1

Začal první poločas utkání Itálie - Bulharsko

1

Italové se okamžitě po rozehrání pustili do útočení. K udržení naděje na postup do čtvrtfinále potřebují vyhrát.

2

Italský útočník Corradi už už chtěl postupovat na branku, ale byl mu, zcela správně, odmáván ofsajd.

3

Z levé strany postupoval k bulharské šestnáctce Del Piero, ale do pokutového území se nedostal. Nepřešel přes dvojblok bulharských obránců.

Materazzi
83. min Di Vaio o hráči
Zambrotta
14 Fiore
Fiore
21 Pirlo
Pirlo
Perrotta
68. min Oddo o hráči
18 Cassano
Cassano
Del Piero
11 Corradi
Corradi
53. min Vieri o hráči

BulharskoBulharsko(4-3-3)

Zdravkov
Borimirov
18 Pažin
Pažin
64. min Kotev o hráči
Zagorčič
Stojanov
Jankovič
46. min Božinov o hráči
M. Petkov
Christov
79. min Dimitrov o hráči

4

Utkání v Guimaraesi se hraje za vytrvalého deště.

5

Italové jsou podle očekávání aktivnější, ale zformovaná bulharská obrana je zatím do žádné šance nepustila.

9

U levé postranní čáry fauloval Zambrotta, a dal tak Bulharům příležitost rozehrát standardní situaci. Ti však místo centru do šestnáctky rozehráli zpět.

10

Mokrý trávník dělá fotbalistům problémy, v dobré šanci teď uklouzl Jankovič.

11

Cassano táhl rychlý útok po pravé straně, ale střílený centr do pokutového území Bulhaři odvrátili.

12

Prvních jedenáct minut hry nepřineslo žádnou šanci, oba týmy se hodně potýkají s přesností přihrávek.

13

Martin Petrov vyzkoušel pozornosti italského brankáře, Buffon ránu z hranice pokutového území raději vyrazil na roh.

14

Gólman Zdravkov skvělým zákrokem vyrazil střelu Fioreho. Ten pálil akrobaticky z deseti metrů, bulharský gólman míč reflexivně vytáhl, dorážka Del Piera skončila vedle branky.

15

Další italský útok, do pokutového území se vřítil Zambrotta, ale v souboji s bulharským stoperem si pomohl faulem.

16

Italský tlak postupně narůstá, hraje se častěji před pokutovým územím Bulharska.

17

Bulharská obrana zatím odolává, teď na levé straně nepustil Del Piera do šance Zagorčič.

18

Zambrotta centroval z levé strany, na jeho přihrávku ale Corradi nedosáhl a míč podskočil.

20

Náznak bulharského protiútoku, ale Berbatov nepřesnou přihrávkou poslal míč do zámezí. Italové mohou založit novou akci.

21

Přihrávka na rozběhnutého Cassana byla příliš dlouhá a u míče byl dřív gólman Zdravkov.

22

Cassano na levé straně zpracoval dlouhý pas a zamířil k pokutovému území. V něm hledal křížnou přihrávkou nabíhajícího Del Piera, jejich spolupráci překazil dobře postavený Stojanov.

23

Po faulu Perrotty zahrával přímý kop z levé strany Martin Petrov, míč se sice snesl k Berbatovovi, toho ale důsledně hlídal Materrazi.

24

Vzápětí napálil míč Stojanov, Buffonovu branku těsně minul.

25

Důrazný Del Piero obral o míč váhajícho Lazarova, ale hned nato fauloval Borimirova.

28

Tentokrát na stejném místě fauloval Lazarov Zambrottu, ale centr z následného přímého kopu Bulhaři odvrátili.

29

Del Piero centroval téměř od brankové čáry, Cassano v těžké pozici přistrčil míč Corradimu a jeho oblouček chytil Zdravkov.

30

Rychlý protiútok Bulharů, navíc v přečíslení dva na jednoho, zbrzdil Martin Petrov nepřesnou přihrávkou na Berbatova, ten se sice dostal ke střele, ale padl mu do ní Materazzi.

31

Po přízemní střele Martina Petrova musel Buffon na zem a jeho ránu vyrazil na roh.

32

Corradi vyhrál hlavičkový souboj na hranici pokutového území a přiťukl míč Cassanovi, ten ale z deseti metrů minul vzdálenější tyč Zdravkovovy branky.

33

V posledních minutách se hraje hodně svižný fotbal z obou stran, k vidění jsou i dobré brankové příležitosti.

34

Zambrotta fauloval Christova. Bulhaři zůstanou na polovině soupeře u míče.

35

Opět faul Zambrotty, tentokrát ve vzdušném souboji zasáhl loktem Lazarova.

36

Se standardní situace Italové nic nevytěžili, centr skončil až za Buffonovou brankou.

37

Cassano vybojoval míč před bulharskou šestnáctou pro Del Piera, ten okamžitě centroval z levé strany, ale Corradi byl v ofsajdu.

38

Lazarov postupoval na italskou branku, dostal se do pokutového území a hledal si vhodný moment ke střele, až při zdlouhavém kličkování upadl a o míč přišel.

39

Zagorčič přidržel třicet metrů od bulharské branky unikajícího Pedrottu, Italové budou zarávat přímý kop.

40

Z velké vzdálenosti střílel přes zeď Del Piero, ale Zdravkov byl včas u tyče a střelu s jistotou kryl.

42

Odkopem na tribunu musel Buffon řešit ošemetnou situaci před vlasní brankou, kdy mu míč ne zcela ideálně poslal Panucci a velmi blízko byl dotírající Lazarov.

44

Materazzi přidržel v pokutovém území Berbatova a rozhodčí nařídil penaltu.

