čtyřiadvaceti metrů končí těsně nad břevnem Kučerovy branky. Boleslavští fotbalisté nedokázali uklidnit situaci, odražený míč se dostal k domácímu hráči, který pohotově zakončil. Ale nad branku.
35
Dva ofsajdy při protiútocích Boleslavi.
36
Stoper Brezinský ve spolupráci s gólmanem Kučerou reší situaci ve vlastním pokutovém územím. Předcházel jí centr na Dos Santose, který se však v souboji s Palátem neprosadil.
37
Poláček se uvolnil u levé postranní čáry, pronikl k šestnáctce a odcentroval. Míč zastavili domácí obránci, ale ještě se k němu před pokutovým územím dostal Abrahám. Ale neměl čas na zakončení.
39
Grindheim se snažil prostrčit míč na Floa, ten však stál v ofsajdu.
41
Důležité Góly Miloš Brezinský (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Valerenga - Ml. Boleslav 0:1
Hosté skórují po standardní situaci! Kulič rozehrál přímý kop z levé strany, míč poslal do šestnáctky, kde se prosadil stoper Brezinský a hlavou překonal Arasona.
42
Domácí tým se snaží okamžitě kontrovat, ale naraží na připravenou boleslavskou obranu.
43
Gólman Kučera posílá míč do zámezí, protože ve středovém kruhu zůstal ležet Pecka. Odkopl ho však v době, kdy už boleslavský útočník vstával, a tak diváci pískají.
44
Z osmnácti metrů vystřelil D. Holm, jeho pokus byl však velmi slabý a mířil přesně do středu branky. Brankář Kučera snadno kryl.
45
Nastavovat se budou dvě minuty.
45
Důležité Boleslavští fotbalisté přestáli nejhorší okamžik! D. Holm se dobře uvolnil na levé straně a od brankové čáry poslal přihrávku pod sebe. Ke vzdálenější tyči si naběhl Dos Santos, ale vyloženou šancí pohrdl. Míč poslal podél brankové čáry vedle tyče!
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Valerenga - Ml. Boleslav
46
Druhý poločas začal s mírným zpožděním. Zatímco boleslavští hráči přišli na trávník včas, na domácí fotbalisty se čekalo.
47
Karty Žlutou kartu dostal Christian Grindheim (Valerenga)
Pokusil se nafilmovat faul v pokutovém území.
48
Boleslavští fotbalisté pokračují i po přestávce v pozorném bránění a velmi důsledném napadání. Navíc se jim daří přechod do rychlých protiútoků. Naposledy unikl po pravém křídle Vaculík, jeho centr byl sražený.
50
Poláček se snažil poslat oblouček za obranu, ale jeho úmysl vystihl stoper Johnsen. Vrátil se a míč odehrál.
51
Karty Žlutou kartu dostal Tore Andre Flo (Valerenga)
52
Valerenga sice musí dát tři góly, aby si vynutila aspoň prodloužení. Jenže hraje se daleko od Kučerovy branky, hostům se daří držet míč na soupeřově polovině.
53
Dobrý obranný zákrok předvedl Ševinský, který se prosadil v souboji s D. Holmem a v pokutovém území ho čistě připravil o míč.
54
Matějovský se snažil kolmou přihrávkou nastartovat Poláčka, ten však za obranu norského týmu vyrazil pozdě a u míče byl dřív gólman Arason.
55
Kulič dostal míč do běhu, zatáhl ho až před pokutové území Valerengy. Jenže už neměl dost sil na zakončení, a tak míč vrátil zpátky.
56
Fanoušci dál zpívají, ale silná podpora Valerenze vůbec nepomáhá. Proti pevné obraně Boleslavi se vůbec nedokáže prosadit. Navíc hosté stále častě hrozí z rychlých protiútoků.
58
Potyčka Matějovského a D. Holma u pokutového území Valerengy. Obešla se bez karet, rozhodčí hráčům domluvil.
60
Hra je přerušena. Brankář Kučera se odvážně pustil do vzdušného souboje, aby vyboxoval míč po rohovém kopu Jepsena. Je otřesen a žádá si ošetření. Na hřišti je masér a lékař.
61
Pokračuje se ve hře, brankář Kučera je v pořádku.
62
Nepřehledná situace před boleslavskou brankou. Do zakončení se tlačili snad tři domácí fotbalisté, ale ani jeden nedokázal vystřelit.
63
Abrahám se samostatnou akci probil až k pokutovému území, míč se dostal ke Kuličovi, který se však ani nadvakrát proti Jeppsenovi neprosadil.
64
Střídání Střídání: Valerenga: ze hřiště odešel Freddy Dos Santos, nahradil ho Jan Derek Sörensen.
64
