Góly:
65. D. Kolář, 86. T. Sivok
Góly:
20. M. Polodna

Sestavy:
J. Blažek (3) - R. Zabavník (3), T. Řepka (2), P. Lukáš (2,5), M. Kadlec (3) - K. Kisel (4), T. Sivok (2,5), L. Sylvestre (1,5) (90. O. Herzán), M. Matušovič (4) (61. D. Kolář) - T. Jun (4,5) (89. T. Kóňa), M. Lustrinelli (2)
Sestavy:
O. Pařízek (2,5) - M. Lesák (3), J. Navrátil (3), R. Formánek (3), M. Penner (2,5) - M. Klesa (3,5) (88. P. Bartoš), M. Sviták (3,5), R. Otepka (4), R. Šindelář (3,5) - M. Polodna (2,5) (78. T. Kaplan), T. Pilík (3,5) (60. D. Huňa)

Žluté karty:
3. K. Kisel, 6. M. Matušovič, 22. T. Řepka, 64. R. Zabavník
Žluté karty:
2. M. Sviták, 30. R. Šindelář, 41. O. Pařízek, 61. R. Otepka

Střely na branku: 5:3; Střely mimo: 10:4; Rohové kopy: 7:4
Počet diváků: 9 437 (49 % z kapacity 19 317)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Dobrý den, vítejte u dalšího zápasu čtvrtého kola první fotbalové ligy. Duel Sparta - Příbram budeme sledovat v podrobné reportáži. V předchozích třech kolech získala obě mužstva po pěti bodech. Hosté z Příbrami jsou však v tabulce výš díky lepšímu skóre.
Sparťané v tomto utkání opouštějí systém se třemi útočníky a vracejí se k rozestavení 4-4-2. Ve středu záložní řady budou hrát Sylvestre a kapitán Sivok. Na levém kraji pak Matušovič. V sestavě chybí Šimák, který měl dýchací potíže.
Oba týmy přicházejí na trávník. Sparťany v tradičních rudých dresech přivádí kapitán Sivok, hosté jdou na hřiště ve žluté v čele s Lesákem.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Příbram
Výkop mají domácí fotbalisté, jmenovitě Lustrinelli a Kisel.
2
Příbramští fotbalisté zahrávali přímý kop od půlící čáry. Penner poslal dlouhý pas k pravé postranní čáry, poté se míč dostal do pokutového území. Osamocený útočník Klesa se však proti přesile domácích obránců neprosadil.
2
Karty Žlutou kartu dostal Martin Sviták (Příbram)
Příbramský hráč byl potrestán za faul ve středu hřiště.
3
Karty Žlutou kartu dostal Karol Kisel (Sparta)
Sparťanský záložník zastavil nedovoleně Otepku.
4
První útočná akce Sparty. Domácí útočník Jun si hezky zaběhl za obranu na kolmou přihrávku, z levé strany pak poslal přízemní centr do šestnáctky. K zakončení se dostal Kisel, ale z jedenácti metrů pálil těsně vedle branky.
8
Domácí fotbalisté jsou podle očekávání aktivní. Hrají hodně dopředu, snaží se tlačit k brance soupeře. Do šance se však s výjimkou Kiselovy střely nedostali.
9
Hosté z Příbrami zatím především vyčkávají. Nikam se nehrnou, zatím především brání prostor před vlastní šestnáctkou.
11
Důležité Lustrinelli dal gól, ale neplatí pro ofsajd! Letenský útočník dorážel Sivokovu střelu, kterou příbramský brankář Pařízek jen vyboxoval před sebe. Situaci předcházel hezký průnik Zabavníka po pravé straně.
12
Osmělili se i Příbramští. Nejprve zahrávali přímý kop, poté roh. Centroval Otepka, gólman Blažek se odvážně vrhl do vzdušného souboje a nepříjemný míč vyrazil.
13
Po levé straně se snažil uniknout příbramský záložník Šindelář. Čistým zákrokem ho ale zastavil Zabavník. Navíc rozehrával budou od branky domácí hráči.
14
Důležité Letenský útočník Jun se dostal až před branku, z levé strany z velmi těžkého úhlu postupoval sám na Pařízka. Pokusil se ho přehodit, ale míč doplachtil až za břevno.
16
Sparťané mají častěji míč pod kontrolou, kombinují na polovině soupeře, ale do blízkosti Pařízkovy branky se zatím nedostávají. O střelu z dálky se pokusil Sylvestre, ale jeho rána byla sražena.
18
Otepkův centr po rohovém kopu Blažek vyboxoval.
20
Důležité Góly Michal Polodna (Příbram) vstřelil gól. Sparta - Příbram 0:1
Po centru z pravé strany se před sparťanskou brankou prosadil Polodna. Domácí však proti gólu protestují, podle nich hrál příbramský útočník rukou.
21
Důležité Brankář Blažek vyběhl až daleko před pokutové území a poté k pomeznímu. Snaží se rozhodčího přesvědčit, že gól platit nemá. Důrazně gestikuluje.
22
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Řepka (Sparta)