44

Žlutou kartu dostal Marco Materazzi (Itálie)

45

Martin Petrov (Bulharsko) vstřelil gól. Itálie - Bulharsko 0:1

45

Buffon skočil po své levé ruce, Martin Petrov poslal míč na druhou stranu. Bulhaři překvapivě vedou.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

45

Žlutou kartu dostal Martin Petrov (Bulharsko)

45

Petrov dostal žlutou kartu za přílišné oslavy svého gólu.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Itálie - Bulharsko

46

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Zoran Jankovič, nahradil ho Valerij Božinov

47

Italové zahájili druhý poločas velmi aktivně, během pětačtyřiceti minut totiž musí vstřelit aspoň dva góly, aby mohli myslet na postup.

48

Simone Perrotta (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Bulharsko 1:1

48

Zambrotta ideálně přihrál z levé strany Casanovi, ale bombu z deseti metrů zastavilo břevno. Odražený míč chtěl stáhnout Zdravkov, ale v souboji s Del Pierem ho neudržel a pohotový Perrotta rychle doklepl míč do branky

49

Italové pokračují v náporu, Pirlovu ránu z přímého kopu chytil u tyče Zdravkov.

50

Další přímý kop, tentokrát z levé strany. Pirlo kroutil míč do horního růžku branky, ale jeho střela skončila těsně nad.

53

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Bernardo Corradi, nahradil ho Christian Vieri

54

Del Piero centroval z levé strany, jeden z bulharských fotbalistů ho odhlavičkoval, ale jen na hranici pokutového území, odkud pohotově vypálil Pirlo. Ale pár metrů vedle branky.

55

Cassano vybojoval už téměř zracený míč a z těžkého úhlu chtěl překvapit Zdravkova, ale trefil jen boční síť.

56

Bulhaři se ve druhém poločase zatím jen brání, za deset minut druhé půle se nedostali do žádné šance.

57

Fiore poslal z levé strany skákavou přihrávku rozběhnutému Del Pierovi, který trochu nečekaně vystřelil bez přípravy z dálky, Zdravkov kryl.

59

Na Panucciho centr od pravé postranní čáry si naskočil Vieri, ale jeho hlavička těsně minula branku.

61

Cassanovu přihrávku do běhu Del Piero nezpracoval a míč mu utekl až ke Zdravkovovi.

61

Po Pirlově centru hlavičkoval Vieri, ale hodně mizerně. Nepodařilo se mu dát míči razanci ani dobrý směr.

62

Perrotta a Lazarov zůstávají s bolestivou grimasou na trávníku. Perrotta chtěl skluzem zastavit Lazarova, ale bolestivě se srazili. Ale měli by pokračovat ve hře.

64

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Predrag Pažin, nahradil ho Kiril Kotev

65

Po sérii neúspěšných pokusů o odkop se míče před italskou šestnáctkou zmocnil Lazarov, ale jeho rána byla sražena.

66

Žlutou kartu dostal Iljan Stojanov (Bulharsko)

66

Stojanov byl potrestán za ostrý faul.

67

Znovu střet Perrotty s Lazarovem, bulharský útočník zůstal na trávníku a drží se za koleno.

68

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Simone Perrotta, nahradil ho Massimo Oddo

70

Cassano střílel zblízka, ale z velmi těžkého úhlu a Zdravkova u tyče prostřelit nedokázal.

72

Hra je opět přerušená, na trávníku leží Zagorčič, kterého trefil Oddův centr do obličeje.

73

Po Oddově vhazování se míč dostal k Pirlovi, na jeho centr si naskočil Vieri, ale o metr přestřelil.

74

Italové zkoušejí zakončovat z každé pozice. Z velké dálky střílel Pirlo, jeho rána byla sražena na roh.

75

Po rohu hlavičkoval Vieri, ale zatím se mu nedaří. Opět střílel vedle branky.

76

Rozhodčí upřel italskému týmu penaltu. Cassana na hranici pokutového území fauloval Kotev, sudí však situaci posoudil jako čistý zákrok.

78

Další zdržení pro Italy, teď si ale za něj mohou sami. Buffon zatím nevykopl, protože si zavazuje tkaničky.

79

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Marian Christov, nahradil ho Velizar Dimitrov

80

Žlutou kartu dostal Zdravko Lazarov (Bulharsko)

80

Lazarov sestřelil Pirla u levé postranní čáry a dostal žlutou kartu.

81

Italové stupňují tlak, Bulhaři se pouze brání.

82

Fanoušci nespokojeně pískají. Martin Petrov zůstal ležet na trávníku a dožadoval se přerušení hry a sudí chvíli nato ospískali Cassanovi ofsajd. Ani jedno se italským fanouškům nelíbí.

83

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Marco Materazzi, nahradil ho Marco Di Vaio

84

Buffon fantastickým zákrokem udržel Italy ve hře o postup. Skvěle zneškodnil Berbatovův přímý kop z osmnácti metrů.

85

Na druhé straně se blýskl i Zdravkov, když vyrazil Nestovu hlavičku po rohovém kopu.

87

Italům teď vázne rozehrávka, chybí přesnost.

88

Berbatův průnik zastavil až před pokutovým územím čistým skluzem Nesta.

89

Počet diváků 21 222 (71 % z kapacity 30 000)

90

Nastavovat se bude pět minut. Přesně tolik času zbývá Italům ke vstřelení gólu, který by byl vzhledem k výsledku souběžně hraného duelu postupovým.

90

Švédové srovnali v souběžně hraném zápasu na 2:2, v tuto chvíli Italům nestačí ani vítězství!

90

Antonio Cassano (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Bulharsko 2:1

90

V nastaveném čase se prosadil Cassano, ale radost z gólu trvala jen chvíli. Italové znají výsledek z utkání Švédska s Dánskem.