Čtvrtek 23. ledna 2020, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
23. O. Prášil
Góly:
61. J. Kysela

Žluté karty:
42. M. Vozábal, 77. M. Zbončák
Žluté karty:
55. M. Abraham, 74. M. Kopic

Střely na branku: 8:5; Střely mimo: 1:4; Rohové kopy: 4:7
Počet diváků: 4 132 (55 % z kapacity 7 500)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Hezké odpoledne z Mostu! Vítejte u sledování zápasu první fotbalové ligy mezi domácím týmem a hosty z Mladé Boleslavi. Průběh tohoto utkání vám přineseme v podrobné on-line reportáži.
Mladoboleslavští fotbalisté jsou stále ve hře o mistrovský titul, dvě kola před koncem ztrácejí na vedoucí Spartu dva body, v aktuální tabulce jsou třetí. "Z posledních výsledků jsme dobře naladěni," řekl trenér Dušan Uhrin.
Mužstvo Mostu je v tabulce na jedenáctém místě, bezpečně zachráněno. "Jde nám především o to, abychom se s diváky rozloučili co nejlepším výkonem. Každopádně hra bez stresu by měla přinést naše zklidnění," uvedl kouč Zdeněk Ščasný.
Obě mužstva přicházejí na trávník. Domácí fotbalisté, které vede jako kapitán Procházka, jsou celí v bílem. Hosté v čele s Matějovským mají oranžové dresy.
1
Začal první poločas utkání Most - Ml. Boleslav
Výkop měli hosté z Mladé Boleslavi a hned se natlačili na polovinu soupeře.
2
Oba brankáři si poprvé sáhli na míč. Domácí Vaniak snadno likvidoval dlouhé vhazování z pravé strany, boleslavský Miller zase stáhl Gašparíkův centr.
3
Boleslavští fotbalisté se tlačili do další šance. Po centru se v pokutovém území Mostu vrhl do souboje nejlepší ligový kanonýr Pecka, vyhrál hlavičkový souboj, ale míč nabíhajícímu Poláčkovi nesklepl přesně. Míč chytil do náruče gólman Vaniak.
4
Útočnou akci domácích zastavil pro ofsajd útočníka Brzeziny pomezní sudí.
5
Po svižných úvodních minutách se hraje především ve středu hřiště.
6
Mostecký útočník Mendy potáhl míč po pravé straně, ale proti Palátovi nedokázal odcentrovat. Navíc o míč přišel, celá akce pak skončila po faulu na boleslavského obránce.
7
Boleslavský záložník Abraham dostal míč ve středu hřiště, udělal tři rychlé kroky a snažil se o kolmoi přihrávku za obranu. Tu ale domácí obránce Krejčí srazil do zámezí.
9
Další ofsajd domácích. Tentokrát se proti pravidlům provinil Suchý, který se vydal na útočnou akci.
11
Boleslavští fotbalisté zahrávali první roh. Centroval Poláček, na míč si dobře naskočil stoper Kopic, v pokutovém území vyhrál hlavičkový souboj s domácími obránci, ale míč usměrnil nad břevno.
12
Také mostečtí hráči zahrávali standardní situaci - přímý kop od pravé postranní čáry. Gašparíkovi se ale centr nepovedl, hosté ho snadno odvrátili.
13
Důležité První velká šance zápasu! Nejprve boleslavský obránce Ševinský ve skluzu odvracel míč po stříleném centru ze strany, odražený míč pohotově vypálil na branku Brzezina, gólman Miller prudkou střelu vyboxoval.
14
Domácí fotbalisté jsou v náporu, další nebezpečný centr do pokutového území odvracel Kopic.
15
Důležité Znovu zasahoval boleslavský gólman Miller. Po hezké akce Mendy přiťukl míč před pokutovým územím Vozábalovi, který vypálil tvrdě pod břevno. Miller měl s jeho střelou starosti, nejprve ji totiž vyrazil jen nad sebe. Odražený míč ale ze vzduchu stáhl.
16
Boleslavští se dostali do rychlého protiútoku a vybojovali roh. Ten rozehrál Poláček, přetažený centr vrátil hlavou před branku Kopic, ale domácí obránci nebezpečnou situaci vyřešili. Odražený míč pak získal Mendy a odkopl ho pryč.
18
Důrazný Poláček vybojoval míč, Brunclík z pravé strany poslal do pokutového území přízemní centr, který ale snadno zachytil Suchý.
20
Záložník hostů Abraham uvolnil Poláčka, který se s míčem dostal do pokutového území. Dobře ho ale napadal Prášil, nedovolil mu kličku a Poláček se sám nakonec dostal mimo dobrý úhel. Okusil se aspoň o centr, ale i ten mu domácí fotbalista zblokoval.
21
Centr z levé strany chytá snadno mostecký gólman Vaniak.
23
Důležité Góly Ondřej Prášil (Most) vstřelil gól. Most - Ml. Boleslav 1:0