Sparťanský stoper protestoval až příliš důrazně.
24
Příbramský stoper Penner je ošetřován za postranní čárou, u půlící čáry se srazil s Junem.
26
Sparťané zahrávali roh. Kisel centroval na bližší tyč, kde zakončoval Kadlec. Ovšem zblízka poslal míč je do boční sítě. Navíc u tyče byl připravený gólman Pařízek.
27
Domácí fotbalisté se snaží o vyrovnání. Z pravé strany prudce odcentroval Zabavník, ale jeho pokus hosté odvrátili.
28
Nespokojený kotel domácích fanoušků skanduje: "My chceme Spartu!"
29
Lustrinelli v prostoru pravého křídla doběhl dlouhý pas, okamžitě centroval do šestnáctky, ale míč zastavil Formánek. Poté si na pravé straně udělal prostor Zabavník, také centroval, ale míč snadno chytil do náruče gólman Pařízek.
30
Karty Žlutou kartu dostal Radek Šindelář (Příbram)
Šindelář zezadu zastavil unikajícího Lustrinelliho.
31
Hraje se především u pokutového území Příbrami, ale do zakončení se sparťané vůbec nedostávají. Všechny centry, a že jich je hodně, zachytává spolehlivě příbramská obrana.
32
Pro další míč mířící do příbramské šestnáctky vybíhá gólman Pařízek a lehce ho chytá do náruče.
33
Důležité Kisel potáhl míč středem hřiště, před pokutovým územím přihrál nabíhajícímu Sivokovi, který ho okamžitě poslal na branku. Na penaltě se k němu dostal Lustrinelli, šikovně změnil let míče, ovšem jeho pokus skončil vedle branky.
34
Sylvestre na levé straně uvolnil Matušoviče, který pohotově odcentroval. Míč však po zásahu jednoho z příbramských obránců dostal do zámezí. A Sparta zahrávala roh. Matušovičův centr jistě chytil ze vzduchu Pařízek.
35
Důležité Sparťané promarnili dosud největší šanci! Jmenovitě Jun. Lustrinelli utekl po pravé straně a poslal ideální přihrávku pod sebe do šestnáctky. Gólman Pařízek se po ni vrhl, ale na míč nedosáhl. Před prázdnou brankou se tak ocitl Jun, jenže zblízka pravačkou poslal míč vedle vzdálenější tyče...
37
Jun vybojoval míč v souboji s Pennerem, ale Kisel o něj vzápětí proti dvěma příbramským hráčům přišel.
38
Po faulu na Lustrinelliho budou sparťané zahrávat přímý kop z třiadvaceti metrů.
39
Z přímého kopu pálil Lustrinelli, jeho rána šla asi metr nad břevno.
40
Domácí fanoušci už poněkolikáté pískají na příbramského gólmana Pařízka, který hodně otálí s výkopem.
41
Karty Žlutou kartu dostal Oldřich Pařízek (Příbram)
Příbramský brankář opět zdržuje a od rozhodčího dostal žlutou kartu.
42
Po dlouhé době o sobě dali vědět i Příbramští. Otepka napálil odražený míč asi pětadvacet metrů od branky, prudká rána letěla nad břevno.
43
Po centru z levé strany šel Lustrinelli do vzdušného souboje s Pařízkem. Letenský útočník byl důraznější, ale branku hlavou netrefil.
44
Sylvestre hezky přiťukl míč před příbramskou šestnáctkou do běhu Kiselovi, ten okamžitě vypálil, ale také přestřelil.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Příbram
47
Obě mužstva pokračují ve stejných sestavách jako v prvním poločase.
48
Sparťanský gólman Blažek vyběhl před pokutové území, aby odkopl míč před příbramským útočníkem Klesou. Očekávaný nápor domácích se zatím nekoná.
49
Letenští zahrávali hned za sebou dvě standardní situace, přímý kop a roh. Centroval Kisel, ale v příbramské šestnáctce se domácí vůbec neprosadili.
50
Po pravé straně unikal příbramský Pilík, ale čistým skluzem ho o míč přípravil Kadlec.
52
Znovu v akci Pilík, asi čtyřiadvacet metrů od sparťanské branky se s míčem otočil a vystřelil. Rána mu ale příliš nesedla, míč šel hodně mimo.
54
První sparťanká příležitost v druhém poločase. Zblízka zakončoval Lustrinelli, jeho střela byla zblokovaná a po odraženém míči se však vrhl Pařízek a před Lustrinellim ho chytil.
55
Důležité Lesák potáhl míč před letenským pokutovým územím, uvolnil Otepku, který ještě posunul míč na Svitáka. Ten už kousek před šestnáctkou vystřelil velmi dobře, Spartu zachránil fantastickým zákrokem Blažek, který míč vytáhl na roh.
56
Po následném rohu se domácí ubránili.
57
