Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. března 2021 Gabriela

Online reportáž

Obě mužstva přicházejí na plochu. Švédové mají žlutomodrou kombinaci, Angličané červenobílou.
1
Začal první poločas utkání Švédsko - Anglie
2
Anglický útočník Owen se bez cizího zavinění zranil. Při odehrávání míče špatně došlápl a poranil si koleno. Jen velmi těžko se odbelhal za postranní čáru, aby mohl být ošetřen. Jeho spoluhráči přerušili hru a uklidili míč do zámezí.
3
První střela utkání. Z velké dálky napřáhl anglický záložník Lampard, ovšem Isakssonovu branku minul.
4
Střídání Střídání: Anglie: ze hřiště odešel Michael Owen, nahradil ho Peter Crouch.
4
Kouč anglického týmu Sven Göran Eriksson musel už ve čtvrté minutě střídat. Útočník Owen nemůže pokračovat ve hře.
5
Poprvé nebezpečně zaútočili také Švédové, anglická obrana odvrátila na roh. A zvládla i následný roh.
7
Z hranice pokutového území vystřelil leavačkou aktivní Lampard, míč však poslal jen do středu branky, kde byl připravený Isaksson a ránu jistým zákrokem ztlumil v náruči.
8
Utkání se zatím hraje ve svižném tempu. Do útočné akce se pustil švédský záložník Källström, ale jeho rána z dvaceti metrů byla sražena a při snaze získat odražený míč fauloval.
10
Angličané velmi dlouho drželi míč na kopačkách a zdlouhavě kombinovali. Následovala však rychlá přihrávka do běhu na Rooneyho, ten však stál v ofsajdu.
12
Angličtí fotbalisté jsou v úvodních minutách aktivnějším týmem. Víc se tlačí dopředu a snaží se prosadit. Naposledy napálil odražený míč Rooney, ale trefil jen obránce Mellberga.
13
Rooney tentokrát nezakončoval, ale od pravé postranní čáry čechral míč do pokutového území na Lamparda. Anglický záložník ho hlavou usměrnil vedle švédské branky.
15
Švédové vybojovali míč a založili rychlý protiútok. Larsson přenesl hru na pravou stranu na rozběhnutého Jonsona, ten ocentroval do pokutového území a našel Källströma, kterému se však hlavička nepovedla.
16
Angličané kontrovali také centrem do šestnáctky. Z prostoru levého křídla přihrával J. Cole, ale střídající útočník Crouch na míč nedoskočil.
18
Edman vybojoval proti Hargreavesi roh, rozehrál ho Linderoth. Anglický gólman Robinson se jen těžko prosazoval před svojí brankou a míč nevyrazil příliš jistě. Obránci odražený míč uklidili do bezpečí.
20
Švédové zahrávali další dva rohy po sobě. Při první přetažený centr napálil u vzdálenější tyče Lucic, ale trefil jen Lamparda, od kterého se míč odrazil do zámezí. Další standardní situaci rozehrál Källström, ale tentokrát se Švédové k zakončení nedostali.
22
Po upozornění pomezního rozhodčího, že A. Cole zahrál rukou, měli Švédové slibnou možnost: zahrávali přímý kop z pravé strany téměř od hranice šestnáctky. O přímou střelu levačkou se pokusil Källström, ovšem minul.
24
Opět o sobě dali vědět Angličané, Crouch si dobře naběhl ke vzdálenější tyči, ale místo zakončení se snažil hlavou přiťuknout míč některému ze spoluhráčů. Ale před brankou nenašel nikoho z nich.
25
Důležité Útočník Rooney dostal skvělý pas, dobře si ho zpracoval a pustil se na hranici pokutového území do souboje se dvěma švédskými obránci. Přes Mellberga přešel, ale Lucic mu na poslední chvíli střelu zblokoval.
28
J. Cole se snažil prosadit na levém křídle, ale byl faulován. Přímý kop z těžkého úhlu rozehrál Beckham, míč kroutil pod břevno, ale Isaksson ho dokázal vyrazit.
30
J. Cole hezky odcentroval, nepokrytý Crouch chtěl míč hlavou přiťuknout nabíhajícímu Beckhamovi, ale úmysl vystihl Lucic a míč odkopl.
34
Důležité Góly Joe Cole (Anglie) vstřelil gól. Švédsko - Anglie 0:1
Krásný gól! Švédský reprezentant Alexandersson odhlavičkoval míč z pokutového území, ale asi osmadvacet metrů od branky se k němu dostal J. Cole, zpracoval si ho na prsou a nádherně vypálil. Na kříznou ránu z levé strany si gólman Isaksson sáhl, ale vyrazit ji nedokázal, míč se od tyče odrazil do branky.
37
Rychlý brejk Anglie: míč potáhl Hargreaves a snažil se ho rozehrát na levou stranu, kam si nabíhal J. Cole. Příhrávku ale vystihl Alexandersson a ve sklužu ji zastavil.
40
Z dálky napřáhl také záložník Lampard, ovšem jeho pokus šel asi metr nad břevno švédské branky.
41