Gašparík potáhl míč po levé straně a před šestnáctkou přihrál Mendymu. Ten se pokusil rychlý protiútok zakončit pohotovou střelou, ale boleslavští obránci ji zblokovali. Míč se ale dostal k Prášilovi, který z hranice pokutového území trefil tyčku a od ní se míč odrazil do branky.
25
Domácí fotbalisté skórovali z třetí velké šance, kterou si v dosavadním průběhu zápasu vytvořili. Hosté si zatím žádnou velkou příležitost nevypracovali.
27
Gašparík odcentroval z levé strany, téměř od brankové čáry. Mezi dvěma boleslavskými obránci se prosadil Brzezina, ale jeho slabá hlavička šla jen doprostřed branky. Gólman Miller ji snadno chytil.
28
Další nebezpečná situace před brankou Mladé Boleslavi. Z pravé strany se snažil prosadit Mendy, ale neuspě. Odražený míč ale snadno doběhl střelec gólu Prášil, kličkoval napříč pokutovým územím a pak přihrál Gašparíkovi. Ten však už o míč přišel.
30
Po delší době se útočné akci připomněli také hosté z Mladé Boleslavi, ale žádné velké nebezpečí z toho nebylo. Poláček unikl po levé straně, jeho centr do pokutového území ale s přehledem před nabíhajícím Brunclíkem lapil gólman Vaniak.
32
Mostecký tým vybojoval roh, Vozábalův centr Miller vyboxoval.
34
Důležité Velká šance Mladé Boleslavi! Hosté se po nepovedeném rohu udrželi před pokutovým územím soupeře, Matějovský rozehrál na pravou stranu na Poláčka, který odcentroval do šestnáctky. Před branku se prosadil Kysela, hlavičkoval dobře, ovšem proti jeho gólovému pokusu parádně zakročil brankář Vaniak a skvělým reflexem ho vyrazil.
37
Boleslavští fotbalisté zahrávali nejprve roh, potom ještě přímý kop jen kousek od rohového praporku. Ani z jedné standardní situace ale nic nevytěžili. Při druhé z nich se Palát snažil vrátit míč před branku po přetaženém centru, ale jeho sklepnutí hlavou vystihl gólman Vaniak.
39
Akce boleslavského týmu: Matějovský rozehrál na Abrahama, jenž poslal míč do pokutového území na Pecku, toho však uhlídal mostecký obránce Suchý.
42
Karty Žlutou kartu dostal Martin Vozábal (Most)
43
Další rychlá akce hostů: Abraham potáhl míč středem hřiště a přihrál na levou stranu rozběhnutému Poláčkovi, který dobře odcentroval do pokutového území. Ve vzduchu byl ale perfektní gólman Vaniak, prudký míč stáhl velmi jistě. Nabíhající Brunclík se k zakončení nedostal.
44
V prvním poločase se nastaví jedna minuta.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Most - Ml. Boleslav
46
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel David Brunclík, nahradil ho Jaroslav Dittrich.
47
Boleslavský gólman Miller si šel pro lehký míč, jenže z náruče mu vypadl. Ale stačil ho zase rychle chytit, než se zorientoval mostecký záložník Gašparík.
48
Kapitán hostů Matějovský si ve středu hřiště hezky narazil míč, protáhl se až před pokutové území a vypálil. Rána mu ale zrovna nesedla, míč šel vedle Vaniakovy branky.
49
Vozábal na půlífcí čáře přetlačil Abrahama a hned hledal pasem za obranu útočníka Brzezinu. Pomezní sudí ale odmával ofsajd.
51
Počet diváků 4 132 (55 % z kapacity 7 500)
53
Střídající boleslavský záložník Dittrich přihrál Peckovi, který se pokusil indivudálně prosadit v pokutovém území. Jeho kličky ale rázně ukončil Škoda, který míč odkopl pryč ze šestnáctky.
55
Karty Žlutou kartu dostal Martin Abraham (Ml. Boleslav)
Záložník hostů dostal žlutou kartu za protesty. Vyčítal totiž rozhodčímu, že těsně předtím nepotrestal žlutou kartou i úmyslnou ruku Vozábala. Přímý kop odpískal, ale kartu neudělil.
56
Střídání Střídání: Most: ze hřiště odešel Martin Vozábal, nahradil ho Abdel Boutasgount.
57
Důležité Boleslavší byli blízko vyrovnání! Z pravé strany postupoval sám na branku Pecka, proti němu dobře vystartoval Vaniak a zmenšil mu střelecký úhel. Pecka se gólmana pokusil levačkou obstřelit, ale technický pomalý pokus stihl vracející se Suchý na poslední chvíli odkopnout.
59
Střídání Střídání: Most: ze hřiště odešel Michal Gašparík, nahradil ho Martin Zbončák.
61
Důležité Góly Jan Kysela (Ml. Boleslav) vstřelil gól. Most - Ml. Boleslav 1:1