Dva přímé kopy sparťanů. Po prvním a hodně zdlouhavé rozehrávce střílel Matušovič, ale napálil jen příbramského hráče. Poté centroval z levé strany Kisel, Pařízek vyboxoval.
58
Důležité Pěkná akce domácích. Zabavník kolmou přihrávkou našel v pokutovém území Sylvestra, ten si míč zpracoval a pak pěkně vystřelil z pravé strany ke vzdálenější tyči. Ale o malý kousek minul.
59
Počet diváků 9 437 (49 % z kapacity 19 317)
60
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Tomáš Pilík, nahradil ho Daniel Huňa.
61
Klesa prošel středem hřiště, jeho ránu z dvaceti metrů srazil Řepka.
61
Karty Žlutou kartu dostal Rudolf Otepka (Příbram)
61
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Miroslav Matušovič, nahradil ho Daniel Kolář.
63
Odražený míč se před příbramským pokutovým územím dostal k Sylvestrovi, sparťanský záložník vypálil pohotově, ale jeho ránu zastavil jeden z příbramských hráčů.
64
Karty Žlutou kartu dostal Radoslav Zabavník (Sparta)
65
Důležité Góly Daniel Kolář (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Příbram 1:1
Prosazuje se sparťanský náhradník Kolář, který je na hřišti jen několik minut. Po přihrávce Lustrinelliho skóroval střelou z deseti metrů.
67
Sparťané jsou po vyrovnání při chuti a obhléhají příbramskou branku. Po kombinaci před šestnáctkou a centru z levé strany se do zakončení dostával Jun, ale v souboji s Pennerem upadl. Chtěl penaltu, ale rozhodčí střet jako faul neposoudil.
69
Otepka vhodil dlouhý aut až do šestnáctky, důrazný byl Lukáš a míč odhlavičkoval na roh.
70
Po Otepkově centru se sparťané snadno ubránili, následnou pomalou střelu z velké dálky snadno kryl Blažek.
71
Po Kiselově rohu se míč dostal před příbramskou branku, v nepřehledné situaci byli blízko zakončení Lukáš s Lustrinellim, ale důraznější byli stopeři hostů, kteří míč odvrátili daleko před pokutové území.
72
Hraje se především na příbramské polovině. Letenští mají převahu, ale žádný drtivý nápor to není. Kombinují před šestnáctkou, do zakončení se nedostávají.
74
Důležité Řepka na půlící čáře přišel o míč a nabídl hostům rychlý protiútok a obrovskou šanci. Po centru Otepky hlavičkoval Polodna, ovšem míč hlavou trefil špatně a branku minul o hodně.
75
Sylvestre podržel míč před šestnáctkou a v pravý okamžik poslal dobrou přihrávku za obranu Lustrinellimu. Ten však dlouho zpracovával a nakonec v souboji upadl.
78
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Michal Polodna, nahradil ho Tomáš Kaplan.
80
Kolář před pokutovým územím vyhrál hlavičkový souboj a Jun na hranici šestnáctky střílel. Byl však hodně tísněný jedním z příbramských obránců a v pádu zakončoval jen hodně slabě.
81
Po Kiselově rohu hlavičkoval Lukáš, odražený míč se dostal ke Kolářovi, ovšem na poslední chvíli mu míč ukopl Formánek.
82
Kadlec zatáhl míč podél levé postranní čáry, v šestnáctce upadl, ale v akci pokračoval Kolář. Míč při individuálním průniku udržel, ale sudí mu odpískal útočný faul na Svitáka.
86
Důležité Góly Tomáš Sivok (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Příbram 2:1
Sparťané otáčejí průběh zápasu. Po Kiselově přetaženém centru z levé strany zůstal u vzdálenější tyče nepokrytý Sivok a hlavou v pádu poslal míč na branku. Gólman Pařízek si na míč sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.
87
Příbramskou akci po pravé straně zastavuje pomezní sudí Filípek, který odmával ofsajd Huňovi.
88
Střídání Střídání: Příbram: ze hřiště odešel Michal Klesa, nahradil ho Pavel Bartoš.
89
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Tomáš Jun, nahradil ho Tomáš Kóňa.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Příbramský záložník Otepka se chytil za hlavu a padl na kolena. Měl slibnou šanci na vyrovnání, z dvaceti metrů střílel asi metr vedle branky.
90
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Ludovic Sylvestre, nahradil ho Ondřej Herzán.
90
Sylvestra z trávníku vyprovodil bouřlivý potlesk.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1.

