Góly:
Góly:

Sestavy:
T. Poštulka (3) - M. Valenta (2,5), M. Klein (3), T. Hunal (3,5) (81. K. Kroupa), P. Krmaš (3,5) - M. Doležal (2,5), J. Sabou (3,5), T. Jirsák (2) (55. P. Benát), E. Rilke (3,5) (72. M. Fenin) - P. Verbíř (3), E. Džeko (2,5)
Sestavy:
M. Lejsal (2,5) - P. Siegl (2,5), M. Švejnoha (3), P. Pavlík (3), S. Gjoreski (3) - A. Besta (3,5), T. Polách (3), M. Holek (3,5), J. Černý (3) (90. Z. Partyš) - L. Zelenka (3,5), R. Wagner (3,5) (61. M. Střeštík)

Žluté karty:
42. M. Klein, 90. P. Verbíř
Žluté karty:
13. M. Švejnoha, 89. A. Besta

Střely na branku: 4:0; Střely mimo: 5:2; Rohové kopy: 6:2
Počet diváků: 4 100 (23 % z kapacity 18 221)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

Obě mužstva jsou na trávníku. Domácí fotbalisté, které přivedl jako kapitán záložník Verbíř, mají tradiční žlutomodrou kombinaci. Hosté v čele s kapitánem Zelenkou nastupují v červenobílém.
1
Začal první poločas utkání Teplice - Brno
Rozehráli si Džeko s Verbířem a hned poté obránce Valenta poslal míč dopředu. Ale jeho nepřesná přihrávka skončila v zámezí.
2
Teplický záložník Doležal dlouhým pasem hledal rozběhnutého útočníka Džeka, přihrávka však byla příliš dlouhá, a tak u míče byl daleko rychleji brněnský gólman Lejsal.
3
První střelecký pokus zápasu, ovšem hodně nepřesný. Poláchovu akci daleko před teplickým pokutovým územím zastavil Sabou a odražený míč napálil Holek.
4
Do brněnského pokutového území si naběhl domácí středopolqař Jirsák, ovšem k zakončení se nedostal. Pomezní rozhodčí Jiřík mu odmával ofsajd.
5
Na teplický stadion dorazily v nedělním odpoledni asi čtyři tisíce diváků. Slyšet jsou ale především příznivci hostů.
7
Míč po pravé straně potáhl záložník Besta, před pokutovým územím ho přenechal pro Siegla, který nabíhal za ním a rozhodl se vystřelit bez přípravy. Ovšem rána se mu vůbec nepovedla, míč ani nedolétl k brance.
9
Hosté zahrávali přímý kop z pětatřiceti metrů. Do pokutového území centroval brněnský záložník Polách, ale míč hlavou odvrátil důrazný stoper Hunal.
10
Hezkou individuální akcí ve středu hřiště se blýskl teplický útočník Džeko. Oklamal soupeře, uvolnil se a pak poslal kolmou přihrávku dopředu na Jirsáka. Toho ale velmi dobrým obranným zákrokem zastavil Holek.
11
Po centru z pravé strany se před brněnskou brankou prosadil Džeko, byl u míče dřív než váhající gólman Lejsal. Ovšem míč usměrnil vysoko nad břevno.
12
Dva střelecké pokusy domácího záložníka Jirsáka. Prvnímu předcházela pohledná akce na pravé straně, Verbířův přetažený centr zachytil nalevo Rilke a nakonec z hranice pokutového území vystřelil Jirsák. Ránu zblokoval Pavlík. Poté střílel znovu Jirsák, přízemní pokus z čtyřiadvaceti metrů Lejsal snadno kryl.
13
Karty Žlutou kartu dostal Martin Švejnoha (Brno)
Brněnský fotbalista zastavil nedovoleně útočníka Džeka, za to ho rozhodčí Jech napomenul žlutou kartou.
14
Tepličtí fotbalisté po předchozím faulu zahrávali přímý kop, po tečovaném centru ještě roh. Z něj centroval Verbíř, ale Sabou hlavičkoval hodně mimo branku.
16
Domácí tým se v předchozích okamžicích dostal do menšího náporu, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořil. Dvě standardní situace ani následná akce k ohrožení brněnské branky nevedly.
19
Stále se čeká na první větší příležitost zápasu. Domácí jsou o trošku aktivnější, ale centry do šestnáctky hosté zatím spolehlivě odvracejí.
21
Brněnští hráči zatím spíš vyčkávají, do útoku se rozhodně neženou. Občas se pokusí o rychlý protiútok, ale náznaky brejků si teplická defenzíva zatím vždy pohlídala.
23
Odražený míč ve středu hřiště zachytil Doležal, udělal několik kroků a ze třiceti metrů vypálil. Přízemní rána letěla k tyči, gólman Lejsal se vrhl po své pravé ruce a střelu jistým zákrokem chytil.
24
Tepličtí kombinovali na pravé straně, po akci Doležala s Verbířem se snášel míč ke vzdálenější tyči k nabíhajícímu Rilkemu, ale těsně před ním na poslední chvíli dobře zasáhl Besta a hlavou míč odvrátil.
25
Doležal odcentroval z pravé strany, z hranice pokutového území vypálil bez přípravy Jirsák, asi o metr minul tyč Lejsalovy branky.
26
Hraje se na brněnské polovině, domácí mužstvo má územní převahu. Prosadit se však nedokáže, všechny centry ze stran pokrývají hosté.
27
Důležité Brněnští fotbalisté měli první velkou šanci utkání. Předcházel jí rychle rozehraný přímý kop z vlastní poloviny. Hunal centr neodvrátil a hosté se dostali do přečíslení tři na dva. Besta potáhl míč po pravé straně a přihrávkou pod sebe hledal před brankou Polácha. Před ním ale dobře zasáhl Sabou. Na vzdálenější tyči ještě číhal Zelenka.
30
Doležal se prosadil po pravé straně a pokusil se odcentrovat. Míč se ale snesl až za brněnskou branku.
34
Důležité Další Doležalův centr z pravé strany. Tentokrát s ním však měl brněnský obránce Pavlík problémy, nedokázal ho odkopnout, a tak se do šance dostal Džeko. Pálil prudce z pravé strany z těžkého úhlu, branku netrefil, míč proletěl kolem vzdálenější tyče. Přitom před brankou měl volného spoluhráče Jirsáka.
