Sobota 27. února 2021, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 27. února 2021 Alexandr

Online reportáž

Hráči obou týmů vycházejí z šaten a řadí se před hlavní tribunou, aby si vyslechli státní hymny. Tým Švýcarska bude hrát v červených dresech a bílých trenkách, tým Ukrajiny nastupuje ve žluté kombinaci. Hlavním rozhodčím utkání je Mexičan Archundia.
1
Začal první poločas utkání Švýcarsko - Ukrajina
Výkop mají hráči Ukrajiny.
3
Podél pravé postranní čáry rozběhl rychlou akci útočník Ukrajiny Voronin, ale zcela volnému Ševčenkovi, který si nabíhal do pokutového území Švýcarska, přihrát nedokázal.
5
Z pravé strany dvakrát centroval do šestnáctky útočník Švýcarska Yakin, jeho přihrávka byla ale vždy sražena a brankář Ukrajiny tak zasahovat nemusel.
8
Švýcarský záložník Degen dlouhou přihrávkou přenesl hru na pravou stranu, kde si nabíhal volný Barnetta, ten zpracoval míč, ale ke střele se už neprotlačil.
11
Pozornost ukrajinského brankáře Šovkovskiho vyzkoušel střelou z velké vzdálenosti Cabanas, jeho střela mířila přesně do středu branky a Šovkovski tak moc práce neměl.
13
Do pokutového území Švýcarska načechral míč z rohového kopu záložník Ukrajiny Timoščuk, na jeho přihrávku si ale žádný ze spoluhráčů nenaskočil.
15
Důležité Ukrajinský brankář Šovkovskij teď výborně zasáhl proti tvrdé střele Wickyho, který nejdříve naznačil kličku do leva, ale místo toho rychle vypálil k pravé tyčce.
19
Ukrajinci jsou nyní aktivnější a vytvářejí si souvislejší tlak než Švýcaři. Do pokutového území Švýcarska nadvakrát přihrával Ukrajinec Vorobej, vážnější akce ale nevznikla.
23
Důležité Standardní situaci Ukrajiny zahrával Kaliničenko, na jeho centr si naskočil rozběhnutý Ševčenko, ale míč od jeho hlavy orazítkoval pouze břevno.
25
Důležité Ze vzdálenosti 25 metrů zahrával volný přímý kop útočník Švýcarska Frei, jeho střela přelétla zeď a přesně trefila pravou spojnici branky Šovkovskiho.
28
Po útočné akci, kterou započal Ukrajinec Ševčenko, centroval od pravé postranní čáry do velkého vápna Vorobej, jeho přihrávku ale zbrzdili obránci Švýcarska a míč tak v poklidu kryje Zuberbühler.
32
Útočník Ukrajiny Ševčenko přiťukl míč rozběhnutému Voroninovi, který zatáhl míč do pokutového území a rychle našel volného Šelajeva, který střílel z dálky, ale obránci Švýcarska byli opět na místě a míč vyrážejí.
33
Střídání Střídání: Švýcarsko: ze hřiště odešel Johan Djourou, nahradil ho Stephane Grichting.
38
Podél pravé postranní čáry se řítil do šestnáctky záložník Švýcarska Degen, proti jeho kličce se ale výborným obranným zákrokem prezentoval obránce Ukrajiny Vaščuk.
41
Důležité Opět výborný zákrok obránce Ukrajiny Vaščuka, ten v poslední chvíly odkopl míč útočníku Švýcarska Freiovi, který se nikým nebráněn řítil na brankáře Ukrajiny. Z následného rohového kopu vážnější akce nevyplynula.
44
Švýcarsko má standardní situaci. Té se ujal útočník Cabanas, jeho střela byla velmi tvrdá a brankář Ukrajiny ji jen s problémy vyrazil.
45
Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit jednu minutu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Švýcarsko - Ukrajina
Výkop mají Švýcaři.
48
Útočník Ukrajiny Voronin si naběhl na centrovaný míč z nohy Kaliničenka, jeho střela ale jen těsně minula branku gólmana Švýcarska Zuberbühlera.
52
Po kombinaci ve středu hřiště se do útočné akce dostával záložník Švýcarska Cabanas, po jeho přihrávce střílel z první Yakin, míč ale k brankáři Ukrajiny nedoletěl, protože ho obránci Švýcarska vyhlavičkovali.