Dvě hlavičky přinesly boleslavskému mužstvu vyrovnání. Matějovský hlavou přihrál míč Kyselovi, který míč trkl do růžku branky.
63
Důležité Domácí rešili ošemetnou situaci před vlastní brankou malou domů, jenže blízko Vaniaka byl boleslavský útočník Pecka. Odvážně šel do skluzu, Vaniak ho trefil, ale od Pecky šel míč vedle branky.
64
Důležité Perfektní zákrok teď předvedl boleslavský gólman Miller. Běžel na něj osamocený Trubila, ale Miller výborně vyběhl, zmenšil střelecký úhel a ránu z několika kroků vyrazil. Následnou slabou dorážku vykopl z brankové čáry Rajnoch.
65
Důležité Znovu výborný Miller! Tentokrát na něj šel z levé strany střídající Zbončák, střílel mezi brankářovy nohy, ale Miller další vyloženou šanci zlikvidoval.
66
Za hosty se nejprve snažil středem hřiště probít Pecka, ale neuspěl. Při dalším protiútoku už zakončoval střelou ze sedmnácti metrů z levé strany Kysela, skákavý pokus Vaniak chytil.
68
Druhý poločas měl v těchto okamžicích pořádný spád, šance se střídaly na obou stranách.
70
Brzezina přenesl hru na pravou stranu na Mendyho, jeho následný centr do pokutového území raději odvrátil Kopic na roh. Po něm se hosté ubránili, míč chytil Miller.
72
Dravý boleslavský útočník Kysela vybojoval míč u pokutového území soupeře a okamžitě odcentroval. Nabíhající Dittrich míč jen lehce tečoval a Abraham už zakončit nestihl. Ale vybojoval roh. Po něm však domácí míč ze šestnáctky mostečtí hráči odhlavičkovali.
73
Střídání Střídání: Most: ze hřiště odešel Adam Brzezina, nahradil ho Václav Štípek.
74
Karty Žlutou kartu dostal Milan Kopic (Ml. Boleslav)
76
Matějovský s Abrahamem se štěstím udrželi na polovině Mostu míč a založili slibnou akci. Na jejím konci mohl Poláček zakončovat z levé strany, ale nejprve trochu zaváhal a pak už jeho střelu domácí zblokovali.
77
Karty Žlutou kartu dostal Martin Zbončák (Most)
79
Hra byla na krátkou chvilku přerušena, když se domácí Škoda srazil s útočníkem hostů Peckou. Mostecký záložník byl krátce ošetřován, ale pokračuje ve hře.
80
Ve slibné šanci se najednou ocitl útočník Pecka. Dostal přihrávku na hranici ofsajdu, ale sám byl překvapený, že nezakončil a o míč přišel.
82
Po faulu na Štípka zahrávali domácí přímý kop. Přetažený centr chytil snadno Miller.
83
Důležité Skóre ve prospěch Mladé Boleslavi mohl otočit Matějovský, postupoval sám z levé strany, ale vybíhajícího gólmana Vaniaka nepřekonal. Mostecký brankář stačil v pádu jeho pokus vytlačit mimo branku a pak ho ještě srazil na roh.
84
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Luboš Pecka, nahradil ho Tomáš Sedláček.
85
Střídání Střídání: Ml. Boleslav: ze hřiště odešel Tomáš Poláček, nahradil ho Radim Holub.
87
Boleslavský brankář Miller se odvážně vrhl pod nohy mosteckého Mendyho a zmařil mu velkou šanci.
88
Důležité Hosté ubránili roh a vzápětí se dostali do rychlého protiútoku. Na jeho konci Abraham přihrával nabíhajícímu Holubovi, který už byl v dobré pozici a mohl by zakončovat do odkryté branky. Ale před ním na poslední chvíli ukopl míč Zbončák.
89
V druhém poločase se budou nastavovat čtyři minuty.
90
V nastaveném čase dvakrát centroval z levé strany Zbončák, ale nejprve míč odhlavičkoval Kopic, podruhé ho chytil Miller.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.

Sestavy a rozestavení

Most (4-5-1)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
Prášil
o hráči
Procházka
o hráči
12 Suchý
Suchý
o hráči
Krejčí
o hráči
19 Škoda
Škoda
o hráči
Vozábal
o hráči
56. min Boutasgount o hráči
Trubila
o hráči
Gašparík
o hráči
59. min Zbončák o hráči
Brzezina
o hráči
73. min Štípek o hráči

logo FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav (4-4-2)

27 Miller
Miller
o hráči
Ševinský
o hráči
17 Rajnoch
Rajnoch
o hráči
9 Kopic
Kopic
o hráči
6 Palát
Palát
o hráči
Brunclík
o hráči
46. min Dittrich o hráči
26 Abraham
Abraham
o hráči
Matějovský
o hráči
Poláček
o hráči
85. min Holub o hráči
20 Kysela
Kysela
o hráči
16 Pecka
Pecka
o hráči
84. min Sedláček o hráči

Rozhodčí: Kocián - Slavík, Kubáň
Počet diváků: 4 132 (55 % z kapacity 7 500)

Najdete na iDNES.cz