Útočná spolupráce Crouche a Rooneyho. První jmenovaný míč rozehrál a nabíhal si za obranu, ovšem přesnou přihrávku už nedostal. Akci zastavil připravený švédský stoper Lucic.
43
Angličané sevřeli Švédy v jejich pokutovém území a hrozili nebezpečnými centry ze stran. Jeden z nich jen s velkou námahou vyrážel Isaksson. Nápor ukončil až nepřesnou střelou Lampard, který svůj další pokus opět poslal nad břevno.
44
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
V nastaveném čase prvního poločasu si narazili na hranici šestnáctky Lampard s J. Colem a první jmenovaný zakončoval. Ovšem slabě a gólman Isaksson jeho ránu pokryl.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Švédsko - Anglie
48
V úvodu druhého poločase pokračuje anglická fotbalová reprezentace v sympatickém výkonu a dál se tlačí do útoku. Zatím se však o zakončení pokusil jen Hargreaves, ale jeho střela byla zblokovaná.
50
Švédové se dostali k pokutovému území Anglie, ale jejich akcím dlouho chyběl nápad či moment překvapení. Až vypálil Ljungberg a jeho ránu srazil na roh Terry.
51
Důležité Góly Marcus Allbäck (Švédsko) vstřelil gól. Švédsko - Anglie 1:1
Roh po předchozí zblokované střele Ljungberga rozehrál Linderoth, na jeho centr si dobře naběhl Allbäck a hlavou usměrnil míč křížně ke vzdálenější tyči.
53
O střelu z otočky se pokusil Crouch, ale podklouzl a vystřelil jen velmi slabě. Isaksson chytil.
54
Střídání Střídání: Švédsko: ze hřiště odešel Mattias Jonson, nahradil ho Christian Wilhelmsson.
55
Důležité Švédové byli blízko druhého gólu! Opět po rohovém kopu, tentokrát z druhé strany, ale situace to byla podobná. Centr Källströma na bližší tyči usměrňoval hlavou Larsson, ale míč se odrazil od břevna!
56
Střídání Střídání: Anglie: ze hřiště odešel Rio Ferdinand, nahradil ho Sol Campbell.
59
Důležité Břevno už podruhé v krátké době zachraňuje Anglii! Po přetaženém centru Linderotha po rohovém kopu se míč vrátil před branku, kde ho pohotově napálil Mellberg. Jeho oblouček se snesl na břevno a pak od něj do zámezí.
62
Důležité Švédský tým je v druhém poločase rozhodně nebezpečnější a vytvořil si další slibnou šanci. Střídající Wilhelmsson se krásně protáhl podél pravé postranní čáry, udělal si prostor i před šestnáckou a pak přihrál do běhu ideálně Larssonovi. Ten pálil prudce bez přípravy, ale jeho ránu zastavil pádem Campbell.
65
Angličané se po delší době také dostali do zakončení, ale Isakssonu branku po rohovém kopu příliš neohrozili.
69
Střídání Střídání: Anglie: ze hřiště odešel Wayne Rooney, nahradil ho Steven Gerrard.
72
Důležité Angličané mají obrovské problémy po rohových kopech a znovu málem dostali gól! Po dalším centru Linderotha se prosadil Mellberg, míč se nakonec dostal na hranici šestnáctky k Källströmovi, který ho v těžké pozici trefil velmi dobře. Ta překonaného Robinsona zaskočil na brankové čáře Gerrard.
74
Střídání Střídání: Švédsko: ze hřiště odešel Marcus Allbäck, nahradil ho Johan Elmander.
76
Karty Žlutou kartu dostal Owen Lee Hargreaves (Anglie)
Anglický záložník byl potrestán za hru rukou.
78
Po rohovém kopu Beckhama se k zakončení dostal Crouch, jeho hlavičku chytil Isaksson.
80
Ljungberg nasadil Carragherovi jesličky a postupoval k anglické brance, než ho fauloval Hargreaves. Následný přímý kop z levé strany rozehrál Edman, ale v pokutovém území byli Angličané v početní převaze a bez problémů standardní situaci ubránili.
83
Karty Žlutou kartu dostal Niclas Alexandersson (Švédsko)
Švédský reprezentant byl potrestán za faul.
85
Důležité Góly Steven Gerrard (Anglie) vstřelil gól. Švédsko - Anglie 1:2
J. Cole zachytil před švédskou šestnáctkou odražený míč. Zbytečně se neukvapil, počkal si na vhodný okamžik a pak přesně odcentroval na volného Gerrarda, který nikým neatakovaný hlavičkoval prudce do branky.
86
Karty Žlutou kartu dostal Fredrik Ljungberg (Švédsko)
89
Švédové soupeře zatlačili, ale Angličané si tentokrát nebezpečné centry před branku pohlídali.
90
Důležité Góly Henrik Larsson (Švédsko) vstřelil gól. Švédsko - Anglie 2:2
Edman vhodil dlouhý aut do pokutového území, míč propadl až před branku, kam si dobře naběhl Larsson a jen lehce usměrnil míč k tyči.
90
Střídání Střídání: Švédsko: ze hřiště odešel Tobias Linderoth, nahradil ho Daniel Andersson.
90
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:2.