56
Důležité Švýcarský tým se dostal před ukrajinské pokutové území, ale víc než několik centrů do šestnáctky nepředvedl. Celou jejich snahu ukončil Husin, který stáhl míč před Barnettou a ten se tak k zakončení akce nedostal.
58
Ukrajinský tým předvedl velmi hezkou kombinační akci, na jejím konci Voronin přihrával z pravé strany do pokutového území na volného Ševčenka, ale míč na poslední chvíli odkopl na roh Müller.
59
Karty Žlutou kartu dostal Tranquillo Barnetta (Švýcarsko)
59
Standardní situaci z hranice šestnáctky zahrával útočník Ukrajiny Ševčenko, jeho centr ale obránce Švýcarska Magnin vyrazil na roh, ze kterého se nic nestalo.
63
Velmi nevybíravě fauloval Cabanas ukrajinského obránce Nesmačnyho a ten je odnášen na nosítkách. Rozhodčí kartu neuděluje.
64
Střídání Střídání: Švýcarsko: ze hřiště odešel Hakan Yakin, nahradil ho Marco Streller.
66
Dlouhým centrem od pravé potranní čáry našel před brankou Švýcarska volnémo Voronina, Šelajev a brankář Švýcarska Zuberbühler musel proti jeho hlavičce zasahovat.
69
Důležité Ukrajinský útočník Ševčenko se prodral mezi dvěma obránci Švýcarska a z hranice pokutového území rychle vystřelil, brankář Zuberbühler se za míčem stihl jen otočit, ten ale končí těsně mimo.
75
Volný přímý kop ze 35 metrů zahrával švýcarský obránce Magnin, centr z jeho nohy ale končí pouze nad břevnem brankáře Ukrajiny Šovkovskiho.
75
Střídání Střídání: Ukrajina: ze hřiště odešel Maxim Kaliničenko, nahradil ho Ruslan Rotan.
77
Na zadní tyčku stočil svůj rohový kop Timoščuk, naskakující Ševčenko ale jen těsně minul a míč tak končí za brankou Zuberbühlera, kterému se míč napoprvé vyrazit nepovedlo.
81
Podél levé postranní čáry si nabíhal do šestnáctky obránce Švýcarska Magnin, jeho centr zůstal ale nevyužit a brankář Ukrajiny Šovkovskij tak může míč v klidu rezehrát.
82
Bleskovkou akci středem hřiště táhl Barnetta, přestože mohl sám zakončovat, snažil se ještě přihrát nabíhajícímu Freiovi. Ovšem ten na míč nedosáhl.
84
Po dlouhé době se probudili fanoušci obou týmů. Především fandové Švýcarska jsou na stadionu v Kolíně nad Rýnem velmi dobře slyšet.
88
Obránce Švýcarska Magnin je ošetřován, po tom co ho vlastní spoluhráč trefil kolenem přímo do zátylku. Po chvilce na nosítkách se ale opět hlásí připraven ke hře.
89
Rohový kop zahrával Husev a brankář Švýcarska Zuberbühler měl s jeho centrem veliké problémy.
90
Hlavní rozhodčí Archundia se rozhodl nastavit tři minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před prvním prodloužením 0:0.
Většina hráčů sedí na trávníku a popíjí iontové nápoje, někteří si nechávají protřepat od masérů nohy, protože mají kvůli velké zátěži křeče.
91
Začalo první prodloužení utkání Švýcarsko - Ukrajina
Výkop mají hráči Švýcarska.
92
První patnáctiminutové prodloužení začalo útokem Švýcarska, ale obránci Ukrajiny byli proti a rozběhnutého Vogela rychle zastavili.
93
Střídání Střídání: Ukrajina: ze hřiště odešel Andrij Vorobej, nahradil ho Serhij Rebrov.
96
Kvalita zápasu pokračuje, hra není nijak zajímavá a oba týmy spíše čekají na penalty. Teď jsou u míče Švýcaři, ale žádnou významnější akci si zatím nevytvořili.
98
Míč ke standardní situaci si postavil útočník Švýcarska Frei, jeho střela ze 35 metrů ale trefila pouze zeď před brankářem Ukrajiny Šovkovskim.
101
