Pondělí 25. května 2020, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
Góly:
8. J. Sabou, 29. M. Fenin
Góly:

Sestavy:
T. Poštulka (2) - J. Kaufman (16. M. Fenin), P. Krmaš (2,5), M. Klein (1,5), V. Ryška (1) - M. Doležal (1,5), J. Sabou (2), P. Benát (2,5), P. Verbíř (1) (90. P. Abanda) - J. Mašek (2), E. Rilke (3) (66. O. Szabo)
Sestavy:
P. Vašek (3) - R. Látal (5), P. Besta (4), M. Klimpl (4), P. Tomašák (4) - P. Joukl (4,5) (80. V. Mišinský), D. Bystroň (3,5), P. Zavadil (2,5), P. Cigánek (4,5), F. Metelka (4) (55. R. Slončík) - M. Papadopulos (4,5) (46. L. Žůrek)

Žluté karty:
12. J. Sabou, 24. J. Mašek
Žluté karty:
45. P. Zavadil

Střely na branku: 7:4; Střely mimo: 6:3; Rohové kopy: 6:4
Počet diváků: 3 415 (19 % z kapacity 18 221)

Online reportáž
komentoval: Ondřej Trunečka

1
Začal první poločas utkání Teplice - Ostrava
1
Výkop mají tepličtí fotbalisté, kteří nastupují v tradiční žlutomodré kombinaci. Ostravští jsou v bílém.
2
Tepličtí udrželi míč u pravé postranní čáry, následně centroval Kaufman, ale jeho přihrávka byla sražena na roh. Po něm se ale hosté snadno ubránili.
3
Domácí mužstvo začalo hodně aktivně, snaží se napadat ostravskou rozehrávku.
4
Na centr po přímém kopu se v šestnáctce snažil naskočil Sabou, ale na míč těsně nedosáhl. Vzápětí Verbíř poslal do šestnáctky Ryšku, ale ten střílel hodně nepřesně.
5
První náznak ostravské akce, Látal podržel míč pár metrů před teplickou šestnáctkou, ale místo přihrávky na spoluhráče jen slabým centrem odevzdal míč domácímu gólmanu Poštulkovi.
6
Teplický trenér Mareček udělal proti sobotnímu zápasu s Libercem dvě změny. Stopera Radu, který má čtyři žluté karty, nahradil Ryška. Ve středu zálohy hraje Benát, Szabo je jen na lavičce náhradníků.
7
Ryška vyslal pasem dopředu Rilkeho, ten si vyměnil míč s Verbířem, ale jeho následný centr do šestnácky snadno Tomašák odvrátil hlavou do bezpečí.
8
Důležité Góly Jiří Sabou (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Ostrava 1:0
8
Důležité Po faulu na Maška u pravé postranní čáry zahrával přímý kop Doležal. Na jeho povedený centr si naskočil Sabou a míč usměrnil hlavou ke vzdálenější tyči.
9
Ostravká sestava doznala proti poslednímu utkání v Drnovivích hned pěti změn. Chytá Vašek, do základní jedenáctky se nově dostali Joukl, Zavadil, Cigánek a Papadopulos. Čížek, Magera a Pospěch jsou zranění.
10
Metelka se snažil probít do teplické šestnácky, ale na hranici pokutového území se přes dvojici domácích obránců neprosadil.
11
Domácí zahrávali standardní situaci ze stejné pozice jako při prvním gólu. Tentokrát ale ostravský stoper Besta uhlídal nabíhajícího Kleina.
12
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Sabou (Teplice)
12
Po dalším faulu ostravských hráčů zahrával přímý kop Doležal. Přetažený centr mířil ke gólmanu Vaškovi, před ním ale míč rukou tečoval Sabou. Za to dostal od rozhodčího žlutou kartu.
13
V úvodních minutách zápase se hraje především před ostravskou šestnáctkou. Tepličtí fotbalisté i přes vedení pokračují v napadání a hodně se tlačí dopředu.
14
Z velké dálky se pokusil vystřelil teplický záložník Doležal, ale rána ze třiceti metrů nebyla přesná a skončila vedle branky.
16
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Josef Kaufman, nahradil ho Martin Fenin.
17
Ostravský gólman Vašek musel skočit pod nohy domácímu útočníkovi Rilkemu, který už se chystal v pokutovém území vystřelit.
18
Papadopulos se dostal po pravé straně do teplického pokutového území, ale narazil v něm na Ryšku.
19
Důležité Nepovedený odkop gólmana Vaška zachytil Mašek a rychle s míčem spěchal k pokutovému území. Před ním křížně přihrál na nabíhajícího Fenina, který už by střílel do odkryté branky, kdyby mu čistým skluzem nevypíchl míč Besta.
20