Sestavy a rozestavení

logo AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Zabavník
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
15 Lukáš
Lukáš
o hráči
23 Kadlec
Kadlec
o hráči
18 Kisel
Kisel
o hráči
6 Sivok
Sivok
o hráči
Sylvestre
o hráči
90. min Herzán o hráči
Matušovič
o hráči
61. min Kolář o hráči
21 Jun
Jun
o hráči
89. min Kóňa o hráči
Lustrinelli
o hráči

logo 1. FK Příbram Příbram (4-4-2)

Pařízek
o hráči
4 Lesák
Lesák
o hráči
Navrátil
o hráči
Formánek
o hráči
17 Penner
Penner
o hráči
27 Klesa
Klesa
o hráči
88. min Bartoš o hráči
Sviták
o hráči
9 Otepka
Otepka
o hráči
Šindelář
o hráči
10 Polodna
Polodna
o hráči
78. min Kaplan o hráči
13 Pilík
Pilík
o hráči
60. min Huňa o hráči

Rozhodčí: Makovička - Filípek, Mlsna
Počet diváků: 9 437 (49 % z kapacity 19 317)

Vzájemné zápasy

15. prosince 2018 17:00Příbram–Sparta 1:1
19. srpna 2018 18:00Sparta–Příbram 2:2
28. dubna 2017 20:15Příbram–Sparta 1:2
29. října 2016 15:00Sparta–Příbram 4:0
10. dubna 2016 19:30Sparta–Příbram 2:1
18. října 2015 15:00Příbram–Sparta 0:4
23. února 2015 18:00Sparta–Příbram 4:1
4. prosince 2014 13:30Sparta–Příbram 3:1
18. listopadu 2014 18:00Příbram–Sparta 1:1
9. srpna 2014 20:15Příbram–Sparta 0:1
15. března 2014 20:15Příbram–Sparta 0:1
23. srpna 2013 20:15Sparta–Příbram 4:0
25. listopadu 2012 18:00Příbram–Sparta 0:0
5. srpna 2012 17:00Sparta–Příbram 2:1
1. dubna 2012 17:00Sparta–Příbram 0:2
1. října 2011 17:20Příbram–Sparta 0:3
6. března 2011 17:00Sparta–Příbram 1:0
13. srpna 2010 17:30Příbram–Sparta 0:1
27. února 2010 16:00Sparta–Příbram 1:1
8. srpna 2009 16:00Příbram–Sparta 1:1
25. dubna 2009 17:00Příbram–Sparta 1:1
25. října 2008 17:00Sparta–Příbram 3:0
18. března 2007 17:00Příbram–Sparta 0:2
6. března 2007 17:00Příbram–Sparta 1:2
19. srpna 2006 17:00Sparta–Příbram 2:1
10. května 2006 17:00Příbram–Sparta 2:2
3. prosince 2005 17:00Sparta–Příbram 1:1
2. dubna 2005 14:25Příbram–Sparta 3:1
24. září 2004 19:00Sparta–Příbram 4:2
21. února 2004 17:00Sparta–Příbram 0:0
9. srpna 2003 14:25Příbram–Sparta 0:0
19. dubna 2003 14:25Příbram–Sparta 2:2
28. září 2002 14:25Sparta–Příbram 0:0
2. března 2002 16:30Příbram–Sparta 0:0
25. srpna 2001 18:30Sparta–Příbram 1:0
26. listopadu 2000 13:30Příbram–Sparta 1:1
30. července 2000 16:30Sparta–Příbram 3:0

Najdete na iDNES.cz