Střídání Střídání: Valerenga: ze hřiště odešel Christian Grindheim, nahradil ho Morten Berre.
65
Karty Žlutou kartu dostal Thomas Holm (Valerenga)
65
Karty Červenou kartu dostal Martin Abraham (Ml. Boleslav) a musí opustit hřiště.
Holm ve středovém kruhu fauloval Poláčka, za to dostal žlutou kartu. Situace však měla dohru. Když boleslavský záložník vstával, domácí středopolař k němu přiběhl, zřejmě ho slovně napadl. Načež Abrahám reagoval zidanovským úderem hlavou, který dokončil teatrálním pádem. Boleslavský fotbalista za to viděl červenou kartu.
66
Nehraje se. Hráči obou týmů se dohadují s rozhodčím.
67
Žádnou další kartu už skotský sudí Thomson nedal, bude se pokračovat ve hře.
69
Střídání Střídání: Valerenga: ze hřiště odešel Ronny Johnsen, nahradil ho Rune Lange.
70
Důležité Kulič mohl zvýšil na 2:0. Najednou se ocitl zcela sám asi jedenáct metrů před brankou, ale vystřelil vysoko nad.
71
Domácí tým začíná riskovat. Stáhl hru jen na tři obránce. Oslabený boleslavský tým se zatáhl.
73
Góly Jiří Vít (Ml. Boleslav) si dal vlastní gól. Valerenga - Ml. Boleslav 1:1
Na centr z pravé strany po přímém kopu šli do souboje Lange s boleslavským obráncem Vítem, od této dvojice se míč odrazil do sítě.
75
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Poláček, nahradil ho Jan Riegel.
76
Situace z pětašedesáté minuty zcela změnila dění na hřišti. Do té doby hrála Boleslav velmi dobře, bezchybně v obraně a dařily se jí brejky. Jenže nyní je pod drtivým tlakem.
77
Důležité Norský útočník Flo hlavičkuje do tyče! Míč se odrazil před brankovou čáru, jeden z boleslavských obránců ho odkopl.
78
Důležité Bravurní zákrok Kučery, reflexivním zákrokem vytáhl hlavičku z bezprostřední blízkosti.
79
Na boleslavskou branku se valí jeden útok za druhý. Hosté odolávají jen s vypětím všech sil.
80
Z dálky střílel Grindheim, míč zastavil v pokutovém území Flo. Okamžitě se ještě pokusil o ránu z otočky, ale ta byla zblokovaná.
82
Boleslavští fotbalisté si stále nemohou vydechnout
84
Důležité Góly Marek Kulič (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Valerenga - Ml. Boleslav 1:2
Fantastické sólo útočníka Kuliče. Na vlastní polovině zachytil odražený míč a ihned zamířil k soupeřově brance. Stíhali ho dva protihráči, ale nestačili. Kulič si před gólmanem zasekl míč a pod tělem brankáře skóroval.
85
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Marek Kulič, nahradil ho Tomáš Sedláček.
87
Góly Daniel Holm (Valerenga) vstřelil gól. Valerenga - Ml. Boleslav 2:2
Brezinský chtěl uklidnit situaci, dával malou domů brankáři, jenže si nevšiml, že Kučera vyběhl. Míč směřoval do branky, gólman ho ještě konečky prstů vytáhl na tyč, ale číhající Holm měl snadnou pozici.
88
Domácí se ještě snaží něco útočit, ale jejicich tlak už není tak silný.
89
Nastavovat se budou čtyř minuty.
90
Flo dal gól, ale neplatí pro ofsajd.
90
Boleslavští skandují: "Hoši děkujeme."
90
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Lukáš Vaculík, nahradil ho Radim Holub.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:2.
Mladá Boleslav postoupila do třetího předkola, ve kterém se utká s Galatasaray Istanbul.

Sestavy a rozestavení

Valerenga (4-4-2)

1 Arason
Arason
o hráči
Störbek
o hráči
24 Wähler
Wähler
o hráči
22 Johnsen
Johnsen
o hráči
69. min Lange o hráči
Jeppsen
o hráči
9 Gashi
Gashi
o hráči
Dos Santos
o hráči
64. min Sörensen o hráči
23 Flo
Flo
o hráči
Grindheim
o hráči
64. min Berre o hráči

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-4-2)

Kučera
o hráči
Ševinský
o hráči
Brezinský
o hráči
21 Vít
Vít
o hráči
6 Palát
Palát
o hráči
Vaculík
o hráči
90. min Holub o hráči
Matějovský
o hráči
26 Abraham
Abraham
o hráči
Poláček
o hráči
75. min Riegel o hráči
10 Kulič
Kulič
o hráči
85. min Sedláček o hráči
16 Pecka
Pecka
o hráči

Rozhodčí: -

NÁHRADNÍCI
Valerenga
NÁHRADNÍCI
Ml. Boleslav