Sestavy a rozestavení

Švédsko (4-4-2)

Isaksson
o hráči
Alexandersson
o hráči
Mellberg
o hráči
4 Lucic
Lucic
o hráči
5 Edman
Edman
o hráči
18 Jonson
Jonson
o hráči
54. min Wilhelmsson o hráči
Linderoth
o hráči
90. min Andersson o hráči
Källström
o hráči
Ljungberg
o hráči
Allbäck
o hráči
74. min Elmander o hráči
11 Larsson
Larsson
o hráči

Anglie Anglie (4-4-2)

Robinson
o hráči
Carragher
o hráči
Ferdinand
o hráči
56. min Campbell o hráči
5 Terry
Terry
o hráči
Beckham
o hráči
Lampard
o hráči
Hargreaves
o hráči
10 Owen
Owen
o hráči
4. min Crouch o hráči
9 Rooney
Rooney
o hráči
69. min Gerrard o hráči

Rozhodčí: Busacca - Buragina, Arnet
Počet diváků: 45 000 (100 % z kapacity 45 000)

Vzájemné zápasy

7. července 2018 16:00Švédsko–Anglie 0:2
15. června 2012 21:00Švédsko–Anglie 2:3
20. června 2006 21:00Švédsko–Anglie 2:2
2. června 2002 11:30Anglie–Švédsko 1:1

Další on-line

Dále sledujte: Paraguay - Trinidad