Hra je přerušená. Na trávníku je ošetřován gólman Vašek, který se srazil s útočníkem Maškem.
21
Zatím to vypadá, že Vašek ve hře pokračovat bude.
22
Ostravští rozehrávají, po asi třech minutách se opět pokračuje v zápasu.
23
Bystroň vybojoval míč pro Joukla, ten ale vhodný okamžik pro pokračování akce prováhal. Ryška ho nakonec o míč připravil.
24
Karty Žlutou kartu dostal Jiří Mašek (Teplice)
24
Benát našel v pokutovém území Fenina, ten se ještě snažil míč na hranici šestnáctky přenechat Maškovi. Vytáhlý útočník v souboji s Klimplem postrčil míč rukou a stejně jako Sabou na začátkiu zápasu dostal žlutou kartu.
25
Mašek spěchal za přihrávkou do pokutového území, ale proti němu všas vystartoval Vašek a míč chytil do náruče.
28
Zavadil zahrával přímý kop z poloviny hřiště, ale centr do teplické šestnácky bez potíží odhlavičkoval Klein.
29
Důležité Góly Martin Fenin (Teplice) vstřelil gól. Teplice - Ostrava 2:0
29
Důležité Domácí fotbalisté se znovu prosazují po standardní situaci. Po faulu u půlící čáry centroval Doležal a střídající Fenin zůstal zcela volný a také gólman Vašek vyběhl proti míči pozdě. Fenin míč lehce tečoval hlavou.
30
Důležité Další obrovská šance Teplic! Mašek byl zcela sám před gólmanem Vaškem, ale ostravský brankář jeho pokus o kličku velmi dobře vystihl.
31
Ostravští se pokusili odpovědět střelou z dálky, ta šla ale vedle teplický branky.
32
Tomašák centroval do pokutového území, pro míč si došel gólman Poštulka. Hosté jsou zatím v útoku naprosto neškodní.
33
Důležité Do další velké příležitosti se tlačil Mašek, před ním se snažil odkopnout míč Tomašák, ale poslal ho nešťastným zákrokem na vlastní branku. A jen pohotový zákrok Vaška levou rukou zachránil Ostravu od třetího gólu.
34
Domácí mužstvo je jednoznačně lepší, navíc stále se dostává do slibných šancí. Naposledy se Rilke uvolnil na levé straně, ale centr do šestnáctky se mu nepovedl.
36
Hra byla na chvilku přerušená, když po souboji s Kleinem zůstal na trávníku ležet Papadopulos. Po krátkém ošetření se ale ostravský útočník hned zapojil do hry.
38
Tepličtí mají i nadále hru pod kontrolou.
40
Sabou vyslal do levého křídla Verbíře, ten si na hranici šestnácky pohrál s Látalem a pak zpětnou přihrávkou hledal Maška. Domácí útočník ale dostal míč na paty a už nedokázal přesně zakončit.
42
Ostravší kombinovali u levé postranní čáry, nakonec se ze strany pokusil vystřelit Cigánek. Rána se ale vůbec nepovedla, míč šel vysoko nad branku.
43
Sabou fauloval Metelku, ostravské mužstvo zahrávalo přímý kop. Jenže Jouklův střílený centr zastavili tepličtí hráči už na hranici pokutového území.
44
Fenin se přes Klimpla snažil protlačit do šance, ale ostravský stoper ho k míčí nepustil. Celou akci vyřešil definitivně gólman Vašek.
45
Nastavovat se budou 4 minuty.
45
Krátce před vypršením pětačtyřicáté minuty inkasoval úder do nosu Klein, po souboji s Papadopulosem musel být ošetřován.
45
Karty Žlutou kartu dostal Pavel Zavadil (Ostrava)
45
Zvadil dostal žlutou kartu za faul na Maška.
45
Ostravský brankář Vašek musel zasahovat po šanci Maška. Po zásahu teplického útočníka se míč snášel obloučkem do branky, hostující gólman ho ale snadno ze vzduchu stáhl do náruče.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Teplice - Ostrava
46
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Michal Papadopulos, nahradil ho Libor Žůrek.
48
Doležal vystihl ostravskou rozehrávku a uvolnil Rilkeho. Jeho přízemní centr ale na hranici šestnáctky zastavil Klimpl.
49
Teplický tým pokračuje v náporu a teď hodně zatlačil soupeře. V pokutovém území ale domácím chyběl poslední krok, jako třeba Krmašovi, který se natahoval po odraženém míčí. Předtím zaujal dravým průnikem podél brankové čáry Verbíř.
51
Mašek v souboji se dvěma ostravskými fotbalisty udržel míč, ale přihrávku do běbu Rilkemu zachytil Klimpl. OStravský stoper byl navíc v souboji faulován.
