Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 29. července 2021 Marta
Sestavy:
M. Kozáčik (3,5) - I. Kováč (4,5) (27. K. Piták), P. Zábojník (4), M. Holeňák (4) (46. M. Latka), D. Hubáček (3,5) - M. Krajčík (1,5), M. Suchý (4), L. Jarolím (3), D. Švento (3,5) - S. Vlček (4), T. Pešír (4,5) (54. T. Hrdlička)
Sestavy:
M. Špit (4) - L. Loučka (2), V. Drobný (3), R. Hrotek (2,5), J. Nesvadba (2) - T. Michálek (2,5) (72. M. Baranek), M. Kordula (3), F. Klapka (2,5), L. Hušek (3,5), J. Weber (3,5) - Z. Šenkeřík (2) (80. P. Smíšek)

Žluté karty:
37. M. Krajčík, 90. T. Hrdlička, 90. M. Kozáčik
Žluté karty:
73. Z. Šenkeřík

Střely na branku: 7:8; Střely mimo: 5:7; Rohové kopy: 11:6
Počet diváků: 3 273 (16 % z kapacity 20 800)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

1
Začal první poločas utkání Slavia - Jablonec
1
Výkop mají fotbalisté Jablonce. Utkání je zahájeno.
1
Důležité Góly Zdeněk Šenkeřík (Jablonec) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 0:1
1
Důležité Hosté se nečekaně ujali vedení! Po centru z levé strany víc než ze třiceti metrů se k hlavičce v šestnáctce dostal Šenkeřík, míč se po jeho teči snášel k pravé tyči z pohledu gólmana Kozáčika. Slávistický brankář k ní šel pomalu a míč mu proklouzl do sítě.
2
Slavia zahrozila akcí na levé straně a vybojovala roh. Nebezpečný centr Jarolíma do pokutového území gólman Špit vyboxoval a obránci odkopli míč do bezpečí.
3
Nepovedený odkop gólmana Kozáčika, trefil dotírajícího útočníka Šenkeříka. Naštěstí pro Slavii se míč odrazil do pole.
4
Důležité Góly Jaroslav Nesvadba (Jablonec) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 0:2
4
Důležité Krásný gól z přímého kopu! Jablonec měl výhodu standardní situace asi třiadvacet metrů od branky a Nesvadba se trefil krásně levačkou přes zeď. Gólman Kozáčik na přesnou střelu nedosáhl.
5
Slávistický kotel skanduje "Leška ven!"
6
Po akci Jarolíma se snažil na malém pokutovém území usměrnit míč Holeňák, ale nedosáhl na přihrávku zrovna ideálně a střílel vedle branky.
7
Přímý kop z pětadvaceti metrů zahrávala i Slavia, ale technický pokus Jarolíma bez potíží lapil Špit.
8
Domácí tým šokující úvod značně rozhodil. Slavii se ve středu hřiště příliš nedaří, často zcela zbytečně ztrácí míče.
9
Pešír hlavou prodloužil centr na levé straně za sebe, ale před Vlčkem dobře odvrátil Loučka .
11
Důležité Loučka se hezky uvolnil na pravé straně a vysunul Šenkeříka, který střílel dobře ke vzdálenější tyči, gólman Kozáčik přizemní ránu vytáhl. K odraženému míči spěchal Weber, ale před ním odkopl Zábojník.
12
Rušno bylo v pokutovém území Jablonce po rohu Jarolíma. Hosté jsou ale před vlastní brankou dostatečně důrazní a znovu se ubránili.
14
Hosté posílení dvoubrankovým náskokem hrají v pohodě. Brání od půlky a nenechávají soupeři klid na rozehrávku.
15
Gólman Špit u své levé tyče chytá přímý kop Hubáčka ze třiceti metrů.
17
Po hezké kombinační akci si udělal na hranici pokutového území prostor ke střele Hušek a pěknou umístěnou střelu vyrazil parádním zákrokem pravou rukou Kozáčik. Akce hostů jsou zatím daleko nebezpečnější než slávistické.
19
Slavia působí bezradně. Když už se pracně dostane k pokutovému území, chybí jí lepší finální přihrávka a přesnost. Naopak Jablonec dobře kombinuje ve středu hřiště a vyráží k nebezpečným protiútokům.
21
Loučka si pohrál u pravé postranní čáry se Suchým a kolmou přihrávkou nastartoval Huška. Před ním na roh zblokoval míč Zábojník.
22
Na Weberův roh si dobře naběhl Loučka, ale z osmi metrů hlavičkoval prudce nad branku.
24