Ukrajinský útočník Ševčenko si běžel pro faul, ale rozhodčí Archundia jeho pád za faul nepovažoval a do protiútoku se tak pouští hráči Švýcarska.
103
Ke střele se odhodlal záložník Ukrajiny Timoščuk, jeho střela ale skončila mimo tyče branky Zuberbühlera, který tak může rychle rozehrát.
105
Do útoku podél pravé postranní čáry se pustil Cabanas, prokličkoval kolem dvou obránců Ukrajiny, ale následně byl faulován. Následný centrovaný míč končí u brankáře Šovkovskiho.
105
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
105
Skončilo první prodloužení. Probíhá změna stran před druhým prodloužením 0:0.
Hráči se stejně jako v první přestávce stihli jen lehce občerstvit a hraje se dál.
106
Začalo druhé prodloužení utkání Švýcarsko - Ukrajina
Výkop mají Ukrajinci.
110
Rohový kop mají hráči Švýcarska. K dorážce hlavou se dostával záložník Švýcarska Degen, ale brankář Ukrajiny byl na místě a skákavý míč si pohlídal.
111
Střídání Střídání: Ukrajina: ze hřiště odešel Andrej Voronin, nahradil ho Artem Milevskij.
113
Útočník Ukrajiny Milevskij se dral do tří Švýcarských obránců, ti ho ale pochopitelně nenechali projít a do protiútoku se tak pouští záložník Vogel.
115
Na dlouhý centrovaný míč si nabíhal útočník Švýcarska Degen, brankář Ukrajiny Šovkovskij byl ale rychlejší a pro míč si vyskočil.
116
Důležité V pokutovém území se ocitl zcela osamocen Streller, byl ale zastaven obráncem Ukrajiny a ke střele se nedostal.
117
Střídání Střídání: Švýcarsko: ze hřiště odešel Alexandre Frei, nahradil ho Mauro Lustrinelli.
117
Počet diváků 45 000 (100 % z kapacity 45 000)
120
Do další dobré příležitosti se dostával útočník Švýcarska Streller, ale kvůli přiťuknutí míče rukou na hranici pokutového území akce končí.
120
Rozhodčí utkání nastavil jednu minutu.
120
Skončilo druhé prodloužení. Probíhá výběr aktérů pokutových kopů před penaltovým rozstřelem, který bude následovat 0:0.
121
Zahrávají se pokutové kopy Švýcarsko - Ukrajina
121
Andrej Ševčenko (Ukrajina) NEDAL. 0:0 v penaltovém rozstřelu.
Brankář Zuberbühler chytá přízemní střelu.
121
Marco Streller (Švýcarsko) NEDAL. 0:0 v penaltovém rozstřelu.
I jeho přízemní střelu brankář Šovkovskij chytá.
121
Góly Artem Milevskij (Ukrajina) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
121
Tranquillo Barnetta (Švýcarsko) NEDAL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
121
Góly Serhij Rebrov (Ukrajina) PROMĚNIL. 0:2 v penaltovém rozstřelu.
121
Ricardo Cabanas (Švýcarsko) NEDAL. 0:2 v penaltovém rozstřelu.
121
Góly Oleh Gusjev (Ukrajina) PROMĚNIL. 0:3 v penaltovém rozstřelu.
Obránce Ukrajiny posílá svůj tým do čtvrtfinále.
130
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 0:0, na penalty 0:3.

Sestavy a rozestavení

Švýcarsko Švýcarsko (4-5-1)

Zuberbühler
o hráči
3 Magnin
Magnin
o hráči
Djourou
o hráči
33. min Grichting o hráči
20 Müller
Müller
o hráči
8 Wicky
Wicky
o hráči
6 Vogel
Vogel
o hráči
Cabanas
o hráči
22 Yakin
Yakin
o hráči
64. min Streller o hráči
Barnetta
o hráči
9 Frei
Frei
o hráči
117. min Lustrinelli o hráči

Ukrajina (3-5-2)

Šovkovskij
o hráči
14 Husin
Husin
o hráči
Vaščuk
o hráči
Nesmačnyj
o hráči
9 Gusjev
Gusjev
o hráči
Timoščuk
o hráči
Šelajev
o hráči
Kaliničenko
o hráči
75. min Rotan o hráči
16 Vorobej
Vorobej
o hráči
93. min Rebrov o hráči
Ševčenko
o hráči
10 Voronin
Voronin
o hráči
111. min Milevskij o hráči

Rozhodčí: Archundia - Ramirez, Vergara
Počet diváků: 45 000 (100 % z kapacity 45 000)