37
Hra byla přerušená, na trávníku zůstal ležet brněnský fotbalista Švejnoha. Nakonec se ale zvedl a pokračuje v zápase.
39
Po faulu na Wagnera bude brněnský tým zahrávat přímý kop z sedmadvaceti metrů.
40
Siegl přiťukl míč Polách, jeho tvrdou ránu zastavil Jirsák, který vystartoval ze zdi.
42
Karty Žlutou kartu dostal Martin Klein (Teplice)
Teplický stoper na poslední chvíli, metr před pokutovým územím, stáhl unikajícího brněnského útočníka Wagnera.
43
Přímý kop z levé strany rozehrál Polách, podél hranice šestnáctky přihrál Černému, který zakončoval levačkou bez přípravy. Ovšem míč poslal vysoko nad branku.
44
Na druhé straně zakončoval Jirsák také z hranice pokutového území, ale vystřelil jen velmi slabě.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Teplice - Brno
47
Obě mužstva pokračují ve stejných sestavách.
48
Wagner založil útočnou akci, Polách potáhl míč středem hřiště a pak útočníkovi míč vrátil. Ten po kličkování na levé straně uvolnil Černého, ale jeho přízemní centr u bližší tyče zastavil Hunal.
50
Tepličtí fotbalisté zahrávali přímý a následně rohový kop. Ani z jedné však nic nevytěžili. Při té druhé už napřahoval ke střele z třinácti metrů Verbíř, ale nerozuměl si se spoluhráči.
51
Důležité Závar po předchozí situaci definitivně ukončil gólman Lejsal, který chytil míč a pohotovým výhozem založil bleskový protiútok brněnského mužstvo. Černý centroval z levé strany do pokutového území, kam si nabíhal Wagner, ale před ním v těžké pozici odvrátil míč Valenta. Hosté budou zahrávat roh.
52
Poláchův centr z rohu bezpečně stáhl ze vzduchu Poštulka.
53
V druhém poločase je k vidění rušný fotbal. Zajímavé momenty se střídají na obou stranách, především po rychlých protiútocích. Ale ani jeden z týmů se nedokáže dostat do zakončení.
54
Počet diváků 4 100 (23 % z kapacity 18 221)
55
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Tomáš Jirsák, nahradil ho Petr Benát.
56
Brněnský gólman Lejsal šel odvážně do souboje se dvěma teplickými fotbalisty a dobře vyboxoval těžký centr.
61
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel René Wagner, nahradil ho Marek Střeštík.
63
Teplický útočník Džeko si udělal prostor ke střele a z hranice pokutového území vypálil. Jeho rána byla sražena na roh, po něm střílel Verbíř, ale i jeho pokus zastavili brněnští obránci.
64
Hosté se dostali do rychlého protiútoku, po levé straně unikl Černý, prosadil se až k šestnáctce a sám zakončoval. Jenže napálil clonícího stopera Hunala.
66
Hunal poslal z vlastní poloviny dlouhý pas dopředu, Džeko centr prodloužil hlavou za sebe, ale dřív než Rilke byl u míče brněnský brankář Lejsal.
68
Z tribun se ozývá pískot. Chvilku se nehrálo, když na trávníku zůstali ležet dva brněnští hráči.
72
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Emil Rilke, nahradil ho Martin Fenin.
73
Důrazný obránce Valenta vybojoval u brankové čáry míč a pak v šestnáctce našel Fenina. Teplický náhradník ale zbrkle přihrával. Brněnští snadno odvrátili
74
Doležal dvakrát centroval z pravé strany. První pokus hosté odhlavičkovali, míč se k němu vrátil. Jeho druhý pas doletěl k Verbířovi, který vystřelil prudce. Jeho dobrou ránu ale hlavou zastavil Siegl.
76
Brněnští fotbalisté se mohli dostat do přečíslední čtyři na dva! Jenže Besta přihrávku na Černého pokazil, celou akci tak hodně zbrzdil. Navíc ani Ćečný pak nepřihrál dobře, když se snažil najít v šestnáctce Zelenku.
79
Brněnský útočník Zelenka se snažil prosadit v souboji jeden na jednoho přes Hunala, ale víc než vhazování u pravé postranní čáry nevybojoval.
80
Brněnský přímý kop z pravé strany, centr Černého letěl do šestnáctky, ale do zakončení se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal. Míč odvrátil Krmaš, který byl navíc faulován.
81
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Tomáš Hunal, nahradil ho Karel Kroupa.
82
Teplický kouč Mareček stáhl ze hry stopera Hunala a poslal na trávník dalšího útočníka: Kroupu.
83
Roh Teplic: z levé strany centroval Verbíř, pro míč si došel brankář Lejsal a lehce ho stáhl ze vzduchu do náruče.
85
Verbíř podržel míč na levé straně a pak odcentroval do pokutového území. Jeho přihrávku tečoval Siegl, míč směřoval mimo branku, ale brankář Lejsal ho stačil zachytit a nedal domácím možnost standardní situace.
89
Karty Žlutou kartu dostal Aleš Besta (Brno)
Záložník hostů dostal žlutou kartu za zdržování.
90
Důležité Domácí záložník Sabou se probil až před brněnskou branku, z deseti metrů zakončoval, ale do jeho střely obětavě padl jeden z brněnských obránců. Hosté pak zastavili i další dorážku.
90
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Verbíř (Teplice)
90
Střídání Střídání: Brno: ze hřiště odešel Jaroslav Černý, nahradil ho Zdeněk Partyš.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Sestavy a rozestavení