Po Jarolímově přímém kopu a hlavičkovém souboji na penaltě se snašel míč pod břevno. Gólman Špit situaci raději jistil a míč srazil na roh. Po něm se hosté snadno ubránili.
25
Po Michálkově průniku podél pravé postranní čáry srazil centr na roh Hubáček.
26
Důležité Po Weberově přetaženém rohu se míč vrátil před branku, kde ho Klapka lehce tečoval mímo dosah gólman Kozáčika. Na brankové čáře zachraňoval Hubáček. Odkopem trefil břevno a od něj míč chytil Kozáčik.
27
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Ivan Kováč, nahradil ho Karel Piták.
28
Brankář Špit dobře přečetl hru, vyběhl před šestnáctku a odkopl míč před Vlčkem.
29
Jablonec předvedl další hezkou kombinační akci, na jejím konci poslal střílený centr z pravé strany do šestnáctky Michálek, Šenkeřík přiťukl míč zpátky před pokutové území rozběhnutému Kordulovi, který ale zbrkle přestřelil.
30
Slávističtí fanoušci se už už radovali z Vlčkova gólu, než zjistili, že pomezní rozhodčí Ubias mával ofsajd. Branka neplatí!
31
Domácí gólman Kozáčik kryl u pravé tyče další střelecký pokus Jablonce.
32
Fotbalisté Slavie se sice usadili na chvíli před brankou soupeře, ale všechny centry do šestnáctky jablonecká obrana spolehlivě odvracela.
33
Důležité Velmi dobrá šance Slavie! Na Hubáčkův centr si výborně naběhl Piták, ale levačkou z devíti metrů pálil těsně vedle jablonecké branky. Gólman Špit situaci jen nehybně sledoval.
34
Na Strahově začíná pršet. Na dění na hřišti však nic nového. Slavia se sice tlačí dopředu, snaží se změnit nepříznivé skóre, ale její akce jsou těžkopádné. Navíc je brzí časté nepřesnosti.
37
Karty Žlutou kartu dostal Matej Krajčík (Slavia)
37
Slávistický záložník byl potrestán za faul na půlící čáře.
38
Vlček na levé straně udržel míč a podařilo se mu odcentroval. Jenže nenašel nikoho ze spoluhráčů.
40
Ke střele z třiadvaceti metrů napřáhl Jarolím, ale jeho rána šla nad břevno.
41
Klapka na polovině Slavie obral o míč Suchého, který pak jabloneckého útočníka jedenadvacet metrů před šestnáctkou fauloval. Je to téměř stejná pozice, ze které padl druhý gól.
42
Jablonec tentokrát místo přímé střely zkusil signál, na jeho konci znovu pálil Nesvadba, ale proti němu včas vystartoval Švento a ránu zblokoval.
43
Po rychlém protiútoku po pravé straně vybojovala Slavia roh, ale dál už nic. Centr ze vzduchu snadno stáhl gólman Špit.
44
Slavia zahrávala další ještě jeden roh, k hlavičce se protlačil Pešír, ale připravený Špit na čáře kryje.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Jablonec
46
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Miroslav Holeňák, nahradil ho Martin Latka.
47
Vlček na pravé straně uvolnil Krajčíka, který okamžitě odcentroval. Z branky ale dobře vyběhl Špit a míč ze vzduchu stáhl.
48
Dlouhý Špitův výkop doletěl až ke Klapkovi, který míč rozehrál doprava na Michálka. Ten se uvolnil a stříleným polovysokým centrem na bližší tyč prověřil Kozáčika.
49
Další útočná akce Slavie po pravé straně. Krajčíkův centr tentokrát odvracel hlavou stoper Drobný.
50
Domácí tým na začátku druhého poločasu působí živějším dojmem než před přestávkou. Ale dál než k pokutovému území se zatím nedostává. Hosté prostor před brankou hlídají velmi důsledně.
51
O střelu z pětadvaceti metrů se pokusil Nesvadba, ale pálil vedle branky.
53
Jarolím ztratil míč ve středu hřiště a hosté okamžitě zahrozili rychlým brejkem. Huškův pas doběhl Michálek a odcentroval, Šenkeřík na míč nedoskočil a Klapka v pádu střílel vedle branky.
54
Střídání Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Pešír, nahradil ho Tomáš Hrdlička.
56