53
Rozhodčí odpískal faul Maškovi, který se přetlačoval s Tomašákem.
55
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel František Metelka, nahradil ho Radek Slončík.
56
Střídající Slončík přihrál před teplickou šestnáckou Zavadilovi, který z hranice pokutového území vyslal vůbec první přímou střelu na teplickou branku. Gólman Poštulka slabý pokus snadno kryl.
57
Počet diváků 3 415 (19 % z kapacity 18 221)
58
Důležité Ve velmi dobré šanci se ocitl Zavadil a z otočky vystřelil hodně nepříjemně. Jeho rána pravačkou šla ale do míst, kde byl přípravený gólman Poštulka a míč bezpečně chytil.
59
Po Maškově autu se dostal míč za šestnáctku k Verbířovi. Teplický kapitán si přehodil míč z pravačky na levačku, tím dokonale zmátl Joukla, a pohotově vypálil. Ale přestřelil.
61
Po akci Slončíka na pravém křídle se míč dostal k Látalovi, ale ostravský kapitán se přes Ryšku neprosadil.
63
Krmaš u levé postranní čáry fauloval Slončíka. Sám faulovaný standardní situaci rozehrál, ale střílený centr na bližší tyč domácí odvrátili.
65
Hosté hru vyrovnali, jsou teď častěji u míče. Ale přes důraznou obranu teplického mužstva se do šancí vůbec nedostávají. Teď Ostravští zahrávali roh, ale ani z něj nezahrozili.
66
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Emil Rilke, nahradil ho Ondřej Szabo.
67
Střídající Szabo mohl hned skórovat. Využil chyby ostravského stopera Klimpla, získal a míč a několik metrů před šestnáckou vypálil nebezpečně levačkou. Jen těsně minul.
68
Po akci u pravé postranní čáry centroval Látal, ale v pokutovém území nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Míč lapil Poštulka.
69
Cigánek stáhl za ruku Fenina, tepličtí hráči budou zahrávat přímý kop asi pětatřicet metrů od branky.
70
Doležalův centr gólman Vašek raději vyboxoval.
71
Důležité Mašek na pravé straně na hranici pokutového území uvolnil Fenina, ten se prosadil přes Klimpla a zpětnou přihrávkou našel volného Verbíře. Nikým neatakován ale usměrnil míč vedle branky.
73
K Zavadilově centru se protlačil Klimpl, ale při hlavičce byl hodně tísněný Sabouem, a tak poslal míč jen vysoko nad branku.
74
Ostravští fotbalisté jsou sice častěji u míče, ale přes pevnou teplickou obranu se dostávají do šancí jen velmi zřídka.
76
Střílený centr Verbíře na Maška srazil na poslední chvíliu Tomašák. Teplické mužstvo už není tak nebezpečné, jako v prvním poločase, do šancí se dostává také míň než před přestávkou.
78
Důležité Verbíř velmi hezkou patičkou zmátl Bestu a především uvolnil Maška. Ten ale obrovskou šanci nevyužil, byl sice zcela sám v pokutovém území, ale branku netrefil.
79
Po Žůrkově centru a Krmašově zásahu hlavou bude Ostrava zahrávat druhý roh.
80
Střídání Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Petr Joukl, nahradil ho Vladimír Mišinský.
80
Centr z následného rohu Poštulka vyrazil mimo pokutové území.
81
Po třetím rohu hostů se míč dostal Mišinský a ze třiceti metrů vystřelil na teplickou branku. Se slabým pokusem neměl Poštulka žádnou práci.
82
Důležité Verbíř se zbavil Besty a od brankové čáry našel ve vyložené pozici volného Fenina. Jeho pohotovou střelu ale bravurním zákrokem zlikvidoval Vašek.
84
Závěr zápasu se dohrává bez výraznějšího vzrušení. Ostravě k ohrožení teplické branky nepomohl ani čtvrtý roh, tepličtí hráči už dopředu vůbec nespěchají.
87
Poslední minuty utkání jsou bez šancí, nasazení. Teplice jen kontrolují dvoubrankový náskok a Ostrava není schopná cololi vymyslet.
89
Bystroň zůstal zcela sám v pokutovém území, ale jeho hlavičku Poštulka kryl.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Střídání Střídání: Teplice: ze hřiště odešel Pavel Verbíř, nahradil ho Patrice Abanda.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.