logo FK Teplice Teplice (4-4-2)

Poštulka
o hráči
Valenta
o hráči
4 Klein
Klein
o hráči
18 Hunal
Hunal
o hráči
81. min Kroupa o hráči
8 Krmaš
Krmaš
o hráči
Doležal
o hráči
11 Sabou
Sabou
o hráči
Jirsák
o hráči
55. min Benát o hráči
17 Rilke
Rilke
o hráči
72. min Fenin o hráči
Verbíř
o hráči
23 Džeko
Džeko
o hráči

logo FC Zbrojovka Brno Brno (4-4-2)

1 Lejsal
Lejsal
o hráči
10 Siegl
Siegl
o hráči
Švejnoha
o hráči
24 Pavlík
Pavlík
o hráči
Gjoreski
o hráči
14 Besta
Besta
o hráči
21 Polách
Polách
o hráči
5 Holek
Holek
o hráči
26 Černý
Černý
o hráči
90. min Partyš o hráči
29 Zelenka
Zelenka
o hráči
11 Wagner
Wagner
o hráči
61. min Střeštík o hráči

Rozhodčí: Jech - Jiřík, Hojsík
Počet diváků: 4 100 (23 % z kapacity 18 221)

Vzájemné zápasy

13. května 2018 17:00Teplice–Brno 1:4
18. listopadu 2017 16:00Brno–Teplice 1:0
18. února 2017 15:30Teplice–Brno 1:1
13. srpna 2016 17:15Brno–Teplice 0:0
2. dubna 2016 17:00Teplice–Brno 0:1
3. října 2015 15:00Brno–Teplice 0:4
14. března 2015 14:00Teplice–Brno 0:1
29. srpna 2014 18:00Brno–Teplice 1:1
20. dubna 2014 17:00Teplice–Brno 0:1
21. října 2013 18:00Brno–Teplice 3:2
25. listopadu 2012 13:30Teplice–Brno 2:0
5. srpna 2012 17:00Brno–Teplice 1:1
3. dubna 2011 17:00Brno–Teplice 0:1
12. září 2010 17:00Teplice–Brno 1:2
20. března 2010 18:00Teplice–Brno 0:1
31. srpna 2009 19:30Brno–Teplice 2:3
17. května 2009 17:00Brno–Teplice 1:1
17. listopadu 2008 17:15Teplice–Brno 1:0
2. března 2008 17:00Teplice–Brno 0:1
19. září 2007 18:00Brno–Teplice 2:2
3. prosince 2006 20:15Brno–Teplice 2:2
30. července 2006 17:00Teplice–Brno 0:0
19. března 2006 17:00Teplice–Brno 1:1
23. září 2005 17:30Brno–Teplice 1:2
3. dubna 2005 17:00Teplice–Brno 3:1
27. září 2004 16:40Brno–Teplice 1:3
18. dubna 2004 17:00Teplice–Brno 2:1
20. října 2003 16:40Brno–Teplice 2:1
13. dubna 2003 16:30Teplice–Brno 1:1
22. září 2002 16:30Brno–Teplice 1:2
23. března 2002 16:30Brno–Teplice 2:1
22. září 2001 18:30Teplice–Brno 2:2
4. dubna 2001 16:30Brno–Teplice 2:0
12. srpna 2000 16:30Teplice–Brno 1:1

Najdete na iDNES.cz