Po Špitově výkopu prohrál Latka hlavičkový souboj a Jarolím raději fauloval. Hosté zahrávali přímý kop asi osmadvacet metrů od branky, ale nic z něj vytěžili.
58
Slavia podnikla rychlý protiútok po levé straně, po závaru před brankou se míč dostal ke Šventovi, tomu ale rána nesedla.
59
Slávističtí fanoušci pískali na hostujícího obránce Drobného, který po souboju brankové čáry zůstal ležet na zemi. A když sudí povolal na hřiště lékaře, čile se zvedl a chtěl pokračovat ve hře.
62
Teď pískot tribun patří fotbalistům Slavie po pokažené akci. Piták možná zbytečně přihrával v pokutovému území Jarolímovi, před kterým ale míč vypíchl Hušek.
64
Ve druhém poločase chybí šance. Hosté se tolik nepouštějí do protiútoků a Slavia je před brankou soupeře bezzubá.
66
První dobrá příležitost Slavie po přestávce. Jarolím se probil až do pokutového území, ale upadl. Míč se šťastně dostal k Pitákovi, který však z deseti metrů vystřelil těsně vedle branky.
67
Hezká rána domácího záložníka Krajčíka, který do běhl odražený míč a pěkně vystřelil. Brankář Špit byl ale na zemi včas a prudký pokus zlikvidoval.
69
Stále stejný obraz hry. Slávisté mají míč víc pod kontrolou, snaží se dostat před branku, ale centry spolehlivě odvrací obrana nebo chytá jistý gólman Špit. Jako teď při dalším pokusu Krajčíka, který skončil v rukavicích jabloneckého brankáře.
70
Další dva vyhrané vzdušné souboje pro Jablonec. Hosté jsou v hlavičkových duelech zatím bezchybní.
71
Jarolím se pokusil o střelu z dvaceti metrů, ale jen do míst, kde stál připravený Špit.
72
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Michálek, nahradil ho Miroslav Baranek.
73
Karty Žlutou kartu dostal Zdeněk Šenkeřík (Jablonec)
74
Počet diváků 3 273 (16 % z kapacity 20 800)
75
Náznak jablonecké útočné akce. Šenkeřík přihrál Weberovi, tomu se ale centr nepovedl a poslal míč do zámezí.
76
Jarolím zahrával přímý kop z osmadvaceti metrů, do pokutového území poslal nadýchaný centr, ale ve vzduchu znovu kralovala jablonecká obrana.
76
Důležité Góly Matej Krajčík (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 1:2
76
Důležité Jarolím centroval z levé strany, míč prošel před branku ke Krajčíkovi, který se do hlavičky položil a prudce z devíti metrů usměrnil míč do sítě.
77
Kontaktní gól dodal Slavii další sílu. Je při chuti a tlačí se hodně dopředu.
78
Po faulu na Krajčíka střílel z dálky od pravé postranní čáry Hrdlička. Míč šel jen do náruče gólmana Špita.
79
Do dobré pozice se dostal Vlček, v pokutovém území převzal kolmou přihrávku. Jenže než se odhodlal ke střele, byli u něj hostující obránce. Vlček se pokusil aspoň odcentrovat, ale nepovedeným pokusem uklidil míč do zámezí.
80
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Petr Smíšek.
82
Důležité Góly Karel Piták (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 2:2
82
Důležité Krajčík zatáhl míč po pravé straně, počkal na nabíhajícího Pitáka, který pak v plné rychlosti vtrhl do pokutového území a prudkou přízemní střelou nedal Špitovi nejmenší šanci. Míč se do branky odrazil od tyče.
84
Důležité Na druhé straně podržel Slavii brankář Kozáčik, když vykopl pokus Loučky.
87
Důležité Góly Dušan Švento (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Jablonec 3:2
87
Důležité Slavia otáčí zápas: po rohovém kopu se míč k Jarolímovi vrátil zpátky, druhý centr gólman Špit podběhl, míč se odrazil ke Šventovi, který hlavičkoval, oblouček přeletěl bránící hráče a spadl pod břevno.
90
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Hrdlička (Slavia)
90
Sudí nastaví čtyři minuty.
90
Karty Žlutou kartu dostal Matúš Kozáčik (Slavia)
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:2.