Sestavy a rozestavení

logo FK Teplice Teplice (4-4-2)

Poštulka
o hráči
Kaufman
o hráči
16. min Fenin o hráči
8 Krmaš
Krmaš
o hráči
4 Klein
Klein
o hráči
15 Ryška
Ryška
o hráči
Doležal
o hráči
2 Sabou
Sabou
o hráči
19 Benát
Benát
o hráči
Verbíř
o hráči
90. min Abanda o hráči
23 Mašek
Mašek
o hráči
17 Rilke
Rilke
o hráči
66. min Szabo o hráči

logo FC Baník Ostrava Ostrava (4-5-1)

1 Vašek
Vašek
o hráči
2 Látal
Látal
o hráči
8 Besta
Besta
o hráči
5 Klimpl
Klimpl
o hráči
Tomašák
o hráči
15 Joukl
Joukl
o hráči
80. min Mišinský o hráči
Bystroň
o hráči
11 Zavadil
Zavadil
o hráči
Cigánek
o hráči
24 Metelka
Metelka
o hráči
55. min Slončík o hráči
Papadopulos
o hráči
46. min Žůrek o hráči

Rozhodčí: Helebrant - Pokorný, Chytil
Počet diváků: 3 415 (19 % z kapacity 18 221)

Vzájemné zápasy

7. dubna 2019 15:30Ostrava–Teplice 3:1
26. října 2018 18:00Teplice–Ostrava 0:1
24. února 2018 18:30Teplice–Ostrava 0:0
19. srpna 2017 17:00Ostrava–Teplice 3:3
19. března 2016 15:00Ostrava–Teplice 1:2
26. září 2015 15:30Teplice–Ostrava 1:0
21. února 2015 17:00Teplice–Ostrava 1:0
8. srpna 2014 20:15Ostrava–Teplice 1:1
25. května 2014 18:00Teplice–Ostrava 0:0
25. listopadu 2013 18:00Ostrava–Teplice 0:0
13. května 2013 19:00Teplice–Ostrava 3:2
3. listopadu 2012 16:00Ostrava–Teplice 3:2
12. května 2012 17:30Teplice–Ostrava 1:1
30. července 2011 17:00Ostrava–Teplice 3:4
20. března 2011 17:00Teplice–Ostrava 4:0
28. srpna 2010 17:45Ostrava–Teplice 0:1
5. dubna 2010 15:30Teplice–Ostrava 0:1
26. září 2009 17:00Ostrava–Teplice 2:2
14. března 2009 17:00Ostrava–Teplice 1:0
14. září 2008 17:00Teplice–Ostrava 1:0
30. března 2008 20:15Teplice–Ostrava 1:1
7. října 2007 20:15Ostrava–Teplice 0:0
28. května 2007 17:15Teplice–Ostrava 1:2
18. listopadu 2006 17:00Ostrava–Teplice 1:1
22. dubna 2006 18:00Ostrava–Teplice 0:0
6. listopadu 2005 17:00Teplice–Ostrava 0:2
25. května 2005 16:40Teplice–Ostrava 2:0
7. srpna 2004 14:25Ostrava–Teplice 1:2
23. dubna 2004 17:00Ostrava–Teplice 1:0
25. října 2003 14:25Teplice–Ostrava 1:1
23. února 2003 16:30Teplice–Ostrava 0:1
4. srpna 2002 16:30Ostrava–Teplice 5:1
9. března 2002 16:30Teplice–Ostrava 4:0
8. září 2001 18:30Ostrava–Teplice 0:2
13. května 2001 16:30Ostrava–Teplice 2:0
5. listopadu 2000 16:30Teplice–Ostrava 4:0

Najdete na iDNES.cz