Sestavy a rozestavení

logo SK Slavia Praha Slavia (4-4-2)

Kozáčik
o hráči
12 Kováč
Kováč
o hráči
27. min Piták o hráči
Zábojník
o hráči
Holeňák
o hráči
46. min Latka o hráči
Hubáček
o hráči
Krajčík
o hráči
17 Suchý
Suchý
o hráči
Jarolím
o hráči
18 Švento
Švento
o hráči
7 Vlček
Vlček
o hráči
25 Pešír
Pešír
o hráči
54. min Hrdlička o hráči

logo FK Baumit Jablonec Jablonec (4-5-1)

1 Špit
Špit
o hráči
15 Loučka
Loučka
o hráči
25 Drobný
Drobný
o hráči
18 Hrotek
Hrotek
o hráči
Nesvadba
o hráči
Michálek
o hráči
72. min Baranek o hráči
24 Kordula
Kordula
o hráči
12 Klapka
Klapka
o hráči
8 Hušek
Hušek
o hráči
3 Weber
Weber
o hráči
Šenkeřík
o hráči
80. min Smíšek o hráči

Rozhodčí: Adámek - Ondo, Ubias
Počet diváků: 3 273 (16 % z kapacity 20 800)

Vzájemné zápasy

17. prosince 2018 18:00Jablonec–Slavia 0:2
18. srpna 2018 19:00Slavia–Jablonec 0:2
19. května 2018 16:00Slavia–Jablonec 1:3
9. května 2018 20:15Slavia–Jablonec 3:1
27. listopadu 2017 17:30Jablonec–Slavia 1:1
30. dubna 2017 17:30Slavia–Jablonec 1:1
30. října 2016 15:00Jablonec–Slavia 0:0
9. dubna 2016 17:00Slavia–Jablonec 0:0
17. října 2015 14:30Jablonec–Slavia 0:0
25. dubna 2015 17:00Jablonec–Slavia 2:1
18. října 2014 17:00Slavia–Jablonec 1:1
8. dubna 2014 18:30Slavia–Jablonec 0:0
22. září 2013 19:00Jablonec–Slavia 2:1
5. května 2013 18:05Slavia–Jablonec 5:1
27. října 2012 18:20Jablonec–Slavia 0:0
11. března 2012 17:00Slavia–Jablonec 0:0
11. září 2011 17:00Jablonec–Slavia 4:0
21. května 2011 17:30Jablonec–Slavia 2:2
5. listopadu 2010 20:15Slavia–Jablonec 0:3
8. května 2010 17:30Slavia–Jablonec 0:3
28. dubna 2010 19:15Slavia–Jablonec 2:1
21. dubna 2010 17:00Jablonec–Slavia 1:0
21. listopadu 2009 19:15Jablonec–Slavia 1:1
15. března 2009 20:00Jablonec–Slavia 1:2
15. září 2008 17:15Slavia–Jablonec 2:0
17. května 2008 15:00Slavia–Jablonec 2:2
5. srpna 2007 17:00Jablonec–Slavia 0:1
7. května 2007 16:00Jablonec–Slavia 1:0
22. října 2006 20:15Slavia–Jablonec 2:2
19. února 2006 15:00Jablonec–Slavia 0:2
20. srpna 2005 18:00Slavia–Jablonec 3:2
4. dubna 2005 16:40Slavia–Jablonec 1:1
25. září 2004 14:25Jablonec–Slavia 1:1
7. března 2004 17:00Jablonec–Slavia 0:0
21. srpna 2003 19:00Slavia–Jablonec 0:0
9. března 2003 14:30Jablonec–Slavia 1:1
25. listopadu 2002 16:00Slavia–Jablonec 1:1
9. února 2002 16:30Slavia–Jablonec 2:2
3. srpna 2001 16:30Jablonec–Slavia 3:1
6. května 2001 16:30Jablonec–Slavia 1:2
29. října 2000 17:00Slavia–Jablonec 0:0

Mohlo by vás zajímat